[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nokia 21M-02
07-12-2011, 08:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2011 15:34 przez egri.)
Post: #1
Tongue Nokia 21M-02
(04-12-2011 00:00)jakubd napisał(a):  W zasadzie chyba nie ma konieczności stosowania tego managera - Windows 7 i OSX radzą sobie bez niego. Ale ciągle nurtuje mnie ten 505 i jego problemy.
No i przede wszystkim szukam godnego następcy dla SW307 - Nokia ma wadę, że nie potrafi działać jako RAS, a jedynie NDIS - to sprawia problemy przy automatycznym wznawianiu połączenia.
Jeszcze długa droga przed nami jak widzę Smile

oraz

(04-12-2011 14:22)bizon69 napisał(a):  Managera nie używam bo jak pisałem denerwuje mnie ze wisi na pasku a nie w trayu, korzystam z TNI lub wbudowanego w W7 komórkowego połączenia szerokopasmowego. W kwestii wznawiania połączenia nic się nie da zrobić?


Ja mogłabym dokładnie skopiować "stopkę" bizona69, bo mam dokładnie taką samą konfigurację...
Dlatego, jako - również - użytkownik Nokii 21M-02 chcę podzielić się swoimi doświadczeniami i zapytać czy dalej macie jakiś problem z automatycznym wznawianiem połączeń na tym modemie ? O jakiej wadzie tej Nokii pisze Jakub ? Ja jej nie widzę - to bardzo dobry modem i w dodatku w wyśmienitej cenie ! Gdyby jeszcze miał gniazdo antenowe ....

W wypadku modemu Nokii 21M-02 wypróbowałam 4 sposoby łączenia się i wszystkie one obejmują opcję SKUTECZNEGO automatycznego wznawiania połączeń :

1. komórkowe połączenie szerokopasmowe (funkcja systemowa - nowość w W7). Tą metodę stosuję i polecam. Jest kompletnie bezobsługowa : kiedy odpalam kompa to system automatycznie łączy mnie z internetem i potem pilnuje cały czas aby połączenie było natychmiast wznawiane (1-2 sek). Rozłączenia mnie praktycznie nie obchodzą i ich nie zauważam.

2. połączenie skonfigurowane jako tzw. telefoniczne i również obsługiwane przez system (funkcja obecna już w poprzednich wersjach Windows).
Tu też można połączenie ustawić jako wykonywane automatycznie (opis metody na tym blogu). W moim jednak wypadku nie było to realizowane równie sprawnie i szybko jak w opcji 1. (rozłączenia trwały dłużej i nie były już niezauważalne).

3. połączenie realizowane przez TopNetInfo - skonfigurowane jako "telefoniczne", czyli "dial-up".
Modem Nokia 21M-02 pracuje tu w trybie RAS, a nie NDIS (patrz ustawienia TNI), więc nie wiem skąd stwierdzenie Jakuba powyżej.
Zaznaczając odpowiednie opcje można tu również spowodować bezobsługową sytuację podobną do tej z punktu 1. TNI startuje wtedy z Windows, automatycznie łączy z internetem i potem bardzo sprawnie i szybko obsługuje rozłączenia, które tez stają się niezauważalne. TNI może nawet po starcie automatycznie otworzyć przeglądarkę czy klienta poczty.
Niewątpliwą i unikalną zaletą tego rozwiązania są również najpełniejsze dane dotyczące parametrów naszego łącza internetowego - dostarczane w takim zakresie TYLKO przez TNI.

4. najgorszym wyjściem wg mnie jest skorzystanie z oryginalnego managera połączeń Nokii. Jest on dużo prostszy i brak mu wielu udogodnień Mobile Partnera Huawei`a (np. nawet miernik siły sygnału nie działa - pokazuje on zawsze 4 kropki, czyli maksimum, co jest nieprawdą).
Mimo to - nawet on ma opcję automatycznego wznawiania połączeń.
Jednak w tym wypadku pierwsze połączenie z internetem trzeba zawsze zainicjować ręcznie.
Wg. moich obserwacji czas oczekiwania na połączenia wykonywane przy pomocy tego dashboardu był zdecydowanie dłuższy (już uciążliwe !) niż w metodzie 1 i 3.

Gdyby dalej były w tej materii jakieś niejasności - służę pomocą w konfiguracji wg. metody 1, 3 i 4 (metoda 2 została już tu opisana).

Pozdrowienia dla wszystkich - walczących ze swymi modemami - Aerowców
egri
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-12-2011, 11:04
Post: #2
RE: Moc sygnału Aero2
Dobra, teraz pytanie jak uruchomić Nokię w trybie RAS w... OSX... Bo w Windows to faktycznie może nie być problem.
Wygląda na to, że i ja muszę się jeszcze trochę dowiedzieć o 21M Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-12-2011, 15:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2011 15:06 przez egri.)
Post: #3
Sad RE: Moc sygnału Aero2
Niestety OSX to dla mnie tabula rasa. Nigdy go nie używałam więc po prostu nie wiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-12-2011, 12:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-12-2011 12:28 przez bizon69.)
Post: #4
RE: Moc sygnału Aero2
(07-12-2011 08:21)egri napisał(a):  1. komórkowe połączenie szerokopasmowe (funkcja systemowa - nowość w W7). Tą metodę stosuję i polecam. Jest kompletnie bezobsługowa : kiedy odpalam kompa to system automatycznie łączy mnie z internetem i potem pilnuje cały czas aby połączenie było natychmiast wznawiane (1-2 sek). Rozłączenia mnie praktycznie nie obchodzą i ich nie zauważam.

U mnie niestety w trybie połączenia szerokopasmowego nie łączy ponownie Sad możesz napisać jak zainstalowałaś modem że działa ci to bez problemu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-12-2011, 10:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2011 11:50 przez egri.)
Post: #5
RE: Moc sygnału Aero2
Witaj bizon69 !

Oto sposób konfiguracji wznawiania połączeń przy wykorzystaniu komórkowego połączenia szerokopasmowego w Windows 7 (jest to I metoda z mego poprzedniego postu) :

Kliknij w ikonkę połaczenia internetowego koło zegara, by dostac się do okna z wykazem dostępnych połaczeń sieciowych.
W trybie dostępnego komórkowego połączenia szerokopasmowego kliknij prawym klawiszem w ikonkę siły sygnału i z menu kontekstowego wybierz "Właściwości".
Pojawi ci się okienko, gdzie - nawet bez wstępnej konfiguracji w modemowym managerze połączeń - mógłbyś bezpośrednio skonfigurować wszystko co potrzeba.
Ponieważ jednak wstępną konfigurację przeprowadziłeś już wcześniej - teraz wystarczy tylko w zakładce "Profil" , pozycję "Autołączenie" ustawić na : "zawsze łącz automatycznie" ( w wypadku Aero2 nie musimy się przecież bać roamingu). I to wszystko !

Nie denerwuj się bizon69, jeżeli na początku twój system będzie jeszcze trochę niesforny. Ja działam na W7 x64 oraz x32 i oba Windowsy potrzebowały ok. 2-3 dni, aby - mówiąc kolokwialnie - "nauczyć się" nowych ustawień (w tym czasie system potrafił mi nawet ponadplanowo zerwać połączenie, albo kółko łączenia kręciło się w trayu nieprzytomnie długo), ale potem jakoś się wszystko ustabilizowało i teraz działa w ok. 95 % bezobsługowo.
I jeszcze jedno : w wypadku przedłużających się kłopotów warto 1-2 razy "wyłączyć" i "włączyć" modem na karcie "Ogólne" w oknie "Stan :Komórkowe połączenie szerokopasmowe". Dostaniesz się tam ze wspomnianego wyżej "prawokliku" w ikonę siły sygnału. Musisz jednak tym razem wybrać z menu kontekstowego pozycję "Stan".

* * * * * *

Jedyna rzecz, która mnie jeszcze wkurza to okazjonalne zawieszanie się modemu : siła sygnału w porządku (ok 75 %), połączenie też niby jest, a ni z gruchy ni z pietruchy download się zatrzymuje i nie można otworzyć strony.
U mnie dzieje się tak po na prawdę wielogodzinnej pracy modemu, na ogół już późno w nocy i jest sygnałem, aby wreszcie pójść spać. :-))
Zawsze sądziłam, że to zawieszanie ma związek z grzaniem się modemu. Mój poprzedni Huawei E156g grzał się i zawieszał dość często. Ale Nokia 21M-02 nie grzeje się prawie wcale (dodatkowo jest umieszczona przy samej szybie dość nieszczelnego okna), a mimo to mniej więcej raz dziennie (raczej : nocnie) "zawisa".
Wtedy rozłączenie połączenia internetowego lub fizyczne wyjęcie modemu z gniazda USB nic nie pomaga - trzeba zebrać wszystkie swoje "zabawki" i zresetować system. To działa absolutnie skutecznie - jest tylko nieco kłopotliwe.

Bizon69, ty przecież też używasz tej samej Nokii 21M-02 - czy ona również się tobie czasem wiesza ? A jeśli tak, to jak często i w jakich okolicznościach (pytam, bo może to wina łącza, a nie modemu !).
W ogóle - gdyby ktoś coś wiedział w tej materii, to oświećcie mnie proszę....

PS.
Jakub i Bizon69 - skąd wy bierzecie te duże emotikonki wewnątrz posta ? U mnie dostępne są tylko te rachityczne, do umieszczania przy tytule !



Przepraszam, że post pod postem, ale mam jeszcze chwilę wolnego czasu, więc chcę go wykorzystać do napisania instrukcji - jak ustawić automatyczne wznawianie połączeń w managerze (dashboardzie) Nokii 21M-02.
Jest to metoda IV z mojego pierwszego postu powyżej.
Oto ona :
1. w okienku głównym należy kliknąć ikonkę klucza narzędziowego.
2. w nowym oknie - kliknąć pierwszą pozycję na liście czyli "połączenie z internetem".
3. w nowym oknie - czwartą pozycją jest "Łączenie automatyczne". Klikając w strzałkę prawą lub lewą - należy wybrać opcję "Mobilne".
To wszystko.

UWAGA : NIE STOSOWAĆ DWÓCH METOD WZNAWIANIA POŁĄCZEŃ JEDNOCZEŚNIE !!!

Zostaje jeszcze metoda III : opis konfiguracji - w tym samym celu - TopNetInfo.
Ale to już może przy innej okazji....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-12-2011, 12:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2011 12:57 przez bizon69.)
Post: #6
RE: Moc sygnału Aero2
Właśnie takich ustawień próbowałem jak opisałaś wyżej ale po tym jak pod godzinie się rozłączył i nie chciał połączyć to sobie odpuściłem konfigurowanie połączenie szerokopasmowego w W7 ale widać muszę go nauczyć Smile

Jeśli chodzi o zawieszanie się modemu to niestety nie wiem bo ja swojego nie używam na co dzień bo mam stałe łącze w kablówce a Aero2 raczej traktuję jako zapas więc modem nie pracuje dłużej jak 2h.

PS: Ikonki wpisuję ręcznie, takie przyzwyczajenie Wink

PS: Jakub warto by było przenieść informacje o konfiguracji Nokii 21Mdo osobnego Topicu w modemach tak jak jest reszta.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-12-2011, 22:58
Post: #7
RE: Moc sygnału Aero2
@ bizon69
Spróbuj jeszcze tego włączenia i wyłączenia modemu, które opisałam wyżej. I rób to wielokrotnie, gdy Windows zapomni o ponownym połączeniu.

U mnie też była "walka" na początku - próbowałam ustawień wszystkimi 4 dostępnymi metodami. Od pierwszego razu zadziałała tylko konfiguracja TopNetInfo i program łączył bardzo szybko. Zawsze to jednak tylko stary "dial up" i drażniło mnie, że mam funkcję MB (Mobile Broadband) która nie działa jak powinna. Dlatego sukcesywnie do niej wracałam i za którymś razem musiało wreszcie "zaskoczyć" !
Takie wracanie do starych ustawień w Windows, to zresztą dla mnie nic nowego. Miesiąc temu np. system nagle powrócił do oryginalnego ekranu logowania Windows, choć już od 4 miesięcy używałam innego obrazka. Żeby było ciekawiej, po kilku następnych startach powrócił mój ulubiony zamiennik, ale nie na długo. Jeszcze przez kilka dni system nie mógł się zdecydować, i raz witał mnie oryginalną, a innym razem podmienioną tapetą. Wreszcie jednak wszystko wróciło do normy.

