[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samsung GT-B1110 i problem z Windows 7
06-02-2012, 14:59
Post: #1
Samsung GT-B1110 i problem z Windows 7
Piszę w sprawie modemu Samsung GT-B1110, otóż zakupiłem taki ale jest z nim problem, nie działa prawidłowo pod windowsem vista sp2 i win7. Pod XP działa bez problemu. Pod vistą i 7ką problem polega na tym, że po instalacji modemu nie chce złapać sygnału, niby go wykrywa, ale dwukrotnie próbuje go przełączyć w tryb modemu i mu to nie wychodzi...pod XP normalnie go wykrywa i przełącza w tryb modemu co sygnalizuje ładnie dioda...chciałem zapytać czy udało się rozwiązać problem z tym modemem i działaniem pod nowszymi systemami...naturalnie nie ma znaczenia jakiego operatora karta jest włożona.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2012, 16:01
Post: #2
RE: Samsung GT-B1110 i problem z Windows 7
Jeżeli jesteś z Warszawy/okolic lub będziesz tutaj w najbliższym czasie chętnie rzucę na to okiem. Nie mam pojęcia na czym polega problem (poza tym, że spróbowałbym na innych komputerach/świeżej instalacji Win7 pozbawionej innych sterowników do modemów).
Modem jest kompletnie nieznany w Polsce i nie spodziewałbym się szerokiego echa - co nie zmienia faktu, ze problem jest ciekawy.
Masz może gdzieś jakąś pewniejszą specyfikację tego cuda?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2012, 16:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2012 16:41 przez darryd.)
Post: #3
RE: Samsung GT-B1110 i problem z Windows 7
niestety do Wawy mam 400km, więc odpadaWink Jak będziesz miał chwilę, możesz spróbować zdalnie obadać problem np team viewerem...co ciekawe, modem podobno ma współpracować z vistą, a sprawdzałem pod taką tyle że z SP2 i tu może być kłopot...i problem taki sam jak pod win7...odpalanie instalki w trybie zgodności nie pomaga, a próbowałem już od trybu gołej visty po XP...nie pomaga...modem startuje prawidło tylko raz przy instalacji sterowników i działa do jego wyjęcia...po włożeniu już nie chce...pod XP jest ok za każdym razem po włożeniu...

Specyfikacja spisana z kartoniku:
HSUPA 5.76Mbps (900/2100Mhz) - chociaż przy połączeniu pokazuje 7.3Mbps
Edge 850/900/1800/1900Mhz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2012, 17:44
Post: #4
RE: Samsung GT-B1110 i problem z Windows 7
za to ja jestem z Wrocławia, więc może bliżej w moją stronę?

oczywiście nie obiecuję, że uda mi się coś z tym zrobić, ale popróbować mogę

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2012, 19:24
Post: #5
RE: Samsung GT-B1110 i problem z Windows 7
Kurcze, siatka agentów JDtech sięga daleko Smile Do tego podróżujesz dużo po Polsce, więc może prędzej czy później znajdziesz się w pobliżu i uda się coś zdiagnozować.

Ja na razie zalecam spróbować na innych komputerach jeszcze. To dość nowe urządzenie, więc powinno być 100% zgodne z Viśtą i 7mką. Ale coś może się po prostu chrzanić w systemie i stąd problemy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-02-2012, 01:08
Post: #6
RE: Samsung GT-B1110 i problem z Windows 7
tylko nie wiem w pobliżu czego Big Grin a kwestii ewentualnych podróży sezon wiosenny zapowiada się raczej stacjonarnie (jak dotąd jedyny w miarę pewny wyjad w najbliższych tygodniach to Wawa)

co do zasadniczego wątku - sądząc po objawach opisanych gdzieś w sieci (oraz trochę też tu powyżej) w opiniach o tym modemie podejrzewam, że wymaga on rozgałęźnika usb typu Y czyli 2 wtyki usb i jedno gniazdo (objawy opisane we wspomnianym miejscu, linku nie podam, akurat miałem chwilę przerwy w pracy i jakoś to znalazłem - wskazywały z dużym stopniem prawdopodobieństwa na przekroczenie standartowej obciążalności pojedynczego portu usb), szczególnie jest to prawdopodobne, jeśli komputerami z vistą czy win7 były laptopy toshiba

no chyba, że sytuacja dotyczy dokładnie tego samego komputera lecz z różnymi systemami

wtedy (i nie tylko) można spróbować metody z wyłączeniem podpisywania sterowników zakładając, że problem leży w sterownikach niedostosowanych do win7 - chodzi o postępowanie analogiczne do metody 2 opisanej tam (z okazji instalacji starszawego modemu huawei w win7 x64)
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=29029

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-02-2012, 04:12
Post: #7
RE: Samsung GT-B1110 i problem z Windows 7
No prosz, co dwie głowy to nie jedna - faktycznie o kabelku Y warto wspomnieć. Reszta metoda do wypróbowania "na żywym organizmie".

I koniecznie daj znać, jak zahaczysz o Wawę Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2012, 13:14
Post: #8
RE: Samsung GT-B1110 i problem z Windows 7
(07-02-2012 01:08)szopen napisał(a):  podejrzewam, że wymaga on rozgałęźnika usb typu Y czyli 2 wtyki usb i jedno gniazdo

Witam, z góry przepraszam za długą zwłokę w odpowiedzi...niestety rozgałęźnik nie pomógł, mam go w zestawie i objawy cały czas takie same na różnych kompach z różnymi systemami...spróbuję sposobu z opisu z huawei...

dzięki i pozdrawiam...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2012, 14:50
Post: #9
RE: Samsung GT-B1110 i problem z Windows 7
W żadnym wypadku nie próbuj rozwiązania typu grzebanie w ustawieniach modemu za pomocą poleceń AT, które są przeznaczone dla urządzeń jednej firmy w innych modemach - to może spowodować nawet permanentne uszkodzenie/przekonfigurowanie modemu tak, że nie będzie działał.
Twój problem leży najprawdopodobniej w sterownikach, które nie lubią się z twoimi instalacjami Windows - zacznij od sprawdzenia w innych komputerach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2012, 15:08
Post: #10
RE: Samsung GT-B1110 i problem z Windows 7
Spokojnie...nic nie będę grzebał...Wink modem sprawdzałem na co najmniej 7-8 komputerach z win7, 1 z vista sp2 i 3 z XP...problem występuje tylko na tych pierwszych...na XP jest ok.
Dodam tylko, że przy instalacji sterowników pod vista/7 modem działa prawidłowo do momentu jego wyjęcia i ponownego wsadzenia, a nie o to chyba chodzi żeby z każdą chęcią użycia deinstalować i instalować na nowo stery choć tymczasowo to też jakieś wyjście.Wink Czasem też załapie, jak dam restart komputera i wsadzę modem w momencie startu biosu, ale nie zawsze tak się udaje.
Szczerze ja nie mam pomysłów co można tu jeszcze wymyślić...:/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-02-2012, 22:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-02-2012 20:25 przez szopen.)
Post: #11
RE: Samsung GT-B1110 i problem z Windows 7
zawsze możesz skorzystać z oficjalnego wsparcia samsunga (emailowego lub telefonicznego)
http://www.samsung.com/pl/support/model/GT-B1110ZWAXEO

metoda o której wspominałem to wyłączenie podpisywania sterowników, oczywiście zamiast tam wspomnianego MP instalujemy oprogramowanie samsunga

jeśli będę miał czas się tym zając to zobaczę czy oprogramowanie gt-y3100 zawiera tez stery do w/w modemu
dorzucę jeszcze parę linków, które być może mogą się przydać (dotyczą wprawdzie modemów gt-y3100 lub gt-y3300, co ciekawe widziałem gdzieś opis, że gt-y3100 działa z SCM przeznaczonym dla gt-y3300, więc w tym przypadku też chyba spróbować nie zaszkodzi)

1) http://www.leis.de/2009/09/samsung-nc10-...fessional/
i stąd taki fragment:
"You will notice, that the unknown HSPA device in device manager will vanish, which means, that the hardware will work from now on. You will however notice, that the Connection Manager will not work right away. Some websites say that using it in XP compatibility mode would work, I cannot confirm that. But there is even a better solution:
- Go to Win7 network center and add a new connection
- Select “create a connection with the internet” (should be the first option)
- Use a new connection (this page will only be offered if other connections exist)
- Select “dial up connection”
- Now you should be asked for a dial-up number and your credentials. These settings differ from network to network, please check with your mobile network provider. For the number, you should enter *99# , as that is the correct setting for packet based dial-up connections (GPRS, UMTS, HSDPA). If you need further credentials, I cannot say.
- After this procedure, you can dial-up the connection and should have mobile internet after a few seconds. The fastest way to connect from now on, is the internet/network symbol in the taskbar, where you can find all network connections (LAN, WiFi, Dial-Up) and from where you can shoot up your HSDPA connection right away."
jest to opis ręcznego utworzenia połączenia szerokopasmowego

2) http://www.samsung.com/pl/support/model/...oadName=SW
to jest strona, na której można pobrać SCM w wersji 2.1 dla win7 x32 (dedykowany dla gt-y3300, ale może nie tylko) gdzieniegdzie są informacje, że pod win7 działa SCM w wersji 2.03 ale takowego nigdzie nie znalazłem

3) opis w którym dowiadujemy się, że od mailowej pomocy technicznej samsunga można dostać oprogramowanie (być może zgodne z win7, w każdym razie nowsze)
http://www.windows7-forum.org/win-7-nc10...cm-problem
przy okazji - tam twierdzą, że wystarczy uruchomić SCM w trybie zgodności z vista sp2 z "wyłączonymi kompozycjami pulpitu"
w sieci jest sporo informacji, że w w/w trybie zgodności działa również SCM 1.6.9 (dedykowany dla xp?) oraz 1.6.8 dostępny np. tam
http://www.samsungpc.com/08/products/nc10/software.html

zajrzałem - pakiet dla GT-Y3300 zawiera sterowniki dla 4 modemów, ale prawdopodobnie są to 4 wersje tego modemu, niestety nigdzie wewnątrz plików nie występuje jawnie nazwa handlowa modemu, więc pozostają tylko przypuszczenia (no chyba, że poznamy usb vid i pid modemu z wątku obadane przez pytającego lub po prostu wyniki jego dalszych eksperymentów)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z GPS w Dell 5550 modemie Justyna0011 23 30 727 04-07-2016 13:23
Ostatni post: szopen
  Problem z modemem Alcatel X200s z Virgin Mobile j833 8 9 074 27-08-2015 07:22
Ostatni post: j833
  Option Icon XY + Aero2 + Windows 8.1= nie działa przem0l 10 16 683 07-02-2015 23:19
Ostatni post: jakubd
  Acer Aspire one d250 + samsung gt-y3300 sibin 10 11 392 13-10-2014 10:27
Ostatni post: sibin
  Nokia 21M-02 - problem z Ubuntu swotki 17 17 162 24-07-2014 23:04
Ostatni post: jakubd