[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seagate Expansion External Device - awaria
30-04-2013, 23:55
Post: #1
Seagate Expansion External Device - awaria
Mam problem z ww dyskiem, tj Seagate Expansion External Drive 1 TB 3,5'.
Problem objawia się tym, że wyskakuje komunikat "Nie rozpoznano urządzenia USB - Jedno z urządzeń USB podłączonych do tego komputera ma awarię, ale system Windows nie może go rozpoznać. Aby uzyskać pomoc w rozwiązaniu tego problemu kliknij ten komunikat"

Wszystko wskazuje na to, że coś jest nie tak z dyskiem. Dysk podpinałem do dwóch komputerów stacjonarnych oraz 3 laptopów. Zawsze wyskakuje ten sam komunikat.
Podpinałem też inny kabel USB, ale problem nie minął.
Po podpięciu dysku do lapka, słychać jak dysk startuje, dodatkowo pojawia się dioda, po czym gdy wyskoczy ww. komunikat, dysk momentalnie się wycisza a dioda znika.
Na serwis nie odeślę, bo mam na tyle w złym stanie paragon, że nie jestem w stanie zobaczyć czy jeszcze jest na gwarancji, poza tym przez to by go nawet nie przyjęli.
Jeśli ktoś ma jakieś pomysły co by tu w tej kwestii zrobić, ewentualnie czy gdzieś w jakimś serwisie by to nie zrobili to z chęcią wysłucham.
Najbardziej zależy mi na odzyskaniu danych zapisanych na dysku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-05-2013, 09:25
Post: #2
Odp: RE: Seagate Expansion External Device - awaria
(30-04-2013 23:55)raven.michal17 napisał(a):  Najbardziej zależy mi na odzyskaniu danych zapisanych na dysku.


Poszukaj firmy która zajmuje się odzyskaniem danych, często zwykłe serwisy komputerowe dają radę też odzyskać ale niekoniecznie będzie to 100% danych. W każdym razie nie są to zwykle tanie sprawy, przy obecnych cenach za 1GB często droższe niż sam dysk dlatego że wartość danych może być ważniejsza niż materiał na którym się znajdują :D

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-05-2013, 11:06
Post: #3
Seagate Expansion External Device - awaria
Niezwykłe pocieszenie ;P mnie to by najbardziej cieszyło takie rozwiązanie, że dysk da radę naprawić nie tracąc przy tym danych. Czy naprawy dysków zewnętrznych robią w komputerowych?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-05-2013, 11:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-05-2013 11:17 przez spag.)
Post: #4
Odp: Seagate Expansion External Device - awaria
Sprawdź w jakimś najblizszym serwisie tobie może jak sami nie robią to znają kogoś, ciężko jest pomóc na odległość bo problem może być różnej natury np. mechanicznej więc nie da się na odległość tego zrobić.
Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-05-2013, 11:38
Post: #5
Seagate Expansion External Device - awaria
Niestety w moim mieście i najbliższej okolicy ciężko będzie o jakiś typowy serwis. Jutro polatam po komputerowych i popytam, może ktoś coś doradzi.
Dodatkowo czy jakbym się zdecydował na odzyskiwanie danych, to czy mógłbym określić co chcę odzyskać? Czy jak już coś to musiało by być to hurtem wzięte? Problem w tym, że dysk był praktycznie pełny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-05-2013, 12:45
Post: #6
Odp: Seagate Expansion External Device - awaria
Raczej hurtem bo odzyskują co się da, skąd mogą wiedzieć że akurat takiego albo takiego pliku potrzebowales, bo np. :) jesteś detektywem i tam jest zdjęcie które dokumentuje ze żona zdradza męża a zapisałeś je jako .txt

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-05-2013, 13:04
Post: #7
Seagate Expansion External Device - awaria
HahaBig Grin no niby tak, ale wyceniają potem usługę od odzyskanych danych tak? Bo jeśli tak to właśnie szkoda, że nie da rady odzyskać np tylko zdjęć prócz gier czy filmów, na których mi tak nie zależy a w pizde miejsca zajmują Big Grin
Pech tak chciał, że leń w dupie siedział, i zaraz po reinstalacji systemu, zmusiłem się by jeden folder przenieść ! resztę przekładałem z dnia na dzień, aż w końcu dysk odmówił posłuszeństwa :/
Ta seria chyba jakaś awaryjna jest, kumpel brata z tym samym dyskiem, ponoć dbał o niego, podłączał tylko wtedy kiedy coś przegrywał (u mnie dysk chodził cały czas, nie licząc wielokrotnego transportu, podłączeń i odłączeń) to jemu np, gniazdo chyba wpadło do środka. I pech tak chciał, że teraz jak stawiał system na nowo i miał wszystko na dysku ;D
Załamka totalna.
Zobaczymy kiedy bratu zacznie coś szwankować, również ten sam dysk.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-05-2013, 14:06
Post: #8
Seagate Expansion External Device - awaria
raven.michal17 napisał(a):Na serwis nie odeślę, bo mam na tyle w złym stanie paragon, że nie jestem w stanie zobaczyć czy jeszcze jest na gwarancji, poza tym przez to by go nawet nie przyjęli.
http://www.seagate.com/pl/pl/support/war...lacements/
http://support.seagate.com/customer/pl-P...jsp?form=0

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-05-2013, 14:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-05-2013 15:45 przez raven.michal17.)
Post: #9
Seagate Expansion External Device - awaria
Przy zatwierdzaniu gwarancji uzyskałem komunikat :
"Nieobjęte gwarancją.
Ten napęd nie jest objęty gwarancją Seagate. Usługi naprawy dla produktów nieobjętych gwarancją są dostępne tylko dla klientów, z którymi zawarto umowy."
I numer cześci który wpisuje, końcówka powinna być 500, a po zatwierdzeniu wyświetla 571
Dziwne czy nie, ale na urządzeniu P/N to 9SF2A4-500 a na pudełku na kartce doklejonej: P/N 9SE2D40-571
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-05-2013, 16:16
Post: #10
Seagate Expansion External Device - awaria
Dzwoniłem do serwisu z tej strony http://www.naprawaseagate.pl/
Zostałem poinformowany przez Pana, żebym przesłał dysk do nich do Poznania, oni wtedy wystawiają ekspertyzę za darmo, kontaktują się i informują czy dysk da się naprawić, czy też czy da się odzyskać dane, oraz ile by to ewentualnie kosztowało.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-05-2013, 09:18
Post: #11
Seagate Expansion External Device - awaria
Jak kumpel brata ma ten sam dysk, to nie mógłbyś wziąć od niego paragonu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-05-2013, 12:28
Post: #12
Seagate Expansion External Device - awaria
Kupili wcześniej odemnie dysk, na pewno nie jest na gwarancji. Obawiam się też, że paragonu nie mają. Brat na pewno.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz