[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nexus 7 3G i wzrost zużycia baterii
24-01-2013, 01:59
Post: #1
Nexus 7 3G i wzrost zużycia baterii
Kupiłem jakiś miesiąc temu Nexusa 7 3G i zamówiłem kartę Aero2. W oczekiwaniu na przesyłkę kupiłem startówkę Blueconnect od T-Mobile. Przez ten miesiąc, gdy rano po odłączeniu od ładowarki zostawiałem tablet w domu na cały dzień, wieczorem baterii było około 90%.
Kilka dni temu otrzymałem kartę BDI, zostawiłem znów w domu tablet i okazało się wieczorem, że mam 65% baterii! Pierwszy raz zdarzyło mi się coś takiego!
Przeresetowałem sprzęt, niestety następnego dnia sytuacja się powtórzyła. Dziś wyłączyłem transmisję danych i wszystko wróciło do normy - znów ponad 90% baterii.
W domu mam WiFi, pełen zasięg zarówno T-Mobile jak i Plusa, w tablecie mam synchronizację poczty oraz aktualizację pogody co godzinę oraz synchronizację z gmailem. Wiem, że pomimo włączonego WiFi pierwsze połączenie po wybudzeniu odbywa się po GSM, ale kurczę bez przesady - wie ktoś może skąd taka dysproporcja w zużyciu? Warunki są identyczne, zmienia się jedynie karta SIM oraz operator.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-01-2013, 09:09
Post: #2
Odp: Nexus 7 3G i wzrost zużycia baterii
A właśnie myślałem nad zmianą na nexusa 7 3G, gdzieś czytałem ze w porównaniu do wersji wifi bateria gorzej trzyma przez moduł 3G , ale że różnica jest przy aero to zwykle bywa przez zasięg również w komórkach jak masz slaby to szukając sygnału bateria szybciej sie rozladowuje. Aero2 to czasem kilka centymetrów robi różnicę, może zrób eksperyment kładąc w różnych miejscach w domu , czy położenie Będzie miało wpływ.

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-01-2013, 11:25
Post: #3
RE: Nexus 7 3G i wzrost zużycia baterii
Jeżeli sygnał Aero2 masz znacznie gorszy, niż Tmobile, to wyjaśnia to różnicę. Od ponad roku Aero2 nie wymusza już pracy w HSPA (gorzej, czasem modemy nie chcą wracać z UMTS do HSPA z powodu obciążenia sieci), więc jako taka sieć Aero2 nie powoduje zwiększonego zużycia prądu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-01-2013, 12:55
Post: #4
RE: Nexus 7 3G i wzrost zużycia baterii
10% zużycia przez dzień przy aktywnym modemie to niewiarygodnie mało Smile

generalnie moduł modemowy jest straszliwie prądożerny - lekiem na to jest po prostu wyłączanie transmisji w przypadku, gdy nie jest ona potrzebna
(ja mam widget "data enabler", darmowy, ze sklepu play, znakomicie jednym kliknięciem załatwia sprawę)

pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-01-2013, 15:16
Post: #5
RE: Nexus 7 3G i wzrost zużycia baterii
Już teraz nie są takie prądożerne - WiFi, które je nie mało - włączone wraz z 3G na Note 2 - a telefon wytrzymuje 3 dni.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-01-2013, 15:21
Post: #6
RE: Nexus 7 3G i wzrost zużycia baterii
mój p1000 ma wifi on cały czas, 3g ~ 10 procent, cały czas jest włączony i dużo używany (nawet sobie czasem pogram w tenisa, wieczorami poczytam czy pooglądam filmik etc.) i wytrzymuje do 2 dób

pzdr
pawelarc
(na włączonym 3g udawało mi się rozładować w ciągu 12-15 godzin...)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2013, 08:11
Post: #7
RE: Nexus 7 3G i wzrost zużycia baterii
Tak jak wspomniałem, wcześniej z kartą T-Mobile leżąc w domu i mając do dyspozycji WiFi od rana do wieczora schodziło jakieś 10%. Zasięg Aero2 pokazuje mi pełen (mieszkam w mieście wojewódzkim, generalnie rzadko słyszę, żeby ktoś nie miał tu zasięgu jakiejś sieci), więc warunki można przyjąć za porównywalne. No nic, włożyłem jeszcze raz Blueconnecta i jeśli wydajność baterii powróci to chyba napiszę do BOKu Aero2 co oni na to.
Najwyżej mnie oleją jak większość tu pisze :-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2013, 08:38
Post: #8
RE: Nexus 7 3G i wzrost zużycia baterii
to ja jeszcze wtrącę pewną myśl... aero2 jest wybitnie prądożerne! wiele osób to zaobserwowało i tak po prostu jest;

ja robiłem porównania mając "na pokładzie" kartę Lycamobile (roaming Plus Smile ) i sprzęt chodził duuuużo dłużej (sprzęt tzn. P100 i GT-540, na innych domowych nie sprawdzałem);

pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2013, 09:10
Post: #9
RE: Nexus 7 3G i wzrost zużycia baterii
Kurczę, kiedyś było coś takiego (jeszcze w czasach GSM), że telefon musiał co 2-3 godziny nawiązać połączenie z siecią. Nie wiem jak to działa w 3G, a tym bardziej w Aero2, no bo w jaki inny sposób jedna sieć może być bardziej prądożerna od drugiej (szczególnie gdy nie ma jakiejś konkretnej transmisji)?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2013, 09:10
Post: #10
Odp: Nexus 7 3G i wzrost zużycia baterii
Tak na marginesie Mam takie przeczucie że niektóre aplikacje "pomagają" bardziej niż zwykle rozładować baterię mój faworyt to viber. Ale w przypadku aero kontra inne jeśli lokalizacja to ciężko wyczuć

