[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przerwy transferu Krk-N.Huta
27-02-2013, 22:52
Post: #1
Przerwy transferu Krk-N.Huta
Od kilku dni zauważyłem zanik sieci Aero2 na terenie Łegu w N. Hucie. Są to częste, ale krótkotrwałe przerwy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-03-2013, 20:30
Post: #2
RE: Przerwy transferu Krk-N.Huta
W Siedlcach też są przerwy i awarie pewnych bts. Obecnie działa dalszy ode mnie z słabą prędkością max 250 kb, a najbliższy miał awarię 2 dni, dziś działał i od 30 minut znów znikł z radaru.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-04-2013, 16:59
Post: #3
Przerwy transferu Krk-N.Huta
Witam. Pojawił się u mnie problem z zasięgiem. Posiadam modem huawei E3131 HiLink, antenę kierunkową na dachu domu (przymocowana do komina) skierowana wprost na nadajnik, odległość jakieś 10km.
Po włożeniu modemu do USB wyświetla się strona tak jak to przy HILin-kach bywa i tam pokazuje pełny zasięg i pisze PLAY (Roaming) no i klikam połącz i wszystko działa. Ostatnio natomiast bywają jakieś dziwne przerwy w zasięgu raz jest pełny po czym po chwili całkowicie znika.

Może ktoś wie co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Bo rozumiem jakbym miał jedną kreskę która by mi znikała to by świadczyło że antena jest źle ustawiona a tak to nie mam pojęcia. Dodam jeszcze że diagnozowałem sprawę przy użyciu programu top netinfo gdzie moc sygnału skacze od -67 do -110 dBm
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-04-2013, 17:47
Post: #4
Przerwy transferu Krk-N.Huta
Skakanie sygnału wskazywać może na kilka problemów (w kolejności od najbardziej, do najmniej prawdopodobnego):
1. Coś przesłania do chwilę nadajnik
2. Do okablowania lub anteny dostała się woda
3. Antenę przyblokował śnieg
4. Antena widzi dwa różne nadajniki i przełącza się między nimi (sprawdź, czy zmienia się CID)
5. Operator ma jakąś awarię.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-04-2013, 20:31
Post: #5
RE: Przerwy transferu Krk-N.Huta
Co prawda sygnału nigdy nie miałem mocnego, ale u mnie też ostatnio sygnał skacze, ale w mniejszym przedziale od -95dBm do -110dBm. Pogoda...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-04-2013, 22:36
Post: #6
Przerwy transferu Krk-N.Huta
1. Nadajnik jest wybudowany na górze i umiejscowienie mojej anteny jest takie że nic nie może go przesłaniać po prostu antena widzi bezpośrednio nadajnik
2. To jest prawdopodobne i będę musiał zajrzeć jutro do anteny ale przed zamontowaniem anteny tą puszkę gdzie kabel łączy się z anteną okleiłem taśmą izolacyjną tak na wszelki wypadek więc nie powinno nic się tam dostać
3. U mnie akurat nie było dużych opadów śniegu ale warunki atmosferyczne mogą tu odgrywać rolę np oblodzenie anteny
4. Hmm wg mapy lokalizacji BTS/UKE nie ma w mojej okolicy innego nadajnika aero2 szczególnie w tym kierunku gdzie skierowana jest antena ale myślę że warto jeszcze zastanowić się nad tym punktem
5. Da się to jakoś sprawdzić?

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli modem z anteną zewnętrzną jest podłączony bezpośrednio pod laptop to może on generować jakieś zakłócenia i wpływać na pracę modemu? Przejrzałem troszkę to forum i pojawiał się wątek oddzielenia modemu od kompa za pomocą kabla USB ale czy w przypadku gdy antena jest podłączona pod modem to takie rozwiązanie jest zasadne?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-04-2013, 23:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-04-2013 23:14 przez lukkki.)
Post: #7
RE: Przerwy transferu Krk-N.Huta
Za duże te skoki masz. Jak antena ATK to ten kabel np. H155 jest sztywny a do tego dipola ta plastikowa puszka kabel nie specjalnie trzyma przy tym otworze i mogło się wyrwać, tzn. luty ukruszyć.
Albo po prostu antena jest niestabilnie zamocowana.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-04-2013, 11:15
Post: #8
Przerwy transferu Krk-N.Huta
Punkt 5. Sprawdza się super łatwo - bierzesz modem i jedziesz bliżej nadajnika. Jeżeli tam też skacze, to już wiesz.
Skoki są faktycznie olbrzymie. Niemożliwe, żeby komputer tak zakłócał - jeżeli używasz zewnętrznej anteny, to zakłócenia praktycznie nie mają jak dostać się do modemu, bo wbudowana antena jest odłączona.
Istnieje także ryzyko, że po prostu uszkodziłeś gniazdo antenowe i po prostu czasem styka, a czasem nie - one są bardzo delikatne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-04-2013, 20:54
Post: #9
Przerwy transferu Krk-N.Huta
Chyba problem już rozwiązałem wdrapałem się na dach dostałem się do puszki przy antenie i okazało się że tam zgromadziło się trochę wody. Nie wiem jak to możliwe bo jak wspomniałem wcześniej okleiłem tą puszkę taśmą by nie było takich niespodzianek.
Tak że woda usunięta, puszka oklejona 2 razy staranniej i jak na razie wszystko działa bez żadnych problemów. Zobaczymy jak to się będzie zachowywać w przyszłości.

Wielkie dzięki za wszelkie rady Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-04-2013, 21:11
Post: #10
Przerwy transferu Krk-N.Huta
Jak to mawia mój przyjaciel - "przepraszam, że miałem rację" Smile
A woda - mogła się dostać przez... skraplanie, nie tylko przez otwory.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz