[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sony SW2 (Smartwatch2) - "inteligentny" zegarek
19-07-2014, 17:51
Post: #21
Sony SW2 (Smartwatch2) - "inteligentny" zegarek
http://allegro.pl/klasyczny-dlugi-pasek-...77583.html

Ten całkiem OK.

Co do SW2. Wrażenia po czasie:
- co raz bardziej narzuca mi się, że to kosztuje aż 500zł - ale nadal uważam, że warto
- świetnie wygląda przy czarnej koszuli
- robi wow u znajomych, to jest coś Big Grin
- bateria wyraźniej schodzi na telefonie, ale tragedii nie ma. Przy umiarkowanym użytkowaniu, trzyma 36h.
- czasem się zdarzają delikatne ścinki, natomiast na nexusie też mam takie czasem
- przez jego grubość (ogólnie mi wcale nie przeszkadza) czasem można o coś zahaczyć
- i się powtórzę, ekran mógłby być większy Big Grin

Radzę jednak bardzo uważać, na aplikacje z marketu. Najlepiej nie instalować nic co nie jest od sony.
Wgrałem dwie aplikacje do sterowania telefonem - profil dźwięku i wi-fi (on-off). Bateria zaczęła z 7 dni schodzić do 2 dni. Zegarek zaczął wariować, nie odczytwał mi maili (być może to też, wina aplikacji na telefonie). Light manager zaczął świecić w cały świat. Po ich usunięciu, problemy był nadal z baterią. Zrobiłem format zegarka, od razu zgrał wszystko z telefonu. Jedynie trzeba było ponownie wyłączyć fabryczne aplikacje (latarka) i tyle Smile

Bateria trzyma mi jakieś 7 dni nie całe, przy czym na noc wyłączam. Ponowne włączenie/wyłączenie zżera tylko 1% baterii.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2014, 19:54
Post: #22
Sony SW2 (Smartwatch2) - "inteligentny" zegarek
http://android.com.pl/news/28466-dzieki-...samolotem/

Gra na SW2. Fajne możliwości, ale nie odpowiada mi ta gra sama w sobie (nie lubię takich strzelanek).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-08-2014, 00:30
Post: #23
Sony SW2 (Smartwatch2) - "inteligentny" zegarek
Znacie jakieś aplikacje do sterowania odtwarzaczem? Poza jedną dedykowaną do niego (poweramp)?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-08-2014, 16:13
Post: #24
Sony SW2 (Smartwatch2) - "inteligentny" zegarek
A nie powinna być gdzieś tam uniwersalna do sterowania dowolną aplikacją przez standardowe sterowanie Bluetooth A2DP? Tak to działało w poprzednich dwóch zegarkach SonyErcisson i Sony, które maltretowałem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-08-2014, 16:45
Post: #25
Sony SW2 (Smartwatch2) - "inteligentny" zegarek
Problem w tym, że nie ma wyszukiwania aplikacji. Tylko przeglądanie kategoriami. Co nie upraszcza sprawy, a nie mam ochoty przeglądać i sprawdzać wszystkiego jak leci a na końcu dowiedzieć się, że lepsza była inna Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-01-2015, 06:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2015 07:22 przez szopen.)
Post: #26
Sony SW2 (Smartwatch2) - "inteligentny" zegarek
w natłoku innych spraw zupełnie zapomniałem wspomnieć o tym, że wyszła aktualizacja oprogramowania "Smartwatch 2" dla androida oraz firmware samego zegarka (głowy sobie nie dam uciąć, ale chyba to było w grudniu 2014)

rewolucji może nie ma, ale jest parę nowości
1) z poziomu aplikacji w telefonie możemy wreszcie sobie posortować kolejność aplikacji na kolejnych ekranach zegarka (i jest to spore ułatwienie, dotychczas można było wybrać jedynie kolejność alfabetyczną, która niekoniecznie była upragniona lub wyświetlanie w/g ilości użyć danej aplikacji, to już lepsze, ale aplikacje "wędrowały" w zależności od częstotliwości używania), oraz można ustawić własne tapety, a nie tylko predefiniowane, (choć to ostatnie chyba było już w którejś z wcześniejszych aktualizacji)

2) pojawił się nowy widżet "nie przeszkadzać", ale jak dotąd nie próbowałem go używać (podejrzewam, że wyłącza wibracje, bądź po prostu przestaje odbierać zdarzenia z telefonu, ale nie wnikałem głębiej czy ma jeszcze jakąkolwiek inną funkcję, a mógłby mieć np. wyciszenie telefonu itp. ale raczej nie ma) szczególnie, że na cyferblacie mam wykorzystane 100% miejsca

3) doszło kilka nowych preinstalowanych tarcz zegarków (obrazek poniżej, są to 4 cyferblaty na końcu listy wyboru), mnie jakoś nie rzuciły na kolana, ale pewnie są osoby którym się spodobają

4) oraz możliwość ustawienia do 3 ekranów głównych (cyferblatów), poprzez aktywowanie ich w programie dla androida (niebieska ramka)
w zegarku zmienianych gestem przeciągnięcia w lewo lub prawo ekranu głównego (użytkownicy z pewnością ogarną obsługę w sekundę) jak dla mnie ta opcja nie jest niezbędna, ale umiem sobie wyobrazić, że istnieją osoby które chcą mieć więcej niż się zmieści na pojedynczym cyferblacie (choćby z powodu chęci używania widżetów w większej ich wersji i liczbie), czy po prostu chcą używać któregoś z gotowych cyferblatów pozbawionych miejsca na widżety (tak jak te 4 nowe, chociaż oczywiście niektóre mają takie "bajery" jak cyfrowy sekundnik czy datownik)

[Obrazek: Smartwatch-2-update-ebb0a48ceb7a9187eefb...4318e4.png]

w międzyczasie (przed gwiazdką 2014) odbyła się też premiera zegarka "Smartwatch 3" (model SWR50) wprawdzie nie na polskim rynku, ale można go już kupić u nas, niestety w cenach oscylujących wokół 1000zł, oficjalnie w PL jest natomiast dostępna gadający opasko-zegarek "SmartBand Talk SWR30", cena równie nieprzystępna ~700zł, ale to już tematy na inne wątki....

aaa i jeszcze jedna aktualizacja - jednak folia chyba nie ma sensu, nie miałem czasu kupić, potem zapomniałem i noszę SW2 bez żadnej folii ochronnej grubo ponad pół roku i zero rysek (mimo, że szybka jest plastikowa), prawdopodobnie moje wcześniejsze wrażenia wynikały z... tandetności samej folii
(folię tego samego producenta co miałem krótki czas na zegarku używam też w telefonie w "super-twardej" wersji i już od dość dawna uważam, że to zakrawa na skandal, aby najdroższe folie na rynku nie miały zewnętrznej warstwy o właściwościach oleofobowych, co jest w zasadzie standartem wśród konstrukcji fabrycznych wyświetlaczy)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-01-2015, 08:34
Post: #27
Sony SW2 (Smartwatch2) - "inteligentny" zegarek
Ja już jeden kant poprawiłem o ścianę Big Grin Efekt? Ramka cała mikropogięta.

Co do 1) z tego co widzę, to nie ma opcji ile razy użyłem aplikacji - lipa niezła. Tylko muszę sam definiować, niestety jestem zbyt leniwy.

Wiadomo co SW3 oferuje w stosunku do SW2? Mam nadzieję, że jest chociaż BT 4.0
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-01-2015, 09:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2015 19:47 przez szopen.)
Post: #28
Sony SW2 (Smartwatch2) - "inteligentny" zegarek
no niestety kanciaty kształt i grubość to najsłabsze punkty SW2, obok...
niewymiennego akumulatora, który czyni tego smartwatcha jednorazówką
(jeśli następca modelu, czyli SWR50 nadal nie ma opcji wymiany akumulatora przez użytkownika, a nawet choćby przez zegarmistrza, to Sony chyba tym razem sprawiło sobie strzał w kolano)

gdyby cena SW2 spadła do ~50$ byłoby to jeszcze akceptowalne, że trzeba wymieniać cały zegarek nieco rzadziej niż raz na kilkanaście miesięcy (no ja raczej nie wróżę mu trwałości przekraczającej 3 lata, a raczej spodziewam się, że zdechnie w 25 miesiącu działania)

co do 1) to nawet nie zauważyłem braku opcji ustawiania się aplikacji w/g ilości uruchomień, bo nowa funkcja (ręczne ustawienie kolejności) jest dokładnie tym czego oczekiwałem, ale faktycznie nie wiem z kim programiści się pozamieniali głowami - pozostała zupełnie bezużyteczna funkcja alfabetycznego ustawiania kolejności, a zlikwidowano, tą która miała jakiś sens i jak widać zwolenników Big Grin

5) nie wspomniałem, ale w ustawieniach (tych dostępnych bezpośrednio w zegarku) doszło parę innych zmian, głównie powiązanych z tym co już opisałem, więc jest np. tryb "nie przeszkadzać', ale znalazłem też takie cudo w ustawieniach ekranu jak "ekran pobudki", a mam wrażenie, że we wcześniejszej wersji fw tego nie było
natomiast mi osobiście brakuje opcji skasowania bądź choćby ukrycia zbędnych cyferblatów czy tapet (mam na myśli te predefiniowane), bo opcja ukrywania zainstalowanych aplikacji była "od zawsze"

edit - aktualizacja
6) po tym co wyprawiałem wczoraj z telefonem (po dyskusji w shoutboxie o zdejmowaniu blokady z xperii, jak się okazało większość starych metod nie działa po aktualizacji systemu do 4.3) sądziłem, że ponownie zainstalowałem grudniową aktualizację, a tymczasem okazuje się że to po prostu kolejna aktualizacja poprawiająca współpracę z cyferblatami niezależnych developerów (którą to współpracę aktualizacja grudniowa skutecznie psuła)
http://forum.xda-developers.com/smartwatch/sony

sam nie używam takich cyferblatów - po kilku eksperymentach powróciłem do tego co fabryka daje, bo po prostu zależy mi na wygodzie używania, a nie na udziwnionym wyświetlaniu godziny,
wyświetlacz transreflective-TFT niestety nie jest tak czytelny w wygaszonym trybie jak e-ink'owe wyświetlacze, więc prostota cyfrowego zegarka o dużej czcionce jest jego plusem, a w momencie otrzymania powiadomienia ekran się zapala dzięki temu mała czcionka powiadomień staje się czytelna
hmm chyba się starzeję, ale właśnie pomyślałem, że przydałaby się regulacja wielkości czcionki w zegarku...

PS z ciekawości sprawdziłem ceny na znanym portalu aukcyjnym rzędu 250zł za używany w stanie idealnym bądź 400zł za nowy
http://allegro.pl/smartwatch-250722?id=2...g=sony+sw2
to ten model nadal ma racje bytu, a jego następca trochę słabo szczególnie biorąc pod uwagę całe stada chińczyków w cenach rzędu 250zł
(jakkolwiek chętnie bym poczytał opinie użytkowników najpopularniejszych modeli U-watch bądź I-watch)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-05-2015, 18:05
Post: #29
RE: Sony SW2 (Smartwatch2) - "inteligentny" zegarek
Wiadomo co nowego w nowym sofcie? Sortowanie po popularności nadal nie działa, facebook padł.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-06-2015, 13:38
Post: #30
Sony SW2 (Smartwatch2) - "inteligentny" zegarek
Wymieniłem pasek na skórzany redy. I to była dobra decyzja, mam problem, że raz jestem szczuplejszy raz grubszy. Bransoletę ciągle trzeba było regulować, poza tym jest dostosowana do grubszych rąk (chodzi mi o łuki). Co prawda, mało się podoba ale wydaje się o wiele lepszy w noszeniu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-06-2015, 17:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-06-2015 19:05 przez szopen.)
Post: #31
Sony SW2 (Smartwatch2) - "inteligentny" zegarek
grzech1991 napisał(a):Wiadomo co nowego w nowym sofcie? Sortowanie po popularności nadal nie działa,

sortowania "po popularności" jak obstawiam już nigdy nie będzie - zamiast niego wprowadzono opcję (której bardzo brakowało we wczesnych wersjach softu) ręcznego ustawienia kolejności z poziomu aplikacji na telefonie już dość dawno temu tj. na przełomie 2014/2015,
(a były już przynajmniej ze 3 "duże" aktualizacje od czasu wprowadzenia wcześniej opisywanych zmian:
http://forum.jdtech.pl/Watek-sony-sw2-sm...0#pid29390 )
oczywiście nie wiem czemu producent zrezygnował całkowicie z automatycznego sortowania w/g ilości uruchomień danej aplikacji (bo przecież mogła zostać jako trzeci sposób sortowania, ale przypuszczam, że wynikało to z negatywnego odbioru przez większość użytkowników) pozostawiając jednocześnie zupełnie bezsensowną opcję sortowania alfabetycznego…

z nowości (już starych, bo ten wątek jakoś mi umknął) - w aplikacji na telefon schowano zainstalowane aplikacje do menu "Moje aplikacje" pozostawiając jednocześnie "polecane aplikacje" w głównym menu (co zupełnie mi się nie podoba - powinno być wręcz odwrotnie - przynajmniej część aplikacji ma możliwość bardziej zaawansowanej konfiguracji wyłącznie z poziomu telefonu)

nie wspominałem też chyba wcześniej o dołożeniu 4 cyferblatów z elementami kolorowymi (dopasowanych kolorystycznie do wersji zegarka sprzedawanych z kolorowymi paskami silikonowymi)

co do FB to się nie wypowiem, bo nie używam, ale od czasu pytania postawionego przez Grześka były nowe aktualizacje - i podejrzewam, że wprowadzały one poprawki do działania systemu zegarka, ale możliwe, że po prostu wymagane są aktualizacje poszczególnych aplikacji

prawdopodobnie wprowadzono też poprawki do energooszczędności zegarka, bo odniosłem wrażenie, że po jednej z wcześniejszych aktualizacji czas pracy bez ładowania się skrócił, po czym po kolejnej z powrotem wydłużył się do akceptowalnych kilku dni (jakkolwiek mogło to być wrażenie, bądź zainstalowałem sobie przy okazji jakąś niedopracowaną aplikację żrącą baterię, której później się pozbyłem)

wydaje mi się, że w którejś z ostatnich aktualizacji wprowadzono "wyszarzenie" aplikacji które nie są w stanie pracować w trybie offline gdy jest się offline z braku zasięgu, czy po prostu po wyłączeniu bluetooth z poziomu zegarka lub telefonu (wcześniej ikony były kolorowe niezależnie od tego, że było się offline a te aplikacje nie działały, bo nie mogły)

z ciekawostek - poprawiono współpracę w przypadku posiadania niekompatybilnego firmware w zegarku z aplikacją na telefonie
- gdy firmware w zegarku jest zbyt stare w stosunku do wersji aplikacji na telefonie następuje automatyczna aktualizacja firmware zegarka po sparowaniu z telefonem (tak już było wcześniej, ale czasem były problemy)
- gdy aplikacja w telefonie jest zbyt stara w stosunku do firmware zegarka - wtedy po sparowaniu w aplikacji jest wyświetlony stosowny komunikat o konieczności aktualizacji aplikacji (zamiast zwykłego wyglądu aplikacji, szkoda, że nie zrobiłem screenshota)

patrząc na rozwój konkurencji w postaci Apple Watch, wszystkiego bazowanego Android Wear w tym nawet "SmartWatch 3" (co jest oficjalną nazwą handlową modelu SWR-50), gdzie wszyscy wrzucają coraz szybsze procki, a tymczasem czas pracy na jednym ładowaniu to jeden dzień… zaczynam się obawiać, że SW2 (mimo, że jest produktem jednorazowym!) zostanie kiedyś wycofany z produkcji (no chyba, że pojawi się "SW2 MK2")

PS w końcu pojawiły się "szkiełka ochronne" zamiast "folii ochronnej" na wyświetlacz, a ponieważ folie nawet te najdroższe niestety mnie nie zadowalają (brak powłoki oleofobowej) planuję coś takiego:
https://web.archive.org/web/201506281613...61474.html
(bo na telefonach przy poprawnym montażu podobne szkiełka prezentują się naprawdę dobrze)

a co do paska zastanawiam się nad takim (ponieważ fabryczny silikonowy wygląda bardzo dobrze dzięki poszerzeniu przy zegarku, co jest nie do uzyskania w przypadku klasycznych pasków 24mm):
https://web.archive.org/web/201505061139...86299.html

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-06-2015, 20:48
Post: #32
Sony SW2 (Smartwatch2) - "inteligentny" zegarek
Temat chyba już był poruszany (w kwestii sortowania).

Jak kupisz ten pasek to daj znać jak się sprawuje. Mam obecnie problem z rozszerzeniem pogoda, non-stop informacja, że proces został zatrzymany.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-06-2015, 00:51
Post: #33
Sony SW2 (Smartwatch2) - "inteligentny" zegarek
co do pogody spróbuj takiego triku - odinstaluj z poziomu telefonu
(jeśli nie zniknie z zegarka to z poziomu ustawień w zegarku "zresetuj smartwatch" - powoduje to wymuszone pobranie ustawień i aplikacji z telefonu)
następnie zainstaluj ponownie

kurza twarz metoda jak z windows ;P ale mi to pomogło przy jednej z wcześniejszych aktualizacji

niedawno była też aktualizacja aplikacji "smart connect", która jest nadrzędna dla aplikacji "smartwatch 2"

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-07-2015, 16:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-07-2015 22:53 przez szopen.)
Post: #34
Sony SW2 (Smartwatch2) - "inteligentny" zegarek
Jeśli chodzi o pasek - przejrzałem przynajmniej kilka tysięcy aukcji (jeśli nie kilkanaście tys.?) niestety wyszukiwarka od kilku miesięcy działa totalnie beznadziejnie i nie zawsze znajduje się to czego się szuka… i jak widać niektóre znalezione wcale nie są czarne.

Szukałem czarnego, skórzanego, dość masywnego - tajemnica idealnego wyglądu oryginalnego paska silikonowego to poszerzenie w okolicy teleskopów na szerokość mocowań, skórzanych pasków takiej konstrukcji się nie doszukałem nawet wśród dedykowanych do konkretnych modeli zegarków.

Oto najciekawsze przy tych założeniach w kategorii cenowej 0-100zł, które powinny nadawać się do SW2 (kolejność prawie nie przypadkowa):
https://web.archive.org/web/201507091257...21680.html
https://web.archive.org/web/201507091301...82392.html
https://web.archive.org/web/201507091305...25300.html
https://web.archive.org/web/201507091316...23139.html
https://web.archive.org/web/201505061139...86299.html
https://web.archive.org/web/201507091332...82077.html
jak widać powyżej rozrzut cenowy jest dość spory nawet za łudząco podobne (identyczne?) wzory - 40zł lub 60zł za to samo?

przy okazji znalazłem też takie z okrągławym kształtem podkładki pod zegarek i raczej bez weryfikacji "na żywo" jak to wygląda z kwadratowym zegarkiem trudno ryzykować zakup, ale może ktoś mógłby zweryfikować to gdy trafi podobny wzór u zegarmistrza?
https://web.archive.org/web/201507091340...49527.html
https://web.archive.org/web/201507091340...93789.html

przy okazji znalazłem też paski nylonowe dedykowane do pewnej serii "ruskich zegarków"
http://allegro.pl/listing/listing.php?ca...PEDITION-2
przykładowy czarno-niebieski, ale są i inne pasujące do kolorystyki niedawno wprowadzonych tarcz kolorowych
https://web.archive.org/web/201507091353...91867.html

osobiście po analizie wymiarów mocowań teleskopów w SW2 i zegarku do którego dedykowany jest ten pasek zdecydowałem się ostatecznie na taki:
https://web.archive.org/web/201507091320...00807.html

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-08-2015, 20:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-08-2015 20:13 przez szopen.)
Post: #35
Sony SW2 (Smartwatch2) - "inteligentny" zegarek
tak na fali obróbki screenshotów w związku z "mój Orange" przygotowałem kilka zrobionych po ostatniej dużej aktualizacji oprogramowania (gdzieś wyżej kiedy to było) są to screeshoty z ekranu głównego aplikacji na smarfona

przy okazji uwagi na temat ostatnich zakupów do SW2 tj. paska i szkiełka:
- pasek od zegarka Lorus (mam wrażenie, że to jakaś marketowa marka?) jest jak na moje potrzeby odrobinę za krótki i nie ma możliwości wyboru wersji o różnych długościach (albo ja to przegapiłem?), przez co musiałem dorobić sobie dziurkę "poza specyfikacją" co spowodowało lekką utratę własności estetycznych…

- szkiełko jest wyraźnie do d*** ale mimo to jest to chyba nadal najlepsza opcja jeśli chodzi o ochronę wyświetlacza i wizualnie wygrywa z wcześniej opisywaną folią (liczyłem na powłokę oleofobową - to co ma fabryczna powierzchnia zegarka, no i się zawiodłem - zegarek jest non stop "upalcowany") ponadto przy górnej krawędzi mam już 2 ukruszenia szkiełka (mimo braku jakichkolwiek śladów na aluminiowej obudowie, więc nie mogły to być żadne mocniejsze uderzenia, swoją drogą ich nawet nie zauważyłem), ponadto jedna z krawędzi (prawa) ma tendencję do odklejania się od wyświetlacza w zależności chyba od pogody (zakładam, że możliwa przyczyna to minimalnie nieidealnie centralny montaż szkiełka, ale jak dla mnie nie widać żadnej różnicy w odległościach od krawędzi)…

PS mam wrażenie, że nie zaglądają tu wcale użytkownicy smartwatchów - pisuję "sam ze sobą"


