[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Program do automatycznego wznawiania połączeń plus info ile czasu zostało
26-09-2012, 18:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-11-2012 19:47 przez szopen.)
Post: #1
Lightbulb Program do automatycznego wznawiania połączeń plus info ile czasu zostało
Program działa tylko pod Windows 7 (i możliwe, że również pod Windows 8).
Trzeba najpierw skonfigurować połączenie, tak żeby było widoczne w 'Mobile Broadband Connection', później można odpalić program, a najlepiej wrzucić go do autustartu.

Połączenia są automatyczne wznawiane oraz w pasku koło zegara wyświetla się ikonka sygnalizująca ile czasu jeszcze zostało.

Program można sobie pobrać stąd: http://omeba.pl/aero2auto-reconnect_win7.zip natomiast, gdyby ktoś chciał w nim trochę pogrzebać to w załączniku podsyłam źródła.
Rzeczy o które można by go poprawić:
- Po odpaleniu licznik jest wyzerowany, i może źle odliczać czas jeśli nie siedzi w autostarcie, dlatego można by odczytać czas połączenia wykorzystując: http://dotras.codeplex.com/ (tak nawiasem mówiąc można by z tego skorzystać jakby ktoś chciał wersję pod Windows XP napisać)
- Można dorobić statystyki (historia IP, historia transferow), trzeba wykorzystać: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/...rface.aspx
- Jakieś okienko jak się go naciśnie i menu pod prawym przyciskiem myszy z opcją Zamknij

Program jest w C#, działa u mnie już dwie doby (w tym ponad dzień na zapuszczonym torren'cie), także wygląda na to, że jest stabilny, a że mi taka podstawowa funkcjonalność wystarcza to nie zamierzam go dalej rozwijać.


Załączone pliki
.zip  Aero2AutoReconnect.zip (Rozmiar: 14,42 KB / Pobrań: 1318)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-10-2012, 10:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-10-2012 10:46 przez Janeo.)
Post: #2
RE: Program do automatycznego wznawiania połączeń plus info ile czasu zostało
Ja dodam, znany od lat 2003-2004, AutoConnect przeznaczony kiedyś dla Neostrady (wpadłem na niego ponownie na innym forum, przyp. szopen):
http://shider.pl/AutoConnect/
lub
http://autoconnect.prv.pl/
   

[Obrazek: autoconnect.jpg]

Widniejąca nazwa Aero2 pochodzi z moich własnych ustawień w Windowsie/sieć. Oczywiście można ustawić autowznawianie spod Windowsa - o czym jest na forum - ale po każdorazowym połączeniu spod innej nakładki, np Play Online czy TNI, ustawienia automatycznego wznawiania połączeń w Win się zerują.
Programik dla tych, co nie chcą zapuszczać w tym celu TNI.
Bardzo skuteczny Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-06-2013, 22:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2014 00:51 przez szopen.)
Post: #3
RE: Program do automatycznego wznawiania połączeń plus info ile czasu zostało
Witajcie,

W moim systemie W7 x64 - funkcję wznawiania połączeń obsługuje już router TPLinka (+modem E 353 s-2), więc nie chcę jej dublować (i niepotrzebnie mieszać), używając programu PakK_Pl z postu powyżej.

Natomiast bardzo, ale to bardzo potrzebuję SAMĄ INFORMACJĘ (najlepiej na pasku koło zegara) nt. czasu jaki pozostał do końca sesji Aero 2.
Czy ktoś mógłby mi podrzucić odpowiedni programik / skrypt do tego celu


Będę dozgonnie wdzięczna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-06-2013, 02:05
Post: #4
Program do automatycznego wznawiania połączeń plus info ile czasu zostało
Oryginalny soft tp-linka w zakładce Status ma sekcję 3G/4G i tam masz pole Online Time. Ile pozostało do godziny możesz łatwo obliczyć.

Ale musisz mieć na uwadze, że rozłączenie może nastąpić wcześniej. Godzina jest maksimum.

OT. Zmień czcionkę na mniejsza i mniej świecącą. Po co robić z siebie bufona?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-06-2013, 10:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-06-2013 10:17 przez egri.)
Post: #5
RE: Program do automatycznego wznawiania połączeń plus info ile czasu zostało
Bardzo dziękuję za wiadomość, że info nt czasu trwania sesji znajdę w sofcie TPLinka.
To jednak co poradziłeś - zupełnie nie zaspakaja moich potrzeb;

Nie chodzi mi o jednorazowe sprawdzenie tego czasu przez grzebanie gdzieś głęboko w sofcie względnie trzymanie następnego otwartego stale okna.

