[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycja zmiana layoutu
18-12-2018, 10:01
Post: #1
Propozycja zmiana layoutu
Tak sobie myślę, bo studiowałem temat, a też jestem forumowiczem na kilku innych serwisach od kilku lat, że forum jdtech to nawet powinno być częściowo płatne za prywatny sposób odpowiedzi na niektóre kwestie Big Grin

Skórka forum moim zdaniem jest bardzo funkcjonalna, ale przestarzała, sam korzystam na wordpressie z innej, ale tej nie planowałbym do forum technologicznego. Na pewno mało moderatorów, ale o dziwo znowu nie tak mało użytkowników (ilu z nich to boty?) sprawia że to forum spełnia specyficzną rolę i często dopowiada albo nawet odczarowuje kwestie które są liźnięte na forach wielkich.

Oby w Nowym Roku forum jdtech bardziej gwałtownie zaczęło się rozwijać Angel
Odpowiedz cytując ten post
19-12-2018, 08:46
Post: #2
Propozycja zmiana layoutu
Bez przesady, przychody pewnie byłyby znikome w stosunku do pracy jaka Jakub musiałby wykonać wokół tego. Te wszystkie ZUS US etc. Wyobraź sobie że zapytają czy moderatorzy są pracownikami, jak wiadomo nie czyli wolontariat. W takim razie to co robią typu "porządki Szopena" to mogło by być traktowane jak przychód czyli do opodatkowania, nie mówię że do końca tak jest i nie wiem jak inne fora to rozwiązują, ale "koszty" mogły by być wyższe niż profity. Zresztą to już Jakub musieliby się wypowiedzieć.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-12-2018, 03:09
Post: #3
Propozycja zmiana layoutu
Wiesz, to wszystko to jednak dość specyficzna nisza i branie kasy za to nie ma sensu, bo wtedy trzeba by jakąś konkretną usługę zaoferować z regulaminem itd.
Ja w tym nie widzę obrotu, który by to uzasadniał (powiedzmy, ze będzie duży hype i przy opłacie kilka PLN za miesiąc zebrałoby się.... 100 PLN miesięcznie przy zmniejszeniu ruchu o 90%). Za to się nie zapłaci nawet za serwer (około 123 PLN miesięcznie).

Ja w to się bawię, bo lubię pomagać ludziom i pogrzebać czasem w tej technologii. Kasy z tego nigdy nie było istotnej (google ad przynosi 100 PLN co kwartał z bloga i forum). A ja w tej chwili w korpo zarobiony jestem na tyle, że po prostu czasu nie mam na rozwijanie bloga (zmiana całości na nowy szablon [pewnie hueman lub pochodny z dopracowaniem RWD] i wordpressa podbicie do aktualnej wersji, aktualizacja silnika forum i poprawienie ręczne skina do RWD itd). Nie miałem czasu opisać sprawy DIL ani tego, że Aero2 działa na LTE plusowym normalnie.
A mniej więcej 2-3 razy w miesiącu pomagam ciągle użytkownikom Aero2 w realu i to najczęściej za darmo. Może poza jedną kobietą, która zaczęła mnie traktować jako darmową infolinię IT od wszystkiego, to niestety wylądowała w plonkownicy, o ile ktoś pamięta co to PLONK było w USENET Smile

Wszystkie te prace nie mają uzasadnienia finansowego, tylko rozrywkowo-szkoleniowe. I w końcu się za to zabiorę.

Ale najpierw i najważniejsze jest przeniesienie całego serwera do maszyny wirtualnej na innym serwerze - wszystko przyspieszy i będzie miało rozsądną kopię zapasową. I będzie mniej kosztowało, ale na to potrzebuję kilku dni pracy, których też nie mam, może w okresie międzyświątecznym się uda to zrobić, bo hardware na którym to stoi ma prawie 10 lat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-12-2018, 19:03
Post: #4
Propozycja zmiana layoutu
Ja robię na komputerze sprzed 10 lat z Xeonem, zimny jak ciekły azot (no przesada).
Na pewno najwyżsi moderatorzy powinni tylko robić swoje góa dwa działy, a reszta moderatorów obsługiwać resztę spraw.
Na pewno forum jest specyficzne, bo skupia paletę zagadnień, które drenują kieszenie, a odczarowano tu już tyle rzeczy, że może jacyś magicy tu przyjdą.
Osobiście uważam, że layout jest przestarzały, shoutbox powinien być w wiekszym okienku, więcej specyficznych emotikonów, a także poprawiony sposób podlinkowania obrazów.
Skarbonka może się przecież pojawić, przecież zarabianie w polskim internecie, i tak jest symboliczne, a z patronite twócy mogą sobie kupić chyba z zysków często tylko kiełbasę.
A promocja forum na pewno podniosłaby atrakcyjność. I jdtech forum w wynikach wyszukwania google nie pokazuje mi śmieci, i o dziwo bez ingerencji w to social media, jest nadal czytelne.
Odpowiedz cytując ten post
20-12-2018, 19:48
Post: #5
Propozycja zmiana layoutu
Jestem chyba najczęstszym bywalcem forum i jedyne co mi przeszkadza, to to, że serwer nie odpowiada regularnie co kilka dni na jakieś pół godziny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-12-2018, 21:16
Post: #6
Propozycja zmiana layoutu
"Lepsze jest wrogiem dobrego"
Może forum nie jest super nowoczesne, ale jest wygodne, fachowe i ciekawe. I dobrze, że wodotryski nie są ważniejsze od treści i użytkowników.
Znam wiele forów, gdzie po przeprowadzce na nowe długo było wszystko poprawiane i ciągle jest nie do końca dobrze. Dodatkowo są one cięższe i dłużej wczytują się. Zbędny przerost formy nad treścią.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-12-2018, 22:32
Post: #7
Propozycja zmiana layoutu
Ja tą skórkę mam na wordpressie jako opcję. nie trzeba wodotrysków, a można sporo zrobić dla poprawy czytelności na przykład. A dodanie pewnych udogodnień dla piszącego, i specuficznych emotikonów dla tego forum może tym bardziej pomagać w rozwoju forum.
Odpowiedz cytując ten post
21-12-2018, 00:38
Post: #8
Propozycja zmiana layoutu
Na problemy z wydajnością pomoże migracja na mocniejszą maszynę - i to zrobię w międzyświęciu.
Co do innych bajerów: jakie udogodnienia konkretnie masz na myśli? Baza emotek to jest duperela, którą można pewnie dodać na szybko, ale inne rzeczy to chętnie wysłucham i sprawdzę, może po aktualizacji do MyBB będzie dostępne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-12-2018, 03:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-12-2018 03:19 przez szopen.)
Post: #9
Propozycja zmiana layoutu
Tabele by się przydały i https i parę innych rzeczy, o których mówiliśmy już kiedyś.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-12-2018, 10:22
Post: #10
Propozycja zmiana layoutu
1. emotikony dobrane tylko pod forum, w celu zwiększenia szybkości responsywności; emotikony to nie [problem, ale oryginalność, któa kojarzyłaby się na tle dużych for wyjątkowo
2. była mowa o tym ale nie mimo ustawień poprawnych, zdarza się że na skrzynkę nie dochodzą odpowiedzi o regularnych wpisach w danym obserwowanym wątku
3. przydąłby się bazar, względnie z opcją weryfikacji konta
4. shoutbox większy do pogadanek (byc moze tez nie dla zarejestrowanych)
5. czytelność o zmroku (guzik w javascipt zmieniający kontrast strony tła etc.)
To tak pierwsze z brzegu, z forum na których nie zależy na layout to jedno zagraniczne (wolontariat) i polska elektroda - obie fora są surowe w formie, i generalnie specyficzne. Z pozostałych kiedyś wchodziłem na ITPC, (teraz dopiero sobie o nim przypomniałem), a na pclab bardziej kary dla uzytkowników i brak moderacji - za to mało jak dla mnie spersoanlizowane forum - więcej dowiadywałm się na PW. To tak jak się robi na szablonach, to potem w głłowie się wszystko zlewa, o ile treść jest kluczowa, ale opakowanie robi różnicę.
Odpowiedz cytując ten post
21-12-2018, 17:15
Post: #11
Propozycja zmiana layoutu
HTTPS zrobię, inne rzeczy pamiętam, mamy wątek, a tabele?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-12-2018, 18:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-12-2018 18:19 przez szopen.)
Post: #12
Propozycja zmiana layoutu
są jakieś pluginy do rysowania tabel z edytora, ale nie wiem jak to wygląda z kompatybilnością z engine
(a włączenie obsługi html w postach jest raczej niezalecane, chyba ze względów bezpieczeństwa)

np. by zrobić jakieś zestawienie kompatybilności by się przydały

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-12-2018, 00:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-12-2018 00:14 przez jakubd.)
Post: #13
Propozycja zmiana layoutu
Intepreter (tak zwany MyCode) tabel już dodawałem, ale nie ma do tego fajnego interfejsu.
aa bb cc
123 123 123
123 123 123
Jest to dość probmatyczne, bo musisz podać szerokość (w procentach) w nagłówku tabeli, ale poza tym działa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-01-2019, 17:03
Post: #14
Propozycja zmiana layoutu
Dzisiaj albo dwa razy nie mogłęm wejśc na stronę, albo serwer był obciążony...
Odpowiedz cytując ten post
03-01-2019, 17:13
Post: #15
Propozycja zmiana layoutu
SentiBOT postanowił zassać kopię forum za pomocą 20 połączeń na raz. Tego maszyna nie wytrzymała i musiałem gnoja odciąć na poziomie iptables. Już sobie nie poskanuje, a mi nie zależy na skanerach innych niż google, bing i podobne.
A wystarczyło, żeby robots.txt przeczytał łaskawie...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-01-2019, 21:18
Post: #16
Propozycja zmiana layoutu
6. Zamiast Podziękuj, większy przycisk jako alternatywa do facebookowego Lubie to (zeby się nie myliło).
Odpowiedz cytując ten post
05-01-2019, 22:46
Post: #17
Propozycja zmiana layoutu
To znaczy jak miałoby wyglądać z tym przyciskiem? Wydłużyć, czy rozwalić layout jakoś robiąc go wyższym? Może po prostu kolor zmienić?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2019, 10:35
Post: #18
Propozycja zmiana layoutu
Zrob go kółko na tle rpostokątów, o ile reszta będzie prostokątami. Z dużym kontrastem. Znak plusa na przykład. Albo łapka od fb ale w odbiciu z mocno nieoryginalnym typie https://previews.123rf.com/images/mnsant...e-conc.jpg (to swietnie widac)

Chyba wystarczą skórki, bo sam pomysł przycisków kontrastu strony w java-script może być dobry albo tylko średni https://codepen.io/olam/pen/oFLck
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz