[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie o ofertę RedBullMobile
22-12-2015, 19:54
Post: #1
Pytanie o ofertę RedBullMobile
Cześć. Mam pytanie o ofertę na kartę Redbullmobile w której za 30zł można wykupić pakiet nielimitowanego internetu LTE. Czytałem regulamin i dowiedziałem się, że jest jakiś limit 100gb na transfer danych. Chciałbym wiedzieć czy gdybym kupił modem nie LTE to dalej miałbym za 30zł limit 100gb tylko, że w wolniejszej prędkości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-12-2015, 23:55
Post: #2
RE: Pytanie o ofertę RedBullMobile
Ale po co nowy temat?

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-12-2015, 00:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-12-2015 00:27 przez szopen.)
Post: #3
Pytanie o ofertę RedBullMobile
1) to nie jest pakiet tylko czasowa promocja (więc może zostać kiedykolwiek odwołana) pod nazwą Darmowy Internet LTE polegająca na tym, że te dostajesz "nielimitowany" dostęp (co regulaminowo oznacza 100GB) do internetu TYLKO w tej technologii

2) to 100GB jest darmowe, ale tylko w LTE (tak wiem powtarzam się) i wymaga comiesięcznej aktywacji oraz posiadania właśnie jakiegokolwiek pakietu danych (np. pakiet za dołądowanie) oraz tych słynnych 30zł na koncie podstawowym w momencie aktywacji

3) jeśli nie masz modemu LTE lub nie znajdujesz się w zasięgu to ta promocja Cie nie dotyczy (2G i 3G jest normalnie taryfikowane - oczywiście możesz jakiś pakiet danych sobie kupić, ale w RBM to się nie opłaca w 3G)

4) ta promocja dotyczy starterów z puszką energetyka, a NIE dotyczy starterów RBM Collect!

5) to wszystko byś wiedział gdybyś poczytał informacje np. tam
http://www.redbullmobile.pl/oferta/na-ka...-na-karte/

6) zamiast tego jeśli chcesz mieć neta w 3G (też musisz mieć natywny zasięg Play tyle, że wystarczy w 3G)
to możesz kupić starter Play
1x3GB+12x250MB/12-mcy/9zł (UWAGA - wymaga systematycznych doładowań, ważność startera od aktywacji 7 dni)
http://nowy.play.pl/c/Play-Internet-na-K...4000515689
lub
1x9GB+12x500MB/12-mcy/19zł (UWAGA - wymaga systematycznych doładowań, ważność startera od aktywacji 14 dni)
http://nowy.play.pl/c/Play-Internet-na-K...4000495619

lub - jeśli sądzisz, że będą miesiące gdzie ogarniesz się w 1GB
12x1GB/12m-cy/50zł (ten starter zawiera RWK, więc jeśli się zmieścisz w 1GB/m-c nie ponosisz dodatkowych kosztów)
http://nowy.play.pl/c/Play-na-Kart%C4%99...vice=35781

oraz uzupełnić je pakietami "nielimitowanego" internetu czyli 100GB/45zł/m-c
opis masz po kliknięciu w "Opis oferty" przy opisie każdego startera z linków powyżej

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-12-2015, 01:50
Post: #4
Pytanie o ofertę RedBullMobile
No i wszystko o ofercie RBM DIL (tylko w LTE) zebrane w jednym miejscu na blogu:
http://jdtech.pl/2015/09/darmowy-interne...-2015.html

Oferta za 45 PLN w Play także ciekawa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-12-2015, 15:51
Post: #5
Pytanie o ofertę RedBullMobile
A ta oferta za 45 zł w play to też tylko na lte?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-12-2015, 00:54
Post: #6
Pytanie o ofertę RedBullMobile
czy czytałeś moją odpowiedź?

a jeśli tak, to czy ze zrozumieniem?

szopen napisał(a):6) zamiast tego jeśli chcesz mieć neta w 3G

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-12-2015, 03:37
Post: #7
RE: Pytanie o ofertę RedBullMobile
(24-12-2015 00:54)szopen napisał(a):  czy czytałeś moją odpowiedź?

a jeśli tak, to czy ze zrozumieniem?

szopen napisał(a):6) zamiast tego jeśli chcesz mieć neta w 3G

Czytałem ale nie wiem czy ten dodatkowy pakiet w play jest też na 3G i dlatego się spytałem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-12-2015, 10:59
Post: #8
Pytanie o ofertę RedBullMobile
Nie śledzę ofert na bieżąco, ale wszystko co darmowe u play'a to tylko LTE.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-12-2015, 21:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-12-2015 21:25 przez szopen.)
Post: #9
Pytanie o ofertę RedBullMobile
fishu napisał(a):Czytałem ale nie wiem czy ten dodatkowy pakiet w play jest też na 3G i dlatego się spytałem.
a nie to zmienia postać rzeczy

oczywiście pakiet płatny w Play za 45zł miesięcznie dotyczy wszystkich technologii od 2G przez 3G do LTE

natomiast pakiet darmowy (DIL) w RBM jest TYLKO w LTE (co nie zmienia faktu, że wymaga on doładowań bodajże 50zł raz na 100 dni)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-12-2015, 12:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-12-2015 12:32 przez grzech1991.)
Post: #10
Pytanie o ofertę RedBullMobile
W RBM musisz mieć aktywne wychodzące połączenia.

Wymogi do spełnienia (jeśli używasz karty tylko do interentu to są proste):
- zasięg LTE
- min. 30zł na koncie
- aktywne połączenia wychodzące
- jakikolwiek transfer, na jakąkolwiek technologię

Ja ładuję 50zl na 100 dni bo wychodzi najtaniej, do tego masz 2GB transferu gratis. Jeśli pamiętasz o włączeniu promocji (ja nigdy nie pamiętam), to nawet nie musisz przez te 100 dni dokupywać jakiegokolwiek pakietu danych.

http://www.play.pl/uslugi/pok-miesiac-bez-limitu/

tu jest chyba o tej ofercie za 45zł
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-12-2015, 21:13
Post: #11
Pytanie o ofertę RedBullMobile
Który z tych starterów jest z tym darmowym internetem?
https://mediamarkt.pl/telefony-i-smartfo...-5-redbull
czy
https://mediamarkt.pl/telefony-i-smartfo...n-z-puszka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-12-2015, 21:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-12-2015 21:42 przez szopen.)
Post: #12
Pytanie o ofertę RedBullMobile
prawdopodobnie oba

ja jednak jestem 100% pewien jedynie jeśli chodzi o ten z energetykiem (za 9zł)

sprawdziłeś już że jesteś w zasięgu LTE Playa?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-12-2015, 22:20
Post: #13
Pytanie o ofertę RedBullMobile
Sprawdziłem i jestem w zasięgu LTE Playa.
Teraz pytanie odnośnie modemu. Jaki kupić? Ze strony playa można zamówić modem LTE razem z jakimś starterem za 169zł. Ten modem to Huawei E3372 LTE Biały (przynajmniej tak jest napisane na stronie), czy coś takiego będzie dobre? Jak myślicie, czy w salonie playa można kupić modem bez podpisywania żadnej umowy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-12-2015, 22:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-12-2015 22:58 przez szopen.)
Post: #14
Pytanie o ofertę RedBullMobile
fishu napisał(a):Ten modem to Huawei E3372 LTE Biały (przynajmniej tak jest napisane na stronie), czy coś takiego będzie dobre? Jak myślicie, czy w salonie playa można kupić modem bez podpisywania żadnej umowy?

zacznę od końca - można kupić zestaw startowy prepaid z modemem (nie podpisujesz umowy) chopćby w salonie Play, ale miejsc gdzie kupisz coś takiego jest znacznie więcej

jeśli tylko ma opcję wymuszenia LTE (a tego się dowiesz dopiero po instalacji, prawdy na temat sprzętu w salonie Playa nie dowiedziałem się praktycznie nigdy) to będzie znakomity

moim zdaniem powinieneś zajrzeć na allegro - tam są sprzedawane modemy o właściwościach znanych przez ich sprzedawców (czasem może pochodzące z dziwnych krajów, czasem wręcz ze zmodyfikowanym oprogramowaniem, ale nawet te pochodzące od polskich operatorów są przeważnie lepiej opisane niż przez operatorów, którzy je sprzedają)

jeśli chcesz korzystać z "darmowego LTE" w RBM, to:

1) najistotniejsza jest funkcja wymuszenia LTE,
bo jeśli modem "spadnie" z LTE do 3G (lub wręcz 2G) to transfer poleci z pakietu za doładowanie (do doładowania dostajesz jakiś pakiet danych - przy 50zł jest to np. 4GB) lub pakietu płatnego, a po zużyciu pakietów spadasz na lejek 32kbps (czyli 16x wolniejszy od Aero2)

2) warto też aby obsługiwał kody USSD,
bo DIL aktywuje się kodem *111*480*1# a sprawdza *111*480*3#
(choć chyba można tez w Play24)

3) wybór konkretnego modelu może być istotny gdy planujesz użycie routera lub podpięcie modemu do czegoś innego niż komputer (np. do tabletu) - zazwyczaj w takich przypadkach trzeba wybierać starsze modele aby mieć pewność co do kompatybilności

co do starterów ten, który wygląda tak:
[Obrazek: energy-prepaid.jpg]
NIE jest odpowiedni

ten, który wygląda tak:
[Obrazek: Starter-9zl-PREVKA.png]
jest OK

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-12-2015, 23:07
Post: #15
RE: Pytanie o ofertę RedBullMobile
A jaki model modemu powinienem wybrać gdybym w przyszłości chciał go podłączyć do routera?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-12-2015, 23:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-12-2015 23:35 przez szopen.)
Post: #16
Pytanie o ofertę RedBullMobile
to już zależy jak bardzo chcesz aby był kompatybilny "z czym się da" (bo oczywiście nie ma modemów, które mogą pracować z każdym routerem, a właściwie to powinienem napisać, że nie ma routerów kompatybilnych z każdym modemem, bo to czy dany modem jest obsługiwany czy nie zależy od oprogramowania routera)

ponieważ to ma być modem LTE i jesteśmy w PL to będą to modemy Huawei

1) E398 (nie pamiętam pełnego oznaczenia chyba E398u-1, ale te pochodzące z Plusa lub Cyfrowego Polsatu są OK)
jest kompatybilny nawet z niektórymi wręcz zabytkowymi routerami, które można kupić sporo taniej od 100zł

2) E3276s-150 i E3276s-151
3) E3272s-153
4) E3372s-153

obecnie można trafić na wersje z oznaczeniem wersji h-xxx (x to cyfry, chodzi mi o odróżnienie od ich starszych wersji s-xxx), które są najnowsze na rynku a tym samym najbardziej problematyczne

no i to by było na tyle gdybania - sytuacja jest dynamiczna i zmienia się z dnia na dzień, można też stosować w przypadku niektórych routerów oprogramowanie alternatywne

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-12-2015, 23:38
Post: #17
Pytanie o ofertę RedBullMobile
A modemy mifi? Na allegro znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/router-modem-bezprzewo...tabsAnchor
czy to będzie działać?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-12-2015, 23:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-12-2015 23:49 przez szopen.)
Post: #18
Pytanie o ofertę RedBullMobile
no pewnie, że będzie działać ponieważ MiFi to inna nazwa routera mobilnego czy jeszcze inaczej mobilnego hotspota (tak naprawdę jest to nazwa zastrzeżona dla wypustów Novatel'a i nie powinna być stosowana w odniesieniu do innych producentów, czyli w tym wypadku ZTE nie wolno stosować tej nazwy)

problem routera masz częściowo z czapki bo to jest właśnie modemo-router, a kwestia współpracy takiego sprzętu z innym routerem to temat rzeka, więc sobie odpuszczam

a napisałem "częściowo", bo tego typu urządzenia nie są przystosowane do pracy ciągłej (ale tak naprawdę nie wiem jak planujesz go używać)

o możliwość wymuszania LTE i obsługę USSD pytaj sprzedawcę

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-12-2015, 01:38
Post: #19
Pytanie o ofertę RedBullMobile
Zdecydowałem się na taki modem
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5860753023 jaki router do tego dokupić?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-12-2015, 11:07
Post: #20
Pytanie o ofertę RedBullMobile
dovado pro powinien być ok.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Play - 100gb za 9 zł - pytanie odnośnie przewodnika na blogu IROFAN 12 7 608 25-10-2016 20:38
Ostatni post: szopen
  pytanie odnośnie zasięgu PLAY lub ?? sytek 10 8 905 22-01-2013 00:41
Ostatni post: jakubd