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2013, 09:59
Post: #11
RE: Nexus 7 3G i wzrost zużycia baterii
@up

twe przeczucie jest pewnikiem...

moim faworytem jest pewien widget typu "zegar z pogodą", nie pamiętam dokładnej nazwy, ale animowane bębny pok. godzinę... był głównym pożeraczem (ale szybko został zdeinstalowany Smile)

pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2013, 23:44
Post: #12
RE: Nexus 7 3G i wzrost zużycia baterii
Ale słuchajcie, soft jest NIE RUSZANY, dziś o 7:00 rano wsadziłem z powrotem kartę T-Mobile i przed chwilą (jest 22:40) sprawdziłem - jest 91%!
Czy na forum poświęconym Aero2 ktoś ma jakieś wiarygodne informacje o tym, dlaczego zmiana samej karty SIM tak bardzo wpływa na zużycie baterii?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-01-2013, 00:22
Post: #13
RE: Nexus 7 3G i wzrost zużycia baterii
Już pisaliśmy: siła sygnału, położenie względem granic LAC, konfiguracja nadajników sieci, czy choćby praca 2G i 3G - nic nie wiemy o tym, gdzie dokładnie się znajdujesz.
Wiele lat przez moje biurko przechodziła granica między LAC sieci Era - ustawienie telefonu 2G w odpowiednim miejscu powodowało, że co chwilę się przelogowywał między dwoma obszarami LAC - bateria zamiast w 7 dni padała po 7 godzinach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-01-2013, 02:34
Post: #14
RE: Nexus 7 3G i wzrost zużycia baterii
Ok, tak się cudownie składa, że na wieżowcu moich rodziców stoi nadajnik Plusa (mieszkają na przedostatnim piętrze). Zawiozę i zostawię im Nexusa na cały dzień - pytanie tylko, jak mogę sprawdzić, czy z tego konkretnego nadajnika emitowany jest zasięg Aero2?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-01-2013, 09:40
Post: #15
RE: Nexus 7 3G i wzrost zużycia baterii
Po wymuszeniu W900 zobaczysz, że coś tam masz, przy pomocy top_netinfo zidentyfikuj nadajnik: Linia stan sesji Aktywna->prawoklik->Lista BTSów (xls)->Szukaj (w okienku szukania będzie już numer BTSa z którym jesteś połączony). Oczywiście przedtem wsadź Listę BTSów (xls) do katalogu TNI.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-01-2013, 09:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-01-2013 09:46 przez pawelarc.)
Post: #16
RE: Nexus 7 3G i wzrost zużycia baterii
G-Mon ze sklepu (free) i odczytaj LAC i CID nadajnika
a potem btssearch i masz konkret (no może prawie zawsze ...)

pzdr
pawelarc

(albo jeszcze prościej netmonitor i tam jest mapka z zaznaczonym miejscem i adresem BTS'a)
P.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-01-2013, 11:06
Post: #17
RE: Nexus 7 3G i wzrost zużycia baterii
Czy da się wyłaczyć opcję, aby przy włączeniu G-mon, nie szukało dostępnych sieci wifi?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-01-2013, 11:48
Post: #18
RE: Nexus 7 3G i wzrost zużycia baterii
nigdy mi to nie przeszkadzało ale przeznaczeniem głównym tego programu jest wardriving... więc nie sądzę Smile

pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-01-2013, 11:56
Post: #19
RE: Nexus 7 3G i wzrost zużycia baterii
No dobra, jestem jeszcze w domu, zainstalowałem netmonitor (jak kiedyś w Nokiach Wink ) i o ile na karcie T-Mobile pokazywał mi na tej środkowej liście i na mapce jeden nadajnik, to po włożeniu karty Aero2 pokazuje dwa nadajniki zarówno na liście, jak i na mapce (faktycznie jestem idealnie pośrodku między nimi). Po chwili pojawiła się też na mapie zielona linia między moją lokalizacją a jednym z nadajników.
Ale dlaczego program pokazuje dwa BTSy (czy tam Nody) - przecież w danej chwili mogę być zalogowany tylko do jednego, prawda? T-Mobile z pewnością ma tu w mojej okolicy nie jedną antenę, ale program wskazał tylko tę "moją".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-01-2013, 12:07
Post: #20
RE: Nexus 7 3G i wzrost zużycia baterii
"środkowa lista" to dziennik logowań jest (oraz prób nieudanych logowań)
niech program pochodzi sobie "w tle" jakiś dłuższy czas (doba?) na karcie aero2; po tym okresie zobacz, jak lista wygląda a na następną dobę włóż t-mobile i również zostaw; wtedy zdobędziesz materiał porównawczy

pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Google Nexus 7 3g nie działa z aero2 jacekg 3 8 161 05-04-2013 10:21
Ostatni post: jacekg