[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Overmax Solution 10 II - nie można połączyć się z Internetem
26-10-2014, 14:44
Post: #1
Overmax Solution 10 II - nie można połączyć się z Internetem
Witam.

Może pokrótce. Kupiłem tablet Overmax Solution 10 II z Dual Sim, zamówiłem kartę Aero2, włożyłem ją do tabletu - brak Internetu. Poczytałem co trzeba zrobić żeby zadziałał (na YouTube ktoś wstawił filmik krok po kroku), ustawienia APN, WCDMA itp. Zrobiłem wszystko jak napisali toczka w toczkę i dalej nie mogę się połączyć. Sprawdziłem tablet pod kątem karty SIM Play'a - Internet choć kuleje to działa - czyli to nie wina tabletu. Sprawdziłem kartę Aero2 u wujka na jego ustawieniach w telefonie - działa, hula jak szalony, wpisałem to co on ma na swoim telefonie w ustawieniach na moim tablecie - nie działa. Nie wiem co jest powodem tego że na tym tablecie nie chce to zadziałać, sprawdzałem w obu slotach na SIM - nie działa.

Stąd moja prośba. Może ktoś, jakiś omnibus, jest w stanie mi pomóc co zrobić od A do Z żeby to zadziałało. Może jest jakaś opcja resetu tabletu do ustawień fabrycznych, może to by pomogło - nie wiem. Słyszałem że może mam coś nie tak z przeglądarką, ale nie sądzę żeby to była tego wina bo skoro przeglądarka działa na karcie Sim Play'a to chyba nie jej wina. Sądzę że bardziej problem tkwi w ustawieniach, co, gdzie zaznaczyć a czego nie, ale moja wiedza w zakresie jest dość znikoma stąd nie umiem sam sobie pomóc.

Czuję się trochę jak tuman co tego nie potrafi ogarnąć a jest to chyba dosyć proste.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Paweł
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-10-2014, 15:29
Post: #2
Overmax Solution 10 II - nie można połączyć się z Internetem
Dobra, spróbujmy. Najpierw ustalmy fakty: na czym stoimy w tej chwili - wszystkie punkty są ważne.
1. Karta SIM jest w tablecie i nie ma żadnych komunikatów błędu typu Brak SIM?
2. Karta jest w gnieździe oznaczonym 3G/WCDMA lub jest wybrana jako łącząca się z siecią 3G?
3. Jest sygnał sieci Aero2 na pasku systemowym?
4. Zaznaczyłeś zgodę na transmisję w roamingu?
5. Włączyłeś przesył danych przez kartę Aero2 (najprościej włożyć TYLKO kartę Aero2, żadnej innej).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-10-2014, 16:09
Post: #3
Overmax Solution 10 II - nie można połączyć się z Internetem
Ok.

Karta SIM Aero2 jest włożona w tablet do gniazda numer 1. Bez żadnych komunikatów. W prawym górnym rogu tabletu mam mini wykresik zakresu sieci który jest szary, z małym czerwonym krzyżykiem, czasem zmieniającym się w lupę jakby szukał sieci. Na głównym ekranie tabletu przed odblokowaniem widnieje napis "Searching for new network" - (android 4.2 na tym tablecie jest dość średnio spolszczony).
Mam oznaczenia gniazd sim1 i sim2. Wchodzę sobie w ustawienia "Zarządzanie Kartami SIM" i mam w "Informacje SIM" "Aero 2 Sp. z.o.o. 01" "Połączenie danych" "Aero 2 Sp. z o.o. 01".
Ustawienia danych w roamingu mam włączone ptaszkiem.
3G mam wlączone ("Enable").
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-10-2014, 16:23
Post: #4
Overmax Solution 10 II - nie można połączyć się z Internetem
Przełóż do gniazda 2 i powtórz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-10-2014, 16:27
Post: #5
Odp: Overmax Solution 10 II - nie można połączyć się z Internetem
A jak wybierzesz szukanie reczne sieci? To pojawia się plus lub aero2?

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-10-2014, 16:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-10-2014 16:44 przez OoBe1979.)
Post: #6
Overmax Solution 10 II - nie można połączyć się z Internetem
Przełożyłem kartę SIM do drugiego slotu - tamten wcześniejszy był numer 2, ten jest numer 1. Podobna sytuacja jak powyżej opisałem.

Co do sugestii kolegi spag'a - w preferowanych sieciach mam : Plus 2g, Plus 3g, Aero 2 2g, Aero 2 3g.

Natomiast przy operatorach sieci, wyszukiwanie manualne dostępnych sieci wychodzi mi jedynie dostępna sieć - Aero 2g, Aero 3g.

Play, Era, Orange są oznaczone "Forbidden" co nie dziwne skoro nie mam żadnej z kart powyższych sieci włożonych do tabletu.

Zaczynam się zastanawiać czy aby nie mieszkam na jakiejś pipidówie gdzie Aero2 nie ma zasięgu ale skoro u wujka w telefonie działa a mieszkamy oboje w granicach miasta Kraków... to byłoby trochę dziwne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-10-2014, 16:52
Post: #7
Overmax Solution 10 II - nie można połączyć się z Internetem
Istnieje ryzyko, że twój tablet po prostu nie ma UMTS 900, a jedynie 2100 i 850 i dlatego nie loguje się do Plusa.
Jak rozumiem próba ręcznego zalogowania do Aero2 3G (de facto plusa) nie udaje się?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-10-2014, 16:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-10-2014 17:24 przez OoBe1979.)
Post: #8
Overmax Solution 10 II - nie można połączyć się z Internetem
Ręczne logowanie zarówno do Aero 2 2g jak i 3g się nie udaje. Myśli długo, z informacją że rejestruje, po czym wyskakuje komunikat że nie można teraz połączyć się z siecią.

Jest to o tyle dziwne że producent się zapiera że obsługa Aero 2 jest (inaczej bym tego złomu nie kupił). Zresztą nawet na Waszej stronie w opisie tego modelu jest adnotacja że działa na nim Aero 2 więc już nie wiem co mam o tym myśleć. Ok, mimo wszystko dziękuję za pomoc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-10-2014, 17:52
Post: #9
Overmax Solution 10 II - nie można połączyć się z Internetem
wyjdź na zewnątrz lub udaj się do tego wspomnianego wujka, nawet w dużych miastach zasięg wewnątrz pomieszczeń może sprawiać problemy (takie lokalizacje znalazłem jeszcze niedawno w centrum Wrocławia i Poznania, o Krakowie się nie wypowiem bo przetestowałem tylko kilka miejsc i to dość dawno, a raportów użytkowników nie przybywa jakoś intensywnie)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-11-2014, 15:32
Post: #10
Overmax Solution 10 II - nie można połączyć się z Internetem
Tak gwoli aktualizacji problemu z tabletem Overmax Solution 10 II. Dziś po wielkich bojach udało się w końcu mojemu kuzynowi (za co mu wielkie dzięki) uruchomić Aero2 na tym tablecie. Trzeba było dokonać aktualizacji systemu za pośrednictwem pack'a aktualizującego ze strony Overmax + kilku darmowych programów (według instrukcji jakie podają na stronie Overmax - zakładka Instrukcje). Te programy "czyszczą" tablet i robią aktualizację nowego systemu. Od tego momentu wszystko hula bez zarzutu. Piszę to gdyby ktoś kiedyś miał podobne problemy i nie mógł sobie poradzić.

Uprzedzam jednak że nie jest to takie proste i trzeba korzystać z instrukcji krok po kroku ze strony Overmax.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Information Overmax Steelcore 1020 3G (Dual SIM) K4r0lSz 0 2 595 11-08-2015 06:41
Ostatni post: K4r0lSz
Information Overmax Qualcore 1020 3G (Dual SIM) K4r0lSz 0 2 535 07-07-2015 07:16
Ostatni post: K4r0lSz
Information Overmax Qualcore 7022 3G (Dual SIM) K4r0lSz 0 2 331 01-07-2015 07:09
Ostatni post: K4r0lSz
Information Overmax Qualcore 7021 3G (Dual SIM) K4r0lSz 0 2 307 31-03-2015 08:38
Ostatni post: K4r0lSz
  Overmax Edutab 3 + Huawei E3131 [Plus] - problem z połączeniem szczepan 2 4 115 02-01-2015 02:09
Ostatni post: szopen