[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z modemami huawei
02-05-2013, 18:49
Post: #1
Problem z modemami huawei
Witam otóż mam taki problem mianowicie HUAWEI MOBILE nie może mi znaleźć takiego sterownika modem to huawei mobile broadband E3131 dodam też że mam modem z iplus który po 10-50min się rozłącza ale najpierw wyskakuje mi ze nie udało się zalogować do sieci i po czym tak parę razy i znika zasięg i albo się rozłączy modem albo zmienia sieć na EDGE ale z iplus przeboleje ale dlaczego co podłącze modem wyszukuje mi instalacja oprogramowania sterowników to powinno raz znaleźć i zapisać sterowniki i już nie powinien po ponownym podłączeniu modemu szukać sterowników wcześniej dodam że robiłem oczyszczenie dysku myślałem że usunęło mi sterowniki karty sieciowej czy coś ale pościągałem parę programów które szukają brakujące sterowniki znalazło parę braków ale ściągnąłem je i zainstalowałem niby wszystko jest ale nadal nie może znaleźć mi HUAWEI MOBILE po podłączeniu modemu huawei mobile broadband E3131 co ciekawe modem podłączyłem pod inny komputer i działa jak ulał wiec nie wiem co jest grane co najlepsze wziąłem trzeci modem z cyfrowego polsatu który na drugim kompie też działa bez zarzutu podłączyłem go pod pierwszego kompa (laptop) i znowu ten sam problem brak sterowników HUAWEI MOBILE dodam też że mam win vista home premium service pack2 proszę o pomoc na wszelkie pytania postaram się odpowiedzieć .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-05-2013, 19:51
Post: #2
Problem z modemami huawei
Nie wiem jak Ci pomóc poza formatem. Ale tak to jest jak używasz jakiś magicznych programów do aktualizacji/szukania sterowników.

Możesz spróbować poszukać czy da się coś odinstalować w dodaj/usuń programy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-05-2013, 21:21
Post: #3
Problem z modemami huawei
Co to za wersja modemu E3131? Zwykła z Play, czy HiLink (zwykle jest bez oznaczeń operatora)? Próbowałeś odpalić sterowniki, które są na pojawiającym się po podłączeniu modemu wirtualnym dysku CD?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-05-2013, 21:46
Post: #4
RE: Problem z modemami huawei
(02-05-2013 21:21)jakubd napisał(a):  Co to za wersja modemu E3131? Zwykła z Play, czy HiLink (zwykle jest bez oznaczeń operatora)? Próbowałeś odpalić sterowniki, które są na pojawiającym się po podłączeniu modemu wirtualnym dysku CD?
to modem z play próbowałem i nic z tego ;( i z 50 razy próbowałem odinstalowywać i instalować wszystkie stery do tego modemu już nie wiem co robić i nie wiem czy format pomoże ;/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-05-2013, 22:10
Post: #5
Problem z modemami huawei
Główne zadanie - odinstalować WSZYSTKIE sterowniki od wszystkich modemów 3G i zainstalować tylko te jedne z modemu E3131 - to rozwiązuje problem zwykle. Jeżeli nie - to zajrzyj do Menedżera Urządzeń i sprawdź po instalacji modemu, które urządzenia z nazwą Huawei mają problem - i wskaż im folder:
c:\program files\play online\drivers\x86
lub w systemie 64-bit:
c:\program files (x86)\play online\drivers\x64

Mając wszystkie sterowniki prawidłowo zainstalowane, skonfiguruj połączenie tak, jak opisano tutaj: http://forum.jdtech.pl/Watek-play-online
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-05-2013, 13:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-05-2013 15:14 przez jakubd.)
Post: #6
RE: Problem z modemami huawei
robiłem tak z 50 razy nie wspominając o aktualizacji sterownika może by poszło jakbym znalazł sterowniki do tego modemu ale szukałem i nie mogę znaleźć może ktoś wie gdzie je znaleźć prosiłbym o link z góry dzięki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-05-2013, 14:39
Post: #7
RE: Problem z modemami huawei
Możliwe, że masz w Windowsie taki burdel, że już tylko reinstalacja systemu pomoże. Możesz walczyć, szukać błędów i sposobu naprawy, męczyć się, a i tak w końcu zrobisz reinstalację.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-05-2013, 15:13
Post: #8
Problem z modemami huawei
Tutaj mistrza popieram - czasem po prostu trzeba to zrobić.
Natomiast same sterowniki masz wbudowane w modem (nie podałeś o którym teraz mówimy, ale E169 jak i E173 mają sterowniki na sobie).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-05-2013, 12:56
Post: #9
Problem z modemami huawei
robię formata dzięki za pomoc temat do zamknięcia ;P
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HiLink API dla urządzeń Huawei VipeRsan 47 196 385 02-01-2021 23:29
Ostatni post: szopen
  Problem z modemem barthez26 9 8 680 07-08-2018 22:00
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3276 brak modemu RAS jest tylko karta sieciowa NDIS Krystyna z gazowni 11 26 919 19-01-2018 13:37
Ostatni post: Krystyna z gazowni
  Huawei E3276 nie rozpoznaje Sieci Aero2- uszkodzona Antena ? AdamK 10 34 937 19-01-2018 10:36
Ostatni post: jakubd
  huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty? Lorek 14 32 860 11-11-2017 10:46
Ostatni post: Lorek