[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poszukuję oferty mobilnej do radia internetowego
23-03-2017, 10:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-03-2017 14:06 przez szopen.)
Post: #1
Poszukuję oferty mobilnej do radia internetowego
Chcę zainstalowac tablet na miejscu radia UKF na mojej wieży lub w samochodzie na miejscu radia samochodowego,który będzie podłączony do wzmacniacza i głośników. Zgodnie z wyliczeniem,abym mógł słuchać 24/h przez 30 dni radia o przepływności 128kbps porzebuję miesięcznego transferu 40GB.Jednocześnie szybkość maxymalna wystarczy 256kps.
Zatem szukam właśnie takiej oferty 40GB miesięcznie przy obniżonej prędkości za około 30zł miesięcznie
Oczywiście internet WIFI odpada ,gdyż jak wspomniałem tablet ma działać w samochodzie

Przeglądałem oferty orange,play,plus,t-mobile,ale niczego nie znalazłem,albo szukałem pod złym hasłem.Generealnie wszyscy mieli pakiety po 5 GB za wspomnianą cenę powyżej 10GB to już wiadomo jakie ceny.Nigdzie nie zauważyłem obniżonej prędkości transmisji.Czyżby na rynku nie było oferty dla zastąpienia radia trandycyjnego radiem internetowym?


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2017, 14:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-03-2017 14:23 przez szopen.)
Post: #2
Poszukuję oferty mobilnej do radia internetowego
1) nie wiem jaki cel ma ten banner (krypto-SPAM czy co innego?) szczególnie że się nie odniosłeś do treści w nim zawartych
jakkolwiek grafikę wstawiamy jako załączniki, a nie z zewnętrznych hostingów (zedytowałem posta)

2) muszę się przyznać - temat ciekawy, ofert ściśle pod takie zastosowania jak radio nie ma żaden z operatorów (choć pod ruch maszynowy istnieją oferty m2m ale nie przewidują takich transferów!)

3) wyliczenia są zapewne zawyżone, choć do samej matematyki nie mam zastrzeżeń - próbowałeś zmierzyć ile realnie zużywasz na internetowe radio w ciągu choćby 1 tygodnia?
(krzyżyk na drogę temu, co słucha radia 24/7)

4) skoro przeglądasz wszystkie taryfy, to może przygotuj jakieś czytelne zestawienie? podejrzewam, że przy odrobinie gimnastyki odpowiednią ofertę można znaleźć nawet wśród prepaidów


pomysł z tabletem zamiast radia w samochodzie jest średnio trafiony (zrozumiesz gdy spróbujesz zrealizować)
dużo rozsądniejsze jest wykorzystanie radia z wejściem AUX + tablet do niego podpięty

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
ftalo (2017-03-25)
23-03-2017, 15:30
Post: #3
RE: Poszukuję oferty mobilnej do radia internetowego
Ta grafika znajdowała się właśnie pod moim postem(reklama) i okazała się odpowiedzią na moją pytanie,dlatego postanowiłem ją dodatkowo dokleić do tematu.Rzeczywiście dziwnie to wyszło,bo faktycznie najpierw założyłem temat,a potem ujrzałem ofertę(a nie na odwrót,bo po co bym zakładał?)?
W tej chwili zastanawia mnie czy sa jakieś alternatywy dla njumobile,jakiś większy transfer,żeby oprócz radia jeszcze telewizja zagrała?
Bo niżej niż 29 zł na miesiąc raczej nie oczekuję,bo to takie minimum jakie oferują operatorzy.
Ciężko słuchać radia 24h/24h,chyba jest się kierowcą ciężarówki,gdzie pracuje kilka osób na zmiany a radio gra nonstop.Albo np na stacji benzynowej,czy w hali produkcyjnej,fabryce. A trudno się zadowolić 8-ma stacjami UKF ,internet w tej sytuacji jest niezbędną rzeczą. Miał być DAB+ ,ale z tego raczej nic nie będzie ,stąd mój pomysł i jak widać do zrobienia.Przykład montażu tableta w załączniku


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2017, 19:53
Post: #4
Poszukuję oferty mobilnej do radia internetowego
W nju na karte jest jeszcze chyba bonus 100 GB na 30 dni za sprzedanie danych adresowych, więc wystarczy co miesiąc kupować nową kartę, a starą przenosić do Virgin żeby dostać 10 zł do pyszne.pl i 20 zł prowizji od bankier.pl Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi Jaro070 za tę wiadomość:
ftalo (2017-03-25)
24-03-2017, 05:54
Post: #5
Poszukuję oferty mobilnej do radia internetowego
ftalo napisał(a):Ta grafika znajdowała się właśnie pod moim postem(reklama) i okazała się odpowiedzią na moją pytanie,dlatego postanowiłem ją dodatkowo dokleić do tematu.
jest tylko jeden problem - nie edytowałeś tego posta, w momencie publikacji zawierał już linka…
więc sorry, ale tu zdrowo zapachniało kryptoreklamą
(szczególnie, że zastosowania też wymyślasz już nieco na siłę - aby tylko było to 40GB)

oczywiście jest możliwe rozwiązanie z tabletem jak ze zdjęcia, jednak ergonomia obsługi przeważnie "leży i kwiczy" (dlatego rozwiązania fabryczne czy nawet "multimedialne kombajny" do samochodu pracujące choćby i pod androidem mają odpowiednio zmodyfikowany interfejs, nie wiem czy są jakieś programy/nakładki którymi zmodyfikujemy zwykły tablet do takich celów, choć podobno dla chcącego nic trudnego Tongue)

i jeszcze jedno - chyba jednak nie planujesz tego używać w TIRze (znałbyś przepisy), tak przy okazji jest to rozwiązanie mocno pod górkę przy wyjazdach zagranicznych

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
ftalo (2017-03-25)
24-03-2017, 10:43
Post: #6
RE: Poszukuję oferty mobilnej do radia internetowego
Był edytowany(nie pisze,ale był),ale to nie ma już znaczenia.
To dlaczego w tirze wolno używać tylko radia UKF?
Mam więc pytanie,czy kombajny na androida(za kilka tysięcy zł) mają wbudowany modem gsm? Ja myślę że jedyne co potrzebne w tym tablecie,to program do radia internetowego.Na windowsie jest ich sporo. 40GB wynika ze zwykłego wyliczenia,a jak się okazało na innym forum,podobne pakiety po 30GB mają też inni operatorzy,co również wystarczy w tej sytuacji,bo nie da się tego wykorzystać do samego radia,ale pewnie i do przeglądania internetu posłuży
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-03-2017, 15:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-03-2017 15:52 przez szopen.)
Post: #7
Poszukuję oferty mobilnej do radia internetowego
nie był, wiem to na 100% bo widać pełną historię edycji, (moja pamięć może jest zawodna, ale gdy przerzucałem grafę z twojego linka w załącznik też nie widziałem tam żadnych śladów twoich edycji)

nie chodziło mi o zakaz używania tabletu (chociaż drogówka potrafi się czasem przyczepić do czegoś kompletnie z d..y) lecz o tą pracę 24h/dobę

fajnie, że znalazłeś samodzielnie rozwiązanie swojego problemu i mimo to się nim podzieliłeś, ale zrozum, że na większości forów za taki występ jak był w tytułowym poście (pytanie + banner reklamowy będący odpowiedzią) zostałbyś poczęstowany warnem lub wręcz banem

szkoda tylko, że cała para poszła w gwizdek, bo niewątpliwie przy tej okazji zrobiłeś sobie jakieś zestawienie ofert i się nim nie dzielisz (sam nie podałem nic naprowadzającego, bo po prostu nie jestem w tej chwili na bieżąco i nie chciałem wprowadzać w błąd)

tak poza konkurencją to pomysł z Nju nie jest wcale taki najgorszy przy twoich założeniach,
(bo oferta której banner wrzuciłeś 40GB/m-c@29zł łączy się z "im dłużej, tym lepiej")
a zasięg masz tożsamy z Orange, czyli całkiem przyzwoity
oczywiście zakładając, że wolisz wygodę niż potencjalną oszczędność kilku zł - patrz na metodę z prepaidami @Jaro070

w zasadzie jedynie oferty oparte wyłącznie na zasięgu Playa są całkiem do kitu pod względem zasięgowym, bo W3 w zupełności daje radę (zakładając użytek mobilny, bo stacjonarnie w wybranych punktach Play może wygrywać)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
ftalo (2017-03-25)
25-03-2017, 00:33
Post: #8
Poszukuję oferty mobilnej do radia internetowego
Spróbuję założyć nowy wątek i po 10 minutach zrobię edycję pierwszego posta,zobaczymy czy będzie widać. Tak jak mówię,nie udzieliłem sobie odpowiedzi,ani nie zrobiłem żadnych zestawień.Inni zrobili to dla mnie ,stąd wiem.Tutaj się rozwinęła wspomniana dyskusja:
http://forum.radiopolska.pl/index.php?showtopic=23838
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2018, 12:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2018 12:52 przez szopen.)
Post: #9
Poszukuję oferty mobilnej do radia internetowego
Dziwne, że nikt nie pamiętał tu o a2mobile, gdzie za dychę ostatecznie prędkość 512 kbps bez limitu, aż się prosi akurat o radio internetowe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2018, 12:57
Post: #10
Poszukuję oferty mobilnej do radia internetowego
przy zastosowaniu "tylko do radia" to faktycznie idealna oferta i 3x tańsza od wspomnianego na początku NJU

no ale uczciwego zestawiania ofert nie było komu zrobić, a z ruchu w wątku wynika, że jednak to był spam…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szukam oferty malojk 13 2 998 11-12-2020 02:35
Ostatni post: Ekonomista
  Orange systematycznie likwiduje wszelkie oferty bonusowe w prepaid szopen 1 4 619 29-07-2020 15:16
Ostatni post: jakubd
  Skoro już nie DIL to co? Oferty mobilnego łącza do 50 zł/mc. Ekonomista 130 40 317 08-02-2019 16:39
Ostatni post: szopen
  Moje luźne przemyślenia na temat oferty i jakości operatora Play... nemo333 14 9 385 18-02-2016 15:42
Ostatni post: izaw
  Oferty z lejkiem jakubd 2 3 357 04-07-2015 17:53
Ostatni post: spag