[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Ankieta: Czy korzystałbyś z RSS na JDtech gdyby był dostępny?
Tak, RSS w JDtech to dobry pomysł
Nie, nie jestem zainteresowany / nie wiem co to RSS
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[sugestia] RSS dla strony i forum
16-06-2012, 08:09
Post: #1
[sugestia] RSS dla strony i forum
Witam

Bardzo przydatne byłoby udostępnienie kanału RSS zarówno dla strony głownej, jak i forum. Bardzo by to ułatwiło śledzenie newsów.

Czy jest szansa na takie udogodnienie?

pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-06-2012, 12:19
Post: #2
RE: [sugestia] RSS dla strony i forum
RSS jdtech.pl ma od zawsze, jest także bardzo wygodny przycisk RSS Feedburner.
Co do forum - Jest plugin do MyBB, ale jest on dość złożony w użyciu - każdy musi sobie ręcznie generować za pomocą jakiegoś głupiego interfejsu RSSy, jakich potrzebuje. Obejrzę, może uda się coś znaleźć sensownego, żeby zwykły przycisk z RSSem był.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-06-2012, 19:36
Post: #3
RE: [sugestia] RSS dla strony i forum
Chwila, chwila, przecież RSSy są także w MyBB aktywne.
http://forum.jdtech.pl/syndication.php
oraz (jak ktoś woli format ATOM):
http://forum.jdtech.pl/syndication.php?type=atom1.0

Wada: tylko najnowsze wątki dla całego forum, ale coś jest.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-06-2012, 08:29
Post: #4
RE: [sugestia] RSS dla strony i forum
(16-06-2012 12:19)jakubd napisał(a):  RSS jdtech.pl ma od zawsze, jest także bardzo wygodny przycisk RSS Feedburner.

Zwracam honor, jakaś ślepota mnie dopadła Wink i nie zauważyłem tego przycisku (mało widoczny), a szukałem po całej stronie (ctrl+F). Może dlatego nie znalazłem, że nie ma wpisu w sekcji HEAD na stronie, bo jak jest to przeglądarka sama zgłasza, że jest kanał. Może warto do menu dodać?

Co do Forum, to syndication zapodaje nowe wątki, ale wystarczy (musiałbyś) zmienic trochę zapytanie do bazy i podaje wszystkie.

Kiedyś tak modyfikowałem BB, wiec jak chcesz to moge poszukac w archiwum i podeslac Ci gotowy kod. To naprawde duża wygoda jak nie trzeba przegladac recznie watkow.

Dziekuję za info.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-06-2012, 12:10
Post: #5
RE: [sugestia] RSS dla strony i forum
Wbudowane RSSy były w Wordpressie są troszkę bani, ale działają (W firefox jak weźmiesz sobie informacje o stronie, to RSSy są jak wół widoczne), a Feedburner jest uznanym standardem. Co do forum - wolę, żeby działało tak, jak na innych forach na MyBB, żeby czytelnicy się nie dziwili, że niby taki sam system, a działa zupełnie inaczej.
Choć to jest faktycznie do przemyślenia jednak. W sumie zmiana jednego zapytania SQL.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-06-2012, 02:07
Post: #6
RE: [sugestia] RSS dla strony i forum
(18-06-2012 12:10)jakubd napisał(a):  Wbudowane RSSy były w Wordpressie są troszkę bani, ale działają (W firefox jak weźmiesz sobie informacje o stronie, to RSSy są jak wół widoczne), a Feedburner jest uznanym standardem. Co do forum - wolę, żeby działało tak, jak na innych forach na MyBB, żeby czytelnicy się nie dziwili, że niby taki sam system, a działa zupełnie inaczej.
Choć to jest faktycznie do przemyślenia jednak. W sumie zmiana jednego zapytania SQL.

No ale co ma dzialac inaczej?

Przeciez kanal RSS to wywolanie osobnego pliku przez czytnik, wiec nic to nie zmienia w dotychczasowym ukladzie. Jak inaczej sledzic wszystkie nowe watki?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czas forum przesunięty o 1h do przodu morfik 12 7 806 14-02-2019 09:36
Ostatni post: morfik
  Chyba konieczny jest nabór moderatorów i drobne modyfikacje forum szopen 17 26 968 02-11-2018 00:50
Ostatni post: jakubd
  RSS - dwie wersje na forum jakubd 3 14 339 18-01-2017 11:50
Ostatni post: morfik
  Tabele na forum jakubd 3 10 298 31-03-2015 03:36
Ostatni post: spag
  Aktualizacja forum jakubd 7 15 202 21-12-2014 19:28
Ostatni post: jakubd