[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Revolut od A do Z - poradnik dla początkujących.
29-09-2018, 16:54
Post: #21
Revolut od A do Z - poradnik dla początkujących.
Więc prowizji nie powinieneś mieć naliczanej ( ta prowizja - czyli opłata surcharge, generalnie niedozwolona, wzięła się stąd, że Euronet znalazł kruczek prawny w regulaminach Mastercarda, a takiego nie znalazł w regulaminach Visa, co pozwoliło mu brać opłaty, bo to oczywiście nie Revolut był ich beneficjentem) jedynie przy wypłacie trzeba każdorazowo odrzucać propozycje przewalutowania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-09-2018, 17:17
Post: #22
Revolut od A do Z - poradnik dla początkujących.
miałem na myśli to
tps4 napisał(a):a w sklepach na wyświetlaczu terminala nie pojawi się już propozycja przewalutowania kwoty płatności
na bankomat jakoś nie mam zapotrzebowania (ani odwagi na zbędny eksperyment Tongue)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-09-2018, 18:21
Post: #23
Revolut od A do Z - poradnik dla początkujących.
Tak, zwłaszcza w sklepach to zdecydowane ulepszenie w tych nowych Mastercardach, ale ja z kolei w sklepach przynajmniej w PL nie mam zapotrzebowania, bankomat raz czy 2x w miesiącu owszem Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2018, 17:08
Post: #24
Revolut od A do Z - poradnik dla początkujących.
Czy jak zlikwiduję kartę wirtualną to mogę utworzyć nową na jej miejsce za darmo? Mam darmową wersję Revoluta.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2018, 17:24
Post: #25
Revolut od A do Z - poradnik dla początkujących.
Ekonomista napisał(a):Czy jak zlikwiduję kartę wirtualną to mogę utworzyć nową na jej miejsce za darmo?
W.g mnie tak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-10-2018, 14:43
Post: #26
Revolut od A do Z - poradnik dla początkujących.
Tak, możesz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-11-2018, 02:03
Post: #27
Revolut od A do Z - poradnik dla początkujących.
Wykryłem możliwość doładowania konta kartą na dowolną kwotę (testowałem 1 zł). Robimy podziel rachunek, ustawiamy jednego na 0 zł, drugiego na tyle ile chcieliśmy, wysyła linka do płatności kartą. Trzeba tylko mieć zapisany jakiś kontakt w telefonie z dowolnym nrem (przeszedł nawet mój kontakt zapisany nawet tak samo jak się nazywam, tylko wybrałem z pośród moich nrów inny niż podany w Revolucie). Sms chyba nie przyszedł, ale gdzieś tam skopiowałem linka i normalnie doładowałem. Sorry za ogólniki - jest pierwsza i padam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-11-2018, 02:46
Post: #28
Revolut od A do Z - poradnik dla początkujących.
a potem są płacze: "czemu revolut zablokował mi konto" Tongue

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-12-2018, 11:55
Post: #29
Revolut od A do Z - poradnik dla początkujących.
Revolut otrzymał licencję bankową od Europejskiego Banku Centralnego!
To oczywiście nie stanowi , że stał się już bankiem, ale jest na dobrej drodze do tego i na pewno dużo mocniej go to uwierzytelnia jako instytucję budzącą zaufanie.
Więcej - https://blog.revolut.com/we-got-a-banking-licence/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-12-2018, 13:07
Post: #30
Revolut od A do Z - poradnik dla początkujących.
Oby za słowem "bank" nie poszedł czyn w postaci opłat za każdą "czynność bankową".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-12-2018, 08:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-12-2018 11:54 przez spag.)
Post: #31
Revolut od A do Z - poradnik dla początkujących.
Ja właśnie testuje Monese, zakładanie konta bez problemu, trzeba nagrać filmik i zrobić fotki dokumentu tożsamości, apka sama skanuje dane i uzupełnienia. Faster payment dotarł teraz w drugą stronę idzie do revoluta, w porównaniu do przelewu faster payment miedzy bankami w UK to idzie dłużej ale to chyba norma bo do revoluta też nie jest od razu tylko do paru godzin.

Update
Doszedł faster payment
Po prawie 3h.

Kartą pierwsza za Free do 23.12 druga do konta w EUR (ja wybrałem GBP) już wyskakuje że płatna prawie 5GBP.
Niestety doładowanie (poza faster payment tu można użyć revoluta) może być obarczone prowizją.

Jak ktoś chce skorzystać z referala gdzie dostaje się bonus na start to niech PW.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-12-2018, 10:33
Post: #32
Revolut od A do Z - poradnik dla początkujących.
W/g mnie to jest bez żadnej konkurencji dla Revoluta, dla konta bezpłatnego (bo są też płatne):
Wypłaty gotówki z bankomatu - €1 za transakcję
Kurs wymiany walut - 2% opłata (€2 opłata minimalna)
Doładowania w aplikacji - 0.35% opłata (minimalna)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi tps4 za tę wiadomość:
szopen (2018-12-21)
21-12-2018, 17:16
Post: #33
Revolut od A do Z - poradnik dla początkujących.
Ja uważam, że trzeba mieć zapasową możliwość płacenia także waluta w razie awarii revoluta, czy choćby banków naszych. Na razie mam N26 i DiPocket. i revoluta. Starczy chyba Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-03-2019, 11:31
Post: #34
Revolut od A do Z - poradnik dla początkujących.
Jak to jest: Aby znajomy mógł mi wpłacić kartą dowolną kwotę przez opcje "Podziel rachunek" to też musi mieć Revolut'a? Bo miał znajomy info "serwer niedostępny", czy jakoś tak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-03-2019, 17:28
Post: #35
Revolut od A do Z - poradnik dla początkujących.
Ekonomista napisał(a):Aby znajomy mógł mi wpłacić kartą dowolną kwotę przez opcje "Podziel rachunek" to też musi mieć Revolut'a?
a jak to sobie wyobrażasz inaczej?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-03-2019, 17:30
Post: #36
Revolut od A do Z - poradnik dla początkujących.
Wyobraziłem sobie płatność kartą tak jak każda inna w internecie, np. PayU.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-03-2019, 18:57
Post: #37
Revolut od A do Z - poradnik dla początkujących.
Ale wtedy Revolut musiałby zapłacić operatorowi płatności (czyli generowałby sobie straty), a tak robi to "bezkosztowo" w ramach własnej infrastruktury.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-03-2019, 18:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-03-2019 21:45 przez szopen.)
Post: #38
Revolut od A do Z - poradnik dla początkujących.
Ekonomista napisał(a):ak to jest: Aby znajomy mógł mi wpłacić kartą dowolną kwotę przez opcje "Podziel rachunek" to też musi mieć Revolut'a? Bo miał znajomy info "serwer niedostępny", czy jakoś tak.
Znajomy nawet kartą bezpośrednio prawdopodobnie w tej opcji "Podziel rachunek" tego nie zrobi, bo kasa chyba musi zejść z konta/salda rachunku w Revolucie. Czyli znajomy najpierw może doładować konto kartą lub inną dostępną metodą a dopiero w drugiej kolejności przesłać pieniądze na Twoje konto.
Ale istnieje możliwość wysłania prośby o przelew/doładowanie konta:
Cytat:Możesz poprosić innych użytkowników Revolut o przesłanie pieniędzy, przechodząc do sekcji „Płatności” i wybierając kontakt z literą „R” obok imienia. Osoba poproszona otrzyma natychmiastowo powiadomienie o prośbie.
Dla osób niekorzystających z aplikacji utworzony zostanie link do płatności, dzięki któremu będą mogli przelać pieniądze kartą debetową lub kredytową w 9 obsługiwanych walutach: GBP, USD, EUR, CHF, DKK, NOK, PLN, RON lub SEK. Uwaga: podczas doładowań kartami komercyjnymi i kartami wydawanymi poza
Europejskim Obszarem Gospodarczym może zostać pobrana niewielka opłata.

Jest też nowa funkcja 'Near Me":
Cytat:Zamiast dodawać kogoś do kontaktów, wystarczy włączyć funkcję „Near Me” i skanować okolicę w poszukiwaniu aktywnych użytkowników Revolut. Jeżeli system znajdzie odbiorcę, możemy od razu dokonać transakcji i podzielić przykładowy rachunek za kolację. „Near Me” wykorzystuje dostęp do lokalizacji użytkownika.

Jak włączyć nową funkcję? Najpierw należy sprawdzić, czy mamy zaktualizowaną wersję aplikacji. Jeżeli tak, to wybieramy opcję „płatności”, a następnie „Osoby w pobliżu” i potwierdzamy dostęp do lokalizacji – to samo musi zrobić odbiorca przelewu. Potem wystarczy wysłać przelew lub poprosić o transakcję. Opcja jest dostępna także dla polskich klientów. Przetestowaliśmy – działa bez zarzutu, a pieniądze pojawiają się na koncie Revolut niemal natychmiast.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-03-2019, 21:45
Post: #39
Revolut od A do Z - poradnik dla początkujących.
tps4 napisał(a):Jest też nowa funkcja 'Near Me":
korzystałem - działa

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-04-2019, 12:31
Post: #40
RE: Revolut od A do Z - poradnik dla początkujących.
(01-03-2019 11:31)Ekonomista napisał(a):  Jak to jest: Aby znajomy mógł mi wpłacić kartą dowolną kwotę przez opcje "Podziel rachunek" to też musi mieć Revolut'a? Bo miał znajomy info "serwer niedostępny", czy jakoś tak.
Nie trzeba bo po transakcji pojawia się join revolut. Ja czekam czy mnie obciaza za taką transakcję z pewnego banku.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Revolut blokowanie konta tps4 12 11 603 21-01-2019 13:41
Ostatni post: jakubd
  Aplikacja Revolut, odcisk palca i root w Androidzie jakubd 11 11 409 20-01-2019 23:03
Ostatni post: jakubd
  Revolut darmowa karta fizyczna szopen 15 6 737 16-12-2018 14:35
Ostatni post: morfik