[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pentagram Monster x5 brak zasięgu (połączenia?) Aero2
11-02-2014, 15:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2014 18:48 przez szopen.)
Post: #1
Pentagram Monster x5 brak zasięgu (połączenia?) Aero2
witam, mam taki problem:
kupiłam wczoraj nowy telefon Pentagram Monster x5 i włożyłam do niego 2 karty sim: play i aero. play ma zasięg perfecto, aero mimo wykonania wszystkich czynności zalecanych (ustawienie apn, roaming włączony itd) nie ma żadnego połączenia. gdy wyszukuję sieć automatycznie ewentualnie łapie plusa a i to bez zasięgu po czym go gubi. nie pomaga nowe założenie apn, zmiana kolejnosci slotów kart itd.
jako ciekawostki: ta sama karta aero, w tej samej lokalizacji (znaczy domu) włożona w modem d-link model dwm-156 i podłączona do laptopa działa w porządku więc to zdecydowanie nie wina karty.
karta orange włożona do slota telefonu gdzie miało być aero również śmiga wiec nie jest to błąd techniczny slota.
co może być przyczyną?

z góry dziękuję za wszelka pomoc i odpowiedź Smile.
nadmienię że to moja pierwsza przygoda ze smartfonem i w ogóle androidem a wiec proszę o tłumaczenie w miarę łopatologiczne Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2014, 15:46
Post: #2
Odp: brak zasięgu (połączenia?) Aero na telefonie Pentagram Monster x5
Moze ustawione tylko 2G?

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2014, 16:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2014 16:02 przez Jagienka.)
Post: #3
RE: brak zasięgu (połączenia?) Aero na telefonie Pentagram Monster x5
też właśnie nie. przynajmniej nie w ustawieniach telefonu w ustawieniach sieci komórkowych. niby wszystko nastawione pod odbiór ale nie działa. nie wiem czego jeszcze spróbować..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2014, 18:52
Post: #4
Pentagram Monster x5 brak zasięgu (połączenia?) Aero2
przyznaj się w jakim mieście mieszkasz, to być może znajdzie się ktoś na miejscu chętny do pomocy

jeśli każde istotne ustawienia faktycznie zostało sprawdzone ze 2 albo i 3 razy, to może telefon nie jest zgodny z siecią Aero2?
możesz też ewentualnie wykonać zrzuty ekranu telefonu ze wszystkich istotnych ustawień to może znajdziemy "dziurę w całym" (no i te pliki załączyć do któregoś posta)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2014, 19:10
Post: #5
Pentagram Monster x5 brak zasięgu (połączenia?) Aero2
Producent chwali się zgodnością z Aero2, ale niestety chyba każdemu producentowi zdarzyły się sztuki "zgodnego modelu", które faktycznie były niezgodne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-02-2014, 01:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-02-2014 18:10 przez jerzyf.)
Post: #6
Pentagram Monster x5 brak zasięgu (połączenia?) Aero2
Ten telefon jest zgodny z Aero2, tylko może w Twoim miejscu zamieszkania nie masz zasięgu ?. Sprawdź na tej mapie czy w Twojej okolicy jest zasięg: http://beta.btsearch.pl/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-02-2014, 12:29
Post: #7
Pentagram Monster x5 brak zasięgu (połączenia?) Aero2
dobra, rzucę ciekawostką. jak pisałam wcześniej karta działa, łapie zasięg w tym samym pomieszczeniu tyle tylko że na modemie do kompa, natomiast już na telefonie całkowity brak połączenia.
a teraz ciekawostka: jakieś dwa dni później wybrałam sie z telefonem na miasto i z przyzwyczajenia nie wyjęłam mu karty aero. juz jakis kilometr od domu okazało się że złapał zasieg i smiga aż miło.
tak wiec problem rozwiązał sie niejako sam.
ale dalej nie wiem czemu na laptopie zasięg mam a na telefonie gdy siedzę w domu juz nie. tak wiec jestem skazana na domowe wifi, natomiast na mieście wspólpracuje ze mną wybornie.
dziękuję za rady i pomoc Smile czekam jesli ktos ma jakiś pomysł od czego zależy kwestia tego zasięgu na dwóch róznych urządzeniach w tym samym pomieszczeniu. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-02-2014, 13:18
Post: #8
Pentagram Monster x5 brak zasięgu (połączenia?) Aero2
Możliwe, że czułość telefonu w paśmie UMTS 900 jest taka słaba...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-02-2014, 15:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2014 15:19 przez bakahk.)
Post: #9
Pentagram Monster x5 brak zasięgu (połączenia?) Aero2
Hej Jagienka,

Tak jak sugerowali koledzy:
1) dom => w telefonie = brak zasięgu; w modemie na USB = jest ok;
2) "poza domem" => działa w telefonie.

W skrócie zasięg. Powód? Różnice w budowie/jakości anten (modem vs telefon). Czułość jak wspominał jakubd. Może jeszcze "sam" telefon.

Przetestowałbym taki scenariusz (*w domu): wyłączyć, wyjąć kartę PLAY, włączyć tylko z kartą Aero2 w odpowiednim slocie (3G), sprawdzić "zasięg".

Dodatkowo (jak sugeruje jerzyf) przyjrzałbym się rozmieszczeniu BTS`ów względem Twojej lokalizacji http://beta.btsearch.pl/ może jak przemieścisz się ten wspominany "jeden kilometr" to akurat w stronę odbiornika/nadajnika Smile

Pozdrawiam.
bakahk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-02-2014, 19:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2014 19:57 przez jerzyf.)
Post: #10
Pentagram Monster x5 brak zasięgu (połączenia?) Aero2
A czy w domu masz w tel. włączone Wi-FI ?. Bo gdy jesteś poza domem to Twoje Wi-Fi z oczywistych względów nie ma zasięgu i wtedy działa Aero2. Gdy pojawiasz się w zasięgu Wi-Fi, czyli w domu z automatu wyłącza się Aero2, aby działało Aero2 musisz wyłączyć W-Fi, no i oczywiście włączyć przesył danych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lenovo k6 note + Aero2 BDI gonzogonzo00 6 6 013 03-02-2020 20:03
Ostatni post: szopen
  Xiaomi Redmi 5 lub podobny cenowo czy działa z Aero2 Jolka 7 16 039 15-06-2018 18:21
Ostatni post: szopen
  Lenovo phab aero2 piotro9X 6 8 895 24-11-2016 13:52
Ostatni post: jakubd
  Asus Zenfone C - podczas łączności z Aero2 grzeje się Plati 7 8 916 29-08-2016 09:31
Ostatni post: spag
  Aero2 - kod PIN i PUK sp200 10 16 908 30-07-2016 10:51
Ostatni post: jakubd