[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[PR. ROZWIĄZANY] pomoc w uruchomieniu karty Aero2 w tablecie Lenovo Yoga Tab 3 Plus
07-05-2018, 12:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-05-2018 13:12 przez egri.)
Post: #1
[PR. ROZWIĄZANY] pomoc w uruchomieniu karty Aero2 w tablecie Lenovo Yoga Tab 3 Plus
.
Witajcie,

Mam tablet Lenovo Yoga Tab 3 Plus [ Lenovo YT-X703L ].
Dotychczas używałam go w domu (wi-fi). Ale zrobiło się ciepło i dobrze by było móc również zajrzeć do internetu np. na ławce w parku.
Spróbowałam więc po raz pierwszy 'zaistalować' w tablecie kartę sim Aero2.
Jak na razie internetu tą drogą nie udało mi się uruchomić, więc bardzo proszę o pomoc. Sad

Przede wszystkim proszę o sprawdzenie konfiguracji mojej karty sim :


[Obrazek: 1._konfiguracja.jpg]

oraz najważniejsza - konfiguracja punktu dostępu (APN) :

[Obrazek: 1a1._konfiguracja_punktu_dost_pu_1.jpg]

[Obrazek: 1a2._Scs_2018-05-07_180501.jpg]

Dla porządku dołączm też zrzut karty dostępnych sieci :

[Obrazek: 1b._dost_pne_sieci_-_available_networks.jpg]

W konfiguracji APN widnieje bardzo wiele opcji. Czy wpisanie TYLKO nazwy połączenia i słowa ''darmowy'' załatwia sprawę, czy coś jeszcze jest potrzebne ?
EDIT: w ostatniej pozycji na zrzucie konfiguracji APN : ''APN PPP phone number'' wpisałam dodatkowo - *99# . Czy to dobrze ?

Pytam, bo po zakończeniu konfiguracji j.w. połączenie jednak nie działa i pakiety danych nie są przesyłane..

PS
ważne : karta Aero2 jest sprawna i w modemie działa bez zarzutu.

Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA WSZELKIE SUGESTIE I POMOC
Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-05-2018, 16:16
Post: #2
pomoc w uruchomieniu karty Aero2 w tablecie Lenovo Yoga Tab 3 Plus
Wszystko wygląda, że jest dobrze. Spróbuj wyjąć kartę SIM, zresetuj tablet. Przed uruchomieniem tabletu włóż kartę SIM i włącz tablet. Tablet powinien pokazać kartę SIM. Dopiero po tym zrób konfigurację. Myślę, że to może zadziałać. Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-05-2018, 19:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2018 19:20 przez egri.)
Post: #3
RE: pomoc w uruchomieniu karty Aero2 w tablecie Lenovo Yoga Tab 3 Plus
(07-05-2018 16:16)zmiecz7 napisał(a):  Wszystko wygląda, że jest dobrze. Spróbuj wyjąć kartę SIM, zresetuj tablet. Przed uruchomieniem tabletu włóż kartę SIM i włącz tablet. Tablet powinien pokazać kartę SIM. Dopiero po tym zrób konfigurację. Myślę, że to może zadziałać. Pozdrawiam.

Dziękuję za odpowiedź.
Czy pisząc ''zresetuj tablet'' chodzi ci po prostu o całkowite wyłączenie urządzenia ?

FYI : Wszelkie operacje wkładania i wyjmowania karty sim (jak i memory) wykonuję zawsze przy WYŁĄCZONYM tablecie.
Tak więc - przed jak i po dokonaniu konfiguracji - wykonałam restart urządzenia, ale nic to nie zmieniło.
Karta sim jest chyba wykrywana skoro na pasku powiadomień pojawia się wykres siły sygnału, a w ustawieniach dostępne są sieci Aero2 i Plus, jak na ostatnim zrzucie w poprzednim poście.
Mimo to połączenia i przesyłu danych nadal brak.... Sad

A tak nawiasem mówiąc - JAKI NUMER KANAŁU ma pasmo - UMTS 900 Mghz, na którym działa Aero2 ?
Pytam, bo w specyfikacji technicznej mojego tabletu podane są nie częstotliwości a numery obsługiwanych kanałów.
Chciałabym się upewnić, że ten tablet jest zgodny z technologią Aero2 w UMTS (wiem, że na pewno tak jest jeśli chodzi o LTE).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-05-2018, 21:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2018 23:26 przez szopen.)
Post: #4
pomoc w uruchomieniu karty Aero2 w tablecie Lenovo Yoga Tab 3 Plus
egri napisał(a):Karta sim jest chyba wykrywana skoro na pasku powiadomień pojawia się wykres siły sygnału, a w ustawieniach dostępne są sieci Aero2 i Plus, jak na ostatnim zrzucie w poprzednim poście.
Mimo to połączenia i przesyłu danych nadal brak....
"Połączenie" nie równa się "przesył danych", tzn. mimo połączenia mogą występować objawy braku przesyłu danych (np. wskutek niedziałającego DNS czy choćby braku wpisania kodu, co jest niemożliwe z wcześniejszego powodu…)

koniecznie MUSI być włączony roaming danych (bo twoja karta SIM ma wyróżnik sieci 260-17, a Plus, w którego sieć obecnie wchodzi Aero2 ma wyróżnik 260-01) na pierwszym SS jest włączony (ale warto to sprawdzić za każdym razem)

proponuję używając modemu wpisać "świeży" cogodzinny kod i chwilę później przełożyć kartę SIM do tabletu
jeśli to zadziała, to o resztę będziemy martwić się potem

egri napisał(a):A tak nawiasem mówiąc - JAKI NUMER KANAŁU ma pasmo - UMTS 900 Mghz, na którym działa Aero2 ?
To nie numer kanału, to numer pasma (a pasmo zawiera wiele kanałów, na których wybór tak swoją drogą nie mamy wpływu)
pasmo 900MHz to ósme pasmo (band 8) czyli B8
a 2100MHz to B1

ale skoro masz więcej niż zero kresek na wskaźniku siły sygnału, to wbudowany modem obsługuje jakieś potrzebne pasmo

PS jednostka częstotliwości to MHz, a nie Mghz

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-05-2018, 00:53
Post: #5
pomoc w uruchomieniu karty Aero2 w tablecie Lenovo Yoga Tab 3 Plus
Aero2 działa na wszystkich pasmach dostępnych w sieci Plus, więc to bez znaczenia. I nie chodzi o kanał (channel) a zakres lub pasmo (band), w naszym przypadku 8 (900 MHz) oraz 1 (2100 MHz).
A to, że może działać poprawnie widać po tym, że jest zasięg (wg tego co piszesz, bo na zrzutach tego nie widać).
Wystarczające jest wpisanie TYLKO pozycji APN oraz nazwy. Nie wiem, czy podawanie numeru telefonu jest konieczne, może zaszkodzić, ja bym tam nic nie wpisywał ponad wartość domyślną.
Z rzeczy, które nie widać to jeszcze pytanie, czy na liście wszystkich APNów ten właściwy (od Aero2 a nie inny np. Plusa) jest wybrany jako aktywny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-05-2018, 08:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-05-2018 09:14 przez egri.)
Post: #6
RE: pomoc w uruchomieniu karty Aero2 w tablecie Lenovo Yoga Tab 3 Plus
(08-05-2018 00:53)jakubd napisał(a):  Aero2 działa na wszystkich pasmach dostępnych w sieci Plus, więc to bez znaczenia. I nie chodzi o kanał (channel) a zakres lub pasmo (band), w naszym przypadku 8 (900 MHz) oraz 1 (2100 MHz).
A to, że może działać poprawnie widać po tym, że jest zasięg (wg tego co piszesz, bo na zrzutach tego nie widać).
Wystarczające jest wpisanie TYLKO pozycji APN oraz nazwy. Nie wiem, czy podawanie numeru telefonu jest konieczne, może zaszkodzić, ja bym tam nic nie wpisywał ponad wartość domyślną.
Z rzeczy, które nie widać to jeszcze pytanie, czy na liście wszystkich APNów ten właściwy (od Aero2 a nie inny np. Plusa) jest wybrany jako aktywny.