Załączone pliki Miniatury
               

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-08-2015, 13:22
Post: #36
Sony SW2 (Smartwatch2) - "inteligentny" zegarek
Pokaż zdjęcia, będzie to celniejsze niż suchy opis.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-08-2015, 15:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-08-2015 15:47 przez szopen.)
Post: #37
Sony SW2 (Smartwatch2) - "inteligentny" zegarek
mówisz i masz - zdjęcia miałem już zrobione, ale żadne nie wyszło dobrze, wybrałem to na którym stosunkowo najwięcej widać

jeśli chodzi o ten pasek to jest on wadliwy konstrukcyjnie zapięcie go nawet "na sucho" na pierwszą dziurkę nie jest możliwe (i wątpię aby ktoś mający tak chudą rękę nosił tak duży zegarek)
natomiast jeśli uda mi się zmierzyć obwód ręki pasujący do ostatniej dziurki (póki co szukam odpowiedniego narzędzia pomiarowego Big Grin ) to podam tą informację (ja mam zbyt grubą rękę, choć podobno dzięki tym grubym kościom dotąd nigdy nic nie złamałem nawet w dość poważnych wypadkach)


Załączone pliki Miniatury
   

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-08-2015, 17:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-08-2015 17:09 przez Arathefu.)
Post: #38
Sony SW2 (Smartwatch2) - "inteligentny" zegarek
Wygląda bardzo fajnie, gdybym nie widział u kolegi tego SW, to pomyślałbym że to jest oryginalny zestaw. Pewnie bym się szarpnął na zabawkę tego typu, ale wytrzymałość baterii jest dla mnie niedopuszczalna. Jeszcze gdyby później przechodził w jakiś prosty tryb, w którym ma tylko podstawowe funkcje to bym się zastanowił.
Welp, pozostaje mi czekać na jakiś nowy przełom Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-08-2015, 17:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-08-2015 00:08 przez szopen.)
Post: #39
Sony SW2 (Smartwatch2) - "inteligentny" zegarek
co do akumulatora to SW2 i tak wygrywa z całą (nowocześniejszą) konkurencją wymagając ładowania raz- dwa razy w tygodniu (przynajmniej przy takim zestawie aplikacji jakie używam), choć w porównaniu z dwoma latami osiąganymi na baterii (CR2016 bodajże) przez Timex'a Datalink 150 (model sprzed 20 lat i chyba prekursor smartwatch'ów) jest to naprawdę niewiele…

co do SW2 nie robiłem eksperymentów jaki to ma wpływ na czas pracy bez ładowania, ale można go przełączyć w tryb offline (jest wtedy wyłączony moduł bluetooth, więc tracimy większość funkcji "smart" w każdym razie wszystkie bazujące na komunikacji z telefonem czy internetem) jakkolwiek podejrzewam, że większość prądu żre i tak wyświetlacz i procek, przypuszczalnie znaczenie ma też ilość widżetów znajdujących się na aktywnym cyferblacie (podejrzewam, że "goły zegarek" jest oszczędniejszy, ale nie po to kupowałem smartwatch'a aby korzystać wyłącznie z funkcji zegarka, więc raczej nie planuję takich eksperymentów)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-08-2015, 17:57
Post: #40
RE: Sony SW2 (Smartwatch2) - "inteligentny" zegarek
Sw2 chyba trzyma najdłużej z normalnych smartwatchy - około 5 dni. Jak chcesz coś dłużej to z einkiem np. Pebble. Aczkolwiek trudno w dobie smartfonów (gdzie opt chwalą że wytrzyma jeden dzień intensywnego użytkowania) nazwać 5 dni słabym wynikiem.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Inteligentny zegarek, mobilny wyświetlacz, smartwatch, smartband co wybrać? szopen 52 52 860 28-01-2019 16:17
Ostatni post: szopen
  Lenovo Watch 9 - analogowy zegarek z funkcjami bluetooth szopen 3 4 901 09-11-2018 23:49
Ostatni post: grzech1991
  Problem z sony sw2 YaBoL2432 8 6 982 04-10-2018 18:22
Ostatni post: YaBoL2432
  Sony SWR50 (Smartwatch 3) - "inteligentny" zegarek, Android™ Wear, SmartWear szopen 3 13 019 15-01-2015 18:30
Ostatni post: grzech1991
  Sony SWR30 (SmartBand Talk) - "gadająca inteligena opaska", SmartWear szopen 1 5 405 15-01-2015 09:29
Ostatni post: spag