[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprytny komputerek do multimediów
15-09-2018, 22:02
Post: #21
Sprytny komputerek do multimediów
Poszperam w necie za instalacją z pliku paru aplikacji.


A jeśli chodzi o to streamowanie na kodi to jednak P2P tylko? Słyszałem opinie, odnośnie torrentów (ale przecież to też to samo P2P co KODI), że jak to jest nielegalne, a policja zrobi pokazówę i wjazd komuś na chatę to mają dostęp do wszystkich IP z którymi się wymieniał biedak plikami. Dlatego też nie korzystam z torrentów.


To menu fajnie wygląda i to poczucie, że to Twój w sensie swój serwer z którym łączysz się wszędzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2018, 22:14
Post: #22
Sprytny komputerek do multimediów
Streamy są z serwerów za pomocą wtyczek. Tylko ktoś musi te serwery utrzymać, czyli podpinasz się pod jakieś typu w**b.tv ale oni to sprawdzą w końcu i wtyczka padnie albo padnie cały serwis.

Z torrentami to nie jest chyba miejsce na ten temat Tongue pozdro dla spaga Big Grin (który swoją drogą chyba już nie żyje).

Tak, tylko samba działa tylko lokalnie. Przez internet to chyba plex albo qvideo. Ew. stream bezpośrednio z linka.
Tylko tyle, że uploadu mam 10mbps a przy moim korzystaniu z internetu to 3/4 czasu mam zapchany upload na maxa. Za to downloadu nie jestem w stanie zapchać przez całą dobę...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2018, 22:29
Post: #23
Sprytny komputerek do multimediów
Nie wnikam o co chodzi że spagiem... ale coś się domyślam.

Też mi się marzy jakoś mieć "połączenie" z domem. Natomiast lubię chodzić na skróty finansowe.
Np. cały czas włączony router i podłączone gniazdko Wi-Fi. Komputer, gdy się go odłączy od zasilania to powinien się włączyć po powrocie 230V. Do tego team viewer na autostarcie i wysyłanie plików na dysk Google. Koszt -10$ za gniazdo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-09-2018, 10:54
Post: #24
Sprytny komputerek do multimediów
Nie wyobrażam sobie co chwilę odpalać kompa, który 4 lata temu kosztował 8k aby mi wysyłał pliki na chmurę. Nie widzę sensu, szkoda mi nawet prądu. Samo działanie jego przez 2-3h, daje mi tyle co serwera przez 24h.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-09-2018, 10:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-09-2018 11:00 przez Ekonomista.)
Post: #25
Sprytny komputerek do multimediów
Raczej traktowałbym to jako bajer i możliwość na wszelką ewentualność. Na co dzień, poza domem nie potrzebuję nawet brać telefonu ze sobą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-09-2018, 23:09
Post: #26
Sprytny komputerek do multimediów
szopen napisał(a):jeśli korzystasz z jakiegokolwiek klienta na boxie to smartfon jest jedynie pilotem

Mam zainstalowany "wbudowany google chromecast". Czy on również idzie przez internet? Jak to uruchomić w komputerze?, bo mi chrom nie widzi urządzenia...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-09-2018, 11:10
Post: #27
Sprytny komputerek do multimediów
Niestety nie działa mi Miracast na laptopie z Windows 10, jest informacja, że komputer nie obsługuje. Chromecast również jest w smartbox'ie jednak żaden chrome w żadnym kompie nie widzi żadnych urządzeń. Sieć ta sama, zalogowany na to samo konto google. Pomóżcie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-09-2018, 13:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2018 14:32 przez szopen.)
Post: #28
Sprytny komputerek do multimediów
Może masz zbyt stare flaki w tym komputerze?
https://blogs.technet.microsoft.com/mked...az-i-dwik/

a przede wszystkim to działa bezprzewodowo - łączysz się z AP urządzenia bezpośrednio

może na razie olej windows i spróbuj na androidzie - na twoim redmi powinno działać bez mydła

w załącznikach wrzucam obrazki z działania przykładowego chińskiego dongla za kilkanaście PLN


Załączone pliki Miniatury
                       

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-09-2018, 14:13
Post: #29
Sprytny komputerek do multimediów
Flaki raczej w porządku, ale czy dobrze rozumiem, że musi być port HDMI? Bo ja mam DP...
Przy okazji zapytam czy mając DP wystarczy mi najtańsza przejściówka, aby połączyć się z HDMI w TV?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-09-2018, 14:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2018 14:35 przez szopen.)
Post: #30
Sprytny komputerek do multimediów
Nie, do miracasta potrzebujesz karty WiFi (z obsługą WiDi) to jest połączenie bezprzewodowe

ale skoro masz DP to tak - wystarczy przejściówka na HDMI aby się podłączyć kablowo bezpośrednio do TV (ale szybko zmieniasz tematy Tongue - jedno z drugim nie ma nic wspólnego).

I popatrz do posta wyżej - wrzuciłem obrazki.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-09-2018, 14:37
Post: #31
Sprytny komputerek do multimediów
Nie ma, ale to mnie też nurtowało. A dźwięk będzie leciał przez przejściówkę?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-09-2018, 14:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2018 14:59 przez szopen.)
Post: #32
Sprytny komputerek do multimediów
tak, jeśli masz odpowiedni sprzęt (tzn. przejściówka nie będzie trefna) edit: jednak to nie zależy od przejściówki, a od urządzenia źródłowego

Ekonomista napisał(a):Nie ma, ale to mnie też nurtowało.
czego nie ma?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-09-2018, 14:42
Post: #33
Sprytny komputerek do multimediów
Nic wspólnego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-09-2018, 14:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2018 15:09 przez szopen.)
Post: #34
Sprytny komputerek do multimediów
a no tak, sorry Tongue

małe uzupełnienie - to jednak nie zależy od przejściówki, a od tego czy urządzenie źródłowe zapewni emulację HDMI na DP (wyjście musi być typu dual-mode DP)

audio jest dostępne zawsze, o ile oczywiście wychodzi z urządzenia źródłowego przez DP (ba nawet przez DP można wysyłać samo audio bez wizji, ale także samą wizję bez audio)

single-mode DP działa tylko z monitorami DP (albo przez przejściówki aktywne, czyli takie zawierające odpowiedni przetwornik wymagający zewnętrznego zasilania, są dostępne takie przetworniki nawet na VGA, ALE nie działają w takim wypadku przejściówki pasywne)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-09-2018, 15:16
Post: #35
Sprytny komputerek do multimediów
Co do Miracast to z redmi śmiga, chociaż trochę musiałem się nakocić zanim doszedłem, że to działa bez żadnych dodatkowych aplikacji, tylko trzeba cierpliwie to połączyć. Niestety w przypadku laptopa żadna cierpliwość nie poskutkowała - po prostu sprzęt nie obsługuje.

Co do podłączenia laptopa przewodowo zaryzykuję te grosze na przejściówkę, ale w swoim czasie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-09-2018, 15:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-09-2018 13:24 przez szopen.)
Post: #36
Sprytny komputerek do multimediów
u mnie miracast też działa bez dodatkowego softu, ale z apką producenta połączenie jest bardziej zautomatyzowane
(działa też z tabletem Lenovo na andku 6.0.1 i na SGS5 i SGS7, ale nie pamiętam jakie wersje systemu, ale raczej >=6)

PS nie działa za to na "zabytkowym" SGS CL (znanym też jako SGSC - GT-I9003) mimo systemu podniesionego do CM11 (andek 4.4.4) i istnienia opcji "Ekran Cast" Tongue (tłumaczenie z "Cast screen", a nie ze screencast jakby co ;P) nawet mimo instalacji EZmira

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-09-2018, 09:51
Post: #37
Sprytny komputerek do multimediów
szopen napisał(a):(działa też z tabletem Lenovo na andku 6.0.1 i na SGS5 i SGS7
Widzę, że kolekcjonujesz elektronikę. Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-09-2018, 13:11
Post: #38
Sprytny komputerek do multimediów
Nie, po prostu jej używam,
ale czasem coś lezy w kącie to robię na tym eksperymenty np. wspoamniany SGS5 zmienił już dawno właściciela, ale był moim pierwszym poletkiem doświadczalnym z miracastem), choć faktycznie złomu się już trochę nazbierało.
(w szufladach leżą jakieś stare smartfony, modemy czy tablet, których nikt nie chce, a daaawno przegapiłem moment, że można było je sprzedać, nawet Emtec Movie Cube który za czasów telewizji w analogu i sd był moim tv-boxem, a trzymam go tylko ze względu na niektóre nagrania, które jest po prostu mocno upierdliwie wyciągnąć z jego hdd, a nie mam w innych kopiach, tak samo nagrywarka dvd dopiero w tym roku wyjechała spod telewizora, bo jednak sporadycznie jej używałem jeszcze niedawno, wciąż jeszcze czasem ktoś marudzi, żeby mu przegrać coś z kaset na jakiś nowszy nośnik, ale (s-)vhs już dawno wyzionął ducha, została mi już tylko sprawna kamera digital-8, która czyta też video8 i hi8)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2019, 00:03
Post: #39
Sprytny komputerek do multimediów
Mecool model M8S PRO W przez ostatnie parę miesięcy już coraz mniej w nim działało. Pomogło (mam nadzieje) zamiana Wi-Fi na ethernet. Natomiast netflix już kompletnie niedziała, a aplikacje pobierane przez aptoideTV to ... linki do strony netflixa w przeglądarce, która to strona "wyczuwa" urządzenie mobilne i nie pozwala oglądać. Nawet napisałem z kodem błedu do tych partaczy ze wsparcia netflixa to oczywiście "problemem" jest brak certyfikatu i link do niby wspieranych urządzeń, gdzie jako jedyny "smart box" jest Apple TV. Tongue

@ szopen dzięki za dawną propozycję switcha HDMI, mam już, chociaż dziadostwo straszne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2019, 03:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2019 04:51 przez szopen.)
Post: #40
Sprytny komputerek do multimediów
Jeśli chodzi o switcha to sam mam "dziadowskiego" 4-portowego König'a (ale z cyfrowym wyjściem audio, na którym mi zależało, bo amplituner mam zabytkowy, a w ten prosty sposób mogę sobie podebrać audio z każdego z urządzeń z hdmi) "dziadowskość" manifestuje się konfliktami kodów pilota z innymi urządzeniami, więc muszę ręcznie przełączać w nim wejścia, ciekawostka - ta marka obecnie należy do chińskiej firmy Nedis (a tamten, który proponowałem nadal "leży i się kurzy").

Tv-boxa za to zdrowo przeinwestowałem (Khadas VIM2 Pro, mogłem wybrać słabsza i tańszą wersję) a w istocie jest to zwykły "jedno-płytkowy komputerek" (SBC) na modłę RPi i chociaż od RPi mocniejszy to jednak certyfikatów brak (choć jest nawet android 7.1) a wybrałem go z racji istnienia modułu tunera do niego spasowanego… (bo chciałem mieć też naziemną tv w jednym urządzeniu)

przykładowe linki - choć obecna cena jest teraz jeszcze bardziej nie do przyjęcia…
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009250673465.html
za to tuner staniał
https://www.gearbest.com/other-tools-acc...02223.html
(z tym, że to co powyżej nie bardzo do siebie pasuje - chyba trzeba było wybrać VIM z prostszą akrylową obudową, a nie mogę znaleźć takiej wersji, bo w przypadku tej z 1 linka zostajemy ze sprzętem… bez obudowy - ktoś nie pomyślał i daughter-board tunera montuje się pod spodem SBC zamiast z wierzchu, a tego nie przewiduje ta obudowa która jest w zestawie z 1 linka)
do współpracy z tunerem prawdopodobnie trzeba wybrać zestaw podobny do tego (albo zrezygnować z obudowy, ewentualnie iść w "pełne DIY")
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_676878.html

ponadto warto sobie do niego sprawić radiator i wentylator (a ponieważ nietypowe, też tanie nie są…) bo w przeciwnym razie procek osiąga najwyżej 60% swojej maksymalnej wydajności (przy stałym obciążeniu, bo wiadomo, że przez kilka sekund to i poleci na swoje 100% ale potem daje o sobie znać throttling) więc koszty rosną

oficjalny sklep na ali
https://khadas.aliexpress.com/store/4381108
i u producenta
https://www.khadas.com/shop

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz