[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Overmax solution 7
09-08-2013, 11:23
Post: #1
Overmax solution 7
Witam
Znalazłem podczas poszukiwań tabletu raczej do auta, czy ktoś może coś powiedzieć o owermax solution 7
http://allegro.pl/tablet-telefon-overmax...66579.html
a może coś innego do 500-600 pln?
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-08-2013, 16:45
Post: #2
Overmax solution 7
Nie znalazłem nigdzie pewnej informacji, że ten tablet działa z Aero2 poza zapewnieniami kilku sprzedawców.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-08-2013, 22:20
Post: #3
RE: Overmax solution 7
Główny dystrybutor zapewnia że działa aero2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-08-2013, 10:14
Post: #4
Overmax solution 7
Jakieś odnośniki do głównego dystrybutora i jego oświadczenia (najlepiej specyfikacji tabletu) w tym zakresie? Najchętniej wszystkich overmaxów na rynku? Chętnie bym ich dodał do tabeli.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-08-2013, 17:56
Post: #5
RE: Overmax solution 7
To co znalazłem i stąd czerpałem informację oraz kilka maili z overmanią potwierdzających fakt działania aero 2 na tym tablecie
http://www.overmania.pl/pl/p/Tablet-Tele...G-GPS-/300
http://allegro.pl/tablet-telefon-overmax...05967.html
Jetem kompletnym laikiem stąd proszę o wyrozumiałość i poradę
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-08-2013, 19:57
Post: #6
Overmax solution 7
Informacja od sprzedawców jest zawsze mało wiarygodna, natomiast informacje od czytelników forów także nie są 100% wiarygodne. Proponując użytkownikom informacje w tabeli staram się opierać na specyfikacji producenta.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-08-2013, 13:58
Post: #7
RE: Overmax solution 7
Nikt nie miał styczności z tym tabletem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2013, 18:05
Post: #8
RE: Overmax solution 7
ale generalnie co chces wiedzieć?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-09-2013, 14:20
Post: #9
RE: Overmax solution 7
(28-08-2013 18:05)Haker69 napisał(a):  ale generalnie co chces wiedzieć?

Generalnie wszystko.
Jak się sprawuje ekran, długość działania baterii, czy działa z aero2, jakość wykonania itp.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-09-2013, 21:30
Post: #10
Overmax solution 7
Czy działa z aero2 stary każdy będzie działał włączysz wifi, które masz z router i wpiętego modemu 3g i będzie działał, wepniesz modem do tabletu i jak nie jest zgodny to zonk musisz sobie pomóc sam są patenty szukaj na gogle, a tak tablet jak tablet.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2013, 07:21
Post: #11
RE: Overmax solution 7
(03-09-2013 21:30)Haker69 napisał(a):  Czy działa z aero2 stary każdy będzie działał włączysz wifi, które masz z router i wpiętego modemu 3g i będzie działał, wepniesz modem do tabletu i jak nie jest zgodny to zonk musisz sobie pomóc sam są patenty szukaj na gogle, a tak tablet jak tablet.

Bardzo konstruktywna odpowiedź.Dziękuję
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2013, 10:10
Post: #12
Overmax solution 7
Mam wątpliwości, czy odpowiedź Hakera była konstruktywna (nie mówiąc o poprawności i interpunkcji). Wydaje mi się, że Haker nie miał tego tableta w ręku - podobnie jak ja.
1. Zdania co do zgodności z Aero2 wbudowanego modemu są podzielone. Producent nie potwierdza w specs, testy niektórych wskazują na zgodność, niektórych użytkowników - na problemy.
2. Podłączanie modemów do tabletów uważam za sztukę dla sztuki, a nie normalny sposób działania. W kwestii podłączania wielu modemów wymaga jest głęboka ingerencja w tablet (i czasem w modem, hasło-klucz: rootowanie), a całość będzie kapryśna. Jedyne pewne rozwiązanie to zakup routera WiFi, ale to znowu koszt.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2013, 11:01
Post: #13
RE: Overmax solution 7
(04-09-2013 10:10)jakubd napisał(a):  Mam wątpliwości, czy odpowiedź Hakera była konstruktywna (nie mówiąc o poprawności i interpunkcji). Wydaje mi się, że Haker nie miał tego tableta w ręku - podobnie jak ja.
1. Zdania co do zgodności z Aero2 wbudowanego modemu są podzielone. Producent nie potwierdza w specs, testy niektórych wskazują na zgodność, niektórych użytkowników - na problemy.
2. Podłączanie modemów do tabletów uważam za sztukę dla sztuki, a nie normalny sposób działania. W kwestii podłączania wielu modemów wymaga jest głęboka ingerencja w tablet (i czasem w modem, hasło-klucz: rootowanie), a całość będzie kapryśna. Jedyne pewne rozwiązanie to zakup routera WiFi, ale to znowu koszt.
Moje stwierdzenie co do konstruktywności odpowiedzi Haker zawierała dozę ironii gdyż nic nie wniosła.
Opinii w necie o tym tablecie jest bardzo mało aczkolwiek pozytywnych co skłania mnie do szukania potwierdzenia informacji zawartych w tych opiniach.Dla mnie dołączanie dodatkowego modemu do tabletu mija się z celem (dodatkowe urządzenie,które mi majta przy tablecie), ważne jest również działanie GPS bo mam zamiar użytkować go jako nawigację ale również do używania go jako podręcznego centrum rozrywki podczas wyjazdów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2013, 11:47
Post: #14
Overmax solution 7
Haker, możesz nam zapodać jakieś prywatne zdjęcia tego tabletu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2013, 00:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-09-2013 00:22 przez kocio128.)
Post: #15
Overmax solution 7
Napisał piotrula:
"Dla mnie dołączanie dodatkowego modemu do tabletu mija się z celem (dodatkowe urządzenie,które mi majta przy tablecie), ważne jest również działanie GPS bo mam zamiar użytkować go jako nawigację ale również do używania go jako podręcznego centrum rozrywki podczas wyjazdów. "
Co do dołączanego modemu - pełna zgoda. Oprócz tego, że "majta" przy tablecie, to jeszcze żre niesamowicie baterię. Natomiast używanie tableta do nawigacji jest moim zdaniem dyskusyjne. Do roweru i motocykla zupełnie się nie nadaje, a jeśli chodzi o samochód - to musiałby to być co najmniej Hummer w wersji max - bo 7 cali za szybą to już zasłonięte 50 % powierzchni Wink Poza tym zamocować toto - prawdziwa sztuka. Chyba, że na kolanach urządzenie trzyma pasażer obok kierowcy i jako pilot udziela mu wskazówek. Również odbiorniki GPS w tabletach czy telefonach mają na ogół niespecjalną czułość. Moim zdaniem /a mam tutaj już długoletnie doświadczenie i próbę tabletową za sobą/ dużo lepiej kupić najprostszą nawigację, którą kupuje się nawet w wersji 5-calowej /to max co można używać, 3,5 cala to trochę mało, wg mnie 4,3 cala optymalne, a zresztą jedzie się i tak głównie na komunikaty głosowe/ już za stokilkadziesiąt złotych. Chyba, że chodzi o nawigację pieszą z obciążeniem Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2013, 08:30
Post: #16
Odp: RE: Overmax solution 7
(05-09-2013 00:19)kocio128 napisał(a):  Co do dołączanego modemu - pełna zgoda. Oprócz tego, że "majta" przy tablecie, to jeszcze żre niesamowicie baterię. Natomiast używanie tableta do nawigacji jest moim zdaniem dyskusyjne. Do roweru i motocykla zupełnie się nie nadaje,
Zgoda
Cytat: jeśli chodzi o samochód - to musiałby to być co najmniej Hummer w wersji max - bo 7 cali za szybą to już zasłonięte 50 % powierzchni Wink Poza tym zamocować toto - prawdziwa sztuka.
Nie przesadzaj miałem kiedyś tablet 7" i było znośnie ale pytanie po co wole mniejsze.
Cytat: Również odbiorniki GPS w tabletach czy telefonach mają na ogół niespecjalną czułość. Moim zdaniem /a mam tutaj już długoletnie doświadczenie i próbę tabletową za sobą/ dużo lepiej kupić najprostszą nawigację, którą kupuje się nawet w wersji 5-calowej /to max co można używać, 3,5 cala to trochę mało, wg mnie 4,3 cala optymalne,
co do wymiarów tez zgoda, ale z ta czułością to dwie strony medalu sa telefon/tablet mogą korzystać z ustalania po 3g pozycji zwykla navka nie ma to znaczenie nie tylko przy opcjach korków ale wiele razy moj tomtom gubil zasięg w miejscach gdzie są wysokie budynki. Masz wtedy problem bo navka swiruje i przeskakuje ulice [quote ]
a zresztą jedzie się i tak głównie na komunikaty głosowe/ już za stokilkadziesiąt złotych. Chyba, że chodzi o nawigację pieszą z obciążeniem Wink
[/quote]
Ja komunikaty głosowe wyłączyłem rzecz zbędna a czasem mylaca, np. jedziesz przez rondo na wprost a Słyszysz skręc w lewo


Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2013, 09:23
Post: #17
Overmax solution 7
Ja używam komunikatów głosowych ale wolę patrzeć. TomTom ma słabe mapy polski. Co do GPS SirfStar IV łapie fixa praktycznie po 2 minutach z zimnego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-09-2013, 00:49
Post: #18
Overmax solution 7
Trochę to wszystko OT, ale jeszcze króciutko Smile Z nawigacjami jeżdżę praktycznie od początków Automapy, więc latek już trochę - i mam trochę doświadczeń. Z początku rzeczywiście patrzy się na nawigację, ale z czasem już tylko głównie się słucha uprzedzenia o manewrach, patrzy się na ekran jedynie na wątpliwych krzyżówkach i czasem na rondach - tutaj masz rację spag. Jeśli natomiast chodzi o odbiorniki gps - tutaj zaszła prawdziwa rewolucja, z początku te odbiorniki głupiały przy zachmurzonym niebie lub przy wysokich budynkach. Teraz im to niespecjalnie przeszkadza tym bardziej, że zmieniło się oprogramowanie odbiorników i nawet dość długa jazda w tunelu gdzie nie widać nieba nie powoduje błędów - program wylicza przypuszczalną pozycję, a kiedy gps złapie już pozycję z satelitów po wyjeździe - natychmiast koryguje położenie. Nawigacje Tomtoma nie są szczytem nowoczesności, SIRF IV jest tylko w nielicznych najnowszych. A ustalanie pozycji względem BTSów jest obarczone takim błędem, że w zasadzie nie może służyć do nawigowania, szczególnie wśród wysokich budynków gdzie ulice są gęsto upakowane. Jedyna przewaga tableta/telefonu to praca online z aplikacjami np Yanosik, gdzie wszystkie utrudnienia i patrole są nanoszone /o ile użytkownikom oczywiście się chce/ w czasie rzeczywistym. Ale nowe nawigacje też już to potrafią Smile Ja osobiście w tym celu używam CB i dzięki temu ciągle mam prawko Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-09-2013, 10:52
Post: #19
Overmax solution 7
Ja mam sirfa IV w nawigacji mediatek - budżetowy szajs ;] Niż CB wolę janosika, widać od razu gdzie co jest. Są jakieś nawigacje co to potrafią bez problemu pokazywać? Chętnie bym poszukał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-09-2013, 17:19
Post: #20
Overmax solution 7
TMC - patroli nie pokaże, ale korki, roboty, zamknięte odcinki - i owszem. Jest dużo nawigacji z TMC. A Yanosik jest OK, ale zależy od trasy - kiedy niewielu użytkowników Yanosika jedzie daną trasą lub jadą sami lenie - można się pięknie nadziać. Ja tak przy Yanosiku nadziałem się na suszarkę holując łódkę na trasie Warka - Białobrzegi i dwie stówki wzbogaciły wojewodę mazowieckiego a moje konto sześć punkcików Sad Z CB na pewno bym wiedział o chłopcach-radarowcach, bo parę TIRów z CB jechało - ale wtedy akurat zapomniałem przełożyć CB do ciągnika Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Information Overmax Steelcore 1020 3G (Dual SIM) K4r0lSz 0 2 595 11-08-2015 06:41
Ostatni post: K4r0lSz
Information Overmax Qualcore 1020 3G (Dual SIM) K4r0lSz 0 2 535 07-07-2015 07:16
Ostatni post: K4r0lSz
Information Overmax Qualcore 7022 3G (Dual SIM) K4r0lSz 0 2 331 01-07-2015 07:09
Ostatni post: K4r0lSz
Information Overmax Qualcore 7021 3G (Dual SIM) K4r0lSz 0 2 306 31-03-2015 08:38
Ostatni post: K4r0lSz
  Overmax Edutab 3 + Huawei E3131 [Plus] - problem z połączeniem szczepan 2 4 113 02-01-2015 02:09
Ostatni post: szopen