[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Play Now TV
22-02-2019, 00:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2019 23:11 przez Ekonomista. Edit Reason: OFFTOP)
Post: #1
Play Now TV
/// mod (Ekonomista):
Wątek z podziału innego wątku, tak "czysto" poszły posty w jeden temat jak w tytule, że tylko podzieliłem.

No i skorzystałem z (testowego przez pierwsze pół roku) abonamentu Play Now (od dziś jest oferta z tv-box-o-tunerem DVB-T) i muszę przyznać, że oferta, która teraz jest za darmo plus apka Pilot WP jest dla mnie wystarczającym wachlarzem kanałów. Natomiast obiecywali mi, że z dowolnej karty Playa na której jest jakikolwiek pakiet internetu nie będzie naliczać go w przypadku karty SIM "w routerze" do którego jest podłączony ten TV-Box i korzystam ze streamingu TV w Play Now, a pożera jak głupi. Nawet zrestartowałem router (przez wyłączenie na pół minuty) i nadal ciągnie (karta Play Next i twierdzili, że ta oferta też jest "ich" i powinno nie zużywać). Samo urządzenie już pierwszego dnia się zrestartowało i też była sytuacja, że nie mogłem w ogóle tego odpalić.

Opis oferty na Telepolis: https://www.telepolis.pl/wiadomosci/tary...6-miesiecy



Urządzenie to Sagemcom DCTIW362 Play. Podstawowy opis: https://sites.google.com/view/droid-tv/p...now-tv-box

^^Nie ma nic o certyfikacie Netflixa (ale jest przycisk na pilocie i logo Netflixa na pudełku) i i za pierwszym razem był z Netflixem problem, potem już chodził.

Sam nie wiem po co mi kazali instalować apkę Play Now skoro tak samo działa jak w menu głównym systemu i tak samo zużywa pakiet.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2019, 00:13
Post: #2
Telewizja w mieszkaniu w bloku - bardziej skomplikowany temat.
Widać, że to początki i sporo mają do poprawiania, ale to są właśnie testy.
Po prostu zgłaszaj im problemy i już. Dzięki temu szybciej rozwiążą. A aplikacja - to proste. Być może powiązanie klient-playnowtv-system billingowy nie został z bootstrapowany automatycznie i instalacja aplikacji być może miała rozwiązać ten problem.
Zacząłem robić w podobnych systemach trochę i stąd mniej więcej wiem jaki może być ciąg myślowy osoby, która to zaproponowała (to było z drugiej linii wsparcia, a nie osoba, z którą rozmawiałeś bezpośrednio).
Tak czy inaczej o ile nie wyszedłeś poza zakres usługi (nie wszystko jest gratis) to na pewno się dogadasz.

BTW: jeżeli oglądałeś transmisję na Facebooku i Youtube rzecznika Play o 20:00 wczoraj o PLAY NOW TV (tak się to oficjalnie podobno zapisuje), to ja ją realizowałem Smile Takie sobie zajęcie znalazłem w wolnym czasie, choć jak zwykle wszystko na chybcika i w 40 minut trzeba było rozstawić stanowisko nadawcze w kompletnie nowym miejscu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2019, 00:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-02-2019 00:43 przez szopen.)
Post: #3
Telewizja w mieszkaniu w bloku - bardziej skomplikowany temat.
Aby nie żarło pakietu MUSISZ mieć abonament z aktywną usługą "Play Now" (w przypadku klientów indywidualnych są to abonamenty w wersjach M i L w taryfach Solo, Duet, Rodzina i Pokolenia) - i najlepiej SIM w takim abo wrzucić do modemu/routera.

Oczywiście mimo tej samej nazwy handlowej usługa, serwis i aplikacja to zupełnie odrębne rzeczy
(a korzystanie z aplikacji i serwisu jest możliwe bez posiadania usługi Tongue ale wtedy dane schodzą normalnie z pakietu,
a usługa jest dostępna jedynie w wybranych abonamentach)

krótka piłka - już mnie przekonali do tego, aby nie być testerem Big Grin (chyba, że radykalnie zmienią regulaminy)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2019, 00:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-02-2019 00:45 przez Ekonomista.)
Post: #4
RE: Telewizja w mieszkaniu w bloku - bardziej skomplikowany temat.
(22-02-2019 00:31)szopen napisał(a):  Aby nie żarło pakietu MUSISZ mieć abonament z aktywną usługą "Play Now" (w przypadku klientów indywidualnych są to abonamenty w wersjach M i L w taryfach Solo, Duet, Rodzina i Pokolenia)

No to wprowadziły mnie Panie w błąd mówiąc o dowolnej karcie Play (nawet prepaid). Poza tym mówiły, że może być dowolna oferta głosowa do obniżenia abonamentu po okresie próbnym o 15 zł (z 35 zł uwzględniając e-fakturę i zgody marketingowe do 20 zł), potem zauważyłem na ich stronie, że co najmniej L, czyli 50 zł za coś za co płacę 15 zł gdzie indziej.

Czyli tak naprawdę cała zabawa kosztuje ostatecznie 70 zł na stałe (oczywiście nie uwzględniając obowiązkowego ustawowego abonamentu rtv).

A może być karta z abo na kogoś innego?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2019, 00:47
Post: #5
Telewizja w mieszkaniu w bloku - bardziej skomplikowany temat.
Nie wiem co tam mówiły, ale zarówno aplikacja jak i serwis działa też na prepaid jak i na łączach innych operatorów (mógłbym np. zużywać Grunwald), ale jednak nie będę testerem - mógłbym na to pójść gdyby moje koszty były faktycznie zerowe, a tak to jest łapanie naiwnych?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2019, 00:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-02-2019 00:53 przez Ekonomista.)
Post: #6
Telewizja w mieszkaniu w bloku - bardziej skomplikowany temat.
szopen napisał(a):mógłbym na to pójść gdyby moje koszty były faktycznie zerowe, a tak to jest łapanie naiwnych?

6 m-cy masz free.

Za darmo masz Pilot WP, ale możliwości ograniczają się do ... oglądania i chwila reklam przy odpaleniu i co kilka przełączeń "kanału".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2019, 09:49
Post: #7
Telewizja w mieszkaniu w bloku - bardziej skomplikowany temat.
szopen napisał(a):Aby nie żarło pakietu MUSISZ mieć abonament z aktywną usługą "Play Now"

To po jakiego grzyba komu abonament play now podstawowy (obniżony do 20 zł) i darmowy transfer skoro ma już to w abo?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2019, 14:14
Post: #8
Telewizja w mieszkaniu w bloku - bardziej skomplikowany temat.
1) nie abonament tylko usługa, a usługa dostępna tylko w wybranych abonamentach
2) byłeś w punkcie sprzedaży i coś stamtąd przyniosłeś? - to jest właśnie ta różnica Big Grin

nie chce mi się rzeźbić regulaminów i cenników, bo nie mam w planach abo w Playu, ale skoro już od nich przyniosłeś tv-boxa, to może przejrzyj też "papiery"

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2019, 14:22
Post: #9
Telewizja w mieszkaniu w bloku - bardziej skomplikowany temat.
szopen napisał(a):1) nie abonament tylko usługa, a usługa dostępna tylko w wybranych abonamentach

Mniejsza o nazwę, dla mnie usługa, za którą tak czy inaczej płacę co miesiąc to abonament, ale niech Ci będzie.


szopen napisał(a):2) byłeś w punkcie sprzedaży i coś stamtąd przyniosłeś? - to jest właśnie ta różnica

Ale to jest tylko pożyczone, a nie "dane", więc co? 20 zł/m-c za używanie jakiegoś lipnego boxa?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2019, 14:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-02-2019 14:32 przez szopen.)
Post: #10
Telewizja w mieszkaniu w bloku - bardziej skomplikowany temat.
Ekonomista napisał(a):Czyli tak naprawdę cała zabawa kosztuje ostatecznie 70 zł na stałe (oczywiście nie uwzględniając obowiązkowego ustawowego abonamentu rtv).
trzeba by porównać z "Player+ box" chociaż oferta programowa niemal na pewno jest inna

Ekonomista napisał(a):Ale to jest tylko pożyczone, a nie "dane", więc co? 20 zł/m-c za używanie jakiegoś lipnego boxa?
to jest właśnie taka forma dodatku do abonamentu, który już płacisz
generalnie jest taka tendencja, by kompleksowo obstawić wszystkie możliwe usługi - popatrz na Plusa z ich ofertami od kilku lat wstecz
(czy nawet Orange z tą ich śmieszną telewizją IP)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2019, 19:47
Post: #11
Telewizja w mieszkaniu w bloku - bardziej skomplikowany temat.
Poczytałem "papiery" (chociaż akurat dostałem, poza oświadczeniem, je w postaci skompresowanej i zahasłowanej na e-mail) i:

Poza oczywiście 180 dni gratis jest:
- rabat 15 zł (tylko w przypadku abo z "Play Now" i na wspólnym koncie abonenckim);
- Jest w Tej ofercie promocyjnej chyba o tyle lepiej, że można używać na boksie i czterech urządzeniach usługę zarówno w aplikacji jak i przeglądarce, chociaż w sumie na trzech jednocześnie;
- Jest też pierwsze 12 m-cy usług dodatkowych, jak np. nagrywanie w chmurze, odtwarzanie programu od początku.

Natomiast o niezużywaniu pakietu danych mobilnych nie doczytałem ani słowa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz