[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oferta abo "NJU INTERNETOWY 29 zł"
06-05-2019, 16:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-07-2019 18:42 przez Ekonomista.)
Post: #1
Oferta abo "NJU INTERNETOWY 29 zł"
Jest to oferta abonamentowa na internet mobilny:
https://www.njumobile.pl/oferta/internet-mobilny/29

, chociaż z tej karty można dzwonić, SMS/MMS'ować po "standardowych" stawkach (tj.: 19 gr/min, 9 gr/SMS, 19 gr/MMS).

Więc:

Dostajemy na początek kartę i umowę do podpisania kurierem i otrzymujemy 40 GB, w tym w roamingu w UE 2,43 GB, a po wykorzystaniu 40 GB prędkość w kraju obniży się do 1 Mb/s.
W praktyce, bez względu na moment w miesiącu, kiedy karta została uruchomiona (a uruchomienie u mnie następowało na następny dzień po podpisaniu papierów i odebraniu karty od kuriera), trwa kilkanaście dni "okresu niepełnego", w którym, jak dobrze pamiętam, jest proporcjonalna do części miesiąca jaki trwa: ilość danych oraz kwota faktury (sam nie używałem na początku karty).

Docs:

regulamin planu nju internetowy


regulamin usługi „im dłużej, tym lepiej”

Już od początku można uruchomić "darmową usługę" "im dłużej, tym lepiej”, ponieważ:
1. "Z włączoną, bezpłatną usługą „im dłużej, tym lepiej” w miesiącu masz do wykorzystania coraz więcej GB:
- 80 GB po pół roku w nju na abonament,
- 100 GB po roku w nju na abonament,
- 120 GB po 2 latach w nju na abonament.";
2. "Minimalna kwota rachunku wynosi 9 zł. Przestaje Cię ona obowiązywać po 3 pełnych okresach rozliczeniowych, jeśli włączysz bezpłatną usługę „im dłużej, tym lepiej”.

Edit: Usługa już jest włączana automatycznie (nie czytałem regulaminów, więc nie wiem czy tylko dla nowych...
https://www.njumobile.pl/oferta/internet-mobilny/29 ).

Oznacza to, że jeśli w danym miesiącu nie będziesz korzystać z numeru nju internetowy, to nic nie zapłacisz. Twój rachunek może wynosić 0 zł przez maksymalnie 6 okresów rozliczeniowych z rzędu, później Twój numer zostanie przeniesiony do oferty nju na kartę. "
^^punkt ten ma znaczenie jeśli:
a) chcemy przeczekać do 80, 100 lub (o zgrozo 2 lata) 120 GB, nie korzystając z karty (no chyba, że do odbierania, albo doraźnego groszowego użytku);
b) chcemy od czasu do czasu pokorzystać sobie z innych kart z jakimiś tańszymi/darmowymi promocjami, tak czy inaczej usługa obejmuje oba punkty i jest darmowa, a włączyć ją można poprzez:

- zarejestrowane "konto internetowe do zarządzania" na stronie operatora, które też daje możliwość podglądu faktur, billingów, konfiguracji naprawdę wszelkich usług i blokad, a również logowania się do aplikacji (responsywność dla cierpliwych, ale działa, choć są tam bardzo podstawowe funkcje);
- "poprzez wysłanie SMS-a o treści AKT pod bezpłatny numer 8021" - za regulaminem, choć wydaję mi się, że może być tu "czeski błąd", wypadałoby to sprawdzić, myślę, że w najbliższym czasie zadzwonię do BOK'u by potwierdzić czy taka jest treść, chociaż i tak (dalej za tym samym regulaminem):"o włączeniu Usługi Abonent zostanie powiadomiony SMS-em".

Edit: Zadzwoniłem w tej sprawie i okazało się, że treść i nr do SMS'a powyżej ^^ się zgadzają.

Usługę możemy włączyć w każdej chwili, ale jak zrobimy to w pierwszych trzech miesiącach, to skorzystamy z wszystkiego, jeśli później to kwota dociążenia przestanie obowiązywać oraz odpowiednio zwiększy się liczba GB dopiero w momencie włączenia usługi. Tak czy inaczej to zarazem bardzo ważne jak i banalnie proste, aby włączyć tę usługę. Utrudniają życie, ale z frajerów się ciągnie zawsze kasę (wg zasady 80/20" 20% klientów przynosi 80% zysków, a 20% (zapewne innych) klientów przynosi 80% strat przedsiębiorstwa.

Na koniec dopowiem, że te pierwsze kilkanaście dni niepełnego okresu nic nam nie daje, jeśli chodzi o tzw. "Progi stażowe", bo... jest niepełne, więc wychodzi gdzieś w "środku" interesujących nas miesięcy. Więc poczekać trzeba zawsze do końca pełnych okresów, chociaż informacja pojawia się na koncie internetowym dokładnie w danym dniu, kiedy korzystamy jeszcze na"starych zasadach".

Jeśli chodzi o faktury, to nie ma żadnych problemów, dostajemy w pdf'ie na mejla z kilkudniowym opóźnieniem względem "daty" ich wystawienia (zazwyczaj w dzień po końcu okresu, którego dotyczy) i mamy tak około dobry tydzień na zapłacenie. Osobiście płaciłem przed wystawieniem i wszystko się zgadzało, praktycznie liczy się nr indywidualnego rachunku. Jest opcja "płatności online" z linka na fakturze w pdf'ie lecz ta płatność kosztuje dodatkowo 1 zł.

Porady? ...
-podczas rejestracji musimy się zgodzić oczywiście na e-fakturę, ale też sprawdzanie naszej wiarygodności u innych operatorów;
- warto natychmiast założyć konto internetowe i powyłączać wszelkie możliwe dodatkowe usług (np. odbieranie płatnych połączeń) i powłączać blokady premium i t.p. oraz oczywiście włączyć usługę „im dłużej, tym lepiej”;
- ja jeszcze nie zużyłem ani "niepotrzebnej" złotówki, a jeden z okresów z kwotą dociążenia potestowałem speedtesta tej karty, a czekam na pełny rok, czyli 100 GB korzystając innych promocji, a niedługo kasy na redbullu, po DIL'u.
-złożyć zamówienie z linka z Paybacków czy ewentualnie innych goodie, co pokryje z dużą nawiązką kwoty dociążenia;
-pamiętać by nabić chociaż grosz na fakturze w przeciągu pół roku od ostatniej "niezerowej".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Oferta dla centralki alarmowej Integra Robinson74 2 359 17-12-2023 02:11
Ostatni post: Robinson74
  Tania oferta pre-paid Yellow 49 15 771 27-02-2020 00:18
Ostatni post: Robinson74
  Giffgaff - oferta korzystna dla podróżujących czy może fake? Ekonomista 4 3 784 27-05-2018 09:48
Ostatni post: Ekonomista
  Otvarta. Oferta "O! KORZYSTNA!" Ekonomista 0 2 477 20-04-2018 08:56
Ostatni post: Ekonomista
  Internet na karte - jaka oferta z pakietem około 10GB/m-c? ryszard233 13 18 067 07-10-2015 15:06
Ostatni post: szopen