Ja potrzebuję podręczną / zawsze łatwo dostępną informację W TRAY-u / NA PASKU k. zegara.
Preferuję również dokładną informację "cyfrową" (czas trwania sesji bądź czas do końca sesji), zamiast tylko orientacyjnej - graficznej


Może ktoś taki programik ma lub mógłby się dla potomności poświęcić i coś takiego "machnąć".

Pozdrawiam.
.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-06-2013, 10:49
Post: #6
Program do automatycznego wznawiania połączeń plus info ile czasu zostało
Wbrew pozorom napisanie czegoś takiego nie jest aż takie proste - poza tym będzie działało tylko z jednym routerem z tą, konkretną wersję firmware - więc to troszkę bezcelowe, choć oczywiście wykonalne - i być może za kilka tygodni może okazać się kompletnie niepotrzebne
Jak chcesz mieć pełną kontrolę nad czasem podłącz modem do komputera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-06-2013, 12:08
Post: #7
Odp: Program do automatycznego wznawiania połączeń plus info ile czasu zostało
Koleżance chyba chodzi o coś w rodzaju widzetu ale raczej mało realne bo komputer raczej pokaże czas od połączenia z routerem, więc to nie będzie czas sesji aero routera a prędzej czas sesji komputer router. Prędzej możliwe byłoby stworzenie strony która by się otwierala w odpowiednio malym rozmiarze i pokazywała akurat ten ten fragment gdzie jest lepszy licznik routera.

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-06-2013, 18:42
Post: #8
Program do automatycznego wznawiania połączeń plus info ile czasu zostało
rozwiązanie zastępcze - postawić obok ekranu komputera tablet lub smartfona (podłączonego do ładowarki, użyć programu przeciwdziałającego wygaszaniu ekranu) z otwartą stroną statusu routera, na której jest widoczny czas połączania

rozwiązań może być wiele, łącznie z... zmianą firmware na openwrt + podłączenie wyświetlacza do routera, ale nie są to rozwiązania proste

tp-linki mają w miarę zunifikowany interfejs, więc gdyby się za to wziął przytomny programista rzecz jest wykonalna i miałaby szansę działać z większą grupą routerów

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-06-2013, 23:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-06-2013 00:31 przez egri.)
Post: #9
RE: Program do automatycznego wznawiania połączeń plus info ile czasu zostało
Może warto bliżej określić sytuacje w jakich ten programik byłby bardzo przydatny nie tylko mnie, ale wszystkim "Aerowiczom" :

Kiedy ściągam coś bezpośrednio przez przeglądarkę, bez udziału IDM (nie zawsze jest przecież możliwość użycia wyspecjalizowanego managera) , to informacja dotycząca czasu jaki pozostał do końca sesji jest niezmiernie istotna.
Ponieważ przeglądarka nie wznawia downloadu plików po zmianie adresu IP - muszę każdorazowo precyzyjnie ocenić, czy mam szansę wyrobić się ze ściąganiem przed planowym rozłączeniem przez Aero.

Dlatego chciałabym mieć informację o czasie sesji ZAWSZE POD RĘKĄ i łatwo dostępną. Na pasku zadań koło zegara miejsce jest najlepsze, bo nie jest zasłaniane przez okna innych otwartych programów.

Potrzebna mi informacja jest wprawdzie dostępna nie tylko w oprogramowaniu TPLinka, ale np. w TNI oraz w Internet Managerze (czyli dashboardzie od mojego modemu E353 s-2 z T-mobile), ALE :
1. odpalanie tych programów jest zupełnie zbędne gdy obsługę łączenia i wznawiania połączeń wykonuje sam system (W7); a tym bardziej router;
2. w obu w/w programach informacja nie jest dostępna w trayu. Dostęp do niej wymaga otwartych cały czas i nie zasłoniętych niczym okien, co na dłuższą metę jest mocno kłopotliwe.

Dlatego najlepiej sprawdziłby się lekki, jednozadaniowy programik siedzący po prostu na pasku / w trayu (lub w ostateczności - widżet).
Myślę, że byłoby nim zainteresownych wielu użytkowników Aero 2, zwłaszcza tych dla któreych Aero 2 jest jedynym dostepem do internetu.

Może więc ktoś byłby skłonny się poswięcić za "miliony" ..... ;-)) ?
Wdzięczność ogółu - zapewniona !
.

@ jakubd
(20-06-2013 10:49)jakubd napisał(a):  Wbrew pozorom napisanie czegoś takiego nie jest aż takie proste - poza tym będzie działało tylko z jednym routerem z tą, konkretną wersję firmware - więc to troszkę bezcelowe, choć oczywiście wykonalne - i być może za kilka tygodni może okazać się kompletnie niepotrzebne
Jak chcesz mieć pełną kontrolę nad czasem podłącz modem do komputera.

Dlaczego niby za kilka tygodni informacja o czasie trwania sesji miałaby się okazać niepotrzebna ? Czy myślisz o "kapciu" ?
W świetle tego co napisałam powyżej - nie bardzo widzę związek....

A jak podłączę modem do komputera to możliwości też nie są oszałamiające.
Wyżej napisałam, dlaczego używanie w tym celu np. TNI lub Internet Managera nie jest wygodne.
................................................................................​..........................................
@ spag
Wolałabym potrzebną informację mieć na pasku zadań niż w postaci widżetu na pulpicie, bo ten ostatni jest zakrywany przez otwarte okna.
Ale ostatecznie niechby był i widżet. ;-)
................................................................................​..........................................
@ szopen
Twoje rozwiązania zastępcze mnie powaliły !
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-06-2013, 00:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-06-2013 05:02 przez szopen.)
Post: #10
Program do automatycznego wznawiania połączeń plus info ile czasu zostało
egri napisał(a):Twoje rozwiązania zastępcze mnie powaliły !
hehe są dziwne Tongue, ale możliwe do zastosowania, co ciekawsze wspomniany wyświetlacz nie zajmuje ekranu komputera wcale Big Grin
a takie projekty są dość popularne wśród majsterkowiczów, popatrz sama
http://tinyurl.com/omn2lt7

dla mnie dorobienie wyświetlacza do routera jest znacznie prostsze (choć zmuszenie go do wyświetlania czasu do końca połączenia już byłoby nieco bardziej skomplikowane) niż napisanie takiego programu, jaki sobie życzysz (nie jestem programistą i go nie napiszę)

niestety do końca działania BDI w Aero2 zostało już chyba mniej czasu niż ta usługa istnieje, a taki program dotąd nie powstał i pewnie nie powstanie (niestety większość użytkowników najprawdopodobniej stanowi grupa docelowa dla której taki dostęp do internetu został stworzony), a już sam fakt stosowania do Aero2 programów które powstały w innych celach (np. autoconnect by shider) świadczy o małym zainteresowaniu programistów takim dostępem do sieci

PS TNI ani żaden inny menadżer połączeń modemowych nie ma zastosowania w przypadku użycia routera

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-06-2013, 02:30
Post: #11
Odp: Program do automatycznego wznawiania połączeń plus info ile czasu zostało
@egri
Przecież przed pobraniem możesz rozlaczyc i połączyć na nowo, masz wtedy 1h chyba najprostsze przed pobraniem większego pliku, poza tym idm jest świetny ale i tak masz ograniczenie 512 więc może sprawniej pobierze ale czy szybciej to raczej nie

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-06-2013, 03:03
Post: #12
Program do automatycznego wznawiania połączeń plus info ile czasu zostało
Router to zupełnie odrębny system od komputera i do tego dosyć zamknięty. Komputer w ogóle nie ma pojęcia, czy sieć połączona jest przez dany router. Jest to zwykłe połączenie sieciowe.

Trzeba by napisać aplikację działającą jak przeglądarka, logującą się na router, pobierającą odpowiednią stronę, a następnie parsując ją odczytującą czas połączenia.

Roboty trochę jest, a użyteczność znikoma. Dostawca zawsze może zerwać połączenie, radykalnie zmniejszyć prędkość itp. Wtedy wszelkie wyliczenia staja się nic nie warte.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-06-2013, 07:52
Post: #13
Program do automatycznego wznawiania połączeń plus info ile czasu zostało
W czasach istnienia curl i podobnych aplikacji złożoność takiego programu nie jest aż tak wielka, problem w tym, że jego użyteczność jest właśnie znikoma dla innych ludzi.
Można by napisać program, który zarządzałby routerami i miał taką funkcję dodatkowo, ale tylko do jednego routera i tylko do jednego zastosowania to może nie mieć sensu. A znowu uniwersalny program zgodny z 50 routerami, którego przygotowanie zajmie kilka miesięcy i będzie używany tylko przez kolejnych kilka to też bezsensu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-06-2013, 09:01
Post: #14
Program do automatycznego wznawiania połączeń plus info ile czasu zostało
Nie miałam zielonego pojęcia, że to takie skomplikowane w wypadku routera.
A jak w takim razie sprawa wygląda w przypadku, gdy modem jets podpięty bezpośrednio do komputera ?
Czy wtedy taki celowany, jednozadaniowy programik byłby łatwiejszy do stworzenia ?
No i miałby szersze zastosowanie, bo nie ograniczał by się do użytkowników jakiegoś jednego typu routera...
Może w takim razie tędy droga ....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-06-2013, 09:25
Post: #15
Program do automatycznego wznawiania połączeń plus info ile czasu zostało
Do połączeń tradycyjnych dialup masz setki takich programików, nawet TopNetInfo ma jakiś tryb mini, bo kiedyś przy modemach analogowych płaciło się za minutę połączenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-06-2013, 00:36
Post: #16
Program do automatycznego wznawiania połączeń plus info ile czasu zostało
1. Czy przez tryb mini TNI rozumiesz menu informacje, które pojawiają się po kliknięciu ikonki w trayu ?
Tak czy siak czas sesji NIE JEST TAM DOSTĘPNY.
Jeśli jest poza tym jakiś INNY tryb mini w TNI - to napisz o nim coś więcej, bo nigdy nie trafiłam na nic takiego.

2. Z tych "setek" programów podaj mi nazwę choć jednego, który spełniał by moje wymagania (czas sesji na pasku zadań lub w trayu).
Nie twierdzę, że takiego nie ma, ale ja go nie znam. Inaczej nie zwracałabym się z prośbą o napisanie czegoś takiego od nowa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-06-2013, 02:31
Post: #17
Program do automatycznego wznawiania połączeń plus info ile czasu zostało
ja napisze za Jakuba

1 tryb "mini" (zawsze na wierzchu, pasek jest półprzezroczysty) ma tylko opcje połącz/rozłącz i full czyli pełne okno i nie chodzi o informacje w tray'u/zasobniku, jakkolwiek już dawno ustaliliśmy, że menadżery połączeń modemowych NIE mają tu zastosowania

2 ja też nie znam nic co mogłoby spełnić te wymagania, jakkolwiek najbliższy mi znamy program , który jest w miarę bliski (nie, nie, oczywiście, ze nie wyświetla czasu połączenia) to
http://www.trayhelper.com/indexpl.html
z pluginem "szpieg www"
przypuszczam, że autor za jakieś realne pieniądze może byłby skłonny napisać jakiś sensowny plugin do własnego programu (bynajmniej był to projekt komercyjny), który podołałby tym wymaganiom

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-06-2013, 12:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-06-2013 12:22 przez lukkki.)
Post: #18
RE: Program do automatycznego wznawiania połączeń plus info ile czasu zostało
W TNI jest informacja: Historia połączeń - Czas otwarcia sesji, Czas ostatniej edycji. Bardzo łatwo to śledzić ile czasu pozostało. W przypadku routerów to najłatwiej z poziomu przeglądarki, sprawdzić np. godzinę uzyskania danego adresu IP, a wiadomo, że będzie on przypisany nam przez jedną godzinę czy napisać jaki prosty skrypt, który będzie to sprawdzał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-06-2013, 16:23
Post: #19
Odp: Program do automatycznego wznawiania połączeń plus info ile czasu zostało
w przypadku pobierania dużych plików z niektórych serwerów host. dobrym rozwiązaniem jest jdownloader
sam sobie wznawia transfer, i wznawia, i wznawia... do skutku
z powodzeniem używam go "od zawsze" m. in. do pobierania kilkusetmegabajtowych romów - rano nastawiam sobie listę i wieczorem mam na dysku...

pzdr
pawelarc

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-06-2013, 16:52
Post: #20
Program do automatycznego wznawiania połączeń plus info ile czasu zostało
(22-06-2013 16:23)pawelarc napisał(a):  z powodzeniem używam go "od zawsze" m. in. do pobierania kilkusetmegabajtowych romów - rano nastawiam sobie listę i wieczorem mam na dysku...

Kilkuset? Największy jaki sciagalem miał może 249MB zwykle są do 150MB. Podziwiam cię :D

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  TOPNET INFO josephwriter123 3 1 698 06-10-2022 15:36
Ostatni post: szopen
  Mobile Partner 23.009.09.01.983 czysty z opcją automatycznego wznawiania lukkki 88 252 644 25-07-2017 13:36
Ostatni post: jakubd
  Program do zliczania danych z podziałem na wifi i LTE (windows) shivy 1 4 504 02-02-2017 00:42
Ostatni post: Arathefu
  inSSIDer program do skanowania otoczenia WiFi szopen 0 6 478 01-08-2016 13:31
Ostatni post: szopen
  Kolejny manager połączeń który działa z różnymi producentami spag 1 7 689 06-07-2014 04:07
Ostatni post: szopen