[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie można udostępnić sieci Aero2 jako Hot-Spot
23-05-2022, 11:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-05-2022 03:11 przez szopen.)
Post: #1
Nie można udostępnić sieci Aero2 jako Hot-Spot
Cześć, mam nietypową potrzebę udostępnienia Aero2 (modem E3131), Win10, z laptopa. Jestem obecnie w miejscu, gdzie nie mam innego internetu, a muszę uruchomić nowo zakupionego laptopa, który na starcie wymaga dostępu do sieci więc muszę jakoś udostępnić Aero2 z aktualnego laptopa...

Wchodzę w Windowsowe ustawienia Hot-Spotu, jestem połączony do internetu (wykupiony pakiet danych nawet), ale niestety Windows nie widzi tego połączenia:


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-05-2022, 21:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-05-2022 21:45 przez szopen.)
Post: #2
Nie można udostępnić sieci Aero2 jako Hot-Spot
1. Wątek jest w niewłaściwym miejscu - dział pod nazwą Forum służy do dyskusji o Forum (i… tu nie ma o czym dyskutować, jak jest - każdy widzi), a nie do rozwiązywania problemów z czymkolwiek (działów jest całe mnóstwo i przeniosę go gdzieś, gdzie lepiej pasuje, ale powinien być on tam założony od razu - takie reguły obowiązują na każdym forum).

2. Nie stosujemy zewnętrznych hostingów, bo z takich obrazki lubią zniknąć… należy skorzystać z opcji załączników (pliki muszą być poprawne i w miarę małe).

3. Teraz do sedna, skrinszot ładnie pokazuje to co opisałeś słowami, ale to nie pomaga niemal w żadnym stopniu w jakiejkolwiek diagnozie - widać jedynie, że windows nie widzi połączenia Aero2 jako połączenia z internetem, więc potrzeba więcej konkretnych informacji jak masz to połączenie Aero2 skonfigurowane (jakaś aplikacja czy natywnie w windows?), być może warto też zajrzeć do Menadżera urządzeń (np. start -> i wpisz: devmgmt.msc albo win+R i devmgmt.msc) i sprawdzić czy nie masz wyłączonych adapterów sieciowych (win10 do hotspota używa bodajże adaptera wirtualnego).
Parę ruchów dodatkowych
win+R i wpisz cmd, odpal konsolę
a w niej ipconfig/all
oprócz tego w tej samej konsoli
netsh wlan show drivers
skopiuj cały tekst, wklej do posta

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-05-2022, 06:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2022 06:49 przez K4r0lSz.)
Post: #3
Nie można udostępnić sieci Aero2 jako Hot-Spot
@soidfh, a jak masz połączone te 2 laptopy?
Korzystasz ze switcha? routera? skrosowanego kabla?
Czy laptop, gdzie jest E3131 ma internet?

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-05-2022, 22:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2022 23:23 przez szopen.)
Post: #4
RE: Nie można udostępnić sieci Aero2 jako Hot-Spot
K4r0lSz napisał(a):jak masz połączone te 2 laptopy?
Korzystasz ze switcha? routera? skrosowanego kabla?
Odpowiem w imieniu pytającego, bo to wynika z pytania - nijak, bo chciał skorzystać z połączenia WiFi za pomocą windowsowego hotspota mobilnego (na obrazku u mnie karta WiFi jest jedynym źródłem internetu, ale może stanowić równocześnie taki hotspot mobilny, z braku modemu pod ręką nie pokażę jak to wygląda w przypadku jakiegoś działającego modemu, ale wiem, że jest to wykonalne, jakkolwiek nie wiem czy przy użyciu E3131)
   
(to taki tethering WiFi na poziomie win10), ale to u niego nie działa.


"Stary" komputer (w dalszej dyskusji nazwijmy go nr 1) ma podpięty modem E3131 jako źródło internetu oraz kartę WiFi, która ma pracować w trybie hotspota (dlatego zadałem dodatkowe pytania, bo nie każda karta WiFi ma takie możliwości sprzętowe, a win10, po prostu "bezczelnie" z nich korzysta).
"Nowy" komputer (w dalszej dyskusji nazwijmy go nr 2) ma kartę WiFi, która może być klientem dowolnej sieci WiFi (czyli również hotspota stworzonego na innym komputerze).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-05-2022, 08:58
Post: #5
Nie można udostępnić sieci Aero2 jako Hot-Spot
To w takiej kombinacji, na Windows 10, ze starymi kartami WiFi (starymi sterownikami), Tethering nie zawsze działa - jak zostało wspomniane.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-05-2022, 12:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-05-2022 13:43 przez szopen.)
Post: #6
Nie można udostępnić sieci Aero2 jako Hot-Spot
Wiadomo, że Windows często ma niezbyt przyjazne komunikaty błędów (w innych systemach też się to zdarza) i czasem problem wskazywany w komunikacie nie pokrywa się z rzeczywistą przyczyną problemu, i w tym wypadku wskazuje to na problem połączenia z internetem (dlatego potrzeba tych kilku prostych kroków diagnostycznych i odpowiedzi na pytania, bo póki co to jest to takie trochę "wróżenie z fusów po kawie").

PS Aktywację windowsa na nowym laptopie po prostu przeprowadziłbym na wizycie towarzyskiej u kogoś kto ma nielimitowany dostęp do internetu (bo pewnie przy okazji przyjdzie parę GB aktualizacji).

PPS Od biedy można spróbować połączenia kablem między komputerami oraz ustawić połączenie mostkowe (na win10 nie robiłem tego nigdy z wykorzystaniem jako "źródła" modemu, ale teoretycznie powinno działać, nie mam jednak możliwości przetestowania takiej konfiguracji w najbliższym czasie).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [ROZWIĄZANY] Aero2 i Windows 10 1903 konfiguracja alaskan_malamute 2 10 188 23-08-2019 18:53
Ostatni post: alaskan_malamute
  Garwolin Aero2 loguje tylko w (roaming EDGE) Jerzy_Cieslanski 2 4 893 21-01-2019 23:59
Ostatni post: Jerzy_Cieslanski
  huawei E3131 top netinfo połaczony AERO2,neta brak adikSl 9 11 838 09-12-2018 17:07
Ostatni post: szopen
  konfiguracja huawe e3131 pod aero2 pawell399 4 5 862 30-09-2018 17:39
Ostatni post: jakubd
  Huawei E3131 z sieci Vectra (@Play) czy nadaje się do Aero2? zbyszek 1 4 932 10-08-2016 16:44
Ostatni post: szopen