[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Omijanie CAPTCHA
03-04-2014, 18:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2014 11:25 przez jakubd.)
Post: #1
Omijanie captcha
Ciekawy wąŧek. Polecam lekturę tej stronki - czy było by to również możliwe z aerokapciem? http://www.debasish.in/2012/01/bypass-ca...n-and.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2014, 18:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2014 20:57 przez spag.)
Post: #2
.
Bodajże na gazeta.pl poniżej artykułu o kapciu (link gdzieś na tym forum) było ze jest usługa wpisywania 2gr/kapec jak to sie dzieje nie wiem.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2014, 19:51
Post: #3
dekapeć - dyskusja ogólna
Usługa realizowane przez... człowieka gdzieś w trzecim świecie? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2014, 20:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2014 21:21 przez szopen.)
Post: #4
dekapeć - dyskusja ogólna
spag napisał(a):ze jest usługa wpisywania 2gr/kapec
hehe wystarczy się zastanowić - bez dostępu do netu nie możesz nikomu przesłać/przekierować tego kapcia do rozwiązania za te 2 grosze

a usługi antykapciowe to domena spamerów i chamskiego pozycjonowania

areuo napisał(a):czy było by to również możliwe z aerokapciem?
niestety Aero2 zafundowało nam wersję na tyle trudną, że można przyjąć, że niemożliwą do rozwiązania przez proste OCRy na obecnym etapie ich rozwoju - serwowane są 2 słowa - jedno z nich jest łatwe to jest to za pomocą którego google przy pomocy ludzkiego OCRa rozpoznaje sobie skanowane teksty (zamiast "łatwego" słowa można np. za każdym razem wpisywać słowo dupa), a drugie trudne i jest generowane sztucznie i tak naprawdę tylko za pomocą tego trudnego jest weryfikowana poprawność rozwiązania

jakubd napisał(a):TNI jest closed source dlatego nie jestem pewien co do chęci współpracy.
co ma piernik do wiatraka?
jakkolwiek jest to closed source i autor jest jeden

tak naprawdę jedyne czego potrzeba użytkownikom BDI to dobrego wsparcia prawnego, aby udowodnić, że obecna praktyka jest sprzeczna z warunkami rezerwacji częstotliwości, czyli by obalić tezę, że jakoby wszystko jest OK (wielu z nas widzi luki, ale do tego potrzebni są prawnicy, implementacja też budzi zastrzeżenia do zgodności choćby z regulaminem BDI)

innego rozwiązania nie widzę, i raczej nie ma co się łudzić, że reCaptcha jest łatwa do obejścia

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2014, 11:43
Post: #5
Omijanie CAPTCHA
Hindusi bardzo sobie cenią przepisywanie captchy. Dla nich dobra fucha, a dla nas niska cena. Są usługi specjalne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2014, 20:32
Post: #6
Omijanie CAPTCHA
tyle, że szybciej samemu przepisać niż komuś to zlecać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2014, 21:04
Post: #7
Odp: RE: Omijanie CAPTCHA
(04-04-2014 20:32)luQas napisał(a):  tyle, że szybciej samemu przepisać niż komuś to zlecać.

Tu się z Tobą zgodzę. Nie wiem do czego jest ta usługa i jak działa. A przy aero2 i tak bezużyteczna bo kapec jest jakby "wewnętrzny", może właśnie przez to ze jest taka usługa Big Grin jak mowi powiedzenie polak potrafi.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-04-2014, 10:53
Post: #8
RE: Omijanie CAPTCHA
Chciałem dziś przetestować, czy da się ominąć kapcia po prostu przez wyjęcie i włożenie modemu - dla mnie to jest prostsze niż cała ta kretyńska procedurka wpisywania durnych słówek. Niestety kapeć pojawił mi się dziś tylko raz, o 8:12, po pierwszej godzinie połączenia. Po następnej godzinie, czyli o 9:12, się nie pojawił, o 10:12 też nie - połączenie po prostu zostało nawiązane automatycznie od nowa.
A dlaczego to piszę? Ano dlatego, że strona kapcia informuje właśnie o konieczności restartu połączenia przez użytkownika. Dla mnie to już przerost formy nad treścią, by wpisywać słowa a potem jeszcze ręcznie restartować połączenie. Wyjęcie i włożenie modemu jest prostsze, zwłasza jeśli ktoś używa programu, który łączy się automatycznie po wykryciu modemu.

Co Wy na to? Czy da się ominąć kapcia przez wyjęcie i włożenie modemu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-04-2014, 12:53
Post: #9
Omijanie CAPTCHA
Nie, nie da się w ten sposób ominąć kodu.
Dyskusja na tematy omijania trwa, nie ma na razie większego sensu według mnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-04-2014, 13:19
Post: #10
Omijanie CAPTCHA
Czyli system po prostu wykrywa połączenie danej karty SIM i na tej podstawie przyznaje kapcia?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-04-2014, 21:08
Post: #11
Omijanie CAPTCHA
Jeżeli kapeć=tak (docelowo - od ostatniego rozwiązania kapcia minęło 60 minut), to przy połączeniu tą kartą SIM połącz z systemem kapciowym. Jeżeli kapec=nie -> połącz normalnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-04-2014, 21:29
Post: #12
Omijanie CAPTCHA
reCAPTCHA służy Googlom do rozszyfrowywania słów z zeskanowanych książek, słów nierozpoznanych przez automat OCR. Skoro algorytmy googlowe sobie z tym nie radzą, tzn, że nie jest łatwo. A system działa na prostej zasadzie. Słowo ze skanera, które jest nieczytelne dla automatu leci jako obrazek do stron, które kapcia linkują z google. Podkładane jest to jednocześnie na wiele stron. Człowiek rozpoznaje i wpisuje wersję literową. I przy okazji uzupełnia słowo w bazie google i rozszerza liczbę książek w wersji elektronicznej. Jednak jest małe ale...
Są dwa typy słów. Rozpoznane i nierozpoznane. Słowa rozpoznane to takie, które już wcześniej ludzie odczytali i wiadomo jakie litery zawierają. Tutaj system zbiera dane "żeby się upewnić".
Ciekawiej jest natomiast ze słowami nierozpoznanymi. Bo skoro system nie wie co to za słowo, to jak je weryfikuje? Bardzo prosto. Jeżeli faktycznie to jest nowe słowo, to poprawność sprawdzana jest tylko na podstawie słowa "drugiego" tego wyraźnego. A to nieczytelne jest tylko do zbierania statystyki, co to może być. Każdy widzi coś innego, ale gdzieś tam większość pokaże co to jest.

Dlatego mamy dwa słowa. Jedno koślawe i drugie całkiem wyraźne. Często zdarza się, że system SAM JESZCZE NIE WIE, co ten koślawiec znaczy i tak naprawdę weryfikacja idzie TYLKO PO SŁOWIE WYRAŹNYM. Jak często mamy słowa nowe a jak często te już "mniej więcej znane" tego google nie podaje.
Dlatego jak słowo jest nieczytelne, proszę wpisywać tylko tą "cześć wyraźną". Często może zaskoczyć. Jest to też furtka do automatu...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-04-2014, 21:53
Post: #13
RE: Omijanie CAPTCHA
Moje doświadczenie w rozwiązywaniu captache jest dokładnie odwrotne. Wystarczy wpisać tylko słowo "koślawe", zwykły skan można pominąć, albo wpisać cokolwiek.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-04-2014, 09:58
Post: #14
Omijanie CAPTCHA
Jest tak, jak pisze damiaszek - to właśnie to koślawe słowo jest znane google - ono nie pochodzi ze skanu, tylko jest generowane przez algorytmy reCAPTCHA. Drugie słowo (to wyraźnie pochodzące ze skanu, zwykle czytelne (czasem tabliczka z numerem domu ze zdjęcia) jest właśnie tym, którego google odczytać nie może i stosuje reCAPTCHA do zeskanowania książek.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-04-2014, 19:05
Post: #15
Omijanie CAPTCHA
dałbym sobie głowę odciąć, że kiedyś jak parę razy źle wpisałem hasło do gmaila to potem do kapcia dałem tylko to czytelne, koślawca odpuściłem... no ale widocznie tu jest tak jak piszecie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-04-2014, 10:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-04-2014 11:26 przez Janko Walski.)
Post: #16
RE: Omijanie CAPTCHA
Z całą pewnością w googlowym kapciu trzeba (i wystarczy) wpisać tylko "koślawca", ale zauważyłem że nie trzeba tego robić całkiem dokładnie. Jeden z 6-7 znaków składających się na obrazek może być przepisany źle, a nawet pominięty (można też dodać 1 znak w dowolnym miejscu).
Można to potestować np. tutaj --> http://www.google.com/recaptcha/demo/ajax
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wyłączenie kodów Captcha przez Aero2 dla ludzi ze słabym wzrokiem. Ekonomista 4 7 206 10-11-2018 18:55
Ostatni post: jakubd
  Problem z captcha i routerem MR3020 crocodil 7 9 042 13-07-2018 23:45
Ostatni post: jakubd
  CAPTCHA i BDI stan obecny (czerwiec 2015) szopen 1 10 085 23-10-2015 08:14
Ostatni post: Lorek
  Brak obrazka po sesji - Captcha timeto1 16 18 674 01-10-2015 12:16
Ostatni post: freshman
  Brak CAPTCHA kinta 3 11 850 26-11-2014 22:22
Ostatni post: kinta