Mam więc nadzieję, że i twój Windows przyjmie wreszcie do wiadomości, że życzysz sobie pełnej obsługi w MB. W każdym razie konfigurację masz poprawną i niewiele więcej możesz już zrobić.

PS.
Na czym polega to "ręczne" wpisywanie emotikonów? Tu jestem zupełnie zielona, więc czy mógłbyś napisać to bardziej detalicznie ....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-12-2011, 00:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-12-2011 00:40 przez szopen.)
Post: #8
RE: Moc sygnału Aero2
emotikony - pisze się tak jak za dawnych dobrych czasów, gdy internet nie był tak napakowany grafiką Smile
aby uzyskać Big Grin piszesz : D bez spacji miedzy znakami itd. Sad = : ( Smile = : )

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-12-2011, 04:03
Post: #9
RE: Moc sygnału Aero2
Nie wiedziałam, że zwykłe liternicze emotikony są tu zamieniane w sympatyczne obrazki !
Dzięki, za informację.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-12-2011, 17:50
Post: #10
RE: Moc sygnału Aero2
Sympatyczność to to, nad czym pracuję i tego nigdy za mało Smile
Co do Nokii myślę, czy wydzielić, czy skopiować. Bo kawałek wiedzy zacny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2011, 16:55
Post: #11
RE: Moc sygnału Aero2
Wygląda na to ze mój Win i Nokia nauczyły się wznawiania mam ponad 2h ciągłego połączenia Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2011, 17:23
Post: #12
RE: Moc sygnału Aero2
Same się nauczyły? Smile
Opisz co i jak - w skrócie nawet.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-12-2011, 14:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2011 14:43 przez bizon69.)
Post: #13
RE: Moc sygnału Aero2
Wiesz co Jakub w sumie to nie wiem Smile tak jak pisała egri po jakimś czasie Win i Nokia same się naucza.
Ja zrobiłem tak:

1. Zainstalowałem Nokia Internet Modem (zainstalowały się stery i połączenie szerokopasmowe Win7)
2. Powpisywałem co trzeba APN itd...
3. Połączyłem się z Aero poprzez managera Nokii. Chwilę poczekałem i rozłączyłem.
4. Restart kompa
5. Usunąłem wpisy auto uruchamiania Nokia Internet Modem (CCleaner) żeby się nie odpalał po każdym włożeniu modemu do usb. W program Files zmieniłem nazwę Nokia Internet Modem start app na inną.
6. Ustawiłem w opcjach połączenia szerokopasmowego w zakładce Profil pozycja Autołączne łączenie ustawiłem na zawsze łącz automatycznie. Restart kompa.
7. Teraz po włożeniu modemu do USB miga na niebiesko, po kilku chwilach łączy się poprzez komórkowe połączenie szerokopasmowe i zapala się dioda ciągłym niebieskim światłem i połączenie z internetem jest dostępne.(NDIS jest o tyle fajny że widać zasięg jak na wifi)
8. Po regulaminowej godzinie dosłownie na chwilkę jedną lub dwie sekundy miga na niebiesko po czym zapala się ciągłe światełko.
8. W stanie połączenie nie odlicza od nowa tylko pokazuje ciągłość połączenia. Miałem ponad 2h i zakończyłem testy ponieważ nie używam na stałe Aero.

Wygląda na to ze po kilku restartach kompa modem i Win się dopasowują Smile jak pisała egri.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nokia 7M-01 [niezgodny] myyysiak 4 9 276 28-10-2017 09:24
Ostatni post: jakubd
  Nokia Booklet 3G, a Aero2 szymek 3 9 480 11-07-2015 18:53
Ostatni post: jakubd
  Nokia 21M-02 - problem z Ubuntu swotki 17 17 165 24-07-2014 23:04
Ostatni post: jakubd
  modem Nokia 21-m02 pokazuje połączenie ale net nie działa Paweł 5 6 725 22-03-2014 11:13
Ostatni post: Paweł
  Nokia internet modem [link szukam] spag 12 12 385 20-03-2014 20:54
Ostatni post: szopen