[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RWK + GPRS
29-06-2017, 12:50
Post: #1
RWK + GPRS
Płacę co 100 dni 50 zł w RBM i rośnie mi skarbonka na kartach włożonych do zegarków GPS śledzących dzieci. Jest coś, co mi oszczędzi trochę kasy?
Playowy Internet na Kartę 50 zł nie działa w tych zegarkach (przynajmniej w dwóch lokalizacjach, w których sprawdzałem - RBM tu działa). Nie wiem, czy to kwestia ograniczeń taryfy, czy BTSów.

Jest coś, co da mi RWK (albo dłużej) i jak największy zasięg GPRS?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-06-2017, 14:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-06-2017 14:39 przez szopen.)
Post: #2
RWK + GPRS
rozwiązanie 1 (najtańsze)

Virgin Mobile + Freemium

koszt roczny 5zł (konieczność doładowania minimum tej kwoty dla uzyskania RWK minimum raz na rok) + ewentualny koszt startera (chyba nawet są darmowe startery, ale po 1 na użytkownika/adres)
konieczność włączenia freemium raz na pół roku (w obrębie każdego półrocza aktywuje się automatycznie co miesiąc)
możliwe za pomocą "klubu Virgin Mobile" (czyli internetowej samoobsługi), za pomocą kodu USSD *222*000# lub teoretycznie za pomocą BOK (telefon lub e-mail)

nie pamiętam jak wygląda ważność świeżego startera (chyba nie jest zbyt długa), kiedyś włączenie freemium uruchamiało także RWK, obecnie tak NIE jest

plusy:
- cena
- w ramach freemium masz darmowe 30 min rozmów + 30 SMS + 300MB internetu w "pełnej" szybkości (jest ona ograniczona. ale limit znacznie powyżej możliwości GPRS zauważalny dopiero w 3G) + bez ograniczeń na lejku 32kbps
- zasięg Play + T-mobile (w zasadzie cała PL poza pasem granicznym za wyjątkiem strony Bałtyku, co wynika z konieczności włączenia roamingu i w strefach przygranicznych może generować spore koszty i po prostu skończyć się brakiem działania z braku środków)

minusy:
- konieczność włączenia roamingu danych (nie wiem czy w takim zegarku masz możliwość normalnej konfiguracji)
- zrywanie połączenia danych przy przełączaniu między Playem a partnerem roamingowym
- w dniu odnowienia freemium występują czasem problemy (w ekstremalnym przypadku może to być np. brak dostępu do internetu przez niemal dobę)
- potencjalne problemy z działaniem roamingu po ostatnich zmianach w Playu
- potencjalny spam reklamowy, jak dotąd ogranicza się on do maksymalnie kliku SMSów na m-c dotyczących oferty VM
- oferta freemium jest tak naprawdę bezterminową promocją i może zostać odwołana



rozwiązanie 2

Orange Free na Kartę

cena 5zł starter + koszt doładowania taki by bonusa za doładowanie wystarczyło na transmisję danych na dłużej (optymalnie 25zł na start, ale nie doładowujemy od razu) + konieczność uruchamiania RWK za pomocą SMS
(ekstremalnym rozwiązaniem jest doładowanie 200zł w obecnie trwającej promocji, dające pakiet nieco ponad 1,4TB który powinien wystarczyć do emerytury w takim zastosowaniu Big Grin ale drugim ekonomicznie najsensowniejszym doładowaniem jest kwota 25zł dająca bonus 15GB)

pierwsze włączenie RWK kosztuje 3zł pobierane z podstawowego salda karty i należy je wykonać przed doładowaniem zasadniczym, aby spełnić wymagania regulaminowe
(jedyna metoda włączenia to darmowy SMS na numer 8002 o treści: START)
tak naprawdę opłata 3zł jest pobierana za każde włączenie RWK w ciągu pierwszych 3 m-cy używania danej oferty, ale w ciągu tych pierwszych 3 m-cy wystarczy zrobić to raz
późniejsze włączenia RWK są już darmowe
praktyka pokazuje, że kolejność uruchamiania nie jest specjalnie istotna, ale zalecam najpierw RWK

plusy
- zasięg Orange bez konieczności kombinowania z roamingiem (praktycznie cała PL włączanie z terenami przygranicznymi)
- cena

minusy
- koszt ewentualnych rozmów czy SMS pobierany jest z salda podstawowego po standartowej stawce (choć można aktywować pakiety minut i/lub SMS)
- oferta bez lejka - w przypadku wykorzystania pakietu danych (z bonusu za doładowanie) dane będą taryfikowane po zabójczej stawce standartowej
- ryzyko trafienia na starter z niewyłączalnym PINem (planuje kupić, więc sprawdzę jak się sprawy mają)
- fatalna obsługa klienta
- wszystko się opiera na bezterminowych promocjach, które teoretycznie mogą zostać odwołane (jakkolwiek regulaminy jasno określają, że likwidacja danej promocji nie powoduje utraty korzyści uzyskanych przez klienta)

PS
RBM DIL ma sens ekonomiczny TYLKO w jednym wypadku - korzystanie stacjonarne z LTE

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-06-2017, 21:02
Post: #3
RWK + GPRS
Ogólnie lejkowe taryfy:
http://jdtech.pl/2015/08/tanie-taryfy-na...jkiem.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-06-2017, 22:18
Post: #4
RWK + GPRS
artykuł wymaga aktualizacji - "gołe" #freemium już nie daje RWK, trzeba doładowywać minimum raz na rok

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-07-2017, 21:02
Post: #5
RWK + GPRS
Zmieniłem taryfę na OdNowa (bo najłatwiej). I już wiem, że to zły pomysł. Generalnie działa, ale taki zegarek przesyła kilka kB danych i się rozłącza. A przy OdNowa zaokrągla mi każde połączenie do... 50000kB. I tak co 1/10/60min (w zależności od ustawienia).

Faktycznie, taryfa z lejkiem będzie najlepsza. Bo prędkość zbędna a nie ma problemu z zaokrągleniami.

Przenoszę teraz do FM i zobaczę, jak się sprawdzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-07-2017, 23:05
Post: #6
RWK + GPRS
kaizen napisał(a):OdNowa zaokrągla mi każde połączenie do... 50000kB.
chyba do 500 KB?
Play napisał(a):Transfer danych (za 500 KB) 0,01 zł
takie rozliczanie jest przy braku pakietu
czyli 1gr za każde połączenie (zakładam, że popełniłeś błąd pisząc o 50MB)
http://www.play.pl/resources/pdf/2017/Re...042017.pdf

w pakietach (1GB/5zł lub 6GB/25zł) także jednostką taryfikacyjną jest 500kB
http://www.play.pl/resources/pdf/2017/Re...052017.pdf
(1GB powinno wystarczyć na 2000 połączeń)


z drugiej strony praktycznie na 100% tańsza jest dowolna lejkowa taryfa
(np. w VM kosztuje to obecnie 5zł/rok + potencjalny koszt startera) - o obecnych kosztach wiem, bo akurat używam podobnego rozwiązania

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2017, 07:59
Post: #7
RE: RWK + GPRS
(10-07-2017 23:05)szopen napisał(a):  
kaizen napisał(a):OdNowa zaokrągla mi każde połączenie do... 50000kB.
chyba do 500 KB?

[Obrazek: odnowa.jpg]

Ale już mam FM i nie pamiętam, jaki to dokładnie był pakiet.
W FM zaokrągla mi do 100kB.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz