[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprzet Loco AC /m5 warto lub cos podbnego
23-09-2021, 13:08
Post: #1
Sprzet Loco AC /m5 warto lub cos podbnego
Hej

po gadce z technikiem od dostawcy neta polecił mi do zwiększenia zasiegu,.sprzet loco m5 ale znalazłem nowszy loco ac i tak.sie zastanawiam czy warto bo oba sa na 5GHz. (podobno ac ma obsługę 2.4) Jakimiś opiniami możecie sie podzielić na temat tego sprzetu czy to za duża armata zeby nie zakłócać sąsiadów?

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-09-2021, 14:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-09-2021 14:28 przez szopen.)
Post: #2
Sprzet Loco AC /m5 warto lub cos podbnego
spag napisał(a):czy to za duża armata zeby nie zakłócać sąsiadów?
Zależy co chcesz zwiększać ;P zawsze można zmniejszyć moc wyjściową

To są zasadniczo AP klienckie (dedykowane do budowy mostów radiowych więc np. do odbioru neta od dostawcy lub do nadawania do klienta) z wbudowaną anteną kierunkową (więc naprawdę nie wyobrażam sobie zastosowania tego sprzętu w domu, jedyne co mi zaświtało, to fakt, że ten technik może mieć % od sprzedaży, no chyba, że mowa o wymianie AP-klienta jeśli masz "radiówkę", ale jak zwykle skąpisz słów opisu, a nie mam szklanej kuli i zgadywać już mi się nie chce).

M5 ma WiFi "a", a AC jak sama nazwa wskazuje "ac"

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-09-2021, 10:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-09-2021 10:10 przez spag.)
Post: #3
Sprzet Loco AC /m5 warto lub cos podbnego
on polecał ale nie sprzedawał. twierdzi ze mu ładnie sieje po ogrodzie , wspominał o , ja sie zastanawiam jak szeroka jest wiazka kierunkowa bo np. zeby umieścić pod sufitem na parterze lub na zewnątrz pod dachem ale.w kierunku na salon, gdzie najwięcej sie korzysta. No i kwestia 2.4ghz /5 ghz. sporo sprzętu mam juz 5ghz ale sa takie które wymagają 2.4ghz więc tu mam problem bo opisy czy filmiki różnie podają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-09-2021, 19:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-09-2021 23:47 przez szopen.)
Post: #4
Sprzet Loco AC /m5 warto lub cos podbnego
Skoro antena ma zysk ponad 10dBi to wiązka musi być wąska (tu akurat 13dBi i nawet gdzieś mi mignęło 45 stopni)- można użyć matematyki by to policzyć: 0dBi to jest antena izotropowa, czyli taka która promieniuje w każdym kierunku sfery ("kuli") jednakowo.
Przykład obliczeń masz na wiki
https://pl.wikipedia.org/wiki/DBi
z obliczeń wyjdzie jakiś ułamek (tak na oko to 1/18) - to z grubsza biorąc jest wielkość wycinka sfery przy nierealistycznym założeniu idealnym, że jest to stożek w którym występuje promieniowanie (a cała reszta sfery promieniowania nie ma, bo de facto stąd się właśnie bierze zysk anteny, że moc jest wypromieniowywana w jednym kierunku bardziej, w innym mniej, a jeszcze innym wcale; a to uproszczenie zakłada wypromieniowanie 100% mocy tylko w tym stożku), aby to nieco urealnić obliczony kąt przeliczony na pojedynczą płaszczyznę w osi stożka podziel na pół (w realnych warunkach promieniowanie w innych kierunkach jest niezerowe i zazwyczaj nie da się uniknąć wiązki tylnej, natomiast stożek wiązki ma maksymalny zysk tylko ściśle w swojej osi).

Jeśli chcesz sprawdzić parametry jakiegoś sprzętu sprawdź to u producenta (wypada znać model)
https://www.ui.com/airmax/nanostation-ac/

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sprzęt AGD/RTV, a pobór energii… szopen 3 7 617 09-01-2020 17:47
Ostatni post: szopen