[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regulamin i zasady na forum
04-10-2012, 07:51
Post: #1
Regulamin i zasady na forum
Witam
Ponieważ jakiś gorliwy moderator ( jeden z dwóch ) przyciął mój cytat , to prosiłbym o określenie zasad pisania na forum.
Pisuję na kilkunastu forach i te fora, gdzie coś się ucina z cytatu są w przeważającej mniejszości i jest zawsze info o takiej zasadzie.
Tutaj tego nie widzę, a skoro nie widzę to albo moderator jest nadgorliwy, albo taka zasada jest ale ukryta, nie mówiąc, że musiałaby być stosowana DO WSZYSTKICH!
A tak nie jest.

Druga sprawa - czy jest na forum ogólnodostępny regulamin? Bo szukam i nie widzę?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-10-2012, 12:25
Post: #2
RE: Regulamin i zasady na forum
Na razie wydawało mi się, że regulamin nie jest potrzebny, wystarczy obycie użytkowników z powszechnymi zasadami tzw. netykiety i zwyczajów obowiązujących na forach internetowych. Przycinanie cytatów to coś, co po prostu ułatwia innym czytanie wątku. Jeżeli wpis nie dotyczy cytowanego słowa "Cześć" to po co go cytować? Smile
Ponieważ forum jest na razie niezbyt wielkie, to ja i szopen mamy czas na czytanie większości postów i wycinamy to, co nie jest potrzebne tak, żeby nowy wpis nie tracił nic ze swojego sensu, i żeby pozbyć się niepotrzebnych części cytatu.
Mam nadzieję, że na razie nie trzeba wprowadzać żadnych silnie egzekwowanych zasad typu "dwa ortografy - won z foróm", póki co nie było ani żadnych konfliktów, ani braku zrozumienia dla pracy moderatorów - bardzo sobie cenię to, że tak skutecznie sobie pomagamy.

Oczywiście jeżeli sytuacja się skomplikuje, w końcu regulamin precyzyjny może powstać, ale nie spieszy mi się do tego - nie lubię stawiać takich ścian, jak nie ma takiej konieczności.

Ponieważ jesteśmy tylko ludźmi, zawsze możemy coś przeoczyć. I na pewno nie mierzymy cytatów od centymetra tylko od sensu Smile Moderatorzy traktują wszystkich (nawet siebie wzajemnie) tak samo - jest coś do wycięcia, to się tnie, jest uwaga do zwrócenia, to się ją dopisuje.
Jeżeli masz uwagę do jakiegoś postu, każdy zarejestrowany użytkownik forum ma przycisk "Raportuj" pod ręką i może napisać, że tutaj jest coś do poprawy.

Mam nadzieję, że takie wyjaśnienie wystarczy na początek.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-10-2012, 12:28
Post: #3
RE: Regulamin i zasady na forum
Ok.
To wyjaśnienie mi wystarcza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czas forum przesunięty o 1h do przodu morfik 12 7 661 14-02-2019 09:36
Ostatni post: morfik
  Chyba konieczny jest nabór moderatorów i drobne modyfikacje forum szopen 17 26 799 02-11-2018 00:50
Ostatni post: jakubd
  RSS - dwie wersje na forum jakubd 3 14 129 18-01-2017 11:50
Ostatni post: morfik
  Tabele na forum jakubd 3 10 213 31-03-2015 03:36
Ostatni post: spag
  Aktualizacja forum jakubd 7 15 091 21-12-2014 19:28
Ostatni post: jakubd