[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Router + modem dla gracza
02-10-2014, 19:02
Post: #1
Router + modem dla gracza
Witam, szukam dobrego zestawu dla gracza, moja sytuacja:

-mieszkam w dani, mam dostep do lte ale niestety nie kablowki
-z rotera korzystaja inne osoby lacznie nawet 12 urzadzen:
5 laptopow, 5 tele, 2 tablety. Moze nie wszystkie na raz ale przynajmnej 8 urzadzen tak

Znalazlem cos takiego z tak jakby podwojna siecia http://wwLink do routeraw.netis-systems.com/en/products/Dualband-Series/1828.html#.VCwt7md_tS0

Czy ta sie to sparowac po kablu z modemem lte, do ktorego moge zalozyc antene kierunkowa skierowana na nadajnik?

Ewentualnie jakies inne zestawy ktore mozecie polecic

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-10-2014, 19:05
Post: #2
Router + modem dla gracza
Netisy mają ostatnio dobrą prasę, ale ten nie ma żadnego połączenia USB do modemu LTE, więc musisz... i tak kupić kolejny router - zakup tego netisa w tym wypadku nie ma wg mnie sensu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-10-2014, 19:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-10-2014 19:34 przez maszkara.)
Post: #3
Router + modem dla gracza
mozes mi powiedziec gdzie szukac routera o podobnych parametrach z modememm ew z usb?

Jakiej firmy i w kotrych sklepach ew konkretne modele
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-10-2014, 21:11
Post: #4
Router + modem dla gracza
O jakie parametry ci konkretnie chodzi?
Jak dla mnie to wymagania spełni zestaw MR3420+MF823, jak i Huawei B593.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-10-2014, 21:39
Post: #5
Router + modem dla gracza
Netisów to trzeba unikać jak ognia http://www.purepc.pl/z_sieci/posiadasz_r...ieczeniach

Z podwójną siecią to mikrotik
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-10-2014, 21:43
Post: #6
Router + modem dla gracza
Eeeee to to akurat nie jest problem. Chodzi o sprzęt bardziej.
Ostatnio mam serię zwrotów 1043 TP-Linka - awarie... kondensatorów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-10-2014, 23:04
Post: #7
Router + modem dla gracza
Huawei B593- mam to i nie spelnia to moich oczekiwan nawet w sieci domowej jest bardzo wolny
MF823 a to mi poco?
MR3420 pod to urzadenie nie podlacze anteny kierunkowej

mimi to dzieki za zainteresowanie
mecze sie tak, bo nie ma szans na dobre polaczenie kablowe w moim bloku:<
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-10-2014, 23:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-10-2014 23:45 przez szopen.)
Post: #8
Router + modem dla gracza
nie dublujemy wątków!

dokleję tu moja odpowiedź na ten drugi wątek, który jest w kuble

a może i nie dokleję bo są tu odpowiedzi na pytania które tam zadałem - twój ból w dupie wynika prawdopodobnie z kiepskich osiągów LTE w twojej okolicy lub po prostu ze słabego sygnału - B593 ma całkiem przyzwoitą wydajność, ale oczywiście
1) możesz podpiąć mu antenę kierunkową (chyba, że nie wszystkie wersje B593 maja tą możliwość) a własciwie zestaw 2 anten
2) możesz podłączyć do niego praktycznie dowolny router (więc i ten o który pytałeś) - będziesz musiał sobie tylko poradzić z kaskadowym połączeniem routerów (kolejny ból w dupie - podwójne przekierowania portów itd.)
3) a może po prostu dostaw 1 lub 2 accesspointy? (bo problemy mogą wynikać tez ze zbyt dyżej liczby urządzeń podpiętych naraz do tego samego AP w twoim routerze)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-10-2014, 09:39
Post: #9
Router + modem dla gracza
szopen napisał(a):Huawei B593- mam to i nie spelnia to moich oczekiwan nawet w sieci domowej jest bardzo wolny
Uściślij co to znaczy?
Jak dla mnie wolny może oznaczać nawet to, że nie ma kółek i nie jeździ - no fakt, nie ma Smile 0 km/h to bardzo wolno Smile A pomijając żarty:
Chodzi co o pingi wewnątrz sieci? Pingi do LTE? Transfer w sieci lokalnej, transfer do LTE? A może transfer kabel Ethernet<->WiFi? Podaj konkretne liczby, będzie można coś więcej odpowiedzieć.

maszkara napisał(a):MF823 a to mi poco?
Jako modem LTE. Dwa złącza na antenę LTE ma.
maszkara napisał(a):MR3420 pod to urzadenie nie podlacze anteny kierunkowej
Dwie odpinane anteny WiFi - podłączysz. A pod modem - to zależy od modemu. MF823 ma też złącza.
To nie jest takie głupie rozwiązanie, choć nie jest też optymalne, bo dobrane tanio.

Generalnie potrzebujemy więcej informacji, w czym jest problem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-10-2014, 18:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-10-2014 18:10 przez maszkara.)
Post: #10
Router + modem dla gracza
google chromecast scina mi bardziej niz stream na zywo(ktory ma pracowac po wlanie tak?), podobnie rozmowa przez skype, co do slabego sygnalu to chce go poprawic przy pomocy anteny, ale najwieksz roznice widze gdy podlanczamy sie wszyscy na raz nieda sie rozmawiac ani ogladac stremow, na testach lte ma ok 30mb

zastanawiale sie nad rowiazanie z podpieciem do moiego obecnego huawei anteny i polaczeniem go z lepszym routerem poprzez rj45. ale czy to nie przysniesie jeszcze wiekszych pingow, w sensie wydluzy sie droga i koniec koncow wszystko i tak przechodzi przez modem

Generalnie zalezy mi na jak najlepszych pingach dlatego tak uczepilem sie mysli o dualband, ja sporo gram a moj wspolokator oglda mecze i sprawdza winiki na zywo + reszta skype i zwykle stronki czasem filmy. Ogladanie i granie nie odbywa sie bezproblemowo.

ew jakich informacji potrzebujesz do pelnego obrazu? wyniki jakis testow czy cos?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-10-2014, 18:48
Post: #11
Router + modem dla gracza
maszkara napisał(a):stream na zywo(ktory ma pracowac po wlanie tak?)
a co oglądasz obraz z kamerki umieszczonej w swoim domu?
zgaduje, że chodzi o stream z internetu

krótka piłka - zasadniczy wpływ na ping ma tzw. wąskie gardło czyli ten segment sieci który jest najwolniejszy - tu jest to oczywiście połączenie LTE

z cała pewnością dołożenie zestawu kierunkowych anten LTE nie zaszkodzi

w statusie routera kontroluj czy nie spadasz do 3G bądź do 2G

jaki masz poziom sygnału gsm?


normalnie działający router wifi, który nie jest przeciążony zwiększy ping o około 1ms

nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę ale oglądanie filmu online zajmuje 1-10Mbps (zależnie od jakości)

jedna rozmowa telefoniczna przez skype (tyko dźwięk + komunikator tekstowy) nie jest jakaś zabójcza dla sieci, ale kilka równoczesnych wideorozmów już tak

natomiast aplikacje typu p2p służące do ściągania plików (torrent itp.) wyjątkowo skutecznie sa w stanie zatkać każda sieć o ile ich użytkownicy nie zdecydują się na ręczne ograniczenie pasma używanego przez te aplikacje

30 Mbps na 10 osób to wcale nie jest dużo, a prawdopodobnie wszyscy korzystacie naraz właśnie w godzinach szczytu telekomunikacyjnego

o testach można pomyśleć, ale najprostszy z nich - to poproszenie wszystkich współlokatorów o odłączenie się od sieci na kilka minut w momencie gdy odczuwasz najgorsze osiągi oraz o ręczne wyłączenie wifi w każdym urządzeniu z którego nie korzystają

PS smartfony i tablety mają taką przypadłość, że w momencie gdy jest dostępne wifi przełączają się samoistnie do korzystania z niego, a nie z sieci gsm (takie spostrzeżenie sprzed kilku dni - w busie prosty router mobilny i 9 osób, 4 z nich korzystają z internetu, a router nie wyrabia - bo usiłuje się do niego naraz podłączyć koło 15 urządzeń - w tym przynajmniej 9 nieużywanych)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-10-2014, 19:02
Post: #12
Router + modem dla gracza
Potwierdzam wszystko, co napisał szopen, plus dwa komentarze:
1. Podłączanie kolejnego routera nie ma żadnego sensu, bo wąskim gardłem jest w tym wypadku chyba jednak łącze z Internetem, a nie router jako taki - z opisu nie wynika, że przesyłasz dużo danych w obrębie sieci lokalnej, tylko wszystkie transmisje jednak dotyczą komunikacji z Internetem.
2. Sprawdziłbym za pomocą aplikacji np. WiFi Analyzer (dla Androida), jak wygląda otoczenie WiFi - może wasza sieć działa zbyt blisko lub bezpośrednio na tym samym kanale, co sąsiedzi - wtedy warto zoptymalizować to wybierając inny kanał w konfiguracji routera - to często znacząco pomaga.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-10-2014, 19:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-10-2014 19:32 przez maszkara.)
Post: #13
Router + modem dla gracza
osob jest 5 urzadzen 2x wiecej, nikt nie bedzie bawil sie w reczne wylanczanie sieci, czy da sie w inny sposob wspomoc router? ten accesspoin jest sensowny?

a spraw z chrome cast? on stremoje po wlanie z komputera na telewizor a zacina ze o ja pi...

kontroluje zmina z 4g/3g na moim routerze jest to doskonale widoczne ( zmina koloru podswietlania)

sprobuje przestawic router i zmienic kanal, w polsce bawilem sie tym programem do skanowania otoczenia wifi

poziom sygnalu gsm bedzie widoczny w panelu sterowania routera?

dzieki za odpowiedzi w weeekend bede wlaczyl i dam znac.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-10-2014, 21:06
Post: #14
Router + modem dla gracza
1) dodatkowy accesspoint ma sens jeśli problemy płyną bezpośrednio z obciążenia AP wbudowanego w router
sądzę, że jeśli faktycznie jest tylko 10 urządzeń klienckich to nie jest główna przyczyna problemów (ale dostawienie dodatkowego AP nie zaszkodzi jeśli dom jest duży - ale musisz sam ocenić czy siła sygnału wifi jest zadowalająca wszędzie)

2) o chromecast się nie wypowiem, bo nie mam więc nie używam, ale zwróć uwagę na wymagania
https://support.google.com/chromecast/an...9990?hl=en
w sieci widziałem opinie, że streamowanie lokalnych plików działa słabo
(przyszło mi tu do głowy współczesne przysłowie ludowe określające związek między taniością i jakością)

3a) oprócz technologii połączenia sygnalizowanej kolorem masz też diodowy wskaźnik siły sygnału gsm
3b) w UI wskaźnik w postaci kresek jest w prawym górnym rogu
3c) dokładne wskazania są za to w zakładce maintenance/device status

4) najpierw przeskanuj a potem ręcznie wybierz w routerze optymalny kanał (czyli taki na jakim nie pracują inne sieci lub mają najniższy sygnał) i ustaw go na sztywno (a nie na auto)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-10-2014, 13:06
Post: #15
Router + modem dla gracza
Uwaga co do wszelkich 'castów. Co prawda, nie mam na myśli chromecast ale dużo ich bardzo tnie/działa powoli. Po prostu taka niedopracowana technologia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-10-2014, 14:50
Post: #16
Router + modem dla gracza
Poza tym zdaje się, że chromecast nie korzysta z istniejącej sieci WiFi... Ale nie wgłebiłem się w tę technologię mimo, że mam tego cosia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-10-2014, 15:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2014 20:24 przez spag.)
Post: #17
Odp: RE: Router + modem dla gracza
(04-10-2014 14:50)jakubd napisał(a):  Poza tym zdaje się, że chromecast nie korzysta z istniejącej sieci WiFi... Ale nie wgłebiłem się w tę technologię mimo, że mam tego cosia.

A jak niby ma korzystac Jakub?
http://www.youtube.com/watch?v=oIf-TzADC...e=youtu.be tutaj nie pokazuje do końca ze łączy się przez wifi ale przy nadawaniu nazwy chromecastowi ok5:19 podaje haslo do sieci WiFi. Generalnie urzadzonko to to jakby pilot-przekaźnik do zawartości z netu. Bo filmików zdjęć z telefonu androida nie wyświetli. Tylko jak wybierzesz yt i dasz casting to będzie sam ściągał i wyświetlał na tv. Takie cuda to już program imediashare robił jesli tv byl podlaczony do lana w domu. Wiec jak dla mnie szkoda kasy. Rozne tv boxy czy inne wtyki na androidzie oferuja wiecej bo to takie tablety bez ekranu i jak sie ma pilot/mysz nie wiem jaka jest fachowa nazwa ale maja obsluge jak w Nintendo wii czy jak ten kontroler do ps3 to mozesz w powietrzu gestami sterować jak po ekranie dotykowym.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-10-2014, 16:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2014 18:39 przez maszkara.)
Post: #18
Router + modem dla gracza
[Obrazek: 94020229]

wynik z speedtest wyglada slabo o dziwo upload mam wyzszy ni download

zmienilem kanal mojej sieci, przenisoslem router, inSSider pokazuje ze sygnal rzedu -58 wiec wyglada na to ze wina lezy po stronie dostawcy

musze zmienic siec, dzieki za zainteresowanie

i przepraszam za zamieszanie Big Grin

co do chromecasta nie sprawdza sie, i to tez chybawina tego urzadzenia

[Obrazek: 94022333]

[Obrazek: 94026388]

[Obrazek: 94027354]

[Obrazek: 94029063]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Router D-Link DWR-921 Aguero 9 15 063 09-04-2021 12:24
Ostatni post: Victor
  Router do pracy ciągłej z Huawei e173-u2 raven.michal17 9 20 912 22-05-2017 06:47
Ostatni post: jakubd
  modem huawei polecany lub router lalalala 18 27 133 22-12-2016 16:07
Ostatni post: szopen
  Router TP-LINK TL-MR3420 dodatkowe zasilanie do Huawei e3131s-2 mateusz1603 7 13 294 28-09-2015 19:59
Ostatni post: jakubd
  BAARDZO stabilny router ---> modem Aero2 ---> Kamera WiFi z3d 8 9 447 14-01-2015 19:43
Ostatni post: grzech1991