[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki Esperanza EH163 bluetooth
07-06-2016, 22:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2016 09:57 przez K4r0lSz.)
Witam, mam pytanie jak sparować te słuchawki poprzez bluetooth z moim laptopem ..Mam windows vista i za gwizdka nie mogę uruchomić w laptopie blututa, aby wyszukiwał jakieś urządzenia zewnętrzne. Może trzeba jakiś programik nowy , czy co..
Dzięki za podpowiedzi...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-06-2016, 23:21
RE: słuchawki esperanza EH163 bluetooth
A kombinacja fn + (((>?

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
07-06-2016, 23:25
słuchawki esperanza EH163 bluetooth
Nie wiem o jakiej kombinacji piszesz..
07-06-2016, 23:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2016 01:22 przez szopen.)
słuchawki esperanza EH163 bluetooth
chodziło jak sądzę o
klawisz funkcyjny (niebieski Fn) + ten który odpowiada w twoim laptopie za włączenie łączności bezprzewodowej
(a reszta to już zależy od ustawień softu, który dostałeś w komplecie do swojego laptopa)

w moim dellu jest to np. skrót Fn+DCP (Fn+F7) lub skorzystanie w mechanicznego wyłącznika z boku obudowy
(ponadto w BIOSie i w dołączonym sofcie Della można skonfigurować co powodują te skróty/wyłącznik)
ale nie sugeruj się tym skrótem każdy producent ma "swoje chwyty" Big Grin ba mogą być różne zw zależności od modelu

być może nie masz zainstalowanych wszystkich sterowników, aby bluetooth mógł zadziałać - podaj model laptopa może coś wygrzebię z netu

generalnie kluczowe jest abyś uzyskał ikonkę bluetooth w trayu (koło zegarka)

gdy jest czerwona

wystarczy ją kliknąć aby włączyć moduł bluetooth

a gdy moduł jest włączony jest biała

wtedy masz możliwość wyszukiwania urządzeń i ich parowania
(na przykładzie jest win7, ale w viście jest dość podobnie, jutro mogę sprawdzić jak jest dokładnie)

aha i nie zademonstruję jak działa urządzenie audio, bo musiałbym przynieść zestaw głośnomówiący z samochodu Big Grin w każdym razie sposób parowania jest z pewnością opisany w instrukcji słuchawek (zwykle urządzenia pozbawione klawiatury mają PIN 1234, 0000 lub 1111 albo parują się całkiem bez PINu)

nie mogłem znaleźć tych słuchawek, a po prostu pełny model jest oznaczeniem koloru
http://esperanza.pl/esperanza-sluchawki-...,1480.html
http://esperanza.pl/esperanza-sluchawki-...,1479.html
http://esperanza.pl/esperanza-sluchawki-...,1477.html
http://esperanza.pl/esperanza-sluchawki-...,1478.html
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-06-2016, 08:43
Dokładnie jak szopen pisze klawisz Fn + klawisz z ikoną wifi czasem jest tak ze jeden klik włącza wifi drugi bt trzeci wyłącza, niestety nie ma jednego standardu.

08-06-2016, 08:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2016 09:04 przez Toronto.)
Dzięki za zainteresowanie.. Mój zabytek to emachines e725 W programie visty, który mam .., w panelu sterowania jest blutu, ale jak klikam na niego, to otwiera się pusta strona i nie ma tam możliwości kliknięcia na cokolwiek myszką. Jedynie na pasek, gdzie jest np. konfiguruj lub dodaj urządzenie /słuchawki oczywiście wtedy uruchomiłem, by były widoczne/, Klikam na to i wyświetla się podstrona , gdzie już nic nie można dodać i klikać.. Jako, że jestem cienki w te komputerowe klocki, to tak jest.. Ściągnąłem też jakiś program radar i drugi jakiś soleil coś tam, ale żaden mi nie odpalił, więc je skasowałem hehehe Jedynie co, to zrobiłem skrót tego blututa na ekran laptopa..
Acha, w instrukcji obsługi słuchawek brak jest instrukcji parowania.., jedynie odesłanie do wykonywania poleceń programu przy ich konfiguracji przy pomocy kreatora. Podano też hasło tj. 0000
Kombinuję z tym Fn i F7 i nic się nie dziej.., nie ma żadnej reakcji ..
08-06-2016, 13:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2016 13:46 przez szopen.)
Toronto napisał(a):kliknięcia na cokolwiek myszką. Jedynie na pasek, gdzie jest np. […] dodaj urządzenie
no i właśnie to masz uruchomić

Toronto napisał(a):Ściągnąłem też jakiś program radar i drugi jakiś soleil coś tam, ale żaden mi nie odpalił
no nieźle, czyli tragicznie, akurat bluesoleil to SĄ sterowniki (niekoniecznie pasujące a raczej pewnie NIE do twojego sprzętu) bluetooth, które mogły narobić konfliktów…
generalnie instalowanie śmieci na pałę zawsze robi więcej szkody niż pożytku

Toronto napisał(a):kombinuję z tym Fn i F7 i nic się nie dziej.., nie ma żadnej reakcji ..
to samo dotyczy nie czytania ze zrozumieniem - ta kombinacja działa w niektórych modelach Della L:atitude…

Toronto napisał(a):w instrukcji obsługi słuchawek brak jest instrukcji parowania.., jedynie odesłanie do wykonywania poleceń programu przy ich konfiguracji przy pomocy kreatora. Podano też hasło tj. 0000
czyli jakaś instrukcja parowania jest

nie wierzę że nie opisano (zwykle) jedynej czynności, która jest konieczna do parowania czyli np. naduszenia jakiegoś przycisku (albo kombinacji kliku, krócej lub dłużej) tak, aby był jakoś sygnalizowany tryb parowania (np. migająca LED albo sygnał dźwiękowy)

PIN już znasz to 0000 czyli bez czytania instrukcji bym trafił za drugim razem Tongue

taka czynność jest obligatoryjna, gdyby nie była każdy mógłby się podłączyć do twoich słuchawek tylko będąc w ich zasięgu, no a tak oczywiście nie jest ;D
08-06-2016, 13:42
RE: Słuchawki Esperanza EH163 bluetooth
No tak, ale problem w tym, że na tej "podstronie"..o nazwie... "wybierz urządzenie bezprzewodowe do sparowania z tym urządzeniem" jest pasek pt. "Nazwa" oraz "Kategoria", gdzie jak klikam, to wyskakuje sortuj/grupuj, a nic się nie dzieje.. Klikając na stronkę żadnego tekstu wpisać też się nie da.. Na dole jest opcja dalej /anuluj.. Przejść dalej też się nie da.. Tutaj właśnie jest mój problem..
08-06-2016, 13:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2016 14:04 przez szopen.)
wszystko do swojego laptopa możesz pobrać tam:
http://www.emachines.com/ec/pl/PL/content/drivers.html
po wpisaniu modelu E725 lub chyba lepiej numeru seryjnego
oraz wyborze właściwej wersji Visty (MUSISZ wybrać taką jaką masz a NIE "na pałę") zobaczysz co można pobrać, ale nie ma tam nic dodatkowego dla bluetooth z czego w prostej linii wynika jedno:
kontroler bluetooth, który jest na pokładzie jest w 100% obsługiwany bez zbędnych dodatków przez stack bluetooth wbudowany w twój windows… (oczywiście jesli masz zainstalowany komplet pozostałych sterowników)

jedyne co wzbudza moje podejrzenia, to "LaunchManager" dostępny w dziale "Application", który być może ułatwia (przez wyświetlenie OSD) bądź w ogóle umożliwia działanie klawiszy funkcyjnych (ale nie przywiązuj się tak do klawiszy funkcyjnych skoro masz niebiesko-BIAŁĄ ikonę bluetooth w trayu, to oznacza ona, że bluetooth masz aktywny)

Toronto napisał(a):Przejść dalej też się nie da.. Tutaj właśnie jest mój problem..
MUSISZ w momencie kliknięcia w "dodaj urządzenie" mieć słuchawki już w trybie parowania (nie wiem jak masz to zrobić, ale ten opis który jest w instrukcji do nich wymaga wykonania, tak by mieć pewność, że sa w tym trybie)

PS masz jakiś telefon z bluetooth? to spróbuj z nim sparować najpierw (wtedy ogarniesz kwestię jak zmusić słuchawki do trybu parowania), tyle , że później musisz rozparować lub choćby rozłączyć słuchawki do telefonu aby dały się sparować z czymkolwiek innym

PPS
idę zobaczyć jak to jest w viście
08-06-2016, 14:19
RE: Słuchawki Esperanza EH163 bluetooth
Zwykle.tryb parowania to przytrzymanie przycisku i tu juz jest kwestia albo power lub vol+ lub vol- czasem kombinacja to zalezy od sprzętu

Odpowiedz