[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niskie prędkości DC-HSPA+ Czy antena coś zmieni?
02-11-2017, 17:38
whiteindian napisał(a):w międzyczasie odinstalowałem Comodo z firewallem
pachnie podejrzanie,
jeśli wszystkie komputery w LANie są twoje i raczej dbasz o brak wirusów/szkodliwego oprogramowania to nie widzę tu miejsca dla firewalla (operatorzy komórkowi dbają o to za nas często nawet bardziej niż wielu by chciało)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-11-2017, 08:31
Po tygodniu wydaje się, że w feralnym pomieszczeniu z jakichś względów "odblokował" się poprawny transfer.

Pozostaje jeszcze sprawdzać, na co mam w tej chwili mniejsze parcie, niższy poziom budynku, w ciągu dnia i w nocy.

[Obrazek: 6775018297.png]

Czy warto przy tych transferach kupować modem LTE800, czy to coś da, mowa o prowincji i stosunkowo małym zaludnieniu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-11-2017, 09:45
LTE800 ma sumaryczną wydajność na tym poziomie. Ale tylko, jak jesteś jedynym użytkownikiem stacji bazowej i warunki są idealne. Jedyne co być może uzyskasz to nieco niższy ping i póki się nie pojawi pasmo 2600 MHz, to nie ma sensu inwestować.
LTE 800 pomoże tylko w czasie podróży po Polsce.
08-11-2017, 11:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-11-2017 13:04 przez whiteindian.)
Hmmm, to czemu w takiej W-wie u siostry widziałem 60Mbps DL? To jednak było LTE2600 na tym modemie pewnie?

A co taniego bezprzewodowego można zastosować między router-x-AP-Client, o ile regularnie okaże się że wieczorem tam prędkości są niskie, a w ciągu dnia okej?
08-11-2017, 16:52
1) sam sobie odpowiedziałeś

2) o ile dobrze zrozumiałem masz problemy z zasięgiem lub jakością połączenia WiFi, odpowiedź brzmi:
kabel (ewentualnie dodatkowy AP podpięty UWAGA: kablem)

tak wiem, są jeszcze repeatery, niby w ten sposób możesz się ratować, ale ostatecznie w ten sposób jeszcze bardziej pogarszasz ogólne warunki w eterze, więc użyj kabel

a generalnie - to masz laptopa? albo chociaż androidowego smartfona?
wtedy inssider (dla darmowej wersji dla windows już gdzieś podawałem linka) albo np. w telefonie
https://play.google.com/store/apps/detai...yzer.sdk22

ba dla androida są ciekawsze aplikacje, ale wymagają i tak najpierw użycia jakiegoś ogólnego analizatora kanałów najpierw (i wyciągnięcia wniosków oraz konfiguracji na optymalnym kanale), a ponadto posiadania (lub narysowania samodzielnie) dokładnego planu każdego piętra
https://play.google.com/store/apps/detai...ifiheatmap
https://play.google.com/store/apps/detai...er.heatmap
no i ostatecznie poświęcenia większej ilości czasu na pomiary (aby mapa była dokładna pomiary muszą być przeprowadzone powiedzmy w siatce o metrowych oczkach, druga z aplikacji wprawdzie interpoluje wyniki, ale pomiarów też należy wykonać sporo, szczególnie wzdłuż ścian z KAŻDEJ ich strony - bo interpolacja spowoduje duże błędy oraz wokół innych przeszkód)
08-11-2017, 19:19
W Play osiągałem na mieście 130 Mbit/s (bez agregacji na 2600) oraz 100 w Plusie na 1800 (zanim weszło komercyjnie). Więc te prędkości są możliwe nawet na 1800, ale dziś to raczej tylko w 2600.
800 MHz jest dla wszystkich operatorów do podziału 30 MHz pasma, a żaden nie ma więcej niż 10 MHz. 5 MHz daje nam około 20-30 Mbit/s przy dostępnej konfiguracji sieci. Ale to jest do podziału dla ludzi często w pomieniu 10-20 km od BTSa, więc ryzyko, że jesteś jedyny w danym sektorze BTSa jest chyba zerowe.
23-11-2017, 10:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-11-2017 10:17 przez whiteindian.)
RE: Niskie prędkości DC-HSPA+ Czy antena coś zmieni?
(27-10-2017 14:37)whiteindian napisał(a):  Parter - 1 pokój. [Z0]
Piętro - 3 pokoje [P1][P2][P3]

[P1] to problematyczna lokalizacja z AP-Client TP-Link
[P2] znajduje się w pomieszczeniu od strony BTS z router Netgear.
[P3] to lokalizacja przestrzennie między [P1] i [P2]
[P1] i [P2| to oryginalne lokalizacje po WiFi w tym budynku, od prawie dwóch lat.

[P1] aktualnie dziala w normalnych predkosciach
[P2] wylaczona lokalizacja od strony BTS. Juz tu nie ma.
[P3] tu przeniesiono router
[Z0] AP-Client na parterze w badaniach

Diagnoza sytuacji jest taka:
a) poprawiono stan techniczny nadajnika
b) na komputerze AP-Client w problematycznym [P3] odinstalowano niektore aplikacje typu Firewall
Mowiac wprost - predkosci sie ustabilizowaly w tmacie o ktorym pisalem, po WiFi.

Dodalem do tego wczoraj testy po WiFi z omputerem jako AP-Client na parterze budynku. Tam wczesniej na wieczor, czy to z samym modemem predkosci byly tragiczne na poziomie zwyklego HsPA.

Wydaje sie ze teraz w calym budynku jest normalnie co sprzyja tezie a) ze chodzilo o stan samego nadajnika.

Tu testy caly dzien po WiFi [P3] - [Z0].

[Obrazek: 6817912700.png]

[Obrazek: 6815462753.png]

[Obrazek: 6815810745.png]

[Obrazek: 6816405476.png]

[Obrazek: 6816840698.png]
23-11-2017, 16:04
No to teraz da się żyć i jest OK. Do czasu aż więcej ludzi będzie korzystało z sieci operatora i prędkości ponownie spadną.
23-11-2017, 16:48
whiteindian napisał(a):[P1] aktualnie dziala w normalnych predkosciach
[P2] wylaczona lokalizacja od strony BTS. Juz tu nie ma.
[P3] tu przeniesiono router
[Z0] AP-Client na parterze w badaniach

Diagnoza sytuacji jest taka:
a) poprawiono stan techniczny nadajnika
b) na komputerze AP-Client w problematycznym [P3] odinstalowano niektore aplikacje typu Firewall
Mowiac wprost - predkosci sie ustabilizowaly w tmacie o ktorym pisalem, po WiFi.

nie bardzo rozumiem wnioski - przebudowałeś całą sieć (jeśli dobrze zrozumiałem) i to przenosząc router z najodleglejszego miejsca do ~centrum sieci

jeśli przywrócisz starą konfigurację i wyniki będą nadal na takim poziomie, to poprawiono stan BTS
jeśli wrócą stare problemy, to miałeś nieodpowiednie rozmieszczenie urządzeń wewnątrz własnego domu

w poprzednim (skasowanym) wątku coś pisałeś bodajże o modernizacji BTS?
taki jest skutek durnego kasowania, że nie ma teraz odniesienia do wszystkich informacji - przejrzyj ten wątek od początku i zastanów się co wie o sytuacji czytelnik, który nie czytał starego wątku?

jakkolwiek skoro generalnie wyniki są dla Ciebie satysfakcjonujące, to nie widzę powodów do dalszych zmian konfiguracji

natomiast zupełnie nie zrozumiałem co masz na myśli pisząc to
"[P2] wylaczona lokalizacja od strony BTS. Juz tu nie ma."
już tu nie ma czego?

zdecydowanie w zbyt wielu miejscach stosujesz takie skróty, że czytający może mieć trudności z prawidłową interpretacją tego co napisałeś… postaw się na jego miejscu

to tak na przyszłość - na spokojnie przeczytaj posta po napisaniu i ewentualnie uzupełnij wszelkie miejsca, gdzie nie "wykładasz kawy na ławę"
23-11-2017, 18:08
Czytelnik niechaj zanotuje:

szopen napisał(a):w poprzednim (skasowanym) wątku coś pisałeś bodajże o modernizacji BTS?
1. Była wielka burza i wichura która na ponad dobę cakowicie z prądu i dostępu do Internetu
wyłączyła okolicę.

2. Po przywróćeniu sprawności sieci, okazało się że prędkość Internetu zmienił się z HSPA na DC
HSPA. Lecz przy okazji po WiFi prędkości okazywały się nawet tragiuncze, do tego stopnia że Upload wręcz w niektóych miejscach budynku nie istaniał.

3. Dopiero ostatnio w cąłym pomieszczeniu predkości po WIFi się ustabilizowały, nie wiadomo czy w
skali makro jest to kwestią modernizacji nadajnika (rzekomo tak wskzywał w kontakcie Orange),
czy podobnych prac któe prowadzono tam po ogromnej wichurze.

szopen napisał(a):jeśli przywrócisz starą konfigurację i wyniki będą nadal na takim poziomie, to poprawiono stan BTS jeśli wrócą stare problemy, to miałeś nieodpowiednie rozmieszczenie urządzeń wewnątrz własnego domu

W jakim sensie przywrócic stara konfiguracje. Bylo jak jest, restartowalem co najwyzej router wielokrotnie, a gdy predkosci w tym feralnym pokoju po wifi na Upload byly wreszcie OK, przenioslem router w inne miejsce, bardziej dosteone dla domownikow.

4. Z różnych względów przeniosłem router w inne miejsce, do tej pory był on od strony okna gdzie na horyzoncie jest BTS. Zalezało mi aby na parterze była dobra predkosc w celu ogladania stream na telewizorze, teraz to wygląda dobrze.

szopen napisał(a):natomiast zupełnie nie zrozumiałem co masz na myśli pisząc to
"[P2] wylaczona lokalizacja od strony BTS. Juz tu nie ma."
już tu nie ma czego?

szopen napisał(a):zdecydowanie w zbyt wielu miejscach stosujesz takie skróty, że czytający może mieć trudności z prawidłową interpretacją tego co napisałeś… postaw się na jego miejscu

wierze w intelgencje piszacego, a potem wychodzi ze to mi nie zalezy i jestem niechlujny.

PS. Sa jakies tanie solidne platne pakiety TV przez internet, bo userzy gdzies zglaszaja ze co tam jakosc liczy sie bitrate w opisie podawany przez operatora.
Odpowiedz