[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soft który wybudzi modem?
20-02-2013, 19:44
Post: #1
Soft który wybudzi modem?
Witam
Czy jest jakiś soft który przeleci komendami po portach usb żeby obudzić modem. Zdarzyło mi sie ze modem nie instalowal sie dopiero uruchomienie vodafone mobile broadband powodowało pobudke modemu. (chyba ze cos powoduje radio off a VMB zmienia na radio on) VMB jest sporym programem i odpalenie chwilę zajmuje więc moje pytanie o cos mniejszego.
Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-02-2013, 20:28
Post: #2
RE: Soft który wybudzi modem?
Zwykle chodzi o przełączenie modemu w tryb modemu - do tego służy (ale w Windows odpowiednika nie ma) w Linuksie pakiet usb-modeswitch. W sumie ciekawe, czy jest coś podobnego dla Windows...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-02-2013, 20:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-02-2013 21:01 przez szopen.)
Post: #3
RE: Soft który wybudzi modem?
z tego co wiem, to pod windows nie ma (a przynajmniej nie znalazłem narzędzia potrafiącego zrobić coś odwrotnego do wysunięcia traya/tacki (eject))
wprawdzie można wymusić wsunięcie tacki (inject?), ale urządzenie musie istnieć, a w tym wypadku napęd... znika

i nie jestem specjalnie zdziwiony, bo zaburzałoby to ideę urządzenia kompozytowego składającego się z wirtualnego napędu (obsługiwanego przez sterownik optical drive device) zawierającego sterowniki dla pozostałych urządzeń takiego combo

PS radio-off jest prawdopodobne biorąc pod uwagę co wyprawiają narzędzia zamawiane przez vodafone Smile

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-02-2013, 21:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-02-2013 22:01 przez lukkki.)
Post: #4
RE: Soft który wybudzi modem?
A to narzędzie Mobile Doctor od Huawei czasami tego nie potrafi? W końcu coś tam diagnozuje i naprawia... ale pewnie system i tak musi widzieć modem.

Przydatny link:
http://en.wikipedia.org/wiki/Virtual_CD-...ng_utility
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-02-2013, 23:54
Post: #5
RE: Soft który wybudzi modem?
Generalnie chodzi chyba właśnie o przełączenie w tryb modemu, a nie z powrotem (albo ja coś źle rozumiem). Każdy modem ma inny ciąg przełączający (wysyłany do niego właśnie przez sterowniki, aplikację Vodafone, albo usb_modeswitch (na komputerze lub w routerach).
Nie spotkałem się z osobną aplikacją, która przełącza modemy w Windows, bo zwykle robią to fabryczne aplikacje lub sterowniki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-02-2013, 03:13
Post: #6
RE: Soft który wybudzi modem?
lukkki napisał(a):A to narzędzie Mobile Doctor od Huawei czasami tego nie potrafi?

nie wiem - dotąd nie natrafiłem na problem identyczny z tutaj opisanym
jakkolwiek jeśli potrafi, to będzie to ograniczona funkcjonalność tylko do modemów ich produkcji

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-02-2013, 03:26
Post: #7
Odp: Soft który wybudzi modem?
Właśnie problem jest taki ze zatrzymuje się na zainstalowaniu cdrom natomiast nie ma przeskoku w tryb modemu, opisywany przeze mnie przypadek dotyczy akurat zte ale Huawei tez takie cyrki robi. Po odpaleniu VMB zwykle w menedżerze urządzeń widać "reset" i pojawia sie modem, więc pewnie potrzebny bylby właśnie ciag komend wlaczajacych modem pewnie w formie .bat

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-02-2013, 11:09
Post: #8
RE: Soft który wybudzi modem?
To chyba efekt zbyt dużej liczby różnych sterowników w twoim systemie - biją się o dostęp do modemu przy jego przełączeniu i dlatego nie dają rady za pierwszym razem.
Dokładnie to robi pakiet usb-modeswitch w Uniksach. tego zrobić się BATem nie da - trzeba otworzyć kanał komunikacyjny z odpowiednim urządzeniem USB i wysłać ma strumień bajtów (inny dla każdego identyfikatora VID:PID).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kolejny manager połączeń który działa z różnymi producentami spag 1 7 688 06-07-2014 04:07
Ostatni post: szopen
  Flashowanie z Hilink na zwykły modem - problem mistu1210 16 13 702 11-05-2014 16:44
Ostatni post: mistu1210
  MOBILE PARTNER który sam łaczy? spag 9 15 399 02-04-2013 21:57
Ostatni post: grzech1991
  Jak ustawić modem żeby sam wznawiał zerwane połączenie? grzesgro 1 6 181 01-05-2012 09:57
Ostatni post: jakubd
  który program pokazuje wiarygodnie? :) pawelarc 2 3 692 25-02-2012 16:01
Ostatni post: pawelarc