[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poprawnie wypełniony przelew
06-02-2013, 14:03
Post: #1
Poprawnie wypełniony przelew
Cześć, witam wszystkich Smile Strona aero podaje nr konta, kwotę i tytuł przelewu, ale co z danymi odbiorcy i zleceniodowacy? Mam wpisać Aero2 Sp. z o. o. oraz swoje imię i nazwisko, czy zostawić puste? Jak robiliście?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2013, 14:06
Post: #2
Odp: Poprawnie wypełniony przelew
Tak jak mówisz Aero 2 sp. Z o.o.
I swoje imię i nazwisko, ale dla aero ważne sa dane w tytule przelewu pesel etc.

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2013, 14:08
Post: #3
RE: Poprawnie wypełniony przelew
A to czytał?
http://jdtech.pl/2011/09/aero2-jak-zdoby...aminu.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2013, 14:09
Post: #4
RE: Poprawnie wypełniony przelew
przelew nie wymaga wypełniania danych nadawcy - one się same wypełniają (co zasadniczo nie ma żadnego znaczenia, bo podstawą do księgowania jest tytuł przelewu zawierający pesel, więc można skorzystać z konta osoby zupełnie niepowiązanej z zamówieniem np. kolegi)

przekaz pocztowy na konto natomiast wymaga podania wszystkich danych nadawcy, w przeciwnym razie stracisz możliwość jego reklamacji

dane odbiorcy są następujące:
Aero2 Sp. z o.o.
ul. Lwowska 19
00-660 Warszawa

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2013, 17:42
Post: #5
Odp: Poprawnie wypełniony przelew
Szopen jesli zanosisz papierek polecenie przelewu do banku to swoje dane musisz wpisać w tym nr swojego konta z którego będzie przelew.
Nie wiem jak w rzeczywistości (przelewam tylko przez internet) jest obecnie pewnie zależy od banku czy wystarczy ze podasz dane odbiorcy i wydrukuja ci polecenie i ty podpisujesz czy tradycyjnie. W jednym z banków w którym pracowałem po wpisaniu nr konta wyskakiwaly dane odbiorcy (w innym banku) jeśli był juz wcześniej przelew na to konto

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2013, 18:14
Post: #6
RE: Poprawnie wypełniony przelew
masz rację - w papierowym kwitku może czasem trzeba wypełnić swoje dane (ale jak ostatni raz parę lat temu przelewałem w bankowym okienku, to z całą pewnością dostałem wydrukowanego gotowca

jakkolwiek w dzisiejszych czasach chyba każdy już przelewa z użyciem internetu lub od biedy przez telefon, a wtedy dane nadawcy są zawsze przypisane do właściciela konta

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-02-2013, 14:49
Post: #7
RE: Poprawnie wypełniony przelew
szopen napisał(a):masz rację - w papierowym kwitku może czasem trzeba wypełnić swoje dane (ale jak ostatni raz parę lat temu przelewałem w bankowym okienku, to z całą pewnością dostałem wydrukowanego gotowca
Oczywiście, że musisz podać swoje dane - inaczej bank nie przyjmie przelewu do realizacji, oczywiście te dane są sprawdzane jeśli masz konto w tym banku, jak w obcym to nie ma takiej możliwości, na poczcie też nie ma możliwości sprawdzenia tych danych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-02-2013, 15:26
Post: #8
Odp: Poprawnie wypełniony przelew
danych wpłacającego noe trzeba podawać i nie są one weryfikowane (do jakiejśtam kwoty Smile)
weryfikacji podlega numer konta - sprawdzana jest suma kontrolna i tyle
pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-02-2013, 17:35
Post: #9
Odp: RE: Odp: Poprawnie wypełniony przelew
(09-02-2013 15:26)pawelarc napisał(a):  danych wpłacającego noe trzeba podawać i nie są one weryfikowane (do jakiejśtam kwoty Smile)
weryfikacji podlega numer konta - sprawdzana jest suma kontrolna i tyle
O czym ty mówisz? Jeśli o tzw. "wpłacie gotówkowej w banku, na poczcie do innego banku" (wpłacasz jakby bezpośrednio na konto odbiorcy bez pośrednictwa Twojego konta, konta technicznego banku w którym wpłacasz nie liczymy)

to do 10k € NIE MUSISZ POKAZYWAĆ DOKUMENTU TOŻSAMOŚCI ale dane wplacajacego MUSISZ wpisać, możesz wpisać co chcesz np. Papa Smerf ale jak wpłata nie dojdzie lub nie zostanie zidentyfikowana to wtedy nie możesz reklamować żeby ci zwrócono kasę bo pokażesz dokument na pawelarc a nie Papa Smerf.

Jeśli chodzi o weryfikację odbiorcy to bank tego nie robi (ludzie różne rzeczy wpisują typu plus a nie Polkomtel sa etc.)

przyjmuje tylko dyspozycję wpłaty na konto

i tu mogą zacząć się schody właśnie z danymi wplacajacego jeśli kasjer od razu wrzuca w komputer to mu wyskoczy błąd w nr iban i przepisujesz druk, jeśli tylko przybije ci stempel a ksieguje później jak odejdziesz a jest błąd to kłopot bo albo musi cie odnaleźć (jeśli jesteś klientem to nie problem) albo poczeka parę dni jak się zjawisz wnerwiony ze czemu pieniądze nie doszły. A winnym błędu w numerze konta jest WPLACAJACY. To ze masz papierek ze stemplem to oznacza tylko ZE BANK POTWIERDZA PRZYJĘCIE DYSPOZYCJI DO REALIZACJI, a nie jest to potwierdzenie realizacji.
swego czasu pewien bank przyjmował papierowe druki ale potwierdzenia nie wydawał za darmo Smile nie mówię tu o prowizji za przelew tylko dodatkowo pobierał za kopie ze stemplem prowizję i druki raz dziennie odbierał kurier zawozil do oddziału regionalnego tam wrzucano w maszynę skanujaca i wtedy nastepowalo pobieranie z kont i szykowanie paczki przelewów na następna sesje poranna.

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-02-2013, 21:44
Post: #10
RE: Poprawnie wypełniony przelew
Zaraz zaraz - chcecie wpłacać pieniądze na konto Aero2 będąc w oddziale Invest Banku (to jest bank Aero2)? Nie wiem, czy przyjmą taką wpłatę bezpłatnie - w wielu bankach taka operacja kosztuje całkiem sporo, jeżeli wpłacamy na cudze konto. Poza tym nie zawsze można podać tytuł wpłaty.
W każdym innym banku i na poczcie można zlecić tylko przelew eliksir - jeżeli w banku źródłowym nie mamy konta to operacja może być droga, a we własnym - wpłata w okienku też to najtańszych nie należy.
Generalnie w miarę możliwości najlepiej zrobić przelew przez system elektroniczny własnego banku z własnego konta (często bezpłatnie) lub zrobić przekaz na poczcie (jakieś 3 PLN za jeden).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-02-2013, 22:11
Post: #11
Odp: Poprawnie wypełniony przelew
rekordowy swego czasu dla mnie stał się bgż - za szybką wiwczorną wpłatę chcieli 32 zł (a suma była 17 z groszem. . .)

dwa razy w tym eoku wpłacałem coś w pko bp sa i nie miałem wpłacającego wpisanego. . . i słoqwm laska się nie zająknęła! (czaswm ku mej niechęci ktoś chce potwierdzwnia z pieczątką a agencja blisko Smile)

pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-02-2013, 22:14
Post: #12
RE: Poprawnie wypełniony przelew
^ No zgodzę się - na numer konta tylko/przede wszystkim patrzą
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-02-2013, 22:52
Post: #13
Odp: RE: Odp: Poprawnie wypełniony przelew
(09-02-2013 22:11)pawelarc napisał(a):  rekordowy swego czasu dla mnie stał się bgż - za szybką wiwczorną wpłatę chcieli 32 zł (a suma była 17 z groszem. . .)
Skoro taką mają opłatę to co się dziwisz
Nie każdy bank to poczta, załóżmy jesteś klientem który ceni czas wybierasz bank gdzie nie ma kolejek a tu bank robi obniżkę takiej prowizji od płatności za media, wiec dostajesz pasji bo masz przed sobą 10 emerytów którzy płacą za cos tam. Więc ty idziesz gdzie indziej bank traci klienta. Po to jest taka cena. Tylko ciężko komuś zrozumieć mechanizm i zamiast otworzyć konto to psiocza ze drogo, jakiś czas temu to u Zubra po drugiej stronie ulicy przy pracy miałem konto takie bezpłatne bez wodotryskow (dostępu online nie było jeszcze) po to żeby płacić za tepse (przelew na konto w Pekao był darmowy a tepsa tam miała konto) a jakbym chciał wpłacić bezpośrednio na konto tepsy to 5pln wiec wplacalem dawalem tylko dopisany nr konta w formularzu dołączonym do faktury.
Cytat:dwa razy w tym eoku wpłacałem coś w pko bp sa i nie miałem wpłacającego wpisanego. . . i słoqwm laska się nie zająknęła! (czaswm ku mej niechęci ktoś chce potwierdzwnia z pieczątką a agencja blisko Smile)
W końcu jak odbiorca nie zidentyfikuje ze to ty to np. Towaru nie dostaniesz, ja to nie obchodzi.


Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-02-2013, 23:37
Post: #14
Odp: Poprawnie wypełniony przelew
odbiorca identyfikuje po tytule płatności Smile (płacąc w róźnego typu epłatnościach typu kolporter itp nawet nie ma szans na podanie wpłacającego, jedynoe tytuł wpłaty, numer konta i kwota)

a piep. bgż miałem akurat po drodze jak na fona dostałem nr konta. . . oczywiście debilny bank olałem. . .

pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przelew za depozyt karty z błędnym numerem PESEL :( cabanmat 7 10 883 14-09-2013 00:20
Ostatni post: jakubd