[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przygotowanie modemu z Play do pracy w Aero2
29-08-2012, 11:48
Post: #21
RE: Przygotowanie modemu z Play do pracy w Aero2
(29-08-2012 10:38)raven.michal17 napisał(a):  A w jaki sposob aktualizuje sie firmware? Jest to cos skomplikowanego?Smile Nie mialem z tym nigdy stycznosci.

Aero 2 w grach takich jak "Wolfenstein Enemy teritory" czy " world of warcraft" będę testował jak wrócę do krakowaBig Grin aczkolwiek kiedyś dziewczyna chwile grała w WoW i było grywalne całkiem ładnie, bez zcięć

Więc jeśli dalej tak by chodził, po odbiorze z routera np na 3 urządzeniach, to może bym się skusił Tongue
Ale jeśli miało by tak być że na 1 kompie ktoś by sobie puścił filmik , to innym już by net gorzej chodził to już nie bardzoTongue
a na pewno by tak było jakby ktoś torrenty ściągałTongue (ale to normalnie) Tongue

Jeśli chodzi o firmware - ładujesz plik, jeśli ogarniasz angielski to bez problemu zrobisz.

Co do gier, sprawdzam na black opsie, poza tym, że rozłączało mnie co jakiś czas i były problemy z zasięgiem było widać duży ping. Opóźnienie było spore. W WoWie zapewne nie ma to aż takiego znaczenia.

512kbps do wczytwania prostych stron śmiga aż miło - co pisałem wyżej. Bardziej wymagające to już gorzej. Zawsze możesz skorzystać z podziału pasma w routerze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-08-2012, 11:59
Post: #22
RE: Przygotowanie modemu z Play do pracy w Aero2
Dobry sposób mi podałeś by sobie przetestować przed kupnem routeraSmile zapewne tak zrobię.

Czyli na takiej samej zasadzie co mi podałeś aktualizuje się modem? (nawet nie wiedziałem)
Przykładowo coś takiego znalazłem do mojego modemu huawei e173u2 http://www.huaweidevice.com/worldwide/do...d=NDI2MjY=

To jeśli prąd padnie podczas zmiany firmware to już praktycznie kaplica? małe są szanse na uruchomienie?

Dzięki za cierpliwość Jakub!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-08-2012, 12:05
Post: #23
RE: Przygotowanie modemu z Play do pracy w Aero2
Firmware to aktualizacja oprogramowania sprzętu. Robi się ją różnie i czasem jest zabezpieczona przed zanikiem zasilania. W przypadku e173-u2 wyliczasz kod do flashu, odpalasz instalator i wgrywa nowe FW. W routerze ściągasz ze strony plik, ładujesz go do routera (jak np. zdjęcie na serwis hostingowy) a resztę on robi za Ciebie.

Jeśli prądu nie będzie w przypadku routera to pewnie oznacza to brick'a.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-08-2012, 12:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-08-2012 12:35 przez raven.michal17.)
Post: #24
RE: Przygotowanie modemu z Play do pracy w Aero2
Odrobinke wysiłku i znalazłem Instrukcje aktualizacji modemu E173 HSPA.
Jakby komus była potrzebna: http://www.vectra.pl/repository/vectraFi...I_E173.pdf

Może zadam głupie i wydawałoby się oczywiste pytanie, jak sprawdzić czy ma się aktualny firmware i kiedy potrzeba go zaktualizować (czy konieczność zaktualizowania jest wtedy kiedy okaże się że nie mamy najnowszego? czy po prostu gdy zaczna się z modemem jakieś problemy. Bo jeśli wszystko działa jak należy to po co aktualizować?)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-08-2012, 14:07
Post: #25
RE: Przygotowanie modemu z Play do pracy w Aero2
W większości urządzeń aktualności trzeba pilnować ręcznie. Ogólnie nowsze fw = lepiej, ale nie zawsze. Myślenie wszystko działa to nie trzeba nic robić, jest błędne. Bo firmware nie służy tylko do poprawy błędów, czasem polepsza pracę urządzenia (np. szybciej go uruchamia) lub łata luki w błędach. Przykładów jest wiele.

Instrukcja aktualizacji jest na aero2forum. Wystarczy wyliczyć kod do flashu i ściągnąć nowe firmware z http://www.dc-files.com/ .

Odpiszę Ci tutaj na PW, ponieważ je zablokowałeś:
Dashboard i firmware to w modemie dwa różne działy. Do obu są inne instalatory aby je podmienić. Pamiętaj tylko, że FW od routera i modemu to inne sprawy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-08-2012, 18:23
Post: #26
RE: Przygotowanie modemu z Play do pracy w Aero2
Ja znów mam problem z e3131, chciałem odpalić na W7 i nie mogę nie wiem czemu. Modem już wcześniej oblokowywany, na laptopie z XP działa a na stacjonarnym na W7 nie mogę uruchomić. Dioda w modemie błyska na niebiesko. Prośba o radę. Zrobiłem wg instrukcji z forum i nic :/
Taki oto mam komunikaty:
Połączenie przez W7:
[Obrazek: systemjpg_xpsqxnp.jpg]
Przez TNI:
[Obrazek: topjpg_xpsqxnx.jpg]
Przez Playową aplikacje też się nie łączy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-08-2012, 18:34
Post: #27
RE: Przygotowanie modemu z Play do pracy w Aero2
Dzieki grzech. Aczkolwiem brakło mi jeszcze informacji jak sprawdzić jakie mam firmware. Czy mam stare i potrzebuje nowe, czy mam najnowsze. Oraz co to znaczy "wyliczyć kod do flashu"

Nie blokowałem PW, nic z tym nie robiłem, a wczesniej nawet pisałem do jakuba, gdy odpisywał wszystko było ok.

jeszcze raz dzieki za pomoc grzechu !
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-08-2012, 20:29
Post: #28
RE: Przygotowanie modemu z Play do pracy w Aero2
Raschey: wywal wszystkie sterowniki od wszystkich modemów 3G, zainstaluj tylko jedne - te z modemu. Wypróbuj także inne gniazda USB.

raven.michal17: ponieważ wszelkie zmiany firmware są ryzykowne, ja jednak skłaniam się ku zasadzie "działa? nie dotykaj". Jeżeli masz konkretny problem, który nowa wersja rozwiązuje, to rób aktualizację - ale trzymaj się wersji dostarczonych przez operatora-dostawcę modemu.
Jeżeli chcesz eksperymentować - droga wolna, ale ja bym to robił ostrożnie, bo zwykle nie ma możliwości powrotu do niższej wersji firmware (tej części odpowiedzialnej za komunikację GSM). Dashboardy można zmieniać dowolnie.

Konieczność podania flashcode (kod blokujący możliwość swobodnej zmiany firmware) chroni modem przez wrzuceniem firmware, który nie jest akceptowany przez danego operatora. Wylicza się go specjalnymi kalkulatorami na podstawie IMEI.

Wersję firmware jak i dashboard można sprawdzić za pomocą samego Mobile Partnera/Play Online (czy jak nazwanej wersji używasz) - jest dostępna m.in. w Narzędziach->Diagnostyka. Inna metoda to użycie programu dc-unlocker, który wypisuje dokładniej także wersję sprzętową modemu.

raven.michal17 napisał(a):Nie blokowałem PW, nic z tym nie robiłem, a wczesniej nawet pisałem do jakuba, gdy odpisywał wszystko było ok.
Masz zablokowane Prywatne wiadomości - jako administrator jestem niezależny od tego ustawienia, ale wszyscy pozostali użytkownicy nie widzą przycisku PW obok twoich postów.
Aby włączyć PW wejdź do edycji swojego profilu, wyświetl Edytuj opcje i włącz opcję Dostarczaj prywatne wiadomości od innych użytkowników.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-08-2012, 22:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-08-2012 00:44 przez szopen.)
Post: #29
RE: Przygotowanie modemu z Play do pracy w Aero2
(29-08-2012 18:34)raven.michal17 napisał(a):  Dzieki grzech. Aczkolwiem brakło mi jeszcze informacji jak sprawdzić jakie mam firmware. Czy mam stare i potrzebuje nowe, czy mam najnowsze. Oraz co to znaczy "wyliczyć kod do flashu"

Nie blokowałem PW, nic z tym nie robiłem, a wczesniej nawet pisałem do jakuba, gdy odpisywał wszystko było ok.

jeszcze raz dzieki za pomoc grzechu !

Jak pobierasz nowe, to pokazuje Ci wersję aktualnego (po uruchomieniu instalatora). Kod wyliczasz z IMEI tym programem: https://www.dropbox.com/s/uvitzxsqr0vl1d...erCode.rar

Jakub odpisywał, bo jest adminem i jego reguła zablokowanych PW nie tyczy.

(29-08-2012 20:29)jakubd napisał(a):  raven.michal17: ponieważ wszelkie zmiany firmware są ryzykowne, ja jednak skłaniam się ku zasadzie "działa? nie dotykaj". Jeżeli masz konkretny problem, który nowa wersja rozwiązuje, to rób aktualizację - ale trzymaj się wersji dostarczonych przez operatora-dostawcę modemu.
Jeżeli chcesz eksperymentować - droga wolna, ale ja bym to robił ostrożnie, bo zwykle nie ma możliwości powrotu do niższej wersji firmware (tej części odpowiedzialnej za komunikację GSM). Dashboardy można zmieniać dowolnie.

Ja mam zupełnie inną filozofię - ale jestem też "hobbystą" lubię mieć wszędzie najnowsze FW, nawet jak nie skorzystam. W przypadku e173-u2 można migrować dowolnie między wersjami (sam sprawdziłem). Dashboard wgrywając tracisz pewnie gwarancję, w przypadku FW raczej w to wątpię - jeśli niczym się nie różni od dostarczonego od operatora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-08-2012, 23:26
Post: #30
RE: Przygotowanie modemu z Play do pracy w Aero2
Dobrze że macie inne spojrzenia na ten sam temat.
Wracając do routera, gdzieś wyczytałem Jakub że miałeś robić jakiś poradnik do MR3420.
Doszło to do skutku czy nie?
Ogólnie, jeśli bym się decydował to polecasz do kupna? Ni będzie problemów z konfiguracją?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-08-2012, 00:08
Post: #31
Odp: Przygotowanie modemu z Play do pracy w Aero2
Ja mam MR3420 i nie ma z nim żadnych problemów, kwestia konfiguracji po angielsku i aktualizacji FW.

Tapnięte z Galaxy S +
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-08-2012, 10:18
Post: #32
RE: Przygotowanie modemu z Play do pracy w Aero2
A jaki masz modem? Mi chodzi konkretnie o huawei e173u-2 Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-08-2012, 11:20
Post: #33
RE: Przygotowanie modemu z Play do pracy w Aero2
jakubd zrobiłem tak jak mówiłeś i jest dokładnie to samo. Co prawda innych sterowników nie było bo to był pierwszy modem instalowany na tym komputerze ale odinstalowałem całego play i automatycznie sterowniki, sprawdziłem, nic nie zostało w menadżerze, zainstalowałem ponownie o objawy identyczne jak pisałem. Znów wszystko odinstalowałem, zmieniłem port USB i dalej jest to samo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-08-2012, 11:36
Post: #34
RE: Przygotowanie modemu z Play do pracy w Aero2
raven.michal17: Poradnik będzie, ale kończą się wakacje i coraz więcej mam spraw codziennych do ogarnięcia i się nie wyrabiam Smile W razie czego zaraz dodam (już mam) MR3420 skonfigurowane pod Aero2 i gotowe do pracy z E3131 (za 155 PLN).

Raschey: jeżeli to nie pomogło, to błąd 720 oznacza duży problem z Windows. Tutaj masz o tym więcej: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=...c&start=15 - wraz z propozycją rozwiązania problemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-08-2012, 13:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-08-2012 14:25 przez szopen.)
Post: #35
RE: Przygotowanie modemu z Play do pracy w Aero2
Niestety nie pomogło dalej jest to samo, przed chwilą zainstalowałem na laptopie z XP od nowa i śmiga bez problemu. A na stacjonarnym też ale przez ZTE Blade który robi za router ale że nie jest do tego przystosowany to działa jak chce, raz działa raz nie a nawet jak działa to i tak trzeba go ruszyć co godzinę. Ale są to sporadyczne przypadki bo zazwyczaj nie działa. Nie ma pomysłu już na tą 7 jak to odpalić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-08-2012, 14:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-08-2012 14:13 przez grzech1991.)
Post: #36
Odp: RE: Przygotowanie modemu z Play do pracy w Aero2
(30-08-2012 10:18)raven.michal17 napisał(a):  A jaki masz modem? Mi chodzi konkretnie o huawei e173u-2 Smile

Mam e586 i e173-u2 Tongue

Tapnięte z Galaxy S +
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-08-2012, 14:25
Post: #37
RE: Przygotowanie modemu z Play do pracy w Aero2
@Jakub:
tobie działa z e3131, ale nie powinno być problemów z e173u2 nie?
Do czasu aż sprawie sobie modem to myślę, że poradnik się pojawi Big Grin ; swoje sprawy powinny być na 1 miejscu


@Grzech:
router z e173-u2 śmiga Ci bezproblemowo?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-08-2012, 17:09
Post: #38
Odp: Przygotowanie modemu z Play do pracy w Aero2
Jak najbardziej, dawniej były problemy z e3131. Listę zgodności możesz zobaczyć na stronie producenta routera.

Tapnięte z Galaxy S +
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-08-2012, 17:28
Post: #39
RE: Przygotowanie modemu z Play do pracy w Aero2
E173* działają bez pudła od bardzo dawna ze wszystkimi MR3420. A konfiguracja do pracy z Aero2 sprowadza się do podania... APNu i tyle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-08-2012, 23:11
Post: #40
RE: Przygotowanie modemu z Play do pracy w Aero2
Koledzy gdzie kupowaliście router?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy da się zmusić modem niezgodny do obsługi AERO2 (E122)? painlust 23 35 740 15-02-2018 18:15
Ostatni post: szopen
  Huawei E3276 brak modemu RAS jest tylko karta sieciowa NDIS Krystyna z gazowni 11 26 915 19-01-2018 13:37
Ostatni post: Krystyna z gazowni
  Huawei E3276 nie rozpoznaje Sieci Aero2- uszkodzona Antena ? AdamK 10 34 932 19-01-2018 10:36
Ostatni post: jakubd
  Jak skonfigurować Aero2 na modemie MEDION S4222 ewciakk66 10 16 893 31-07-2017 17:25
Ostatni post: szpeniek
  Huawei E353s-2 brak dostępu do UMTS 900MHz sieci Plus / Aero2 Obecny 17 16 236 16-12-2015 16:39
Ostatni post: Obecny