[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycja rozwiązania problemu z połączeniem Aero2.
11-05-2016, 22:23
Post: #1
Propozycja rozwiązania problemu z połączeniem Aero2.
Witam,

Poniżej propozycja rozwiązania problemu z połączeniem Aero2.

Jak już wielokrotnie opisywano, jednym z problemów z Aero2 jest zanikanie połączenia po określonym czasie co nie dotyczy konieczności wpisywania kodu (teoretycznie co godzinę).

Na opisywane „usypianie połączenia Aero2” proponuje przetestować sposób którego używam.

Do połączenia używam (jako modemu) telefonu komórkowego (ostatnio Nokia X3) takie rozwiązanie zapewnia wystarczającą sprawność, a do łączenia laptopa z modemem (telefonem) używam bluetooth oczywiście można wykorzystywać inne sposoby..

Wspomniany problem z Aero2 pojawia się od połowy 2015 roku, zawieszenie połączenia internetowego które uniemożliwia normalne użytkowanie internetu następuje w bliżej niesprecyzowanych odstępach czasu, może być raz na kilka minut a może 2 razy przez minute..

Aby ponowić połączenie koniecznie należy zresetować Aero2 co często kończy się kolejnymi kodami itp..

Jak już opisywano, rozwiązaniem jest ciągłe utrzymywanie ruchu internetowego a samo oglądanie filmów nie wystarcza.

Moim sposobem który polecam jest ściągnięcie darmowej aplikacji z radiem internetowym, może być dowolna, Ja używam „Screamer Radio” jest darmowa i można wybrać kraj, region, rodzaj muzyki, język.

Używanie tej aplikacji wymusza ruch internetowy i sprawia że Aero2 znów działa sprawnie, nie obciąża połączenia i umożliwia oglądanie filmów bez „zawieszenia” co jest wystarczające do codziennej pracy z Aero2, bez tego rozwiązania myślałem o zemście na.... : )

Kody są nadal niezbędne ale nie sprawiają większych problemów ponieważ pojawiają się zgodnie z oczekiwaniami, co godzinę.

Oczywiście jest to jeden ze sposobów, są skrypty windows i podobne rozwiązania ale to często nakłada konieczność instalowania w komputerze „pomysłów autorskich” i nie każdemu daje poczucie bezpieczeństwa, takiego jak aplikacja z radiem internetowym sprawdzonej marki.

Mam nadzieję, że powyższe informacje okażą się pomocne, proszę o opinie i „rozwinięcia” dotyczące tego sposobu bo są one istotne dla innych..

Pozdrawiam użytkowników, TomTom.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-05-2016, 07:05
Post: #2
Propozycja rozwiązania problemu z połączeniem Aero2.
Z tym, że radio internetowe to minimum 32-64 kbit/s, a zwykłe polecenie ping odpalone z linii poleceń lub Uruchom zwykle oznacza zużycie mniej ni 8 kbit/s - a tutaj każdy kilobit się liczy zwłaszcza przy oglądaniu filmów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-05-2016, 13:33
Post: #3
RE: Propozycja rozwiązania problemu z połączeniem Aero2.
Szanowny Administratorze!

Rozumiem że wasza propozycja programu (skryptów itp.) jest jedynie słuszną i zapewne nic nie ma wspólnego z chęcią osiągania zysków z późniejszej dystrybucji czy budowaniu wizerunku jako "jedyny słuszny programista" mnie to nie obchodzi kto i co wybiera.. To tak, jak te wszystkie gwiazdki - szafiarki, wiadomo polecają tylko to co najlepsze tak zwyczajnie za free bez interesu..

Moja propozycja co napisałem jest kwestia wyboru, podałem inne możliwości a wiec reklamowałem także wasze propozycje, a argument dotyczący śmiesznego zużycia czy tez obciążania internetu owym radiem jest niepoważny.. Oglądam filmy na znanych portalach i nie mam i nie miałem problemu z ich "ściągalnością".

Pozdrawiam i życzę mniej reklam!!! TOM TOM.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-05-2016, 14:22
Post: #4
RE: Propozycja rozwiązania problemu z połączeniem Aero2.
Tak czytam twojego posta i nie wiem o co ci chodzi. Dostałeś odpowiedź, ktora mniej obciąża łącza, możesz ją wybrać lub używać screamera twoj wybór nikt ci nic nie narzuca. To co nazywasz skryptem jest po prostu poleceniem ping można zrobić plik .bat jak sie chce. Nie wiem jak można by zarabiać na tym ze wpiszesz ping -t wp.pl. jak ty wiesz podaj.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-05-2016, 14:57
Post: #5
Propozycja rozwiązania problemu z połączeniem Aero2.
@TomTom
to miło, że chcesz się podzielić z innymi swoim rozwiązaniem, ale jest ono znane od wielu lat, w tym wielokrotnie było polecane na tym forum jako jedno z możliwych (wystarczy użyć wyszukiwarki, aby się o tym przekonać)

TomTom napisał(a):Wspomniany problem z Aero2 pojawia się od połowy 2015 roku,
to dodam jeszcze, że podobne problemy występowały już w 2012, więc jeśli dobrze poszukasz, to znajdziesz metody sugerowane kilka lat temu (jeszcze, gdy nie było Captcha)

w wielu pobocznych kwestiach też się mylisz, ale pozostawię to bez komentarza, bo zakrawają na spiskową teorię świata Tongue

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-05-2016, 13:05
Post: #6
Propozycja rozwiązania problemu z połączeniem Aero2.
Hm, to ja już nie muszę odpowiadać? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z Aero2 petekolakowski 1 2 811 22-11-2018 03:08
Ostatni post: szopen
  LG G4S - brak Aero2 LTE spag 1 3 816 09-06-2018 16:55
Ostatni post: jakubd
  Lenovo Tab3 8 Plus problem z Aero2 jachu 8 8 127 28-03-2018 20:34
Ostatni post: szopen
  Problem z połączeniem Aero2 ShirowZen 9 14 650 19-08-2017 10:33
Ostatni post: Arekxxx
  Problem z połączeniem z Aero2, Huawei e3372h janrod11 8 10 710 10-06-2017 13:32
Ostatni post: szopen