[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reselekcja
07-05-2013, 02:09
Post: #1
Reselekcja
Pytanie do fachowców. Czy LTE z plusa albo cp korzysta z id sieci 26017 czyli aero?
Czy ze swojego?
A jeśli ze swojego, to dlaczego nie działa automatyczna reselekcja 4G-> 3G ?

Wysłane z/Send from: Lenovo IdeaTab A2107A-H 3G (mod) przy użyciu/using: Swype beta 1.4 w/in: Aero2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-05-2013, 02:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2013 02:36 przez jakubd.)
Post: #2
Reselekcja
LTE zbudowane na koncesjach 1800 MHz Mobylandu i CenterNetu (de facto budowana przez Aero2 i NFI Midas, choć fizycznie raczej przez Plus) korzysta z wyróżnika 260-01, czyli Plusowego.
Nie wiadomo, jaki wyróżnik nadaje sieć LTE na 2,6 GHz - być może nie ma jej wcale, ale jeżeli działa, to raczej też 260-01.
kinta napisał(a):A jeśli ze swojego, to dlaczego nie działa automatyczna reselekcja 4G-> 3G ?
Nie bardzo rozumiem - przełączanie LTE<->3G (UMTS 900 testowałem głównie) działa, ale handovery są dość kiepskie faktycznie, często powodują zerwanie połączenia. Sam wybór sieci (preferencje) zależą od ustawień routera/modemu i tu problemu nie widzę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-05-2013, 01:58
Post: #3
Odp: RE: Reselekcja
(07-05-2013 02:34)jakubd napisał(a):  Nie bardzo rozumiem - przełączanie LTE<->3G (UMTS 900 testowałem głównie) działa, ale handovery są dość kiepskie faktycznie, często powodują zerwanie połączenia. Sam wybór sieci (preferencje) zależą od ustawień routera/modemu i tu problemu nie widzę.

Dzięki za odpowiedź. Automatyczne przełączanie LTE<->3G działa???
Testowałem w plusie i niestety nigdy mi nie zadziałało. Myślałem że to wina innych PLMNID 3G i LTE...



Wysłane z/Send from: Lenovo IdeaTab A2107A-H 3G (mod) przy użyciu/using: Swype beta 1.4 w/in: Aero2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-05-2013, 10:18
Post: #4
Reselekcja
Jak wyjadę z modemem poza zasięg LTE w końcu przełącza się na 3G Plusa i już. No chyba, że wymusisz w modemie "tylko LTE" to wtedy nie zadziała, to jasne. Obie te sieci mają te same identyfikatory - 260-01, czyli plusa. Problem może być tylko w tym, że infrastruktura została zbudowana przez dwa różne podmioty, ale teraz integruje to wszystko już Plus, więc...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-05-2013, 11:50
Post: #5
Odp: RE: Reselekcja
W końcu? Czyli ile to trwa??? :-)

Wysłane z/Send from: Lenovo IdeaTab A2107A-H 3G (mod) przy użyciu/using: Swype beta 1.4 w/in: Aero2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz