[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Otwarcie portu w RBM
14-02-2015, 08:14
Post: #1
Otwarcie portu w RBM
Czy da się w jakikolwiek sposób otworzyć choć jeden port w RBM?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-02-2015, 18:44
Post: #2
Otwarcie portu w RBM
Jeżeli chodzi o ruch od strony sieci do ciebie - to zapomnij. Musisz łączyć się za pomocą VPN, żeby uzyskać bezpośredni dostęp do komputera od strony sieci. A to wymaga dodatkowych nakładów - serwera, albo innej maszyny z zewnętrznym IP.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-02-2015, 19:13
Post: #3
RE: Otwarcie portu w RBM
Próbowałem użyć programu HTTP-Tunnel ale ten pomimo prawidłowej konfiguracji nie łączy się z serwerem zewnętrznym. Natomiast co do zewnętrznego serwera to nie mam do takiego dostępu. Szkoda, że operatorzy blokują ruch przychodzący na wszystkich portach bo wtedy P2P słabo działa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-02-2015, 21:54
Post: #4
Otwarcie portu w RBM
P2P na popularnych torrentach działa OK mimo NAT/filtrowania, choć wiadomo, że wolniej nieco.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-02-2015, 14:29
Post: #5
RE: Otwarcie portu w RBM
Na eMule niestety chodzi to źle, zwłaszcza gdy jakiś utwór ma niewiele źródeł które również nie mają otwartych portów na połączenia przychodzące to można ściągać tydzień i nic nie idzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-02-2015, 23:13
Post: #6
Otwarcie portu w RBM
No tutaj wiele zrobić się nie da - emule po prostu zamiera powoli jako taki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-02-2015, 07:36
Post: #7
RE: Otwarcie portu w RBM
Będę musiał poszukać innego źródła, chodź jak dotąd eMule był dobry pod względem możliwości ściągania utworów w wysokiej jakości - wystarczyło poszukać utwory ze zmiennym bitrate.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-02-2015, 10:49
Post: #8
Otwarcie portu w RBM
Znalezienie nawet FLACów nie wymaga już emule - od tego masz wyszukiwarki torrentów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-02-2015, 11:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2015 11:05 przez Arathefu.)
Post: #9
Otwarcie portu w RBM
µTorrent działa całkiem dobrze na RBM. Oprócz tego są stronki gdzie można normalnie pobrać kawałki w dobrej jakości. Poza tym mp3 z vbr brzmią dziadowo (chyba że mówisz o FLACach).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-02-2015, 17:36
Post: #10
Otwarcie portu w RBM
AeroPlayUser napisał(a):Próbowałem użyć programu HTTP-Tunnel ale ten pomimo prawidłowej konfiguracji nie łączy się z serwerem zewnętrznym. Natomiast co do zewnętrznego serwera to nie mam do takiego dostępu.
no to sam sobie przeczysz

tego typu programy WYMAGAJĄ dostępu do serwera, a zapewne próbowałeś tego
http://http-tunnel.sourceforge.net/

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-02-2015, 17:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2015 17:47 przez AeroPlayUser.)
Post: #11
Otwarcie portu w RBM
Zgadza się, po prostu za mało wiedzy, a w internecie nie doszukałem się informacji, myślałem że ten program łączy się z jakimiś darmowymi ogólnie dostępnymi serwerami. Próbowałem jeszcze http://www.vpnbook.com/ poprzez połączenie VPN ale pomimo iż Windows się łączy to eMule się nie łączy poprzez ten dostęp.

Jest jakaś dobra wyszukiwarka utworów na torrentach lub strona żeby była wiadomo od razu czy jest dobra jakość?

Nie zauważyłem żeby VBR miał kiepską jakość. Za to utwory ze stałym bitrate, te poniżej 320 miały często jakość słabą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-02-2015, 18:12
Post: #12
Otwarcie portu w RBM
VBR nie gwarantuje dobrej jakości (bo to po prostu zależy od realnego bitrate)

mp3 to generalnie kiepski format, ale znam mnóstwo ludzi, którzy nie słyszą różnicy, choć pewnie jest to też kwestia sprzętu używanego do odsłuchu
(w przypadku 320kbps ja sam jej nie słyszę, przynajmniej jeśli nie jest to muzyka klasyczna)
jednak do samochodu mp3 jest całkiem OK, bo warunki odsłuchu są po prostu kiepskie

PS źródeł nie znam - może jestem jakiś nienormalny, ale nie jestem złodziejem i daję na sobie zarabiać zarówno złodziejskim koncernom jak i wydawanym przez nie artystom

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-02-2015, 18:17
Post: #13
Otwarcie portu w RBM
Podobno (zgodnie z przepisami) można legalnie ściągać muzykę z sieci na własny użytek (nie do rozpowszechniania i nie na sprzedaż).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-02-2015, 19:19
Post: #14
Otwarcie portu w RBM
ja wiem co to jest dozwolony użytek - m.in. zezwala on na dzielenie się muzyką ze ZNAJOMYMI
(wolę jednak format cd-audio)

samo ŚCIĄGANIE (w sensie pobierania) jest legalne, choć jest to "na granicy prawa"

tyle, że sieci p2p są nielegalne pod tym względem z powodu równoczesnego udostępniania pobieranych treści...(chyba, że CAŁKOWICIE wyłączysz udostępnianie, nawet podczas ściągania, ale generalnie nie znam klienta p2p w którym jest to skutecznie wykonalne)

jakkolwiek odeszliśmy od tematu

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-02-2015, 19:52
Post: #15
Otwarcie portu w RBM
Ja włączam tylko po to żeby ściągnąć, później od razu wyłączam.

Też wolę CD-Audio, można ewentualnie zgrać z płyty do mp3 i jakość jest OK.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-02-2015, 20:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2015 20:32 przez szopen.)
Post: #16
Otwarcie portu w RBM
AeroPlayUser napisał(a):Ja włączam tylko po to żeby ściągnąć, później od razu wyłączam.
czyli w razie W ryzykujesz ściganiem przez odpowiednie organy - udostępniasz OBCYM w trakcie ściągania

kiedyś muzyka na licencjach CC była legalnie i bezproblemowo dostępna w sieciach p2p również w formatach innych niż mp3 (na 100% były też wersje ogg czyli mogące operowac kodekiem FLAC)
teraz jest nieco inaczej - wraz z komercjalizacją (chodzi o sprzedaż praw do wykorzystywania komercyjnego tych utworów) w zasadzie dostępne są tylko mp3

linki (oczywiście jest tam dostępna muzyka "alternatywna" ale praktycznie każdy gatunek)
http://jamendo.com/
http://freemusicarchive.org/
http://musique-libre.org/

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-02-2015, 21:33
Post: #17
RE: Otwarcie portu w RBM
No dobra to nie będę ściągał przez eMule skoro to nielegalne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-02-2015, 22:06
Post: #18
Odp: RE: Otwarcie portu w RBM
(16-02-2015 21:33)AeroPlayUser napisał(a):  No dobra to nie będę ściągał przez eMule skoro to nielegalne.

Ściąganie jest legalne.
Udostępnienie jest nielegalne.
Jak wspomniano podczas ściągania w sieciach p2p nastepuje tez udostępnianie nawet malej ilości bajtów i to z punktu prawa jest tym nielegalne.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-02-2015, 00:43
Post: #19
Otwarcie portu w RBM
Ogólnie warto mieć świadomość co robimy i kto na tym traci/zyskuje i w jakich sytuacjach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-02-2015, 02:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-02-2015 02:05 przez spag.)
Post: #20
Odp: Otwarcie portu w RBM
Troche off topic
Ogólnie przemysł muzyczny jest tak zawezony ze to kto będzie na topie zalezy od wytwórni gdyz to ona zgarnia najwięcej (jej ryzyko biznesowe tez jest najwyzsze), może to być dziwne co powiem ale dla artystów nie ma znaczenia ile sprzedadza plyt do pewnego poziomu, jest to wazne jeśli plyta odniesie sukces bo mozna wtedy wynegocjować lepsze warunki z koncernem fonograficznym. Głównym przychodem artystów dlatego sa koncerty, wiec artysta patrzy na to ile imprez obskoczy (różnego rodzaju sylwestry, otwarcia jakis marketow Big Grin , imprezy dla firm etc.) szopen chyba jest blizej tej branży.
Z czego to wynika? Na koncerty z których dochód na artysta, koncern nie ma wpływu. Natomiast na sprzedaż a co za tym idzie procent od sprzedanych płyt oraz od częstotliwości puszczania utworów w radio czy tv co wiąże się z tantiemami od prezentacji utworów koncerny mają bo moga uznać ze lepsza strategia to np. 10 artystów wrzucamy na rmf 5 na radiozet a tego X to nie dajemy to radia.
A im mniej odtwarzany artysta tym mniej znany/zapamietany.

Zastanówcie się czemu w rmf nie ma tych samych artystów lub utworów które sa w zetce i odwrotnie.
Kiedys była taka artystka z Francji juz nawet nie pamiętam jej nazwy ale byla puszczana caly czas w zet pewnego razu to uslyszalem zapowiedź jej utworu typu najpopularniejsza naj naj naj. może ona była w zet naj bo gdzie indziej jak na lekarstwo. Była to typowa zagrywka cytujac (dr Goebbelsa??) "Kłamstwo wielokrotnie powtarzane staje się prawdą".
從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz