[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niewykorzystane środki RBM
28-09-2017, 22:25
Post: #1
Niewykorzystane środki RBM
Cześć

Dzisiaj dostałem SMS od SKYCASH:

"Informujemy, ze z dniem 18-11-2017 wylaczamy zasilenie konta SkyCash za pomoca SMS Premium. Zachecamy do korzystania z innych metod zasilania."

Niestety była to moja jedyna metoda odzyskiwania środków z karty RBM, którą wykorzystuję tylko do DIL. W związku z powyższym, czy macie jakieś inne metody na zagospodarowanie środków z konta głównego?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-09-2017, 07:25
Post: #2
Niewykorzystane środki RBM
Ja kupuję pakiety internetu na zapas. Kiedy wyłączą DIL będą jak znalazł.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-09-2017, 12:17
Post: #3
Niewykorzystane środki RBM
Uoj, 3xSMS po 3,69, żeby kupić jeden bilet za 4,20 w Wwie - mało opłacalne, do tego męczące, bo nie ma większych kwot. Gdyby były większe kwoty, to czemu nie - a tak, to ja cierpliwości nie mam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-09-2017, 14:34
Post: #4
Niewykorzystane środki RBM
a nie można tych środków wykorzystać na parkingi?

z tym, że ja pamiętam, że było ograniczenie w ilości tych SMSów miesięcznie, więc nawet mi się nie opłacało kombinować w ten sposób (we Wrocku tez mieliśmy możliwość kupna biletów czy też raczej chyba doładowania Skycash'u w ten sposób, SMS na ten sam numer, ale o innej treści)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-09-2017, 15:58
Post: #5
Niewykorzystane środki RBM
W wwie nie ma takiej opcji. tylko MobilParking z konta SkyCash.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-09-2017, 16:35
Post: #6
Niewykorzystane środki RBM
no właśnie MobiParking (działa w większości dużych miast) można opłacać z konta SkyCash,
a jeśli SkyCash można zasilić SMSem (już nie będzie można) to można tak przetransferować środki na opłacenie parkowania

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-09-2017, 21:31
Post: #7
Niewykorzystane środki RBM
Ja myślałem, że mówisz bezpośrednio SMS->Parking.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-09-2017, 17:39
Post: #8
RE: Niewykorzystane środki RBM
Wszystko ze SKYCASH było super, ale tak jak pisałem w pierwszym poście, od połowy listopada usługa doładowania konta za pomocą SMS premium jest wycofana...

Szukam nowych opcji spożytkowania środków z konta RBM...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-09-2017, 22:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-09-2017 22:18 przez szopen.)
Post: #9
Niewykorzystane środki RBM
są jakieś serwisy z jeszcze bardziej złodziejska prowizją niż w SkyCash więc nigdy z nich nie skorzystałem, ale poszukaj czegoś w stylu bank sms

PS jeśli nie będę już potrzebował RBM DIL to zmigruję numer do oferty Play odNowa

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-10-2017, 21:00
Post: #10
RE: Niewykorzystane środki RBM
(30-09-2017 22:17)szopen napisał(a):  są jakieś serwisy z jeszcze bardziej złodziejska prowizją niż w SkyCash więc nigdy z nich nie skorzystałem, ale poszukaj czegoś w stylu bank sms

Banki sms są bardzo mało wiarygodne i boję się trochę wtopy. Szukam jakichś ciekawych opcji... na pewno są jakieś, jak np. poczta bez reklam interii, albo limit na chomikuj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-10-2017, 21:15
Post: #11
Niewykorzystane środki RBM
jakieś możliwości są (zasadniczo tak jak wspominałeś powiązane głównie z usługami hostingowymi), ale jeśli mam coś takiego promować, to niech ma to jakiś szczytniejszy cel:
https://www.siepomaga.pl/

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-08-2018, 10:55
Post: #12
Niewykorzystane środki RBM
szopen napisał(a):jeśli mam coś takiego promować, to niech ma to jakiś szczytniejszy cel:
https://www.siepomaga.pl/
Dobra sprawa, ale jak już to wejść w zakładkę PAH, bo nie wiem czy warto dawać, żeby ktoś podleczył białaczkę za ponad milion, jak niektórzy borykają się ze śmiercią głodową.

Ja proponuję wysyłanie kartek z własną grafiką z aplikacji Envelo, dzwonienie na Ukrainę, dzwonienie do lokalsów w roamingu UE, korzystanie z internetu w roamingu UE (chyba najkorzystniej jest wykupić normalny pakiet i zejdzie w roamingu część, a część zostaje, jeśli nie dojdzie się do końca limitu roamingowego pakietu, ale nie jestem pewien, poza tym wychodzi taniej).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-08-2018, 12:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-08-2018 12:49 przez szopen.)
Post: #13
Niewykorzystane środki RBM
Cele charytatywne każdy musi wybrać sam (przecież na to nie ma przymusu!), swoją drogą wiele większych fundacji posiada numery premium - można dzwonić lub SMSować.


Jeśli chodzi natomiast o wykorzystanie środków na własne potrzeby, to wspomniałem wyżej, ale powtórzę (bo w sumie nie wiadomo czy się DIL utrzyma, ani jak długo) - można zmigrować do innej taryfy, wyżej sugerowałem Play odNowa, (bo umożliwia przechowywanie środków w zasadzie bezterminowo przy odpowiednim korzystaniu, mimo to korzystanie z niej jest wyjątkowo drogie - ma sens tylko dla osób mało wykorzystujących telefon lub głównie do odbierania), ale licząc się ze skróceniem ważności, czyli potencjalną koniecznością doładowywania można migrować dalej do innych taryf (pamiętając, że zachowane zostają tylko środki podstawowe, przepadają wszelkie pakiety, a ważność konta zależy od taryfy docelowej)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-08-2018, 12:55
Post: #14
Niewykorzystane środki RBM
szopen napisał(a):zachowane zostają tylko środki podstawowe
Czy jest pewność co do tego, że zostaną po przejściu na inną taryfę? Testował ktoś?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-08-2018, 15:20
Post: #15
Niewykorzystane środki RBM
Ktoś testował Smile (a jeśli masz jakieś wątpliwości zawsze możesz zrobić migrację testowa na karcie posiadającej jakies skromne środki np. 5zł),
oprócz tego są regulaminy - poczytaj je, oprócz tego akurat migracja RBM5->PnKoN jest normalnie dostępna z menu w play24

Gorzej jest gdy migrację robimy "pozaregulaminowo", bo nie mamy czym podeprzeć ewentualnej reklamacji
(i wtedy nie do końca wiadomo jaki będzie efekt, ale zasadniczo zależy od od taryfy docelowej)

Środki podstawowe ulegają likwidacji zawsze tylko w jednym wypadku - przeniesienia do innego operatora.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Niewykorzystane środki z karty EE spag 3 4 408 19-08-2016 09:31
Ostatni post: spag