[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Profil zaufany - jak potwierdzić bez kolejki
03-07-2020, 17:01
Post: #1
Profil zaufany - jak potwierdzić bez kolejki
Oczywiście jeśli się ma konto w którymś z obsługiwanych banków można wszystko od początku do końca zrobić z domu (ale u mnie swego czasu kwalifikował się do tego tylko mBank, ale wskutek błędów w ich systemach nie udało mi się tego ogarnąć, reklamacje tam rozpatrują tak, że tylko kubeł pomyj można wylać, a w końcu ostatecznie wycofali się z tej usługi dla klientów indywidualnych i nawet COVID nie wystarczył, aby raczyli wznowić usługę autoryzacji, a konta firmowego się u nich nie opłaca prowadzić…)

Ogarnięcie tego w dużym mieście bez spędzenia całego dnia w kolejce do większości urzędów (miejskiego/wojewódzkiego/ZUSu itd.) jest praktycznie niemożliwe (coś wiem o tym Tongue)
https://pz.gov.pl/pz/pages/confirmationP...List?ctx=U

Do sedna: na liście jest też Urząd Transportu Kolejowego - tam raczej mało kto zagląda, a uprawnienia do potwierdzenia PZ mają - polecam gorąco, choć dotyczy to tylko 7 miast (i na bis można dostać gratis jakiś numer Przeglądu Kolejowego Tongue)
https://www.utk.gov.pl/

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-07-2020, 07:55
Post: #2
Profil zaufany - jak potwierdzić bez kolejki
Jesteś kozak.
PS. Ja zakładałem dawno temu, ale zmieniłem nr telefonu i już mi nie działało, a potem w moim banku pojawiła się możliwość PZ, a potem zacząłem bardziej korzystać z innego banku. Także mam już trzeci PZ.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-07-2020, 13:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-07-2020 16:15 przez szopen.)
Post: #3
Profil zaufany - jak potwierdzić bez kolejki
Widok z okna (w poczekalni, bo dalej i tak się nie wejdzie z powodu Covidowych ograniczeń) jest na tyle interesujący, że zrobiłem parę zdjęć, ale tylko jedno wyszło przyzwoicie (przez odbicia w szybie, a niestety okno się nie otwierało, bo by była szansa na ładniejsze, w sumie mogłem wyprostować perspektywę przy przycinaniu, w sumie dopiero po zajrzeniu w EXIF zauważyłem, że miałem ręczne ustawienia aparatu zupełnie od czapy do tej sytuacji, no cóż zapomniałem wrócić do automatu…) i Górę Ślężę nawet widać:
   
dla zainteresowanych - rynku nie widać, bo to widok z okolicy ścisłego centrum w stronę Krzyków - widać mniej więcej obszar miedzy zielonymi liniami (być może przesadziłem z kątem i widać nieco węższy obszar, ale niewiele, kierunek zdjęcia to czerwona strzałka).
   
Wracając do tematu - po tym jak się odbiłem od ściany niemocy w mBanku odechciało mi się PZ na dłuższy czas (w sumie były sytuacje, kiedy chwilami byłby potrzebny, ale jakoś dałem radę i bez tego), ale cyfryzacja urzędów postępuje na tyle skutecznie, że spotkałem się z opinią, iż od przyszłego roku nie da się prowadzić działalności nie mając PZ i PUE (nie śledzę przepisów i jestem w to gotów uwierzyć).
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-07-2020, 23:22
Post: #4
Profil zaufany - jak potwierdzić bez kolejki
Ja PZ założyłem jak tylko się dało i potwierdzałem w swoim US. Potem używałem od święta (głównie do grzebania w ZUS, z okazji posiadania firmy), a i tak zdołałem przegapić obowiązek dodania 2 składnika - przez co dostęp utraciłem.
Potem przez iPKO dostałem się do swojego PZ (tak się teraz to nazywa ostatecznie, wcześniej ePUAP) i poprawiłem ustawienia, ale i tak mam sieczkę lekką - proste rzeczy wymagają tylko zalogowania przez PZ, a te bardziej złożone kierują do banku, zamiast do SMS jak powinno to być.
Tak czy inaczej działa to sprawnie.

No i w mBank nie mam problemu - co prawda konto firmowe mam, ale PZ mam przypisany do konta użytkownika, a nie do konkretnego konta bankowego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2020, 11:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-07-2020 11:03 przez tps4.)
Post: #5
Profil zaufany - jak potwierdzić bez kolejki
Kiedyś tez zakładałem na maila , potwierdzałem w ZUS czy US ( nie pamiętam) poprzez zakład pracy - była wtedy taka akcja, że przyjechał przedstawiciel ZUS/US i potwierdzał na miejscu w ciągu 1 dnia.
Ale wtedy ten PZ generalnie do niczego mi się nie przydał i konto po 2 latach umarło.

Na teraz uważam, ze najwygodniejszym sposobem na PZ to jest jednak konto w banku. Nawet jak w Twoim nie ma PZ to wystarczy założyć ( często w 5 minut online) konto w banku , które takowe PZ posiada. Oczywiście przy wyborze należy się kierować łatwymi do spełnienia warunkami bezpłatności. Np. polecam:
1. Santander - konto jakie chcę - całkowicie bezpłatne w tym darmowe przelewy ekspress elixir !!!, jeśli dobierzesz kartę debetową to wystarczy 5x dowolna płatność by teżz była bezpłatna.
2. Envelo - konto darmowe jeśli wpływ w m-cu na 1000 zł ( ja przelewam z innego swojego konta rano i po 11 robię przelew zwrotny), karta darmowa jeśli 1x dowolna płatność w miesiącu. Tu z kolei zaleta to karta - bardzo dobra na wyjazdy zagraniczne ma darmowe przewalutowanie po kursie visa oraz program częściowych zwrotów za przesyłki realizowane PP i opłacone kartą envelo > 30 zł obecnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2020, 13:27
Post: #6
Profil zaufany - jak potwierdzić bez kolejki
Myślałem nad envelo, ale właśnie wolę uniknąć takich kombinacji ze sztucznie generowanym ruchem kasy… (znam siebie i wiem, że zdarza mi się nie upilnować takich pierdół, oczywiście można ustawić zlecenie stałe, ale skoro zlikwidowałem kilka kont to raczej nie bez powodu Tongue).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz