[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nokia 808 lub jaki inny z dobrym aparatem do aero2?
13-11-2013, 15:44
Post: #1
Nokia 808 lub jaki inny z dobrym aparatem do aero2?
Z gsmarena wynika że 808 będzie działać z aero2 - proszę o potwierdzenie i ewentualne uwagi. Lub o polecenie innych modeli z dobrym aparatem w cenie nie większej, najlepiej niższej, niż 808 na allegro. Odnośnie zakupu, gdzie najtaniej i najlepiej, najpewniej? W grę wchodzi niewiele ponad 1000. Chcę pewnego sprzedawce z pewnym tel i gwarancje, możliwie najdłuższą. Na allegro zwykle dają serwisową na parę miesięcy, większość używki. Na co zwracać uwagę przy zakupie żeby się nie naciąć (np. imei)?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2013, 16:54
Post: #2
Nokia 808 lub jaki inny z dobrym aparatem do aero2?
Ogólnie Symbiany są cholernie trudne w konfiguracji w tym także do Aero2, nie wiem czy warto się męczyć. Aparat ma dobry (interesujący projekt), ale to męczarnia, nie telefon.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-11-2013, 02:00
Post: #3
Odp: Nokia 808 lub jaki inny z dobrym aparatem do aero2?
Galaxy S2 działa z aero bez problemu. Aparat nie ma tak dobry jak 808. Chyba jak narazie nokia nie ma konkurencji w tym względzie. A sam symbiant był ciekawym projektem i nie takim strasznym.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2013, 19:01
Post: #4
Nokia 808 lub jaki inny z dobrym aparatem do aero2?
Właśnie jestem pod wrażeniem aparatu. Nie znam się, wiedziałem że to symbian, ale nie myślałem że będzie ciężko z aero2. Pomyślałem android ma zalety ale i wady (np. wysyłanie wszystkiego do googla) wiec dla aparatu mogę spróbować... Trochę mi zapał ostudziliście, może być tak że nie będzie to telefon dla mnie. Galaxy S2 cena dobra tylko różnica w aparatach trochę duża.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2013, 22:56
Post: #5
Nokia 808 lub jaki inny z dobrym aparatem do aero2?
Android nie wysyła nic "do domu" bez twojej zgody.
Symbian jest męczący, bo to dość zabytkowy system i po prostu trudny logicznie patrząc dla przeciętnego użyszkodnika.
Kolejny telefon ze zbliżonym aparatem to Nokia Lumia 1520 (oj drogi) oraz Sony Xperia Z1 (też tani nie jest). 808 to jedyny z tak zaawansowanym aparatem na rynku w tej cenie (wyszedł z produkcji i nie był udany, dlatego tani - to tylko eksperyment Nokii).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2013, 23:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2013 19:06 przez Piotr Łukaszewicz.)
Post: #6
RE: Nokia 808 lub jaki inny z dobrym aparatem do aero2?
A może coś polskiego w rewelacyjnej cenie? Smartfony Media-Tech, właśnie z dual simem, kompatybilne z Aero 2. Rewelacyjne ceny i parametry. Przekonajcie się sami, zachęcamy do przejrzenia pełnej oferty smartfonów i tabletów: http://media-tech.eu/produkty/media-droid

Nasz flagowiec to IMPERIUS ALPHA - polecamy!

Online sklep Media-Tech: http://sklep.media-tech.eu/
W razie pytań służę pomocą, a także zachęcam do korzystania z czatu dostępnego na naszej stronie.
Pozdrawiam,
Piotr Łukaszewicz
______________________
Online Ekspert Media-Tech
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-11-2013, 03:21
Post: #7
Nokia 808 lub jaki inny z dobrym aparatem do aero2?
powiem tak spamem mi to pachnie, jakkolwiek parametry tego smartfona brzmią co najmniej interesująco i jeśli idą w parze z przyzwoitej jakości wykonaniem, to może być interesująca oferta

jakkolwiek podawanie jako parametr techniczny interpolowanej rozdzielczości aparatu (obok mam nadzieję rzeczywistej) pachnie chińskim marketingiem rodem prosto od "mocy PMPO"

