[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samsung GT-S7562
22-08-2013, 21:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-08-2013 20:33 przez szopen.)
Post: #1
Samsung GT-S7562
Witam wszystkich może ktoś zna rozwiązanie moje problemu. Jestem posiadaczem (świeżym) telefonu Samsung GT-S7562 i w slocie SIM1 mam kartę AERO w SIM2 to karta Orange. Jak chce zadzwonić do kogoś z moich kontaktów to telefon koniecznie łączy przez pierwszą kartę SIM czyli kartę AERO, muszę najpierw skopiować telefon do normalnie wybieranych numerów a następnie wcisnąć aby łączył z SIM2. Czy to się da jakoś zmienić domyślnie?

szopen: edycja - uzupełnienie oznaczenia modelu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-08-2013, 12:17
Post: #2
RE: Samsung S7562
A próbowałeś zmienić sloty kart?

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 4
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-08-2013, 12:20
Post: #3
RE: Samsung S7562
Oczywiście, że próbowałem. Wtedy nie łączy się z Internetem, ale za to mogę dzwonić bez problemów...:-), ale jakby nie o to mi chodzi....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-08-2013, 13:41
Post: #4
Samsung S7562
Na pewno karta Aero2 musi być jako ta główna, bo tylko karta główna ma funkcje 3G - tak jest w większości telefonów dualSIM.
Nie wiem, czy da się ustawić kartę SIM2 jako domyślną dla SMS/Tel - potrzebny jest ktoś, kto korzystał z tego telefonu na codzień.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-08-2013, 20:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-08-2013 20:31 przez szopen.)
Post: #5
Samsung S7562
interfejs wyboru domyślnej karty w 2-simowych galaxy wygląda mniej więcej tak
[Obrazek: SC20130524-124207.png]
karta wybrana na niebiesko jest kartą domyślną dla połączeń głosowych i smsów
natomiast wybór karty dla połączeń danych wygląda mniej więcej tak:
[Obrazek: SC20120605-225901.png]
(w tym wypadku wybrana jest karta o nazwie SIM2)

w zależności od modelu oczywiście mogą być drobne różnice (w przypadku GT-S6102 można przypisać dowolny slot SIM do pracy w trybie 3G, jakkolwiek pozostały zostanie ustawiony w trybie 2G)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-03-2014, 16:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-03-2014 16:47 przez Małgoś.)
Post: #6
RE: Samsung GT-S7562
Witam,

odgrzewam wątek Smile

Otóż posiadam taki sam telefon, ale niestety nie mogę się połączyć z internetem za pomocą karty Aero2. U operatora dowiedziałam się, że:

"Ten telefon nie obsługuje HSPA+ a więc nie spełnia podstawowego wymogu technicznego."

Więc mam pytanie, jak skonfigurować telefon tak, aby działał w Aero2? Niby wszystko jest podane prawidłowo, telefon kartę widzi, nawet widzi zasięg z Aero, ale nie mam internetu. Czy coś robię nie tak? Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak skonfigurować (tak najprościej jak się da Smile ) telefon do odbioru aero2?

[EDIT]

Przekładałam już karty w slotach, pierwotnie miałam w slocie 1 kartę play, a w slocie 2 kartę aero2. Teraz mam na odwrót i niestety nie działa jak powinno. A za to wyskakuje mi informacja, że z Aero2 mogę wykonywać tylko połączenia alarmowe....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-03-2014, 17:29
Post: #7
Samsung GT-S7562
Małgoś napisał(a):"Ten telefon nie obsługuje HSPA+ a więc nie spełnia podstawowego wymogu technicznego."
To oczywiście nieprawda. Podstawowy wymóg techniczny to UMTS 900 MHz. Natomiast HSPA+ (a dokładniej kategoria 10) to wymóg regulaminowy.
Więcej informacji o tym i tym drugim:
http://jdtech.pl/2011/08/aero2-jak-spraw...ialal.html
http://jdtech.pl/2011/11/aero2-o-co-chod...ii-10.html
Natomiast w kwestii kart:
Aero2 musi być w slocie oznaczonym WCDMA albo wybranym w konfiguracji jako karta działająca w 3G/WCDMA i wybrana jako SIM do transmisji danych.
Następnie trzeba skonfigurować dostęp: dodać APN dla Aero2 (APN: darmowy) i zaznaczyć go jako aktywny. Dodatkowo trzeba udzielić zgody na transmisję danych w roamingu.

Jeżeli włożysz kartę/wybierzesz ją jako kartę 2G, to otrzymasz właśnie ostrzeżenie o braku zasięgu/połączeniach alarmowych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2014, 02:46
Post: #8
Samsung GT-S7562
dodatkowo instrukcje konfiguracji na androidowe telefony są w podwieszonym wątku (o nic nie mówiącym tytule):
http://forum.jdtech.pl/Watek-android-ins...ji-z-aero2

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2014, 20:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-03-2014 20:44 przez Małgoś.)
Post: #9
RE: Samsung GT-S7562
Ok panowie, to teraz ja pofocę Smile
Mam takie ustawienia. Czy możecie mi skorygować? Przełożyłam tak, jak ma być, czyli slot1 - play, slot2 - aero.
I uwaga:
Tryb pracy w play: GSM
Tryb pracy w aero2: WCDMA
Komunikat telefonu: Dwie karty SIM nie mogą używać sieci 3G jednocześnie

I teraz obiecane screeny (rozkładam na dwa posty, bo się w jednym wszystkie nie mieszczą)
   
   
   
   
   

c.d.

   
   
   
   
   
   


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2014, 21:06
Post: #10
Samsung GT-S7562
Na oko wszystko się zgadza. To, że dwie karty nie mogą pracować w 3G jednocześnie - też.
Teraz pytanie - co dzieje się przy próbie uruchomienia przeglądarki internetowej?
Czy w menu ściąganym z góry albo wyświetlanym przez wyłącznik - jest aktywna opcja transmisji danych?
Czy po wybraniu transmisji danych przez Play (zakładam, że jakaś możliwość przesyłania danych tutaj jest) działa dostęp do Internetu? (chodzi o test).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2014, 21:07
Post: #11
Odp: Samsung GT-S7562
A próbowałaś z tylko jedna kartą np. Aero2 uzyskać internet bo wg mnie wszystko jest ok (fakt ze play to tylko 3g ale ma roaming z plus i Orange wiec powinno być ok)

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2014, 21:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-03-2014 21:11 przez szopen.)
Post: #12
Samsung GT-S7562
a dlaczego skorygować? może coś przeoczyłem, ale raczej wszystko jest OK
na 1/2 obrazku drugi "haczyk" od góry jest zbędny do działania, ale raczej nie powinien w niczym przeszkadzać

komunikat o pracy w 3G tylko 1 karty SIM należy zaakceptować

Aero2 w drugim slocie SIM było tylko przykładem - w telefonach gdzie sloty są równoprawne nie ma znaczenia którego slotu użyjemy
(sprawa wygląda inaczej gdy sloty oznaczone są obsługiwanymi technologiami tak jak np. w HTC One dual sim 802w DSA)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2014, 21:57
Post: #13
RE: Samsung GT-S7562
Sytuacja wygląda tak, że:

1. Mam zaznaczone dane komórkowe w menu rozwijanym z góry.
2. Jeżeli wyjmę kartę play, to karta aero miała komunikat o wykonywaniu tylko połączeń alarmowych.
3. Internet w play normalnie działa - sprawdzone.
4. Jeżeli otwieram wyszukiwarkę, przy włączonym przesyle danych przez aero, to mam błąd połączenia i nie mogę otworzyć strony
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2014, 22:36
Post: #14
Samsung GT-S7562
Pozostają dwa wyjaśnienia - zbyt słaby sygnał Aero2 oraz problemy z nawiązaniem połączenia spowodowane brakiem IP.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2014, 23:02
Post: #15
RE: Samsung GT-S7562
(20-03-2014 22:36)jakubd napisał(a):  Pozostają dwa wyjaśnienia - zbyt słaby sygnał Aero2 oraz problemy z nawiązaniem połączenia spowodowane brakiem IP.

Tak, tylko że ja mieszkam w rejonie, gdzie sygnał Aero2 ma być niby bardzo dobry (Sosnowiec), w ogóle cały Górny Śląsk, jak wynika z mapy zasięgu ma zasięg, i to spory. A odnośnie adresu IP, to jak go uzyskać?

Przypominam, że rozmawiasz z połowicznym laikiem w tych sprawach.... więc uzyskanie adresu IP dla mnie brzmi jak zmierzenie odległości z ziemi do słońca...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2014, 23:07
Post: #16
Samsung GT-S7562
W kwestii zasięgu - wyszedłbym po prostu na świeże powietrze na próbę.
Co do IP - artykuł na blogu: http://jdtech.pl/2014/02/aero2-problemy-...ow-ip.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2014, 23:36
Post: #17
RE: Samsung GT-S7562
Odnośnie świeżego powietrza - wychodzę Smile

Sporo jest nadajników w mojej okolicy.... Może faktycznie nie nadążają z ilością aktywnych kart....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-03-2014, 02:54
Post: #18
Samsung GT-S7562
Małgoś napisał(a):2. Jeżeli wyjmę kartę play, to karta aero miała komunikat o wykonywaniu tylko połączeń alarmowych.
jeżeli wyjmie lub zmieni się dowolną z kart to trzeba sprawdzić cała konfigurację, bo wywoływana jest konfiguracja domyślna odgórnie ustalona przez producenta, która ma się nijak do ustawień wymaganych dla Aero2 - niestety tak zachowują się chyba wszystkie dualsimy samsunga

Małgoś napisał(a):4. Jeżeli otwieram wyszukiwarkę, przy włączonym przesyle danych przez aero, to mam błąd połączenia i nie mogę otworzyć strony
prawdopodobnie brak połączenia z siecią/brak zasięgu - przy ikonie odpowiadającej sile sygnału dla karty przez którą chcemy łączyć sie z internetem powinna się pojawić oznaczenie technologii np. 3G, H, H+

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-03-2014, 18:18
Post: #19
RE: Samsung GT-S7562
Po wyjęciu karty play i zostawieniu karty Aero2 ustawienia u mnie pozostają bez zmian, czyli tak, jak wyglądają na zamieszczonych przeze mnie zdjęciach. A odnośnie oznaczeń 3G, H, H+ to nie mam...
Już nie wiem, co mam z tym robić....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-03-2014, 18:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-03-2014 18:45 przez szopen.)
Post: #20
Samsung GT-S7562
po wyjęciu karty Aero2 na 99% transmisja danych zostanie przełączona na inną kartę czy w tym wypadku Play (telefon "broni się" przed wyłączeniem transmisji danych), możliwe że to zachowanie jednak zależy od wersji oprogramowania telefonu, dlatego trzeba zwracać uwagę na szczególiki

możliwe, że po włożeniu konfiguracja powróci, jednak z moich obserwacji wynika, że po wyjęciu lub wyłączeniu z menadżera kart SIM i późniejszym włączeniu czy włożeniu bywa (czyli nie zawsze) wyłączony tryb 3G dla tej karty która była przez jakiś czas wyjęta lub wyłączona,
a połączenia w Aero2 bez aktywnego trybu 3G nie da się uzyskać

oczywiście jeśli telefon nie został włączony bez jednej z kart SIM, to system tego nie zauważy

jeśli widzisz 3G lub H to znaczy, że jest połączenie z internetem (i dopiero wtedy gdy jest wyświetlony ten symbol ma sens próba otwierania czegokolwiek w przeglądarce czy też udostępnianie internetu - hotspot)

H+ może się nie wyświetlać nigdy w tym modelu, bo po prostu ma on modem kategorii 8, który nie wspiera HSPA+
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s...2-4883.php

PS każda zmiana w konfiguracji w menadżerze kart SIM czy w ustawieniach połączenia z internetem powoduje przekonfigurowanie toru radiowego co może rozłączyć internet na ~30s lub nawet dłużej (nawet jeśli zmieniamy ustawienia powiązane z kartą SIM przy pomocy której nie łączymy się z internetem)

i jeszcze jedno
Małgoś napisał(a):sygnał Aero2 ma być niby bardzo dobry (Sosnowiec), w ogóle cały Górny Śląsk, jak wynika z mapy zasięgu
z mojego doświadczenia - na Górnym Śląsku generalnie zasięg jest, ale są też "dziury" a ze względu na ilość ludzi zamieszkujących ten obszar szanse na przeciążenia sieci są dość duże

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [GT-i9192 Samsung Galaxy S4 Mini Duos] Aero2 + Orange => testy praktyczne; bakahk 43 40 035 18-02-2015 20:56
Ostatni post: krzysiekx84
  Samsung Galaxy S Advance patryk.kry 4 4 444 03-01-2015 22:29
Ostatni post: jakubd
  Samsung Galaxy S5 LTE/Wifi Booster spag 2 15 663 29-04-2014 07:37
Ostatni post: jakubd
Information Samsung Galaxy Grand 2 (Dual SIM) K4r0lSz 5 8 493 25-03-2014 12:43
Ostatni post: K4r0lSz
  Samsung Galaxy Y GT-S5360 Felicjan 13 18 702 10-03-2014 20:48
Ostatni post: szopen