[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Overmax OV-TB-08B + Huawei E1752 (Orange) [OK po roocie]
29-01-2013, 21:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2013 11:13 przez szopen.)
Post: #1
Overmax OV-TB-08B + Huawei E1752 (Orange) [OK po roocie]
Witam,
Zauważyłem, że sporo było poruszane na temat podłączenia się do neta za pomocą modemu Huawei E1572 z ORANGE. Co prawda wasze poradniki pomogły mi ustawić go do połączenia się z internetem pod windows 8 przy użyciu programów top.netinfo oraz mobile partner (działa na obu) jednak mimo to mam problem z konfiguracją modemu pod tablet (Overmax). Modem jest wykrywany (mryga niebieska ikonka na modemie) jednak mimo konfiguracji APN na darmowy w tablecie wciąż nie znajduje sieci operatora ani też połączenia z internetem. Przyznam się, że próbowałem już wszystkiego nawet podłączenia innego modemu do mojego tablet'a co zaskutkowało łatwy i szybki dostępem do internetu (bez konieczności konfiguracji czegokolwiek) - był to modem z Ery wraz z kartą Ery. Czy wgranie oprogramowania na modem może coś dać? Jeśli tak jak to zrobić, proszę o pomoc!Sad

szopen: podzieliłem wątek, jeśli możesz uzupełnić model tabletu w tytule posta będziemy wdzięczni
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-01-2013, 22:54
Post: #2
RE: Huawei E1752 z orange
Miganie na niebiesko nie oznacza rozpoznania. Podłącz do zasilacza sieciowego USB - też zamiga, a zasilacz raczej nie "rozpoznaje" modemów Smile
E1752 (bo pewnie o niego chodzi) po prostu nie jest obsługiwany przez tableta i tyle.
Musisz ustalić preferowaną kolejność urządzeń w modemie i odpowiednio ją zmienić (podobnie jak w opisach dla E3131 i E353 dla tabletów) i następnie dodać VID, PID i ciąg przełączający odpowiedni dla tego modemu do plików konfiguracyjnych tableta (po jego zrootowaniu).
Powinno być do zrobienia, ale proste na pewno nie.
No i simlocka nie może być w modemie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-01-2013, 23:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-01-2013 23:13 przez bunny89.)
Post: #3
RE: Huawei E1752 z orange
No więc zacznę od tego co zrozumiałem. Simlock'a nie ma ani żadnych zabezpieczeń PIN sprawdzone przez topnetinfo. Owszem po podłączeniu do zasilacza zawsze miga ale w momencie gdy go rozpoznaje przez urządzenie do którego zostanie podłączone zaczyna migać na niebiesko, a gdy jest stała - niebieska dioda jest połączenie z internetem. Tablet wykrywa urządzenie bo MMC i MNC ustawia automatycznie. Nie bardzo się znam, ale czy naprawdę ten modem nie nada się do tablet'a? Jeżeli nikt nie ma pomysłów jesteś mi w stanie polecić model za parę groszy, który zadziała zarówno pod windowsem jak i androidem bez konieczności zaawansowanych ustawień ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-01-2013, 23:42
Post: #4
RE: Huawei E1752 z orange
Dobra, to ja czegoś nie zrozumiałem: jeżeli pola MCC i MNC są prawidłowo wypełniane automatycznie wartościami (dla Aero2) 260 i 17, to zadziałać powinno (tablet rozpoznał modem) - po prawidłowej konfiguracji.
1. APN - darmowy, nazwa profilu dowolna, po zapisaniu profil został wybrany jako aktywny
2. Zgoda na transmisję w roamingu
3. Włączenie transmisji danych

PS: podłącz modem do zasilacza i poczekaj dłużej - zacznie też migać na niebiesko Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-01-2013, 00:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-01-2013 00:51 przez bunny89.)
Post: #5
RE: Huawei E1752 z orange
Wszystko się zgadza miga na niebiesko od razu po podłączeniu czyli modem jest rozpoznany ale na tym koniecSad Podłączałem modem Ery to wyskakiwała ikonka 3G przy zegarze tutaj jej nie ma choćbym nie wiem ile czekał na nią. A szkoda bo mam wrażenie, że jestem już naprawdę blisko i nie chętnie się poddaje!Tongue APN- "darmowy" nazwa-"aero" MCC- "460" (automatycznie) MNC - "01" (automatycznie) Protokół APN - "IPv4" (automatycznie) reszta jest nieustawiona. Pozostałe punkty Twoje tzn 2 i 3 są włączone. Coś przeoczam chybaSad
Ps. Dodam że wyszukiwanie sieci też trwa w nieskończoność
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-01-2013, 01:45
Post: #6
RE: Huawei E1752 z orange
Dla Aero2 MCC powinno być 260, a MNC - 17. Wszelkie inne wartości są bezsensowne.
Jeżeli MCC i MNC są OK (na razie nie wygląda na to), to pozostaje tylko sprawdzenie, czy profil jest na 100% aktywny - punkt obok profilu musi być zaznaczony.

Wyszukiwanie zwykle się nie udaje - to normalne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-01-2013, 02:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-01-2013 02:25 przez bunny89.)
Post: #7
RE: Huawei E1752 z orange
rozumiem, że szukamy nawet najbardziej banalnych rozwiązań tj zaznaczenie profilu, bardzo dobrze, mogłem coś przeoczyćSmile ale jednak to nie to, profil jest zaznaczony, jednak teraz już wiem, że to nie automatyczne wykrycie modemu ustawia wartości MCC i MNC ale automatycznie tablet przy próbie dodania APN nowego ustawia te wartości co napisałem wyżej i przy próbie ich zmiany po prostu nie zapisuje profilu (zapisany automatycznie jest usuwany po wpisaniu danych wartości). Przy wyborze z menu "Resetuj ustawienia" otrzymałem 3 profile o nazwach China Unicom 3G, MMS i jakiś chiński - trzeci.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-01-2013, 12:21
Post: #8
RE: Huawei E1752 z orange
A jak wsadzisz kartę innego operatora to wykrywa prawidłowe wartości MCC i MNC?
Modem w laptopie z kartą Aero2 działa poprawnie?

To byłoby ciekawe odkrycie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-01-2013, 01:15
Post: #9
RE: Overmax + Huawei E1752 (Orange)
Za każdym razem wykrywa ten modem jako MCC 460 i MNC 01, czyli są to typowe ustawienia dla nowego APN. Jednak nie da się przestawić tych wartości bo automatycznie kasowany jest cały nowo wprowadzany punkt APN. Na laptopie wszystko śmiga. Podłączałem różnymi sposobami zarówno Mobile Partner jak i top.net.info i nigdzie nie ma blokad typu simlock ani też kodu pin.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-01-2013, 14:33
Post: #10
Odp: Overmax + Huawei E1752 (Orange)
Mcc 460 sugeruje Chiny. Może to jakiś trik zeby tylko podłączac z kartami china mobile. Moze nie koniecznie normalny simlok a jakiś programowy ala Vodafone

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-02-2013, 19:23
Post: #11
RE: Overmax + Huawei E1752 (Orange)
Nie bardzo wiem w czym ma mi pomóc informacja o simlock'u programowym ;( próbowałem podłączyć kartę Aero z innym modem Huawei i także go wykryło z tymi samymi parametrami. Czy wgranie sterowników bądź jakiegoś oprogramowania na Androida nie dałoby jakiegoś efektu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-02-2013, 21:40
Post: #12
RE: Overmax + Huawei E1752 (Orange)
MCC 460 to zwykle domyślny MCC wyświetlany przez wiele urządzeń w przypadku problemów (w końcu pochodzą z Chin Smile
Niestety moja wiedza się tutaj kończy, nie miałem takiego przypadku.

Możesz próbować zrootować tableta i użyć pppwidget.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2013, 04:21
Post: #13
RE: Overmax + Huawei E1752 (Orange)
Czyli jak rozumieć, że modem przechodzi z trybu zielonej migającej lampki do niebieskiej migającej odnajduje router ale go nie może ustawić bo tablet zawiera blokadę na urządzenia nie posiadające niewgrany soft oraz sterowniki do urządzenia (te które nie są plug&play). To takie moje rozumowanie na tzw. "chłopski rozum". Tablet firmy overmax jest z reguł zrootowany fabrycznie z tego co wyczytałem. Nie bardzo wiem jakie ma mieć zastosowanie w tym przypadku pppwidget?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2013, 12:29
Post: #14
RE: Overmax + Huawei E1752 (Orange)
Nie, pomieszałeś wiele spraw, do tego odwróciłeś kilka podstaw.
1. Modem znajduje sieć samodzielnie - to czy coś jest do niego podłączone jest mu kompletnie obojętne. Podłącz modem do zasilacza USB - też zamiga na niebiesko.
2. Router, komputer, tablet i inne urządzenia korzystające z modemu muszą umieć się z nim dogadać. Do tego potrzeba sterowników.
Sterowniki w Windows i OSX instaluje się z wirtualnego napędu wbudowanego w modem. W przypadku Linuksa, Androida i innych urządzeń (np. routerów) sterowniki muszą być wbudowane w urządzenie.
3. Urządzenie, poza posiadaniem sterowników, musi także umieć rozpoznać modem. Dzieje się to na podstawie identyfikatorów VID (producenta) i PID (produktu). Na podstawie powiązania VID:PID z konkretnym sterownikiem możliwe jest uruchomienie (i pełne rozpoznanie) urządzenia.
4. Modemy 3G na USB mają jeszcze jeden trick: po podłączeniu nie są (dla komputera) modemami, a wirtualnymi napędami CD. Dopiero po zainstalowaniu sterowników wydają one polecenie do modemu, które przełącza modem tak, żeby widać było wszystkie elementy modemu (tzw. przełączenie w tryb modemu).

Mając wszystkie elementy: sterownik, identyfikatory VID:PID i ciąg przełączający można uruchomić modem. Ale po tym wszystkim może się okazać (jak w twoim przypadku), że połączenie modem+SIM Aero2 powoduje jakiś dziwny problem, że sterownik nieprawidłowo odczytuje z karty SIM identyfikatory MCC i MNC - a bez tego nie da się prawidłowo obsłużyć modemu i połączenia z siecią.

pppwidget w tej całej operacji zastępuje w 100% podsystem obsługi modemów w tablecie i sam wykonuje wszystko: od rozpoznania modemu, przez przełączenie i podpięcie własnych sterowników, aż po zarządzanie profilem połączenia. Ponieważ jednak działa niskopoziomowo (sterowniki systemu to jest niski poziom) wymaga uprawnień administracyjnych. czyli tzw. "zrootowania" urządzenia. Bez tego nie działa wcale.

Jakieś pytania?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2013, 12:35
Post: #15
RE: Overmax + Huawei E1752 (Orange)
tak zamotałeś, że nie do końca rozumiem co chciałeś napisać, ale po kolei

1) zielona lampka = logowanie do sieci 2G, niebieska do 3G, modemy Huawei nie wymagają dodatkowej inicjalizacji (proponuję prosty eksperyment - podłącz modem do ładowarki/zasilacza usb - jeśli jest zasięg A2 zobaczysz niebieską diodę, chociaż oczywiście modem podłączony tylko do zasilania jest zupełnie bezużyteczny)

2)
bunny89 napisał(a):odnajduje router

jaki router?

3)
bunny89 napisał(a):bo tablet zawiera blokadę na urządzenia nie posiadające niewgrany soft oraz sterowniki do urządzenia (te które nie są plug&play)
po pierwsze nie chodzi o żadną blokadę - brak oprogramowania sterującego i sterowników w systemie operacyjnym tabletu powoduje niemożność działania modemu
nie istnieją jak dotąd żadne modemy "plug&play" działające w każdym środowisku operacyjnym - to określenie może dotyczyć windows, macosx lub niektórych dystrybucji linuxa

bunny89 napisał(a):Tablet firmy overmax jest z reguł zrootowany fabrycznie [...] Nie bardzo wiem jakie ma mieć zastosowanie w tym przypadku pppwidget?
jest zrootowany, czyli możesz zainstalować na nim dowolne oprogramowanie, niezależnie od tego czy jest certyfikowane przez producenta i google czy nie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-02-2013, 14:37
Post: #16
Odp: Overmax + Huawei E1752 (Orange)
z tym rootowaniem to nie do końca tak jest. . .
zezwolenie na instalację aplikacji z dowolnego źródła z rootem nie ma nic. wspólnego
sprzęt zrootowany to taki, do którego możemy zalogować się jako root czyli innymi słowy mamy uprawnienia administracyjne do grzebania w plikach systemowych (między innymi ale w tym przypadku właśnie o to grzebanie chodzi)

pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-02-2013, 04:19
Post: #17
RE: Overmax + Huawei E1752 (Orange)
Dziękuje za zaangażowanie się w tym temacie bowiem byłem bliski rezygnacji, szczególnie podziękowania dla jakubd za rozjaśnienie wielu spraw o których nie miałem pojęcia. Problem został rozwiązany po zrootowaniu tabletu za pomocą programu RootScript - http://dl.dropbox.com/u/154623/004.Root-Script.rar (dodam, że żadna inna metoda nie zadziałała). Następnie pozostało już tylko zainstalowanie pppwidget i ustawieniu APN na "darmowy". Aero śmiga aż miło! Overmax OV-TB-08B działa z Huawei E1752 w sieci AERO!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-02-2013, 12:57
Post: #18
RE: Overmax OV-TB-08B + Huawei E1752 (Orange) [OK po roocie]
pppwidget jest tutaj jednak czasem niezawodny Smile
Dzięki za potwierdzenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-02-2013, 00:03
Post: #19
RE: Overmax OV-TB-08B + Huawei E1752 (Orange) [OK po roocie]
Akurat root do zainstalowania pppwidget był zbyteczny - pppwidget już dość dawno jest w sklepie za free.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-02-2013, 00:10
Post: #20
RE: Overmax OV-TB-08B + Huawei E1752 (Orange) [OK po roocie]
Instalacja to nie problem - root jest wymagany do działania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Information Huawei MediaPad T1 7.0 Plus K4r0lSz 0 9 681 21-04-2016 07:33
Ostatni post: K4r0lSz
Information Huawei Honor X2 (Dual SIM) K4r0lSz 0 5 678 23-09-2015 06:32
Ostatni post: K4r0lSz
Information Overmax Steelcore 1020 3G (Dual SIM) K4r0lSz 0 2 607 11-08-2015 06:41
Ostatni post: K4r0lSz
Information Overmax Qualcore 1020 3G (Dual SIM) K4r0lSz 0 2 549 07-07-2015 07:16
Ostatni post: K4r0lSz
Information Overmax Qualcore 7022 3G (Dual SIM) K4r0lSz 0 2 345 01-07-2015 07:09
Ostatni post: K4r0lSz