[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie da się zalogować do Plus (roaming)
09-11-2012, 12:33
Post: #1
Nie da się zalogować do Plus (roaming)
Od wczoraj modem nie potrafi się zalogować. Widzi wszystkie sieci włącznie z Plus roaming, ale dostaję komunikat, że serwer odrzucił połączenie mimo, że przed połączeniem pokazuje Plus (roaming) jako dostępną. Wskazałem w Mobile Partner wskazać 900 Mhz/..../ częstotliwość, ale nie pomogło i dioda nadal daje 2 krótkie mignięcia.

Ponad miesiąc od wymiany kart było ok do przedwczoraj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-11-2012, 14:25
Post: #2
RE: Nie da się zalogować do Plus (roaming)
musisz użyć TNI - Mobile Partner nie umożliwia wyłącznego wybrania pasma WCDMA 900

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-11-2012, 15:34
Post: #3
RE: Nie da się zalogować do Plus (roaming)
Staraj się cytować komunikaty błędów precyzyjnie mówiąc, który program go podał.
"Serwer odrzucił połączenie" to zwykle komunikat przeglądarki internetowej, a nie Mobile Partnera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-11-2012, 16:32
Post: #4
RE: Nie da się zalogować do Plus (roaming)
Nie, w Mobile Partner od wczoraj modem nie potrafi się zalogować do sieci.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-11-2012, 18:35
Post: #5
RE: Nie da się zalogować do Plus (roaming)
Czyli nie wyświetla sygnału i nazwy operatora?
Na jaki kolor miga dioda?

Jeżeli zielony - warto spróbować podejść do okna, może padł lokalny nadajnik i sygnał stał się słabszy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-11-2012, 11:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-11-2012 11:35 przez BB_King.)
Post: #6
RE: Nie da się zalogować do Plus (roaming)
2 krótkie na zielono. Plus widzi available, inne sieci widzi Forbidden. Przy rejestracji do Plusa jest odmowa rejestracji.


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-11-2012, 11:58
Post: #7
RE: Nie da się zalogować do Plus (roaming)
Odpowiedź krótka - jesteś poza zasięgiem sieci Aero2.
Odpowiedź dłuższa: sprawdź, czy w ogóle jesteś w zasięgu sieci - http://jdtech.pl/2011/11/aero2-jak-spraw...egu-2.html
Widoczne nadajniki Plusa to GSM 2G, które nas nie interesują i UMTS 2100 MHz. Potrzebujemy UMTS 900.
Potem spróbuj wyjść na świeże powietrze (a co najmniej podejść do okna), jeżeli mapa wskazuje na zasięg w twojej okolicy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-11-2012, 16:50
Post: #8
RE: Nie da się zalogować do Plus (roaming)
Jakub, masz rację. U rodziców w innej dzielnicy działa (mój modem z moją kartą) na Mobile Partner.

Na mapce jest bez zmian, tzn. ciemny pomarańczowy internet mobilny 900 MHz u mnie w domu i daleko dalej, czyli nie jestem na skraju zasięgu. Tak było od końca ubiegłego roku, odkąd postawili nadajnik u mnie na osiedlu na wysokim kominie nieopodal (jakieś pół do 1 km ode mnie).

Czyli wygląda na to, że po ponad roku używania Aero w mojej dzielnicy wyłączyli 900 MHz? :-(
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-11-2012, 16:54
Post: #9
RE: Nie da się zalogować do Plus (roaming)
Nadajniki wyłącza się celowo niezwykle rzadko. Szukałbym problemu gdzie indziej. Zacząłbym od sprawdzenia, czy za oknem przypadkiem sygnał nie jest OK.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2012, 11:00
Post: #10
RE: Nie da się zalogować do Plus (roaming)
Cześć.

Mieszkam w okolicach Bielska-Białej i od dziś mam tak, że telefon nie łączy mi się z aero przez h+, 3g czy edge, tylko w pasku powiadomień pojawia mi się literka R czyli roaming i nie ma pokazane zasięgu. W opcjach mam włączony transfer danych z użyciem rumuningu wiec net działa fajnie, szybko. Coś się u Was tez zmieniło?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2012, 11:17
Post: #11
RE: Nie da się zalogować do Plus (roaming)
Mam w modemie zawężony zakres do UMTS 900, nadajnik jest widoczny jednak karta nie może się zalogować.
Coś misiowie z Aero2 mieszają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2012, 11:22
Post: #12
RE: Nie da się zalogować do Plus (roaming)
Dziś w całym kraju coś nie działa Aero2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-11-2012, 11:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-06-2015 12:53 przez szopen.)
Post: #13
RE: Nie da się zalogować do Plus (roaming)
Witam panów, z góry przepraszam jeśli nie piszę w tym miejscu co powinnam i za natłok informacji i pytań. Od 2 tygodni walczę z połączeniem z Aero2 w dwóch lokalizacjach, mianowicie w Skierniewicach i Rawie Mazowieckiej. Mam netbook Samsung N150 z modemem HSPA GT-Y3300X, przy okazji doszkoliłam się nt. BTSów, SIDów , LACów. Przechodziłam przez instalowanie Samsung Connection , Top netinfo od najstarszej wersji do 3.65a. Obecnie łącze się przez UMTS 900 programem Top Netinfo do osobnego nadajnika Aero 2 , ale tylko w Skierniewicach (CID : 51195, LAC : 5003), w połowie drogi do Rawy Mazowieckiej sygnał znika.
(Czyli w Sk-cach łączy, chociaż Pan z serwisu Samsuga odpowiedział na moje pytania tak : Aero2 nie działa na większości montowanych modemów w laptopa Samsung. I na razie nie ma na to rozwiązania)-jednak jest
Oprócz tego przez przypadek ustawiłam Komórkowe połączenie szerokopasmowe (z typem sieci GSM, adresem IPv4) dział też tylko w Skierniewicach. Niestety w Rawie nic nie działa przynajmniej na netbooku, doczytałam , że prawdopodobnie jest inne pasmo Plusa UMTS 2100, jak to teraz ustawić ? bo przez automat nie mogę. Czy pozostaje tylko takie rozwiązanie łączenie przez bloetoth z telefonem z kartą od Aero2 (tam - w telefonie też chińczyku, wpisałam numery IP 193.41.112 i 193.41.112.18 i połączyło, pokazało nawet przy konfiguracji sieci numer 20017, więc jednak Aero), bo takie połączenie przez chwilę też udało mi się uzyskać, ale to jest trochę uciążliwe.
Komórkowe połączenie szerokopasmowe tam nie działa, albo nie wiem jak ustawić. A w bazie BTSów jest dostępny Plus pod GSM 900/1800. Więć jeśli w Sk-cach to komórkowe działa ( w szczegółach podaje GSM, IPv4 i nawet serwery DNS IPv4 sa takie jak w telefonie 193.41.112 i 193.41.112.18 ) to dlaczego nie działa w GSM 900/1800 w Rawie - czy to już inne pasma ? Niech mi ktoś wytłumaczy i może znajdzie radę- nia mam już siły. Dodam, że w Skierniewicach tylko pracuję, więc sieć w Rawie mogłaby być dostępna. A może muszę zwrócić się z jakimś konkretnym pytaniem do Aero2, ale nie wiem o co pytać.
Jeśli już ktoś do końca moich wywodów dobrnie , bardzo proszę o radę. Pozdrawiam

//uzupełnienie przez moderatora
Uwaga od wiosny 2015 czyli integracji z siecią Plusa obowiązują nowe adresy serwerów DNS, są to
212.2.96.51
i
212.2.96.52

zastępują one poprzednio używane serwery Sferii 193.41.112.18 i 193.41.112.14
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2012, 19:18
Post: #14
RE: Nie da się zalogować do Plus (roaming)
1. Zgodnie z mapą (polecam artykuł: http://jdtech.pl/2011/11/aero2-jak-spraw...egu-2.html ) Rawa Mazowiecka jest w zasadzie poza zasięgiem Aero2. Ze Skierniewicami aż takich problemów nie ma.
Interesują nas TYLKO nadajniki operatora Aero2 działające w technologii UMTS w paśmie 900 MHz. Nadajniki Plusa są nam kompletnie obojętne.
3. Serwis Samsunga gada od rzeczy, co sama sprawdziłaś - działa, co widać (z resztą wszystkie znane mi modemy Samsunga są zgodne z Aero2), ale dodatkowo jak jesteśmy poza zasięgiem sieci - to nie dziwne, że nie działa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2012, 12:53
Post: #15
RE: Nie da się zalogować do Plus (roaming)
Z moich doświadczeń wynika, że nadajniki plusa nie są obojętne. Wpisz sobie w btsearch miejscowość blachownia. W jej centrum działał na parapecie e586. A najbliższy nadajnik jest około 10km.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2012, 16:32
Post: #16
RE: Nie da się zalogować do Plus (roaming)
10km jest absolutnie osiągalne dla urządzeń 3G, o ile nic po drodze nie zasłania sygnału.
BDI Aero2 działa TYLKO na nadajnikach Aero2 (UMTS 900 MHz) i to jest pewne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2012, 18:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2012 18:15 przez BB_King.)
Post: #17
RE: Nie da się zalogować do Plus (roaming)
(11-11-2012 16:54)jakubd napisał(a):  Nadajniki wyłącza się celowo niezwykle rzadko. Szukałbym problemu gdzie indziej. Zacząłbym od sprawdzenia, czy za oknem przypadkiem sygnał nie jest OK.

Minęło 1,5 tygodnia i bez zmian: Nadal u mnie w domu jest poza zasięgiem lub łapie 1 kreskę na 900 MHz w Top_NetInfo lub Mobile Partner. Przedtem sygnał był cały czas na max, więc nie ma byka - musieli coś zmienić. Na mapce pomarańczowy przechodzi w żółty dopiero jakieś 4 km ode mnie. W innej dzielnicy działa ok, bo tam łapie nadajnik z centrum. Jak się najlepiej z nimi skontaktować w tej sprawie?

aha, dodam jeszcze, że do Aero 2 » UMTS900 (22527) mam tylko 510 metrów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2012, 19:23
Post: #18
RE: Nie da się zalogować do Plus (roaming)
Łatwiej się skontaktować w Papieżem niż z Aero2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-11-2012, 10:41
Post: #19
RE: Nie da się zalogować do Plus (roaming)
Drążąć temat, to czy jest możliwość w przyszłości, abym mogła się w tej Rawie połączyć z Aero2 i o co pytać Panów z Aero2. W bazie BTS-ów Plus widnieje w Rawie na GSM 900, GSM 900/1800 i UMTS 2100. Próbowałam jeszcze połączyć się z Plusem przez Samsung Connection Menager , ale wyrzuca usługa ograniczona. Czy do połączenia z Aero2 musi być nadajnik Aero2, bo taki widzę w bazie BT-sów i z takim się łącze (UMTS 900, CID: 51195, I5-SSE, LAC: 50003), w Skiernniewicach łączę się przez komórkowe połączenie szerokopasmowe, w Rawie każe mi się kontaktować z operatorem, może iść bardziej w tym kierunku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-11-2012, 11:33
Post: #20
RE: Nie da się zalogować do Plus (roaming)
Prędzej czy później nadajnik w Rawie postawią, tylko nie wiadomo kiedy - to zależy od setek czynników, które leżą w gestii zespołu do spraw projektowania sieci komórkowej. Pytać możesz, odpowiedź dostaniesz zawsze tę samą - "tego typu informacji nie mamy".

W Rawie dostajesz informację po prostu o braku zasięgu operatora, którego kartę masz w komputerze - zgodnie z mapami zasięgu niestety nic nie zrobisz, póki nie zbudują nadajnika w mieście.

Tak, do pracy z Aero2 musisz być w zasięgu nadajników Aero2, które (żeby nie było łatwo) widoczne są "w powietrzu" jako Plus, więc nie da się ich łatwo zidentyfikować i odróżnić od innych nadajników Plusa. Podobnie w Orange - w zasięgu Orange, czy w T-mobile - w zasięgu T-mobile.
Z Plusem, Play i niektórymi innymi już tak prosto nie ma.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nie mogę zalogować się na fb za pomocą Aero 2 wojtek9231 5 5 186 02-08-2014 14:14
Ostatni post: pigwa