[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki Esperanza EH163 bluetooth
07-06-2016, 22:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2016 09:57 przez K4r0lSz.)
Post: #1
Słuchawki Esperanza EH163 bluetooth
Witam, mam pytanie jak sparować te słuchawki poprzez bluetooth z moim laptopem ..Mam windows vista i za gwizdka nie mogę uruchomić w laptopie blututa, aby wyszukiwał jakieś urządzenia zewnętrzne. Może trzeba jakiś programik nowy , czy co..
Dzięki za podpowiedzi...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-06-2016, 23:21
Post: #2
RE: słuchawki esperanza EH163 bluetooth
A kombinacja fn + (((>?

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-06-2016, 23:25
Post: #3
słuchawki esperanza EH163 bluetooth
Nie wiem o jakiej kombinacji piszesz..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-06-2016, 23:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2016 01:22 przez szopen.)
Post: #4
słuchawki esperanza EH163 bluetooth
chodziło jak sądzę o
klawisz funkcyjny (niebieski Fn) + ten który odpowiada w twoim laptopie za włączenie łączności bezprzewodowej
(a reszta to już zależy od ustawień softu, który dostałeś w komplecie do swojego laptopa)

w moim dellu jest to np. skrót Fn+DCP (Fn+F7) lub skorzystanie w mechanicznego wyłącznika z boku obudowy
(ponadto w BIOSie i w dołączonym sofcie Della można skonfigurować co powodują te skróty/wyłącznik)
ale nie sugeruj się tym skrótem każdy producent ma "swoje chwyty" Big Grin ba mogą być różne zw zależności od modelu

być może nie masz zainstalowanych wszystkich sterowników, aby bluetooth mógł zadziałać - podaj model laptopa może coś wygrzebię z netu

generalnie kluczowe jest abyś uzyskał ikonkę bluetooth w trayu (koło zegarka)

gdy jest czerwona
   
wystarczy ją kliknąć aby włączyć moduł bluetooth

a gdy moduł jest włączony jest biała
   
wtedy masz możliwość wyszukiwania urządzeń i ich parowania
(na przykładzie jest win7, ale w viście jest dość podobnie, jutro mogę sprawdzić jak jest dokładnie)

aha i nie zademonstruję jak działa urządzenie audio, bo musiałbym przynieść zestaw głośnomówiący z samochodu Big Grin w każdym razie sposób parowania jest z pewnością opisany w instrukcji słuchawek (zwykle urządzenia pozbawione klawiatury mają PIN 1234, 0000 lub 1111 albo parują się całkiem bez PINu)


nie mogłem znaleźć tych słuchawek, a po prostu pełny model jest oznaczeniem koloru
http://esperanza.pl/esperanza-sluchawki-...,1480.html
http://esperanza.pl/esperanza-sluchawki-...,1479.html
http://esperanza.pl/esperanza-sluchawki-...,1477.html
http://esperanza.pl/esperanza-sluchawki-...,1478.html

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-06-2016, 08:43
Post: #5
RE: słuchawki esperanza EH163 bluetooth
Dokładnie jak szopen pisze klawisz Fn + klawisz z ikoną wifi czasem jest tak ze jeden klik włącza wifi drugi bt trzeci wyłącza, niestety nie ma jednego standardu.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-06-2016, 08:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2016 09:04 przez Toronto.)
Post: #6
RE: słuchawki esperanza EH163 bluetooth
Dzięki za zainteresowanie.. Mój zabytek to emachines e725 W programie visty, który mam .., w panelu sterowania jest blutu, ale jak klikam na niego, to otwiera się pusta strona i nie ma tam możliwości kliknięcia na cokolwiek myszką. Jedynie na pasek, gdzie jest np. konfiguruj lub dodaj urządzenie /słuchawki oczywiście wtedy uruchomiłem, by były widoczne/, Klikam na to i wyświetla się podstrona , gdzie już nic nie można dodać i klikać.. Jako, że jestem cienki w te komputerowe klocki, to tak jest.. Ściągnąłem też jakiś program radar i drugi jakiś soleil coś tam, ale żaden mi nie odpalił, więc je skasowałem hehehe Jedynie co, to zrobiłem skrót tego blututa na ekran laptopa..
Acha, w instrukcji obsługi słuchawek brak jest instrukcji parowania.., jedynie odesłanie do wykonywania poleceń programu przy ich konfiguracji przy pomocy kreatora. Podano też hasło tj. 0000
Kombinuję z tym Fn i F7 i nic się nie dziej.., nie ma żadnej reakcji ..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-06-2016, 13:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2016 13:46 przez szopen.)
Post: #7
Słuchawki Esperanza EH163 bluetooth
Toronto napisał(a):kliknięcia na cokolwiek myszką. Jedynie na pasek, gdzie jest np. […] dodaj urządzenie
no i właśnie to masz uruchomić

Toronto napisał(a):Ściągnąłem też jakiś program radar i drugi jakiś soleil coś tam, ale żaden mi nie odpalił
no nieźle, czyli tragicznie, akurat bluesoleil to SĄ sterowniki (niekoniecznie pasujące a raczej pewnie NIE do twojego sprzętu) bluetooth, które mogły narobić konfliktów…
generalnie instalowanie śmieci na pałę zawsze robi więcej szkody niż pożytku

Toronto napisał(a):kombinuję z tym Fn i F7 i nic się nie dziej.., nie ma żadnej reakcji ..
to samo dotyczy nie czytania ze zrozumieniem - ta kombinacja działa w niektórych modelach Della L:atitude…

Toronto napisał(a):w instrukcji obsługi słuchawek brak jest instrukcji parowania.., jedynie odesłanie do wykonywania poleceń programu przy ich konfiguracji przy pomocy kreatora. Podano też hasło tj. 0000
czyli jakaś instrukcja parowania jest

nie wierzę że nie opisano (zwykle) jedynej czynności, która jest konieczna do parowania czyli np. naduszenia jakiegoś przycisku (albo kombinacji kliku, krócej lub dłużej) tak, aby był jakoś sygnalizowany tryb parowania (np. migająca LED albo sygnał dźwiękowy)

PIN już znasz to 0000 czyli bez czytania instrukcji bym trafił za drugim razem Tongue

taka czynność jest obligatoryjna, gdyby nie była każdy mógłby się podłączyć do twoich słuchawek tylko będąc w ich zasięgu, no a tak oczywiście nie jest ;D

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-06-2016, 13:42
Post: #8
RE: Słuchawki Esperanza EH163 bluetooth
No tak, ale problem w tym, że na tej "podstronie"..o nazwie... "wybierz urządzenie bezprzewodowe do sparowania z tym urządzeniem" jest pasek pt. "Nazwa" oraz "Kategoria", gdzie jak klikam, to wyskakuje sortuj/grupuj, a nic się nie dzieje.. Klikając na stronkę żadnego tekstu wpisać też się nie da.. Na dole jest opcja dalej /anuluj.. Przejść dalej też się nie da.. Tutaj właśnie jest mój problem..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-06-2016, 13:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2016 14:04 przez szopen.)
Post: #9
Słuchawki Esperanza EH163 bluetooth
wszystko do swojego laptopa możesz pobrać tam:
http://www.emachines.com/ec/pl/PL/content/drivers.html
po wpisaniu modelu E725 lub chyba lepiej numeru seryjnego
oraz wyborze właściwej wersji Visty (MUSISZ wybrać taką jaką masz a NIE "na pałę") zobaczysz co można pobrać, ale nie ma tam nic dodatkowego dla bluetooth z czego w prostej linii wynika jedno:
kontroler bluetooth, który jest na pokładzie jest w 100% obsługiwany bez zbędnych dodatków przez stack bluetooth wbudowany w twój windows… (oczywiście jesli masz zainstalowany komplet pozostałych sterowników)

jedyne co wzbudza moje podejrzenia, to "LaunchManager" dostępny w dziale "Application", który być może ułatwia (przez wyświetlenie OSD) bądź w ogóle umożliwia działanie klawiszy funkcyjnych (ale nie przywiązuj się tak do klawiszy funkcyjnych skoro masz niebiesko-BIAŁĄ ikonę bluetooth w trayu, to oznacza ona, że bluetooth masz aktywny)

Toronto napisał(a):Przejść dalej też się nie da.. Tutaj właśnie jest mój problem..
MUSISZ w momencie kliknięcia w "dodaj urządzenie" mieć słuchawki już w trybie parowania (nie wiem jak masz to zrobić, ale ten opis który jest w instrukcji do nich wymaga wykonania, tak by mieć pewność, że sa w tym trybie)

PS masz jakiś telefon z bluetooth? to spróbuj z nim sparować najpierw (wtedy ogarniesz kwestię jak zmusić słuchawki do trybu parowania), tyle , że później musisz rozparować lub choćby rozłączyć słuchawki do telefonu aby dały się sparować z czymkolwiek innym

PPS
idę zobaczyć jak to jest w viście

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-06-2016, 14:19
Post: #10
RE: Słuchawki Esperanza EH163 bluetooth
Zwykle.tryb parowania to przytrzymanie przycisku i tu juz jest kwestia albo power lub vol+ lub vol- czasem kombinacja to zalezy od sprzętu

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-06-2016, 14:34
Post: #11
RE: Słuchawki Esperanza EH163 bluetooth
Włączenie trybu parowania w słuchawkach jest równoznaczne z ich włączeniem poprzez "przesunięcie" ich włącznika w tryb włącz/wyłącz (jak suwak na latarce) Zaświeca się wówczas niebieska dioda w trybie mrugającym.. Uruchamiam blutu tak jak pisałem wyżej dodając urządzenie (otwiera się ta podstronka) i ... nic dalej się nie dzieje..myszką nie można na nic kliknąć, nie ma jakiegoś wykazu / spisu urządzeń. Może i tak ma być, bo nigdy ten laptop nie był parowany z jakimkolwiek urządzeniem przez blutu.. No, ale nie wykrywa i nie pokazuje słuchawek, które leżą obok laptopa i mrugają.., brak kreatora co robić dalej...
Dodam, że słuchawkki na jednym z nauszników posiadaja przyciski dot. ich pracy tj. głos +/- przewiń w przód/tył i centralny przycisk dot. odbierania połączeń/odtwarzanie/zatrzymywanie. Nie ma nic innego, co by służyło do parowania..
Kod 0000 jest podany i owszem, ale jak mam go wpisać skoro laptop nie widzi tych słuchawek i nic się nie dzieje, gdy chcę dodać urządzenie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-06-2016, 18:12
Post: #12
Słuchawki Esperanza EH163 bluetooth
sparuj z telefonem, nie wierze, że włączenie jest równoznaczne z parowaniem

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Toronto (2016-06-08)
08-06-2016, 19:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2016 20:31 przez Toronto.)
Post: #13
RE: Słuchawki Esperanza EH163 bluetooth
(08-06-2016 18:12)szopen napisał(a):  sparuj z telefonem, nie wierze, że włączenie jest równoznaczne z parowaniem
Mam telefon Sony aqa na androidzie.. wszedłem w opcję ustawienia, kliknąłem na blutu, czyli włączyłem blutu... w słuchawkach przestawiłem suwak o którym pisałem, że się je włącza/wyłącza/paruje (dioda w słuchawkach mruga na niebiesko) , a tym samym są gotowe do parowania (tak pisze w instrukcji)
I co się stało? Mój tel. od razu pokazał na ekranie nazwę słuchawek z numeremEH163... Kliknąłem na tę nazwę i .... telefon dał mi info, że pomyślnie połączono.. Android nie chciał nawet tego PIN-u/Hasła czterozerowego.. Przeprowadziłem rozmowę telefoniczna i było okey. Samo parowanie zajęło z 10 sekund. Procedura podobna do tej, kiedy ze swego fona udostępniam dla swego laptopa internet przez techering...
Niestety nadal nie mogę sparować tych słuchawek z laptopem.., bo problem jest taki jak napisałem w poprzednim poście....

Inaczej napiszę... W laptopie gdy klikam na panel sterowania, to otwiera mi się ileś tam ikon ze stosownym działaniem. Jest też ikona z nazwą "Urządzenia Bluetooth" . Klikam na tę ikonę, otwiera mi się strona na której w pasku są dwie opcje "dodaj urządzenie bezprzewodowe" i druga opcja "Ustawienia Bluetooth" .. Klikam na to pierwsze i pojawia się podstrona o nazwie tytułowej: "Wybierz urządzenie bezprzewodowe do sparowania z tym telefonem" ... i tu zaczynają się schody, gdyż w oknie tej podstrony (mimo, że posiada nazwę i kategorię) nie pojawia się nic, a w/g mnie laptop winien pokazać nazwę tych słuchawek i powinno po zaakceptowaniu, wprowadzeniu kodu nastapić sparowanie... No, alle tego niestety tam nie ma ..., dlaczego? Klikam więc na opcję drugą tj. "ustawienia Blluetooth" , efekt jest taki, że ten napis tylko mrugnie i nie wyświetla się żaden wariant ustawienia....., może czegoś brakuje w moim programie? I, jak rozwiązać ten problem?

Jaki program muszę ściągnąć z tej strony, http://www.emachines.com/ec/pl/PL/content/drivers.html aby uaktualnić tego swego Bluetootha ? Nr seryjny i SNID znam , a system to Windows 7 764-bit
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-06-2016, 23:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2016 23:34 przez Toronto.)
Post: #14
RE: Słuchawki Esperanza EH163 bluetooth
Nikt , nie podpowie co dalej??? Może wyrzucić słuchawki, a .. może laptopa hehehe
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-06-2016, 01:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-06-2016 15:09 przez szopen.)
Post: #15
Słuchawki Esperanza EH163 bluetooth
skoro win7 to na 100% nic nie musisz ściągać (chyba, że nie masz wszystkich sterowników)
jeśli to nie jest system wgrany z recovery tylko instalowany ze zwykłego nośnika. to powinieneś zainstalować wszystko co jest dostępne (chyba, że już to wszystko instalowałeś)

jeśli masz wątpliwości czy komputer działa poprawnie to spróbuj sparować z nim np. telefon… w ten sposób sprawdzisz czy komputer paruje się poprawnie

słuchawki działają skoro parują się z telefonem (i NIE mogą być podłączone z telefonem w trakcie parowania z komputerem więc usuń je teraz ze sparowanych w telefonie)

parowanie w win7 polega na
1) ikona ma być biało-niebieska (jeśli jest czerwononiebieska to musisz włączyć bluetooth)
2) w menu (z ikonki bluetooth w trayu) - pojedyncze kliknięcie (dwuklik wyświetla wszystko co JUŻ masz sparowane z tym komputerem) wybierasz "sparuj urządzenie"
3) okienko w pierwszej chwili jest puste, uruchamiasz teraz tryb parowania w słuchawkach (nie wiem jak przecież nie mam takich może jednak trzeba coś wcisnąć? chociaż zasadniczo parowanie na wstępnym etapie powinno przebiegać tak samo niezależnie od tego do jakiego systemu parujesz dane akcesorium) MUSI się pojawić ikona urządzenia audio (słuchawki?/głowa? no nie pamiętam)
4) klikasz zaznaczając tą ikonę i dalej - tu system przeprowadzi parowanie w taki sposób w jaki kontroler dogadał się z akcesorium (czyli z PINem albo bez…)
5) to tyle nic tylko używać



jeśli nie możesz sparować telefonu (musi być w "trybie widoczności") i komputera to znaczy, że masz już coś zwalone w systemie

prawdę mówiąc nie widzę szansy na zdalną naprawę tego problemu, a nie zwykłem nikomu polecać reinstalacji systemu, to jednak po bluesoleil, to chyba może być najprostsza metoda…



przykładowy kompletny proces parowania z klawiaturą bluetooth w załącznikach (hehe znalazło mi telefon sąsiada ;D)
ostatni obrazek to jedyny błąd jaki udało mi się wygenerować - klawiatura była widziana przez komputer, ale nie w trybie parowania (ta klawiatura ma specjalny przycisk parowania)


Załączone pliki Miniatury
                           

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Toronto (2016-06-09)
09-06-2016, 08:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-06-2016 08:33 przez Toronto.)
Post: #16
RE: Słuchawki Esperanza EH163 bluetooth
Dzięki śliczne. Wieczorem będę się "bawił" dalej tym problemem. Dam znać jakie efekty uzyskałem. A, tak na marginesie powiem, że niestety, ale wielu moich rówieśników /nie wyłączając mnie/ zna się na technice komputerowej tak, jak prosiak na gwiazdach hehehehe Big Grin
Tak na szybko sprawdziłem i laptopa z telefonem też nie można sparować.., laptop nadal nie widzi/nie wyszukuje żadnych urządzeń..Ikona blutu jest niebieska, ale chyba brak tych sterowników. Teraz sobie przypomniałem, że laptop był kilka lat temu całkowicie resetowany,/wgrywano od nowa oprogramowanie/, bo się zawiesił i coś tam w nim padło. Robił to wtedy okazjonalnie poznany w szpitalu kolega...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-06-2016, 09:27
Post: #17
RE: Słuchawki Esperanza EH163 bluetooth
Może to być wina kompa, niby standard Bluetooth jest wspólny ale wiele lat temu i pewnie do tej pory stare nokie nie gadają z androidem, wiec tu może być podobnie, ztcp ja też w swoim po jakichs meczarniach dałem sobie spokój

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-06-2016, 11:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-06-2016 11:45 przez K4r0lSz.)
Post: #18
Słuchawki Esperanza EH163 bluetooth
Z tego co pamiętam, to Vista sama w sobie po BT rozmawiać z niewieloma urządzeniami chciała. Przeważnie trzeba było/zalecano dodatkową aplikację menadżera BT.
Obawiam się, że tutaj też tak może być.
Dopiero od Windows 7 sytuacja się poprawiła Wink

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-06-2016, 15:09
Post: #19
Słuchawki Esperanza EH163 bluetooth
Toronto napisał(a):a system to Windows 7 764-bit

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-06-2016, 17:07
Post: #20
RE: Słuchawki Esperanza EH163 bluetooth
(07-06-2016 22:51)Toronto napisał(a):  Mam windows vista
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bluetooth transmiter do telewizora! damianosr3 1 3 923 12-01-2017 23:25
Ostatni post: jakubd
  Problem z połączeniem przez Bluetooth pomiędzy androidem a win 8 dhmts 3 9 413 28-10-2014 19:41
Ostatni post: dhmts
  android - bluetooth - nokia(aero2) rumi 1 8 032 22-06-2014 21:01
Ostatni post: Kicarz