Jeśli chodzi o numer telefonu ...
Próbowałam konfiguracji BEZ niego oraz Z NIM. Efekt jest niestety taki sam.
Ale skoro piszesz, że nr tel. może zaszkodzić, to go usunęłam.

.................

Z rzeczy których nie widać ....
Skoro nie widać, mam wątpliwości czy w ogóle taka ''lista APN-ów'' w tym tablecie jest dostępna.
W każdym razie ja nie mam pojęcia, gdzie - poza kartą konfiguracji APN (patrz odpowiednie zrzuty w moim OP lub poniżej) miałabym ich szukać.

Na wszelki wypadek poniżej przedstawiam jeszcze raz cały proces konfiguracyjny połączenia internetowego (mój Andek, to wersja 6.0.1) wraz ze wszystkimi dostępnymi opcjami. Proszę o jej dokładne prześledzenie.
Jeśli czegoś tutaj nie ma, to proszę o sugestię, gdzie ewentualnie należy tego czegoś szukać.

SETTINGS >>> WIRELESS & NETWORKS >>> MORE >>> MOBILE NETWORKS


[Obrazek: 0._po_w_o_eniu_karty_sim_...._-_gdzie_ko...czenia.jpg]

Klikając w MOBILE NETWORKS pojawiają się następujące opcje konfiguracyjne :

[Obrazek: 1._konfiguracja.jpg]

Jak widać umożliwiony został ROAMING oraz wybrany preferowany typ sieci GSM/WCDMA.
Dalej należy skonfigurować APN-y. Klikając w pozycję ACCESS POINT NAMES otwiera się długa lista opcji jak niżej :


[Obrazek: 1a1._konfiguracja_punktu_dostępu_1.jpg]
[Obrazek: 1a2._konfiguracja_punktu_dostępu_2.jpg]

Wpisuję tu 2 pierwsze pozycje (nazwa + darmowy), bez numeru telefonu, który na powyższej liście jest pozycją ostatnią.
Panie Jakubie, czy widzi pan na tej liście coś, co mogłoby być ''listą APN-ów'', o której pan wspomina ? Bo to chyba jedyne miejsce, gdzie można byłoby jej szukać ...
Intryguje mnie jeszcze pozycja ''APN type'' (patrz zrzut j.w.) ? Czy ją również pozostawiamy niewypełnioną ?


Wracając do knfiguracji : pozostaje jeszcze tylko jedna karta: NETWORK OPERATORS.
Wygląda ona tak :


[Obrazek: 1b._dostępne_sieci_-_available_networks.jpg]

Wybrana jest opcja AUTOMATYCZNEGO wyboru sieci.

UPRZEJMIE PROSZĘ O DALSZE SUGESTIE, BO POMIMO POWYŻSZEJ KONFIGURACJI INTERNET DALEJ NIE DZIAŁA
.



Sent from my Lenovo YT-X703L using Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-05-2018, 11:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-05-2018 11:33 przez szopen.)
Post: #7
pomoc w uruchomieniu karty Aero2 w tablecie Lenovo Yoga Tab 3 Plus
Skoro metoda przełożenia SIM ze "świeżo wpisanym" kodem nic nie dała, to proponuję wykonanie screenshotów wszędzie gdzie się da w obrębie ustawień modemu.
A następnie należałoby włożyć SIM innego operatora (oczywiście mam na myśli kartę na której będzie działał dostęp do internetu) i zrobić to samo - może po ich porównaniu znajdziemy to istotne ustawienie.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-05-2018, 13:37
Post: #8
pomoc w uruchomieniu karty Aero2 w tablecie Lenovo Yoga Tab 3 Plus
egri napisał(a):Dalej należy skonfigurować APN-y. Klikając w pozycję ACCESS POINT NAMES otwiera się długa lista opcji jak niżej :
Po dotknięciu "ACCESS POINT NAMES" powinna się pojawić lista APNów (Access Point Names List), a nie od razu opcja konfiguracji nowego APN - ta zwykle pojawia się dopiero po użyciu przycisku dodaj. W związku z tym:
GŁUPIE, ale ważne pytanie: jak zapisujesz zmiany (co naciskasz) po wpisaniu nazwy oraz APN "darmowy", żeby zapisać i uaktywnić utworzony profil połączenia (mylnie trochę nazywany tutaj Access Point Name'em)?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-05-2018, 00:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-05-2018 02:35 przez egri.)
Post: #9
RE: pomoc w uruchomieniu karty Aero2 w tablecie Lenovo Yoga Tab 3 Plus
.
ODPOWIEDŹ NA POSTY SZOPENA :

Szopen, jesteś zdecydowanie szybszy niż ja. Blush Dzięki za zaangażowanie.
Przepraszam, że dotąd nie odniosłam się szczegółowo do twoich postulatów, ale teraz pragnę to nadrobić.

A więc kolejno jeszcze z poprzedniego posta :
1. połączenie a transfer danych
Czy jeśli na pasku powiadomień po włożeniu karty Aero2 pojawia się wykres siły sygnału (tak właśnie jest u mnie), to jest to dowód na zalogowanie się w tej sieci czy tylko na jej wykrycie?

[Obrazek: wska_nik_sygna_u_2_G.jpg]

[Obrazek: wska_nik_sygna_u_3_G.jpg]

2. Roaming jest stale włączony i pilnuję tego.
3.
Cytat:proponuję używając modemu wpisać "świeży" cogodzinny kod i chwilę później przełożyć kartę SIM do tabletu
Też na to wpadłam i stosuję, żeby wykluczyć problemy z capcha.
4. Wielkie dzięki za informacje dotyczące pasm i kanałów. Tongue Smile

A teraz a propos bieżącego posta :
Cytat:Skoro metoda przełożenia SIM ze "świeżo wpisanym" kodem nic nie dała, to proponuję wykonanie screenshotów wszędzie gdzie się da w obrębie ustawień modemu.
Kompletnie nie wiem, co masz na myśli.
Co znaczy : ''wszędzie w obrębie ustawień modemu'' ?
Jeśli chodzi o modem wewnętrzny tabletu to chyba wszystkie ustawienia jego dotyczące są w zakładce MOBILE NETWORKS (programu SETTINGS), których zrzuty (#2 - #4) znajdują się w moim poprzednim poście.
Jeśli uważasz, że danych o które ci chodzi powinnam poszukać gdzie indziej - to proszę - podaj mi nieco bardziej precyzyjnie czego konkretnie i gdzie mam szukać.
Wtedy oczywiście wykonam niezbędne zrzuty.

.
ODPOWIEDŹ NA OSTATNI POST JAKUBA :

Jakub masz rację.
Po kliknięciu ACCESS POINT NAMES - jeśli żaden APN nie został jeszcze skonfigurowany - pojawia się karta z następującą informacją :

[Obrazek: 1._nie_ma_APN-_w.jpg]

Jeżeli natomiast chociaż jeden APN został już skonfigurowany, to po kliknięciu ACCESS POINT NAMES - pojawia się lista istniejących APN-ów :

[Obrazek: 1._APN_skonfigurowany.jpg]

Rzeczywiście więc dopuściłam się w poprzednim opisie pewnego uproszczenia.
Żeby przejść do zakładki konfiguracji APN (zrzuty zamieszczone poprzednio) trzeba dopiero kliknąć znak plusa w prawym górnym rogu.
..........

Jeśli chodzi o ostateczne zapisanie zmian konfiguracyjnych APN, to opcja ta pojawia się w rozwijanym menu w prawym górnym rogu - jak na zrzucie poniżej :

[Obrazek: 1._APN_-_skonfigurowany_-_SAVING.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-05-2018, 12:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-05-2018 13:28 przez egri.)
Post: #10
RE: pomoc w uruchomieniu karty Aero2 w tablecie Lenovo Yoga Tab 3 Plus
Dziękuję WAM wszystkim (@Jakub, @Szopen i @zmiecz7) za zaangażowanie i wszelkie pomocne sugestie. Smile

ZNALAZŁAM WRESZCIE POWÓD, DLACZEGO NIE BYŁO TRANSMISJI DANYCH, MIMO POPRAWNIE SKONFIGUROWANEGO PROFILU POŁĄCZENIA ! Big Grin Smile Tongue

Oto zainspirowana ostatnimi sugestiami Szopena, zaczęłam jeszcze raz przeglądać inne zakamarki SETTINGS.
No i znalazłam ''winowajcę'', dość myląco ( Angry ) i kontrintuicyjnie ukrytego w zakładce : DATA USAGE
SETTINGS >>> WIRELESS & NETWORKS >>> DATA USAGE

Zgodnie z nazwą - karta DATA USAGE ma głównie charakter statystyczno-informacyjny, więc znajdujący się tam przełącznik ''Mobile Data'' sugeruje raczej możliwość wyboru zakresu prezentowanych na wykresach danych (w podziale na zakładki : Cellular oraz WLAN).

Tymczasem nic bardziej mylnego, gdyż okazało się że ... jest to właśnie główny włącznik/wyłącznik mobilnej transmisji danych.
FYI --> żeby było jeszcze mniej intuicyjnie, analogiczny przełącznik dla WLAN, znajduje się w zupełnie innym miejscu.
Dodgy Confused

Wystarczyło więc go włączyć i po kłopocie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-05-2018, 15:27
Post: #11
[PR. ROZWIĄZANY] pomoc w uruchomieniu karty Aero2 w tablecie Lenovo Yoga Tab 3 Plus
egri, możesz więc w skórcie powiedzieć co zrobić, żeby aero chodziło na androidzie? Ja co prawda chce uruchomić na telefonie, ale to chyba podobnie. Mam full zasięg Aero na Huawai Y6 ale transmisji brak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-05-2018, 22:17
Post: #12
[PR. ROZWIĄZANY] pomoc w uruchomieniu karty Aero2 w tablecie Lenovo Yoga Tab 3 Plus
Zasada ogólna jest taka sama zawsze:
1. Dodać APN z pozycją "APN" ustawioną na "darmowy"
2. Uaktywnić tak utworzony APN (wystarczy po poprawnym zapisaniu dotknąć znaczka na liście, o ile jest)
3. Pozwolić na pracę transmisji danych w roamingu
4. Włączyć transmisję danych (czasem).
Ewentualnie: wyłączyć WiFi, żeby upewnić się, że korzystamy z Aero2.
Szczegóły zależą od posiadanej wersji Androida oraz ew. nakładek producenta.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-05-2018, 23:15
Post: #13
[PR. ROZWIĄZANY] pomoc w uruchomieniu karty Aero2 w tablecie Lenovo Yoga Tab 3 Plus
Haha
A już jak pierwszy raz zaglądałem na ten wątek chciałem napisać i zapytać czy są włączone dane mobilne...
Wydawało mi się to jednak zbyt banalne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lenovo Tab 2 A10-70l tomas1907 1 4 617 23-08-2016 01:46
Ostatni post: jakubd
  Lenovo A5500 - prośba o ocenę myherart 3 7 921 15-12-2014 22:31
Ostatni post: myherart
  Tablet Lenovo Idea Tab A3000-H przenoszenie aplikacji na kartę SD bogdanzieba 3 14 438 24-07-2014 14:59
Ostatni post: urcjusz
  Jak wyłączyć opcję podawania hasła wejściowego w tablecie "ASUSA"? mariuszartur1 5 14 212 10-10-2013 08:43
Ostatni post: pawelarc
  Manta Tablet PowerTabX MID06N + Huawei E173u-2 i Aero2? pst25 27 49 464 17-09-2013 07:39
Ostatni post: pawelarc