[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc (modem, antena)
19-06-2013, 00:53
Post: #1
Pomoc (modem, antena)
Witam. Stałem się dziś szczęśliwym posiadaczem karty Aero2. Nie mam na razie modemu. Jednak mam telefon który obsługuje sieć (LG L7) Jednak po wpisaniu apn i włożeniu karty do tel i ustawieniu roamingu itp, nie mam połączenia ani zasięgu. Narazie testowałem aby w domu. I mam pytanie. Czy jest jakikolwiek sens inwestować w modem i jakąś antenę? Mieszkam w miejscowości Zielona w powiecie żuromińskim, najbliższy nadajnik według danych z - BTSEARCH.mapa znajduje się w Lubowidzu około 10 km w lini prostej od mojego domu. Czy dam rade się połączyć? Jaka antenę mam kupić? Bo modem raczej e3131 tylko nie wiem jeszcze czy zwykły czy HiLinka. Dodam że w kolega podczas trasy jadąc z miejscowości Zielona do Żuromina, w Dąbrowie połączył się z Aero2 na modemie Huawei E3131. Proszę o pomoc i jakiekolwiek porady. Pozdrawiam Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-06-2013, 09:53
Post: #2
Pomoc (modem, antena)
apn:darmowy, potem go jeszcze aktywować...

w sumie warunki nie są straszliwe jakieś, dość płasko masz w okolicy; ja z niewiele mniejszej odległości ściągam w gorszych warunkach aero2 na atk-10; atk-20 jest "mocniejsza", ale też i duuużo dłuższa i kiepska do bardzo stabilnego zamocowania

pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-06-2013, 10:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-06-2013 11:01 przez szopen.)
Post: #3
Pomoc (modem, antena)
jakieś wątki z czasów gdy istniała stara mapa Plusa powinny gdzieś być - poszukaj, bo nazwy miejscowości brzmią znajomo

skoro masz zgodny telefon (sądząc po specyfikacji na gsmarena jest bardziej niż wypasiony do tego celu) sam możesz zbudować aktualną mapę zasięgu w swojej okolicy używając choćby G-MoN (QRkod do pobrania apki w załączniku)
   

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-06-2013, 10:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-06-2013 10:56 przez spag.)
Post: #4
Odp: Pomoc (modem, antena)
Te nazwy miejscowości mówią mi że chyba dwóch userow (jednego znalazłem cegulla) jest z tamtej okolicy poszukaj po nazwie Żuromin lub Lubowidz to wyskocza wątki i daj im pw może podpowiedzą

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-06-2013, 11:04
Post: #5
Pomoc (modem, antena)
cegulla (chyba jedyny tak aktywny użytkownik nie szukający tu informacji bezpośrednio związanych z Aero2) raczej wiele nie pomoże, chociaż? jeśli podczas testów usług komercyjnych spróbował przełączyć się tylko do WCDMA900 to może by i pomógł

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-06-2013, 11:07
Post: #6
Pomoc (modem, antena)
Podstawowe porady:
http://jdtech.pl/2011/11/aero2-jak-spraw...egu-2.html
http://jdtech.pl/2013/03/jak-sobie-radzi...adnik.html
Do tego możesz wyznaczyć profil terenowy zgodnie z instrukcją podwieszoną na blogu i zobaczyć, czy nie ma przeszkód terenowych po drodze (drzew nie uwzględnia oczywiście).

Warto wyjść np. na dach albo wyżej i zobaczyć, czy telefon złapie sygnał (nie należy go trzymać w ręku).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-06-2013, 11:08
Post: #7
RE: Pomoc (modem, antena)
Karta jest juz aktywna. Jechałem dziś do Olsztyna i po drodze wlozylem kartę aero do telefonu (miejscowość Dzialdowo) telefon odrazu sie połączył i szybkość byla bardziej niz zadowalajaca. Jeszcze dziś jak wrócę to ide testować dalej. Mam też pytanie, posiadam zamontowana na dachu antenę od radiowki jest yo taka biala tuba, sluzyla mi do łączenia z siecią starnet. Nie znam jej specyfikacji ale czy jest możliwość ze będzie działać z modemem czy do odbioru jest potrzebna odpowiednia antena?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-06-2013, 11:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-06-2013 11:21 przez szopen.)
Post: #8
Pomoc (modem, antena)
nie wiem co to jest starnet, ale stawiam piwo, jeśli to nie jest antena od wifi na pasmo 2,4GHz lub 5GHz
(swoją drogą kabel jest pewnie zakończony wtyczką rp-sma, a większość pigtali do modemów wymaga FME)

do aero2 pracującego w WCDMA900 potrzebujesz anteny na 900MHz

swiety130 napisał(a):modem raczej e3131 tylko nie wiem jeszcze czy zwykły czy HiLinka
w warunkach kiepskiego zasięgu wygodniejszy będzie "zwykły", bo przy jego pomocy oraz użyciu MDMA lub TNI można dość precyzyjnie ustawić antenę kierunkową

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-06-2013, 11:35
Post: #9
RE: Pomoc (modem, antena)
(19-06-2013 10:39)szopen napisał(a):  jakieś wątki z czasów gdy istniała stara mapa Plusa powinny gdzieś być - poszukaj, bo nazwy miejscowości brzmią znajomo

skoro masz zgodny telefon (sądząc po specyfikacji na gsmarena jest bardziej niż wypasiony do tego celu) sam możesz zbudować aktualną mapę zasięgu w swojej okolicy używając choćby G-MoN (QRkod do pobrania apki w załączniku)

Możesz dać jakieś info w jaki sposób stworzyć ta mapkę? Byłbym wdzięczny Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-06-2013, 11:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-06-2013 12:13 przez pawelarc.)
Post: #10
Pomoc (modem, antena)
"biała tuba do starnet" to oczywiście antena kierunkowa (mocno) do wifi 2,4 pracująca kiedyś w nieistniejącej już firmie providerskiej star-net z Żuromina... Smile

jeżeli mnie pamięć nie myli, to nie ciesząca się dobrą sławą firma star-net stosowała podobne anteny do tej z allegro tylko że tuba bardziej kartonowa Smile
oczywiście nie nadaje się do aero2


pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-06-2013, 14:42
Post: #11
Pomoc (modem, antena)
swiety130 napisał(a):Dodam że w kolega podczas trasy jadąc z miejscowości Zielona do Żuromina, w Dąbrowie połączył się z Aero2 na modemie Huawei E3131. Proszę o pomoc i jakiekolwiek porady. Pozdrawiam Smile
Spróbuj pożyczyć modem wtedy bedziesz miał 100% pewności czy działa bez anteny.A teraz możesz pochodzić z telefonem po okolicach wyjdź na strych może się zaloguje. A jest jeszcze jeden nadajnik w Żurominie,który jest dużo bliżej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-06-2013, 16:43
Post: #12
Pomoc (modem, antena)
Dopiero po odejściu około 100 metrów od domu udało mi się połączyć zaero.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-06-2013, 17:33
Post: #13
Pomoc (modem, antena)
A jak wyżej/na dachu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-06-2013, 18:23
Post: #14
Pomoc (modem, antena)
Mieszkam w małym domku tzn jest parter i strych, na strychu nie udało mi się połączyć. Wejście na dach jest dość ryzykowne bo jest on bardzo stary i pokryty blacha.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-06-2013, 18:59
Post: #15
RE: Pomoc (modem, antena)
czyli antena typu atk-10 plus twój wymarzony modem (ale w wersji nie-hilink) powinny sprawę załatwić w sposób zadowalający!

co de wejścia na dach - rozważ jednak taką opcję - jednorazowe wejście w celu zamontowania anteny... choć może nie będzie to konieczne, u mnie "robi" antena zamocowana w najgorszy z możliwych sposobów, ściąga sygnał "po murze", zza drzew i dodatkowo na ~ 2 m wysokości... Smile montowałem ją "prowizorycznie", na chwilę... i tak już została Smile

pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-06-2013, 19:00
Post: #16
Pomoc (modem, antena)
No tak blacha ekranuje całkowicie i nie ma sensu nawet próbować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-06-2013, 19:45
Post: #17
Pomoc (modem, antena)
A drzewa stojące na podwórku nie będą przeszkodą dla anteny? Po odejściu około 100 metrów miałem zysk na poziomie -113 im dalej w stronę Żuromina tym lepiej, odszedłem jakieś 650 metrów i miałem maksymalny zysk na poziomie - 93. Co ciekawe poruszałem się w stronę Żuromin a telefon łączył się z nadajnikiem z Lubowidza który jest dalej, raz przełączył się na ten z Żuromina. Ta antena atk-10+e3131 da sobie radę?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-06-2013, 19:47
Post: #18
Pomoc (modem, antena)
W przypadku anteny kierunkowej widoczność bezpośrednia jest bardzo ważna ze względu na wąski kąt patrzenia na nadajnik (po to stosujemy anteny kierunkowe). Drzewo może całkowicie uniemożliwić odbiór.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-06-2013, 20:02
Post: #19
Pomoc (modem, antena)
I tu jest problem. Bo są drzewa, oraz budynek, na dodatek cała miejscowość Zielona jest położona w dołku. Jest jakieś rozwiązanie (oprócz wycinki drzew)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-06-2013, 20:32
Post: #20
RE: Pomoc (modem, antena)
Zielona jest w dołku ale bts wysoko ma swoje antenki zawieszone...
antenę możesz na maszcie umocowanym do muru zamontować...

w moim wypadku różnica wysokości pomiędzy moim domem a bts to około 30 metrów (ja w dołku Smile ), po drodze mam osobiste prywatne 2500 m2 drzew bardzo wysokich (m.in. dokładnie po drodze jabłoń potężna kilkudziesięcioletnia ok. 12 m, orzech 7 m, kilkanaście dużych wiśni i śliw i podobne) i kilka kilometrów do bts i to wszystko jakoś nie stanowi większej przeszkody;

ale dopóki nie zamontujesz dopóty się nie przekonasz! Smile

pzdr
pawelarc

(btw Jakub mógłby kiedyś pomyśleć o jakiejś wypożyczalni dyżurnej antenki z kabelkiem i modemem... za kaucją i niewielką odpłatnością plus koszty wysyłki i zwrotu Smile )
P
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pomoc w ocenie nadajnika Aero2. Jozek1024 20 20 242 14-09-2015 01:13
Ostatni post: jakubd
  Antena samochodowa Sirio Triflex FM/CB/GSM bartman 1 4 591 03-03-2015 18:37
Ostatni post: jakubd
  Antena dookólna knypek 3 3 924 14-02-2015 22:26
Ostatni post: szopen
  Domowej roboty antena do internetu. wojbig 10 22 641 20-07-2014 22:23
Ostatni post: J23
  Antena pod e5332s-2 sasukepl 4 5 504 15-05-2014 03:09
Ostatni post: szopen