[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przedluzacz USB wplynie na straty w zasiegu?
27-05-2013, 12:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2013 12:54 przez Resound.)
Post: #1
Przedluzacz USB wplynie na straty w zasiegu?
Mam dosc dziwne pytanie ale wolalbym sie upewnic.

Jeżeli przedluze sobie gniazdo USB o 3-4 metry podepne pod to modem usb (e3131) a do modemu antene atk-20, to czy przedluzanie w ten sposob wplynie na jakosc/szybkosc polaczenia?

Myslalem o kupnie routera, ale jesli wprowadza ograniczenia z kodami captcha to bedzie lipa bo samo polaczenia nie wznowi i tak. Nie chce tez wkladac bezposrednio do gniazda USB modemu z podlaczona antena - zaraz uwale gniazdo anteny Wink


Ewentualnie jeszcze dodatkowo czy przedluzacz USB 5-6 metrow nie robilby roznicy?Smile

Pozdrawiam

/edit:

Czy modem na przedluzaczu usb 3-6 metrow moge spokojnie podlaczyc potem do routera i tez bedzie dzialalo?:>
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-05-2013, 13:00
Post: #2
Przedluzacz USB wplynie na straty w zasiegu?
Specyfikacja USB ma swoje wymagania elektryczne. Między innymi chodzi o szumy, ekranowanie, jakość przewodu, spadki napięcia, odbicia i długość - ta ostatnia nie powinna przekraczać 5m, ale czasem urządzenia działają nawet na dłuższych kablach, o ile są dobrej jakości.
Przy modemach odradzam stosowanie kabli ze wzmacniaczami, ale czasem niektóre modemy działają w takiej konfiguracji, jednak trudno się diagnozuje problemy z tym związane.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-05-2013, 13:05
Post: #3
Przedluzacz USB wplynie na straty w zasiegu?
Reasumujac, ciezko powiedziec i najlepiej kupic kabel i sprawdzic?Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-05-2013, 15:56
Post: #4
Przedluzacz USB wplynie na straty w zasiegu?
Jeżeli kabel będzie dobrej jakości i tak do 3-4m to będzie działał na pewno poprawnie. Powyżej tego - to już eksperymenty. I proponuję nie przepłacać - 3m to 10 PLN, a 1,8m to 8 PLN (po tyle jest to u mnie w sklepie).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-05-2013, 08:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-05-2013 08:50 przez zxcV5.)
Post: #5
Przedluzacz USB wplynie na straty w zasiegu?
W szczególności nie warto przepłacać za kable z tzw "filtrami" ferrytowymi, które w istocie nic nie robią - są tylko "dla picu". I nie wiem co złego w kablach ze wzmacniaczami - to jest to samo co hub aktywny, tyle że bez rozgałęzienia. Powinno to działać bez problemu wg mnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-05-2013, 09:33
Post: #6
Przedluzacz USB wplynie na straty w zasiegu?
Z tego co wiem, to te filtry ferrytowe daje się na zakłócenia na kablu (sygnał analogowy / zakłócenia przez sieć elektryczną). Ale po co to dają w kablach do przesyłów cyfrowych to ja nie wiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-05-2013, 10:58
Post: #7
Przedluzacz USB wplynie na straty w zasiegu?
Wbrew pozorom ferryty mogą mieć duży wpływ na działanie kabla, o ile są prawidłowo na nim zainstalowane - chodzi o to, żeby kabel nie działał jak antena nadawczo-odbiorcza, co może w pewnych warunkach wprowadzać zakłócenia (sygnału w kablu i oraz dla innych urządzeń). Ferryt to taka fizyczna sztuczka, która degraduje własności antenowe kabla. Jednak nie może być on po prostu nałożony - kabel musi być (prawidłowo) kilka razy owinięty wokół rdzenia ferrytowego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-05-2013, 15:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-05-2013 15:52 przez zxcV5.)
Post: #8
Przedluzacz USB wplynie na straty w zasiegu?
Nie trafia do mnie takie tłumaczenie. Zastanów się sam. W jaki sposób ferryt na jednym i drugim końcu 2 metrowego kabla miałby przed tym chronić? Nawet jeśli by coś dawał, to tylko tam gdzie jest założony - czyli na początku i na końcu kabla. A cała pozostała część dalej by "działała jako antena" (nie sprecyzowałeś czy nadawcza czy odbiorcza).

Zwracam też uwagę, że w każdym rodzaju kabla, w którym zjawisko o którym wspominasz ma jakiekolwiek znaczenie, wymyślono jeszcze ekranowanie - oczywiście cały kabel, a nie tylko na końcach - i to ma rzeczywiście sens.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-05-2013, 18:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-05-2013 18:39 przez jakubd.)
Post: #9
Przedluzacz USB wplynie na straty w zasiegu?
Tu niestety wchodzimy w fizykę - ferryt odpowiednio założony na kablu działa jak pasywny filtr dolnoprzepustowy, czyli w zasadzie tłumik dla wyższych częstotliwości indukujących się w kablu i przez niego indukowanych. Bardzo ciekawa matematyczna zabawa w obliczenie działania takiego urządzenia. Więcej informacji można znaleźć np. na Wikipedii, niestety tylko po angielsku:
http://en.wikipedia.org/wiki/Ferrite_bead

Natomiast przy kablach z ekranem chodzi przede wszystkim o zakłócenia indukujące się właśnie także (a może i przede wszystkim) na ekranowaniu kabla.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-05-2013, 21:15
Post: #10
Odp: Przedluzacz USB wplynie na straty w zasiegu?
Nawet nie wiedziałem że to ferryt tylko po co na ładowarce do komórek?
Chyba aż tak nie zakłóca?
Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-05-2013, 21:47
Post: #11
Przedluzacz USB wplynie na straty w zasiegu?
Każdy kabel jest jednocześnie anteną nadawczą i odbiorczą, a więc może przenosić zakłócenia. A jeżeli weźmiesz pod uwagę opisywany przez ciebie ekran - jest on zwykle spięty z... masą urządzenia, a więc "włazi" wszędzie do środka urządzenia i potencjalnie może powodować zakłócenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-06-2013, 10:43
Post: #12
Przedluzacz USB wplynie na straty w zasiegu?
Kabel zamowilem 4,5m dam znac czy bedzie dzialal Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-06-2013, 09:56
Post: #13
RE: Przedluzacz USB wplynie na straty w zasiegu?
Kabel 4,5 m z ferrytem za 9 zl bodajrze (bez ferrytu chyba 7 kosztowal) dziala bez problemu z modemem e3131, zasieg jest taki sam, takze smialo mozna uzywac Smile

Dziekuje za pomoc, temat do zamkniecia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E3276s-150 - internet LTE działa, ale MP nie pokazuje zasięgu w LTE AeroPlayUser 11 15 516 17-07-2014 18:08
Ostatni post: AeroPlayUser
  Huawei E1752C nie łapie zasięgu. marszy 10 10 341 04-02-2013 15:47
Ostatni post: marszy