[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samsung Galaxy mini a Aero2
12-12-2011, 01:19
Post: #1
Samsung Galaxy mini a Aero2
Witam bardzo serdecznie !
Jestem użytkownikiem bezpłatnego internetu aero2 . Z modemem który posiadam : HUAWEI K3765 działa bez zarzutów .
A pytanie moje dotyczy czy jest możliwość aby ów internet działał na smartfonie ?
Kilka dni temu zakupiłem telefon SAMSUNG GALAXY mini GT-S5570 i z tego co wiem to działa on na częstotliwości 900/2100 UMTS .
Ale gdy włożę do niego kartę sim aero2 to wyświetla się że znajduje sieć Aero2 tylko nie pokazuje siły sygnału i oczywiście nie można
połączyć się z internetem . Może wynika to tylko z tego że w ustawieniach telefonu nie mogę wpisać APN: darmowy ?
Chciałbym się zapytać czy wogólę może na tym telefonie działać internet aero2 . Posiadam nową kartę sim i w miejscowości w której
mieszkam poziom sygnału jest niemal 100% .
Z góry bardzo dziękuję za jaką kolwiek pomoc .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-12-2011, 03:11
Post: #2
RE: Samsung Galaxy mini a Aero2
Wyjaśnij, na czym polega problem z wprowadzeniem APNu? Jak rozumiem to jest Android. Po prostu w ustawieniach dodajesz nowy profil połączeniowy i tam podajesz APN.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-12-2011, 04:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-12-2011 05:13 przez belmar.)
Post: #3
RE: Samsung Galaxy mini a Aero2
To jest Android 2.2 . Utworzyłem nowe konto o nazwie Aero2 w Menu/Ustawienia/Komunikacja/Sieci telefoni komórkowej/Nazwy punktów dostępu i wpisałem APN : "darmowy" ale nadal nie łączy się z internetem. Może trzeba wpisać coś więcej w ustawieniach?
Ja mam tak wpisane:

Nazwa: Aero2
APN: Darmowy
Proxy: Nieustawione
Port: Nieustawione
Nazwa użytkownika: Nieustawione
Hasło: Nieustawione
Serwer: Nieustawione
MMSC: Nieustawione
Proxy MMS: Nieustawione
Port MMS: Nieustawione
MCC: 260
MNC: 17
Typ uwierzytelniania: Brak
Typ APN: Internet

Chyba że z tym Androidem lub modelem telefonu nie działa ale zawsze warto sprawdzić bo to jest świetna alternatywa mobilnego internetu dla płatnych pakietów u innych operatorów .

Ps.Po włączeniu telefonu pokazuje zasięg 5 kresek i wyświetlone jest cały czas logo
operatora "Aero2" po czym po paru sekundach wyświetla się w miejscu mocy sygnału przekreślone kółko a logo operatora widnieje cały czas na wyświetlaczu .
Rozwiązałem już problem !
Pewnie dlatego nie działał mi internet Aero2 w telefonie bo miało to związek z blokadą TS11 Ale na szczęście Samsung Galaxy mini ma funkcję przełączania się w tryb sieci danych . Należy przytrzymać dłużej boczny klawisz włączania/wyłączania telefonu i pojawia się menu przełączania trybów telefonu, należy wybrać tryb sieci danych i wszystko śmiga w jak najlepszym porządku .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-12-2011, 12:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-12-2011 12:07 przez jakubd.)
Post: #4
RE: Samsung Galaxy mini a Aero2
Zaraz, po prostu musiałeś wyłączyć wcześniej tryb transmisji danych - wiele firm, w tym Samsung taką opcję dołącza, żeby nie trzeba było korzystać z APNdroid i innych blokowarek połączenia z Internetem. Na pewno to nie ma związku z blokadą TS11 (na szczęście).
Ale to cenna informacja. Dzięki, że opublikowałeś rozwiązanie!

Ja już chciałem się doczepić do wielkiej litery przy APN (powinno być z małej "darmowy"), ale jak widzę nie trzeba było.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2012, 23:43
Post: #5
RE: Samsung Galaxy mini a Aero2
Internet z Aero2 na w/w modelu tel. działa mi bez zarzutu (bez pokazywania zasięgu sieci) lecz występuje inny problem: Nie mogę wykorzystać tel. jako modem. W opcjach jest możliwość ustawienia "Udostępniania połączenia internetowego przez USB" oraz ustawienia jako router Wifi lecz po włączeniu, w jednym i drugim przypadku komputer uzyskuje połączenie tylko z tel., a dalej z siecią już nie. Czy jest to związane z blokadą TS11 i nic nie pomoże, czy ewentualnie zainstalowanie jakiejś aplikacji na tel. rozwiąże problem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2012, 02:27
Post: #6
RE: Samsung Galaxy mini a Aero2
Tak, to efekty uboczny blokady TS11 - brak wskaźnika połączenia i/lub sygnału sieci to tylko objaw uboczny szeregu dziwnych problemów, jakie powoduje ta blokada w Androidzie (i innych OSach też).
Są jakieś alternatywne aplikacje, ale nie zapamiętałem ich nazwy, poza tym powodują różne problemy (nie działają np. strony szyfrowane HTTPS).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2012, 23:27
Post: #7
RE: Samsung Galaxy mini a Aero2
Udało się uruchomić także jako modem, po sprawdzeniu kilku aplikacji działa z PdaNet po zainstalowaniu jej w komputerze i w tel.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-04-2012, 01:19
Post: #8
RE: Samsung Galaxy mini a Aero2
Może się komuś jeszcze przyda więc tak:

aby działało udostępnianie internetu w galaxy mini czy to przez wifi czy po kablu w ustawieniach APN należy wybrać typ APN jako internet + dun (cokolwiek to znaczy?) udostępnianie internetu działa bez potrzeby instalowania dodatkowych aplikacji. Dotyczy to wszystkich kart nie tylko aero2.
Natomiast co do BDI to galaxy mini dobrze współpracuje z najnowszymi kartami aero2 taki mały minus to to że nie pokazuje zasięgu. zamiast tego jest przekreślone kółeczko
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-04-2012, 17:07
Post: #9
RE: Samsung Galaxy mini a Aero2
DUN = Dial-Up Networking - stara dobra metoda wywoływania połączeń internetowych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-11-2012, 21:22
Post: #10
RE: Samsung Galaxy mini a Aero2
Mam pytanie.. szukałam już wszędzie i przeszukałam chyba już wszystkie stronki i nie znajduje odpowiedzi na moje pytanie. Nie jestem dobra w te klocki może dlatego bo jestem dziewczyną.. ; )
Ale wie ktoś z was może jak rozwiązać mój problem.. ?
Mam Samsunga Galaxy Mini.. Chciałabym z komórki przesłać internet na laptopa przez kabel.. jak podłączam kabel do laptopa wyskakuje mi wiadomość że muszę zainstalować oprogramowanie sterownika. Niestety nie mam płyty.
Nie wiem czy ma to jakiś związek z tym ale, wchodzę w ustawienia - komunikacja - udostępnianie internetu i pierwsza opcja to udostępnianie internetu przez USB. Niestety ta opcja świeci się na szaro i nic nie mogę z tym zrobić.. wie ktoś może jak to zmienić.. ?
Przez Router Wi-Fi też nie idzie, tzn. pisze że ta sieć jest niezidentyfikowana.. : /
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-11-2012, 00:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-11-2012 20:02 przez szopen.)
Post: #11
Odp: RE: Samsung Galaxy mini a Aero2
(19-11-2012 21:22)klaudiamm@wp.pl napisał(a):  Przez Router Wi-Fi też nie idzie, tzn. pisze że ta sieć jest niezidentyfikowana.. : /

Ostatnie zdanie nie kumam, ale co przez ruter (jako ruter czy opcja ruter w telefonie ) nie jest zidentyfikowane

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-11-2012, 03:10
Post: #12
RE: Samsung Galaxy mini a Aero2
Klaudia:
1. Musisz najpierw uruchomić Aero2 tak, żeby działało w telefonie - np. we wbudowanej przeglądarce. Bez tego nie ma sensu iść dalej.
2. Udostępnianie przez USB nie wymaga sterowników - trzeba je włączyć zwykle przed podłączeniem kabla USB do komputera. I po wykonaniu punktu 1.
3. Przez WiFi też można - po wykonaniu punktu 1, ustawieniu właściwości tworzonej sieci bezprzewodowej (nazwa i szyfrowanie), po czym oczywiście trzeba się z tą siecią połączyć z poziomu komputera (musi mieć kartę sieci bezprzewodowej).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2014, 21:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2014 11:44 przez grzech1991.)
Post: #13
RE: Samsung Galaxy mini a Aero2
czy ktoś mi morze powiedzieć gdzie wejść i jak zmienić ustawienia aby internet areo2 działał (oczywiście w Samsung galaxy mini)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2014, 21:57
Post: #14
Odp: Samsung Galaxy mini a Aero2
Masz odpowiedź w tym wątku

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi spag za tę wiadomość:
kuba8048 (2014-02-26)
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lenovo k6 note + Aero2 BDI gonzogonzo00 6 5 860 03-02-2020 20:03
Ostatni post: szopen
  Xiaomi Redmi 5 lub podobny cenowo czy działa z Aero2 Jolka 7 15 622 15-06-2018 18:21
Ostatni post: szopen
  Lenovo phab aero2 piotro9X 6 8 775 24-11-2016 13:52
Ostatni post: jakubd
  Asus Zenfone C - podczas łączności z Aero2 grzeje się Plati 7 8 806 29-08-2016 09:31
Ostatni post: spag
  Aero2 - kod PIN i PUK sp200 10 16 771 30-07-2016 10:51
Ostatni post: jakubd