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-11-2013, 08:27
Post: #8
Nokia 808 lub jaki inny z dobrym aparatem do aero2?
Z tym ostatnim telefonem jest tylko jeden problem (spam, nie spam warto gościć ludzi z firm/producentów) - jesteśmy w dziale Aero2, a to coś z Aero2 zgodne nie jest:
Cytat:System dwóch kart SIM: WCDMA 2100/850 i GSM 850/900/1800/1900
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-11-2013, 14:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-11-2013 15:02 przez norb77.)
Post: #9
RE: Nokia 808 lub jaki inny z dobrym aparatem do aero2?
8Mpix w tym temacie nie jest żadną rewelacją. Dodatkowo mało znana firma, cena wyższa niż 808 na allegro i podstawa to niezgodność z aero2, pomimo takiej deklaracji. Dla mnie dual nie jest konieczny. Wygląda na to że chcąc zbliżony aparat muszę albo poczekać na spadek cen, albo kupić 808 jako niezły kompakt zakładając że może mi się uda korzystać na nim z aero2. Albo dobry aparat albo bezproblemowe aero2. Symbian już w ogóle nie jest rozwijany? Przy okazji czytam o przejęciu nokii przez microsoft, dziwnie to wygląda (np.Stephen Elop). Mogli zostawić symbiana czy pójść w androida. Szkoda nokii.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-11-2013, 15:18
Post: #10
Nokia 808 lub jaki inny z dobrym aparatem do aero2?
Koniec symbiana został już ogłoszony, nie jest rozwijany, tylko utrzymywany. A projektów ciekawych Nokia miała więcej - choćby maemo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-11-2013, 16:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-11-2013 02:51 przez szopen.)
Post: #11
Nokia 808 lub jaki inny z dobrym aparatem do aero2?
jeśli mówimy o ciekawych projektach nokii, to ten wydaje się być całkiem udany (mimo, że to windows phone)
http://www.nokia.com/global/products/pho...fications/

główny problem to... cena
http://allegro.pl/telefony-komorkowe-165...lumia+1020

PS nawet nie sprawdziłem obsługiwanych pasm przez wspomnianego wyżej (mediatech czy mediadroid?) IMPERIUSa ALPHA skoro wspomniał o nim przedstawiciel producenta (czyli importera), a zatem miałem rację, że ta wypowiedź to był tylko i wyłącznie SPAM

przy okazji już kiedyś o tym pisałem, ale zupełnie nie rozumiem jak importerzy mogą ignorować obowiązujące w Europie standarty jakim niewątpliwie jest WCDMA 900MHz (stosowany nie tylko przez Aero2 ale także już przez wszystkich operatorów komercyjnych w PL oraz wielu w EC)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-11-2013, 16:50
Post: #12
Nokia 808 lub jaki inny z dobrym aparatem do aero2?
szopen napisał(a):przy okazji już kiedyś o tym pisałem, ale zupełnie nie rozumiem jak importerzy mogą ignorować obowiązujące w Europie standarty jakim niewątpliwie jest WCDMA 900MHz (stosowany nie tylko przez Aero2 ale także już przez wszystkich operatorów komercyjnych w PL oraz wielu w EC)
Wydaje mi się, że po prostu nowi importerzy ("producent" to tutaj za duże słowo) nie orientują się w tych zawiłościach technicznych i stąd takie urządzenia w ofercie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-11-2013, 18:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-11-2013 19:02 przez lukkki.)
Post: #13
RE: Nokia 808 lub jaki inny z dobrym aparatem do aero2?
Może coś z chińskiej półki? Jest kilka cudeniek z aparatami 13mpx i obsługą A2.

Wysłane z Lenovo A820 i Aero2

Np. 5-calowy Tcl idol x s950

Wysłane z Lenovo A820 i Aero2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2013, 00:50
Post: #14
Nokia 808 lub jaki inny z dobrym aparatem do aero2?
Sęk w tym, że mpx nie świadczą o jakości aparatu. Obecnie jeden z lepszych jest w LG G2, z tych tańszych będzie w nexus 5. Ja jednak sugeruję wybrać kompakt albo aparat w telefonie. Bo jednak wiem, że nawet samsungi cudnych zdjęć nie robią - ja do tego przywykłem. Mam nexusa i na moje potrzeby styka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2013, 14:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-11-2013 17:48 przez szopen.)
Post: #15
Nokia 808 lub jaki inny z dobrym aparatem do aero2?
megapiksele nie świadczą o jakości aparatu, ale dobra optyka nie pomoże gdy rozdzielczość matrycy będzie za niska, jakkolwiek w większości przypadków rozdzielczość matrycy i tak przerasta możliwości kiepskiej optyki

wspomniana na wstępie nokia 808 ma jednak bardzo przyzwoity aparat i na jego konstrukcji wzorowany jest ten w lumii 1020 (znanej też jako nokia 909)


z innych ciekawostek są jeszcze androidowe kompaktowe aparaty fotograficzne samsunga "galaxy camera" (ale nie są to telefony!) z serii EK-GC100 i pochodnych, oferowane są one głównie w USA (są wersje brandowane przez 2 duże sieci komórkowe i zdaje się mają nawet funkcjonalność LTE) ale są i w wersjach EU

EK-GC100 w wersji oferowanej w EU powinien być zgodny z Aero2 (obsługuje WCDMA900) jakkolwiek nie jest aparatem telefonicznym i nie ma możliwości rozmów głosowych

w tej serii są również wersje "galaxy camera wifi" bez modułu 3G, jest to model EK-GC110

modele dostępne i planowane można zobaczyć na oficjalnej stronie samsunga
http://www.samsung.com/us/photography/galaxy-camera
(lustrzanka z androidem jest planowana do sprzedaży prawdopodobnie "na gwiazdkę 2013" czyli wkrótce, zasadniczo jest już dostępna jako preorder z czasem realizacji 4-6 tygodni)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2013, 16:03
Post: #16
Odp: Nokia 808 lub jaki inny z dobrym aparatem do aero2?
Wiem ze Sa jeszcze klony (nie podrobki chinskie) samsung galaxy s4 z jakimś tam rozszerzeniem (co mają jakby wygląd idioten kamery od tylu) ale nie wnikam w ich specs

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2013, 18:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-11-2013 18:52 przez lukkki.)
Post: #17
RE: Nokia 808 lub jaki inny z dobrym aparatem do aero2?
Klony, co się nazywają 1:1 mają w środku tanie 2 rdzenie z 512 RAM albo nawet tandetę jak jednordzeniowy Cortex A5 Spreadtrum z 256MB RAM i 512 ROM. Nie warto ich kupować. To jak wino marki wino, sprawiają problemy z powodu niestabilnego softu, zmodyfikowanego żeby oszukiwać co do ilości pamięci RAM, ROM, taktowania procesora i do oszukiwania Antutu. Do tego dochodzą problemy z wykrywaniem kart sim, z zasięgiem i z wifi, a nawet ze zrywaniem i z jakością rozmów.
Lepsze klony bazują na proku MT6589 z 1GB RAM i 4GB ROM. Takie "klony" nazywają się ZTE, Jiayu, Lenovo, Zopo, UMI, THL, itd.
Fakt, że budżetowe chińczyki nie mają zbyt dobrych aparatów, ale można też znaleźć te z lepszą optyką.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2013, 20:32
Post: #18
Odp: Nokia 808 lub jaki inny z dobrym aparatem do aero2?
Chyba sie nie zrozumieliśmy jak mam na myśli to http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/galaxys4zoom/
Nazywa sie samsung galaxy s4 zoom i nie jest podróbka tylko klonem z aparatem

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2013, 20:38
Post: #19
RE: Nokia 808 lub jaki inny z dobrym aparatem do aero2?
A to zwracam honor. Nazwałeś to "klonem" to myślałem, że poszedłeś w chińskie.
To właściwie nie jest klon tylko inny telefon.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2013, 20:40
Post: #20
Odp: Nokia 808 lub jaki inny z dobrym aparatem do aero2?
Nie patrzyłem na specyfikacje ale to chyba tylko inna obudowa związane to z wielkością innego aparatu wbudowanego i chyba nic więcej.

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lenovo k6 note + Aero2 BDI gonzogonzo00 6 5 858 03-02-2020 20:03
Ostatni post: szopen
  Xiaomi Redmi 5 lub podobny cenowo czy działa z Aero2 Jolka 7 15 621 15-06-2018 18:21
Ostatni post: szopen
  Lenovo phab aero2 piotro9X 6 8 775 24-11-2016 13:52
Ostatni post: jakubd
  Asus Zenfone C - podczas łączności z Aero2 grzeje się Plati 7 8 804 29-08-2016 09:31
Ostatni post: spag
  Aero2 - kod PIN i PUK sp200 10 16 768 30-07-2016 10:51
Ostatni post: jakubd