[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycja uporządkowania działu Captcha
03-07-2014, 22:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-07-2014 22:14 przez szopen.)
Post: #1
Question Propozycja uporządkowania działu Captcha
niestety nie mam dość czasu, aby wątki poruszające kwestie skryptów i oprogramowania tworzonego do ułatwienia obsługi Captcha w BDI uporządkować, ale mam już zalążek wizji jak to powinno wyglądać aby był tu jakiś porządek

minęły już ponad 3 m-ce od wprowadzenia, więc na likwidację Captcha raczej już nie liczę, a wątki poświęcone skargom itd. odpinam

natomiast podwieszone zostaną tylko te zawierające oprogramowanie, ostateczny wygląd miałby być mniej więcej taki:
każdy autor jednej lub liku aplikacji (skryptu, programu) dostaje własny podwieszony wątek w tym dziale
wstępnie zostaną one stworzone sztucznie przez podział wątków, gdzie już zostały opublikowane takie aplikacje (no chyba, że już istnieją jako oddzielne wątki)

proponuję mniej więcej następujące nazewnictwo:
nazwa programu (i autor), [przeznaczenie: modem/hilink/router], [obsługiwane systemy: windows/linux/android/ios/macosx + ewentualne zależności programowe],

dyskusję, w kwestii organizacji tego działu proszę kontynuować w tym wątku

proponuję używanie ikonki klocka [Obrazek: brick.gif] dla wątków zawierających działające oprogramowanie (ostatecznie zostanie ona tyko dla skryptów, jeśli dla programów będzie jakaś nowa)

podobnie jak stosujemy już:
[Obrazek: information.gif] do oznaczenia urządzeń zgodnych z Aero2 BDI lub lokalizacji z potwierdzonym zasięgiem Aero2
[Obrazek: exclamation.gif] do oznaczenia urządzeń niezgodnych z Aero2 BDI lub braku zasięgu w danej lokalizacji, dodatkowo do oznaczenia wątków z oprogramowaniem już niedziałającym (w/g raportów użytkowników)
[Obrazek: lightbulb.gif] wyróżniania wątków zawierających ważne informacje i rozwiązania

[edit] - skreślenia wynikają z podziału dawnego działu CAPTCHA na 2 - tylko z oprogramowaniem oraz pozostałe dyskusje
podwieszone zostają tylko
a) działające i najwyżej oceniane programy, w pełni zgodne z danym środowiskiem (np. Aero3 - aplikacja okienkowa dla windows)
b) skrypty, których działanie jest innowacyjne (np. wykorzystanie CBH)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-07-2014, 23:58
Post: #2
Propozycja uporządkowania działu Captcha
Bardzo dobry pomysł.
Oczywiście systemy skrótowo - Win/Lin/OSX, żeby się za długie tematy nie porobiły. Autor optymalnie jakby był założycielem wątku, ale wiadomo - kolega sebek od Aero3 po prostu nie ma na to czasu. Ale "ja go zmuszę" - artykułem o jego programie z linkiem do forum.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-07-2014, 02:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-07-2014 03:10 przez szopen.)
Post: #3
Propozycja uporządkowania działu Captcha
po paru godzinach "machania łopatą" efekt osiągnąłem jaki każdy widzi

autorów (w szczególności mam na myśli kolegów: gbr, penknife i sauron76, ale nie tylko) aplikacji proszę o sprawdzenie wątków i ewentualne poprawki (niektóre linki mogą być nieaktualne!) lub (jeśli np. wymagana jest edycja cudzych postów)zgłoszenia w tym wątku lub na PW

przy okazji aktualizacja oznaczeń ikonkami - symbol czerwonego wykrzyknika [Obrazek: exclamation.gif] postanowiłem dodać jako oznaczenie aktualnie niedziałających aplikacji - może później w formie ogłoszenia zbiorę parę informacji jak usystematyzować ten dział (póki co nie jestem zadowolony z tego co zrobiłem, ale tu potrzebne jest wsparcie autorów - np. odnośnie kompatybilności z danymi systemami czy wymaganych dodatków)

potrzebne jest też wsparcie użytkowników - raporty z informacjami czy dany skrypt/program nadal działa poprawnie (kilku kluczowych autorów dba o aktualizację, ale chyba nie wszyscy)

wskutek tego, że cześć wątków powstała z podziału "tasiemców" zawierających różne programy i często dyskusję na przeplatające się różne tematy, niestety nieaktualne są liczniki odwiedzin takich wątków oraz rating czyli "ugwiazdkowienie"

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-07-2014, 03:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-07-2014 22:17 przez szopen.)
Post: #4
Propozycja uporządkowania działu Captcha
i dorzucam poprawione zasady tytułowania wątków
częściowo przyjąłem zasadę stosowaną przez Huawei (win/lnx/mac)

nazwa_programu by autor [obsługiwane urządzenia],[obsługiwane systemy operacyjne]

przy czym [obsługiwane urządzenia] to jedno lub kilka z:
modemy
hilink
routery
smartfony
tablety

a [obsługiwane systemy operacyjne] to jedno lub kilka z:
win = windows (wszystkie lub niesprecyzowane)
win32 = windows x86
win64 = windows x64
lnx = linux (wszystkie lub niesprecyzowane)
osx mac = macosx (czyli jednak nie idziemy w/g Huawei)
and = android (chwilowo został pełnej długości, ale w razie potrzeby skrócę wszędzie)
ios

ewentualnie w razie konieczności tj, działania programu tylko na jednym systemie (mało prawdopodobne), może wymagać czasem jeszcze oznaczenia x86 lub x64
win9x
win2k
winxp
vista
win7

generalnie kwestię wersji obsługiwanych systemów poruszamy już w treści posta/wątku, bo raczej będzie problem ze zmieszczeniem się w tytule - z tego powodu poskracałem nazwy systemów do 3 liter tam gdzie się da,
jeśli będzie taka potrzeba przygotujemy skróty nazw grup urządzeń

otrzymałem taką propozycję i jestem za, o ile oczywiście w tytułach starczy miejsca
penknife napisał(a):dodatkowo proponuje w dodatkowych nawiasach obsługę urządzeń przez zewnętrzne skrypty po odpowiedniej konfiguracji, np.[modem,(router,HiLink)]
mozaraby tez wprowadzić jakieś rozróżnienie czy generalnie są potrzebne jakieś skrypty (których edycja przez użytkownika jest konieczna) czy tez program jest stricte "okienkowy", ale nie mam pomysłu - może inna ikonka?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aplikacja Aero2 Captcha dla Nokia OS ? tran 3 8 685 14-03-2016 17:10
Ostatni post: tran
  Problemy z dodatkowymi kodami CAPTCHA podczas korzystania z Aero2 Krystyna z gazowni 9 12 464 20-04-2015 13:59
Ostatni post: jakubd
Brick TP LINK MR - 3420 i kod captcha arthek 15 22 672 21-10-2014 14:09
Ostatni post: szopen
Brick Programy resetujące połączenie po wpisaniu Captcha dla modemów i routerów HiLink serek 14 28 889 15-08-2014 14:10
Ostatni post: Defaced
  ZTE MF63 z T-Mobile + Aero2 a restart po CAPTCHA tower007 11 15 564 28-07-2014 14:53
Ostatni post: jakubd