[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Philips SLA5520
08-03-2019, 15:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-03-2019 16:19 przez Ekonomista.)
Post: #1
Philips SLA5520
Mam nadzieję, że za zgodą @szopen kopiuję tu część (nie osobistą) wiadomości.
A rozchodzi się o stare "radio internetowe" Philips SLA5520, które wymaga jednak połączenia Wi-Fi "g" przypuszczalnie z szyfrowaniem WEP.
Jako, że i tak chcę zrobić AP do tego pomieszczenia i drugi specjalnie do tytułowego radyjka, a mam 2 routery w zanadrzu to 1 bym podłączył do głównego routera jako AP długim kablem z innego pomieszczenia, a drugi chciałem od pierwszego, co @szopen skutecznie mi wybił z głowy. Problem w tym, że radyjko nie ma zasilacza, a akurat prawie idealnie pasuje zasilacz od jednego z moich "zapasowych" routerów (TL-WR841N). No i zastanawiam się nad kupnem innego starego routera (nawet dla samego zasilacza, jeśli będzie podobny (stabilizowany 9 V , minimum 0,5 A), bo używane zasilacze o takich parametrach chodzą drożej niż routery z zasilaczami Tongue ).




" "Ekonomista napisał(a):
Chyba problem tkwi w internecie, bo wciąż wyskakuje "server connection down"?

Czy taki router:
https://www.dipol.com.pl/punkt_dostepowy..._N2952.htm

będzie dobry, bo od mojego tp-linka TL-WR841N już wykorzystuję zasilacz do radyjka.
Piszą, że jest "wyłączenie rozgłaszania SSID, dzięki czemu tylko stacje które go znają będą mogły się połączyć".

Czy jak mam router i chciałbym do niego 2 routery podłączyć jako AP to czy mogę router >> AP >> AP, czy muszę ciągnąć 2 kable bezpośrednio od "głównego" routera?

Czy mogą to być 2 nieekranowane kable w jednej listwie, czy jeden z nich przynajmniej musi być ekranowany?

Czy każdy router Wi-Fi można wykorzystać jako AP Wi-Fi?"

Chyba problem leży jednak w wyłączonym serwerze - kliknąłem przecież tego linka w mailu sprzed 5 lat i też był z nim problem.
(...)
Wprawdzie nie ma żadnego info w internecie o wyłączeniach, ale to chyba był raczej niszowy sprzęt, a zawsze możesz napisać do Philipsa z pytaniem co jest z ich serwisem.

umówmy się że kwestii technicznych nie rozwiązujemy na PW, bo forum na tym traci…

wr340g to straszny i stary szit - dychy nie wart, ale jeśli jest za darmo…

mam nadzieję, że nie ciąłeś kabla zasilacza od TL-WR841N bo to w sumie zajebisty sprzęt (jak to ogarnąłeś?)

wyłączenie rozgłaszania SSID jest możliwe w każdym sprzęcie WiFi
i jest jednocześnie strzałem w kolano, bo nie widać takiej sieci a zakłóca…
więc nikt zdrowy na umyśle tego nie używa, a prawdziwy haker potrafi to obejść Big Grin
moja propozycja (obniżenie mocy i/lub odłączenie anteny) jest znacznie lepszym bo bezpieczniejszym rozwiązaniem

router >> AP >> AP
tak się nie da, chyba, że włączysz WDS (a tym samym z siecią przejdziesz na "g" = strzał w kolano)
jest jeszcze technika by te AP pracowały w pracy siekanej AP/AP-klient (czyli w trybie repeaterów) = strzał w kolano
połączenie router >> repeater >> repeater zwalnia pracę sieci oko…o 4x = strzał w kolano
szczerze? jedyne sensowne posunięcie to przerzucenie kabli do tych dodatkowych AP

mogą być 2 nieekrenowane kable byleby miały kategorię wystarczającą do zastosowania - nie należy schodzić poniżej 5, lepiej 5e (ewentualnie 6 ale te są już ekranowane, i się trzeba narypać, aby zarobić wtyczki)

skrętka to szatański wynalazek - ta konstrukcja zapewnia samoekranowanie
(oczywiście tylko w pewnym stopniu, ale wystarczającym do typowych zastosowań)
jest tylko jeden warunek - końcówki muszą być zarobione zgodnie ze standardem
bo warunkiem samoekranowania jest przesyłanie każdej pary różnicowej jedną wzajemnie skręconą parą przewodów

kabel nie może mieć więcej niż 100m
nie może być łączony (są wyjątki, ale się trzeba trzymać zasad, im więcej połączeń tym gorze parametry "overall")
nie może być "połamany" - każde załamanie czy pętelka przeciągnięte w "złamanie" psuje mocno parametry kabla

w praktyce - uzyskanie połączenia 1Gbps na kijowym kablu nawet na odległość kilkunastu metrów stanowi problem (i w zasadzie dopiero przy tej prędkości linka należy stosować kablel ekranowany, bo to właśnie kabel jest źródłem zakłóceń innych urządzeń)

dla 100Mbps osiągałem nawet odległości przekraczające nieco 100m (na kablu w 1 kawałku)
przy ręcznym wymuszeniu 10Mbps dawało się nawet osiągnąć nieco więcej (jest to też ratunek na kablel w kiepskim stanie)

i ostatnie - każdy router z WiFi można wykorzystać jako AP, jedyne wymaganie to możliwość wyłączenia w nim serwera DHCP (wiele współczesnych modeli ma nawet gotowy predefiniowany "tryb AP" który polega właśnie na tym, chociaż zwykle jest wtedy kilka dodatkowych udogodnień np. port WAN przypinany do switcha LAN, czy wyłączane wszelkie zbędne funkcje) oraz wbudowany AP bezpośrednio połączony ze switchem po stronie LAN (w sumie nawet nie musi być to połączenie bezpośrednie, ale wtedy firewall musi być wyłączony miedzy portami LAN a AP i pewnie kilka innych warunków spełnionych, ale w zwykłej konfiguracji zazwyczaj są one spełnione)"

szopen napisał(a):umówmy się że kwestii technicznych nie rozwiązujemy na PW, bo forum na tym traci…

Pamiętam, tylko nie sądziłem, aby kogoś jeszcze interesował ten staroć i moje braki w wiedzy "sieciowej".


szopen napisał(a):mam nadzieję, że nie ciąłeś kabla zasilacza od TL-WR841N bo to w sumie zajebisty sprzęt (jak to ogarnąłeś?)

Szczerze? ...Wykorzystałem w owym celu aluminiowy kawałek zawleczki od piwa, które akurat piłem.

A sprawdzając na OLX'ie w mojej okolicy routery marki TP-link chociażby to są za 10 zł zarówno:TL-WR841N, TL-WN321G, TL-WR340G jak i zdaje się TD-8816.

Ten ostatni to już chyba dla samego zasilacza. Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-03-2019, 18:02
Post: #2
Philips SLA5520
Edit: Kupiłem sam zasilacz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-03-2019, 18:27
Post: #3
Philips SLA5520
można by to rozbić na post z pytaniami z odpowiedziami, bo teraz jest chaos

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz