[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Porządna listwa zasilająca na 10 gniazd w rozsądnej cenie.
17-11-2018, 20:09
Post: #1
Porządna listwa zasilająca na 10 gniazd w rozsądnej cenie.
Znalazłem coś takiego:
https://www.brennenstuhl.com/pl-PL/produ...znikiem-fr

Ktoś to ^ używał?

Cena koło 50 zł z przesyłką najtaniej wydaje się dobra.
Ostatnia z Lidla mimo, że "duża i solidna" padła po paru latach...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2018, 20:30
Post: #2
Porządna listwa zasilająca na 10 gniazd w rozsądnej cenie.
Listwy, strata czasu, temat robiłem wnikliwie

http://przepiecia.pl/p17.htm to do gniazdka, a potem dowolna tania listwa.

3 lata temu robiłem korespondencję z tym producentem, jest kilka opcji tego.

Chyba jeszcze jakaś firma inna jest, same listwy z tego co wiem - warystor za 50 groszy pakują do środka i jest listwa.

"Moje urzadzenie to nie jest ochronnik przeciwprzpieciowy = przeciwpiorunowy.
HV zabezpiecza przed skutkami pojawienia się w gniazdku 400-500 VAC. zamiast 230V.

Czy będzie awaria - nie wiadomo. Może będzie może nie będzie.
Przezorni się zabezpieczają.
Nie mam zamiaru nikogo straszyć.

Mierzyłem listwy- 400V AC wchodzi i wychodzi bez straty jednego wolta.
Liswa -jedno wielkie oszustwo,bzaujące tylk na tym, że ludzie się nie znają.
Nie potrafią zadać logicznego pytania do jakiego pozoiomu (wolty) listwa ograniczy napiecie."
Odpowiedz cytując ten post
17-11-2018, 20:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2018 20:55 przez Ekonomista.)
Post: #3
Porządna listwa zasilająca na 10 gniazd w rozsądnej cenie.
Napisałem "listwa zasilająca". Przepięcia i cały ten "ściek" jaki płynie z gniazdka to zupełnie inny temat. Niestety w bloku nie mogę sobie nic grzebać przy instalacji, a dobry kondycjoner to koszt rzędu tysięcy złotych. W sumie jak elektrykę porobię ładnie w obudowie i na kablu i wsadzę do szafy to na czas kontroli elektrycznej nawet mogę to schować. Ostatnio nawet do pokojów nie wchodzili.

A teraz to chodzi mi tylko o to, aby mieć wszystkie urządzenia "komputerowe" wpięte "ładnie" w jednym miejscu za biurkiem z możliwością wyłączenia jednym przyciskiem i osobnym routery.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2018, 20:57
Post: #4
Porządna listwa zasilająca na 10 gniazd w rozsądnej cenie.
No ja mam taką pionową jedną wprost do gniazdka na 4 z bolcem.
Odpowiedz cytując ten post
17-11-2018, 21:08
Post: #5
Porządna listwa zasilająca na 10 gniazd w rozsądnej cenie.
4? To co tam zmieścisz? Najwyżej laptopa, głośniki, drukarkę i router...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2018, 21:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2018 21:58 przez szopen.)
Post: #6
Porządna listwa zasilająca na 10 gniazd w rozsądnej cenie.
Ekonomista napisał(a):Ostatnia z Lidla mimo, że "duża i solidna" padła po paru latach...
a co się w niej zepsuło? tam przecież nie ma żadnej filozofii w środku

w tzw. listwach w dzisiejszych czasach często najistotniejszy parametr to… ilość gniazdek Tongue
bo podpina się tam całe stada urządzeń o znikomym poborze mocy,
drugi istotny parametr to obciążalność - jeśli tam miałby być podłączone odbiorniki większej mocy
(pamiętamy aby nie przeginać - maksymalne 16A dotyczy wszystkich odbiorników zsumowanych razem)

więc jeśli potrzebujesz dużo gniazdek, to doskonałe są zwykłe rackowe listwy ZPAS, albo jakieś inne, ale te używam, więc wiem że są OK
(nie montujesz w racku, ale "oni tego nie sprawdzają" Tongue)

jeśli potrzebujesz czegoś małego i kompaktowego, to uważam że to jest genialne:
https://www.allocacocshop.com/products/powerbars
(można kupić w PL, ale celowo nie podaję sklepów)
ale ma tylko 4 gniazdka Europlug (typ C w/g IEC) więc nie do podpinania urządzeń ze stykiem ochronnym

jeśli potrzebujesz "bolca" i wystarcza kilka wyjść to za genialne uważam również tego producenta (allocacoc) power cube (od czasu gdy pojawiło się wiele wersji to się nazywa power cube classic)
można je stackować (ale wtedy cenowo to wychodzi marnie)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-11-2018, 10:02
Post: #7
Porządna listwa zasilająca na 10 gniazd w rozsądnej cenie.
ZPAS albo duży Acar; niestety wtyczki są bardzo różne i w "normalnych" listwach rzadko kiedy da się wykorzystać wszystkie gniazdka, bo zawsze znajdzie się jakiś power brick albo kątowa które zablokują sąsiednie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-11-2018, 10:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-11-2018 10:38 przez Ekonomista.)
Post: #8
Porządna listwa zasilająca na 10 gniazd w rozsądnej cenie.
Tylko, że napisałem, że chodzi mi o listwę na 10 gniazd (dodam: co najmniej), dodam, że z dwiema liniami, na każdą wyłącznik, z przemyślanym rozstawem, kierunkiem i zwrotem wtyczek, z możliwością łatwego powieszenia i odwieszenia ze ściany, najlepiej nie chińską. Poza tym ostatnim (co do czego pewności nie mam (niby firma niemiecka)), to ta listwa, którą podałem w pierwszym poście spełnia moje wymagania.

Zdaje się, że rynek stanowią głównie, mimo tysięcy modeli: tendencyjne, spiepszone pod tymi względami konstrukcje.

Jakby tylko ktoś miał ten sprzęt i potwierdził, że używa intensywnie co najmniej 5 lat to bym się nie zastanawiał tylko brał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-11-2018, 11:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-11-2018 11:12 przez Arathefu.)
Post: #9
Porządna listwa zasilająca na 10 gniazd w rozsądnej cenie.
ZPAS spełnia w zasadzie wszystkie wymogi, ma nawet wersje z 18 gniazdkami.
Ten co podałeś ma TUV, jeszcze nie widziałem żeby chińczycy to kopiowali. Kupiłbym go w jakimś porządnym sklepie, obejrzał bebechy, jak będzie wyglądało źle to zwrócić i szukać innego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-11-2018, 12:00
Post: #10
Porządna listwa zasilająca na 10 gniazd w rozsądnej cenie.
Co do listwy, liczy się tylko warystor. Reszta nie ma znaczenia, możesz mieć najtańszą.

Ciekawostka mam w domu listwę firmy acar. Jej zaleta to kabel zasilający po drugiej stronie (nie przy włączniku). Ma ok. 15 lat, może więcej. Nadal działa Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-12-2018, 22:16
Post: #11
Porządna listwa zasilająca na 10 gniazd w rozsądnej cenie.
grzech1991 napisał(a):Ciekawostka mam w domu listwę firmy acar. Jej zaleta to kabel zasilający po drugiej stronie (nie przy włączniku). Ma ok. 15 lat, może więcej. Nadal działa

Zapodaj fotkę.
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2018, 23:22
Post: #12
Porządna listwa zasilająca na 10 gniazd w rozsądnej cenie.
Proponuję przejrzeć ofertę ACAR. Od 10 lat jak nie więcej kupuję masowo to:
http://acar.pl/listwy-acar,3511,3695,3712,acar-s10.html
4 takie listwy (plus jedna na wejściu) załatwiają mi okablowanie każdego mojego stanowiska pracy. Zawsze w zapasie mam 2-3 i na wypady pracownicze biorę jedną taką plus przedłużacz bębnowy z biedry.
Nie są idealne - zawsze coś się zasłania w końcu, ale sprawdzają się. Jasne stosuję do obwodów za UPSami, a ciemne bez UPS.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz