[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
programy do Aero2, współpracujące z TL-MR3420 v2 - stan na wrzesień 2015
26-09-2015, 20:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-09-2015 20:32 przez egri.)
Post: #1
programy do Aero2, współpracujące z TL-MR3420 v2 - stan na wrzesień 2015
Mój sprzęt :
modem Huawei e353 (-s)
router TP Link TL-MR3420 v2 z firmware : TL-MR3420_V2_PL_141024
system Windos 7 x64 / Windows 8 x64
lokalizacja Warszawa Żoliborz/Bielany

................................................................................​............................
Do tej pory używałam z Aero2 samego modemu, wspomaganego przez aplikację Aero3.
Od tygodnia zostałam obdarowana routerem MR3420 v2.
Po zupełnie elementarnej konfiguracji routera na stronie TP Linka i aktualizacji firmware do wersji podanej powyżej - połączenie zostało zestawione poprawnie i działa bardzo dobrze. Zanatowałam nawet wyraźną poprawę stabilności łącza.

Jest tylko jeden problem - program Aero3 nie działa w połączeniu z routerem.
Pół biedy z wpisywaniem capcha w przeglądarce internetowej.
Najgorsze, ze zostałam pozbawiona wszelkiej informacji dotyczącej czasu trwania sesji - zarówno w postaci cyferek w zasobniku systemowym jak i - uprzedzającego rozłączenie - sygnału dźwiękowego.

Poczytałam trochę forum i mam lekki mętlik co do sposobów obsługi połączeń Aero2 w przypadku korzystania z routera MR3420 v2.
Wątki na forum na ten temat są z reguły dość leciwe, więc mam trudności z ustaleniem jaki jest stan na dzień dzisiejszy.

Bardzo proszę obytych w temcie kolegów o przedstawienie aktualnej sytuacji w tym zakresie.
Router MR3420 v2 należy do najpopularniejszych, więc mam nadzieję , że zwięzłe przedstawienie opcji dostępnych dla tego urządzenia WE WRZEŚNIU 2015 przyda się wielu osobom.
Oprócz opcji dotyczącej pełnej obsługi połączenia (analogicznie do tej wykonywanej dla modemu przez program Aero3), interesują mnie także wszelkie aplikacje sygnalizujące przynajmniej koniec sesji i pojawienie się kodu capcha.

Z góry dziękuję za informacje. Smile

PS
Jedno pytanko na marginesie :
Na stronie TP Linka ostatnim dostępnym firmware dla MR3420 v2 jest firmware TL-MR3420_V2_150319, w wersji angielskiej.
Moje pytanie : czy mogę wgrać do routera firmware w wersji angielskiej mimo, że dotychczasowy jest w wersji polskiej ? Czy język dla urządzenia jest tu istotny ? (dla mnie nie, bo znam angielski)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-09-2015, 14:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-09-2015 15:00 przez szopen.)
Post: #2
programy do Aero2, współpracujące z TL-MR3420 v2 - stan na wrzesień 2015
w kwestii monitoringu czasu połączenia w przypadku używania routera nic się nie zmieniło, więc masz aktualne informacje - taka informacja jest zwykle dostępna z zakładce status routera

co do ewentualnych skryptów informujących o czasie połączenia - nie używałem to się nie wypowiem - wszystkie są chyba w tym dziale właśnie, więc możesz sprawdzić ich działanie w twojej konfiguracji i się pochwalić

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-09-2015, 22:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-09-2015 22:24 przez penknife.)
Post: #3
RE: programy do Aero2, współpracujące z TL-MR3420 v2 - stan na wrzesień 2015
Swego czasu majstrowałem coś takiego za pomocą skryptu .bat Odmierzanie czasu połączenia dla Aero2 BDI i nie tylko [Win][.bat]. Testowane na XP oraz wstępnie na 7.

P.S. W wersji firmware datowanego na 150319 logowanie jest nieźle zakręcone i skrypt jeszcze z nim nie współgra (choć nie wiem jak jest w wersją 141024).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-09-2015, 22:45
Post: #4
programy do Aero2, współpracujące z TL-MR3420 v2 - stan na wrzesień 2015
Dodam, że jak router i modem działają z firmware X, to zwykle aktualizacja nie ma sensu, o ile w changelogu nie ma dla nas jakiś interesujących informacji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
egri (2015-09-28)
28-09-2015, 01:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-09-2015 01:38 przez egri.)
Post: #5
RE: programy do Aero2, współpracujące z TL-MR3420 v2 - stan na wrzesień 2015
(27-09-2015 22:45)jakubd napisał(a):  Dodam, że jak router i modem działają z firmware X, to zwykle aktualizacja nie ma sensu, o ile w changelogu nie ma dla nas jakiś interesujących informacji.

Czy w obecnej sytuacji (brak konieczności restartowania połączenia po prawidłowym wpisaniu kodu) - zmiana firmware na OpenWRT/Gargoyle wraz z ewentualnymi pluginami jest uzasadniona ?
Myślę tu o dowolnych dodatkowych korzyściach lub - na czym zależałoby mi najbardziej - na ułatwieniu / automatyzacji obsługi Aero2 na wzór sebusowego programu Aero3. (np. obsługa kodu capha bez udziału przeglądarki, brak klikania przycisku "sprawdź", no i SUPER WAŻNE : info o czasie trwania sesji lub dźwiękowe notyfikacje).

(27-09-2015 14:59)szopen napisał(a):  w kwestii monitoringu czasu połączenia w przypadku używania routera nic się nie zmieniło, więc masz aktualne informacje - [b]taka informacja jest zwykle dostępna z zakładce status routera
[/b]

Dzięki @szopen. Istotnie znalazłam informację o czasie trwania sesji w zakładce Status. Lepsze to niż nic.
Ta informacja lub lepiej dźwiękowa notyfikacja przydała by się jednak w zasobniku systemowym, i widoczna zawsze kątem oka.

(27-09-2015 22:17)penknife napisał(a):  P.S. W wersji firmware datowanego na 150319 logowanie jest nieźle zakręcone i skrypt jeszcze z nim nie współgra (choć nie wiem jak jest w wersją 141024).

@Penknife, czy masz w planie dostosowanie swojego skryptu do ostatniej wersji firmware ?
W jakiej formie Twój skrypt informował o czasie trwania sesji ? W zasobniku lub na pasku zadań ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-09-2015, 10:29
Post: #6
programy do Aero2, współpracujące z TL-MR3420 v2 - stan na wrzesień 2015
egri napisał(a):Czy w obecnej sytuacji (brak konieczności restartowania połączenia po prawidłowym wpisaniu kodu) - zmiana firmware na OpenWRT/Gargoyle wraz z ewentualnymi pluginami jest uzasadniona ?
Myślę tu o dowolnych dodatkowych korzyściach lub - na czym zależałoby mi najbardziej - na ułatwieniu / automatyzacji obsługi Aero2 na wzór sebusowego programu Aero3. (np. obsługa kodu capha bez udziału przeglądarki, brak klikania przycisku "sprawdź", no i SUPER WAŻNE : info o czasie trwania sesji lub dźwiękowe notyfikacje).
Gargoyle uważam za stabilniejsze oprogramowanie dla MR3420 i działające z większą liczbą modemów. Jednak w kontekście zdalnego sterowania połączeniem - sytuacja jest taka sama jak dla fabrycznego - globalnie dostępnego oprogramowania nie ma.
OpenWRT przechodzi teraz duże zmiany (Gargoyle 1.6.2.2 jest oparte na OpenWRT AA, a w tej chwili rozwija się szybko wersja CC, czyli dwa ząbki wyżej), natomiast TP-Link nie ma jednolitego API dostępu z zewnątrz.

Zrobienie takiego oprogramowania to całkiem sporo roboty, choć bardziej elegancko da się to zrobić w OpenWRT - można np. dodać wtyczkę, albo logować się przez ssh i zdalnie wywoływać polecenia z linii poleceń. To znacznie zdrowsze, niż web-scraping, który (z konieczności) robi penknife na oprogramowaniu fabrycznym.

Przy tej popularności Aero2 jako takiego i konfiguracji MR3420+Aero2 tym bardziej - nie spodziewam się zbyt dużego zainteresowania tematem - trzebaby jakiś bardziej globalny projekt zrobić, a nie tylko do Aero2 - jakieś zdalne sterowanie routerem z Androida i Windows, to by było coś.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-09-2015, 17:49
Post: #7
RE: programy do Aero2, współpracujące z TL-MR3420 v2 - stan na wrzesień 2015
@egri jeszcze nie wiem kiedy, bo wersja 150319 ma nietypową autoryzację zależną od zmiennej. Więc jak się dobiorę do interfejsu to i tak pewnie niedługo producent znów coś zmieni.

Myślałem swego czasu o aplikacji w przeglądarce (ładując normalnie stronę obsługi routera/hilinka w ramce i odczytywać/aktywować elementy wykorzystując js i DOM). Niestety .js jest jeszcze dla mnie czarną magią do tego dochodzi mnogość interfejsów u nawet jednego producenta oraz różnorodność danych, więc raczej nic uniwersalnego na razie niewyklikam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Skrypt windowsowy podtrzymujący połączenie Aero2 przed usypianiem tomaszmister 16 19 775 30-03-2016 10:44
Ostatni post: CamilloS
  Aplikacja Aero2 Captcha dla Nokia OS ? tran 3 8 683 14-03-2016 17:10
Ostatni post: tran
  Problemy z dodatkowymi kodami CAPTCHA podczas korzystania z Aero2 Krystyna z gazowni 9 12 463 20-04-2015 13:59
Ostatni post: jakubd
  Czy jest odpowiednik Asystenta Aero2 na Androida dla Windowsa 7 mikołaj 10 27 815 02-12-2014 01:33
Ostatni post: _mario_
Brick Programy resetujące połączenie po wpisaniu Captcha dla modemów i routerów HiLink serek 14 28 886 15-08-2014 14:10
Ostatni post: Defaced