[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nettop
02-11-2017, 21:19
Post: #1
Nettop
Witam
Mam wielki dylemat z kupnem Nettopa. Nie chcę wydawać gigantycznych pieniędzy na sprzęt co on musi zrobić to obsługa 4k multimediów. Jeśli chodzi o gry to zdecydowanie musi uciągnąć Pilars od eternity lub nowego Torment i tyle. W grę nie wchodzi zwykły HDD. Chciałbym przeznaczyć na taką zabawkę 2000 zł. System operacyjny Linux. Miło by było gdyby obudowa miała możliwość montażu vesa i Bluetooth. W pewnym momencie chciałem zrezygnować z komputera i kupić jakiś tablet ale nie wiem jak to wyglądało z połączeniem do monitora.

Wysłane z mojego Apollo Lite przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-11-2017, 23:13
Post: #2
Nettop
samym pomysłem na kupno nettopa strzelasz sobie w stopę…
koszt miniaturyzacji jest dość duży, a "płaci się podwójnie":
- wydajnością znacznie gorszą niż w normalnym blaszaku za podobne pieniądze
- ograniczeniami konstrukcyjnymi - w konstrukcjach którymi się przez moment zainteresowałem zawsze brakowało sensownej karty graficznej (a te, które mają ciekawą specyfikację znacznie przekraczają twój budżet)

dodatkowo weź pod uwagę, że ssd będzie w formacie M.2 więc będzie mniej więcej dwukrotnie droższy od 2,5-calowego ssd, którego da się wrzucić do niewielkiego desktopa

z drugiej strony można spróbować bez dodatkowej karty graficznej, ale nie wiem czy znajdziesz gdzieś nettopa do którego by wchodził procek pokroju Core i5 6600K (co by załatwiało sprzętowe dekodowanie HEVC na karcie graficznej wbudowanej w procek) - czyli idąc w tą stronę skręcamy w stronę w miarę zwykłego desktopa, a skoro tak, to można zaszaleć na jakaś normalną kartę graficzną, a np. nieco okroić procek, parę stówek też zaoszczędzisz na ssd w tańszej postaci, więc szansa na zmieszczenie się z rozsądną konfiguracją w tej kwocie mocno rośnie (ba będzie nawet pewnie nieco na wyrost na twoje obecne potrzeby, ale przecież czas nie stoi w miejscu…)

PS mam wrażenie, że nawet laptopy w zbliżonej cenie mają lepszą specyfikację od nettopów…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-11-2017, 07:34
Post: #3
RE: Nettop
(02-11-2017 23:13)szopen napisał(a):  samym pomysłem na kupno nettopa strzelasz sobie w stopę…
koszt miniaturyzacji jest dość duży, a "płaci się podwójnie":
- wydajnością znacznie gorszą niż w normalnym blaszaku za podobne pieniądze
- ograniczeniami konstrukcyjnymi - w konstrukcjach którymi się przez moment zainteresowałem zawsze brakowało sensownej karty graficznej (a te, które mają ciekawą specyfikację znacznie przekraczają twój budżet)

dodatkowo weź pod uwagę, że ssd będzie w formacie M.2 więc będzie mniej więcej dwukrotnie droższy od 2,5-calowego ssd, którego da się wrzucić do niewielkiego desktopa

z drugiej strony można spróbować bez dodatkowej karty graficznej, ale nie wiem czy znajdziesz gdzieś nettopa do którego by wchodził procek pokroju Core i5 6600K (co by załatwiało sprzętowe dekodowanie HEVC na karcie graficznej wbudowanej w procek) - czyli idąc w tą stronę skręcamy w stronę w miarę zwykłego desktopa, a skoro tak, to można zaszaleć na jakaś normalną kartę graficzną, a np. nieco okroić procek, parę stówek też zaoszczędzisz na ssd w tańszej postaci, więc szansa na zmieszczenie się z rozsądną konfiguracją w tej kwocie mocno rośnie (ba będzie nawet pewnie nieco na wyrost na twoje obecne potrzeby, ale przecież czas nie stoi w miejscu…)

PS mam wrażenie, że nawet laptopy w zbliżonej cenie mają lepszą specyfikację od nettopów…
Głównie chodzi mi o rozmiar stąd pomysł na Nettopa ale może jest coś innego co spokojnie można postawić na biurku, nie zagracajac przy tym całej przestrzeni.

Wysłane z mojego Apollo Lite przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-11-2017, 10:15
Post: #4
Nettop
A nie prościej byłoby poszukać jakiegoś mocnego laptopa? Za dwa tysiące można bez problemu znaleźć nowego lapka z 8 GB ramu, przyzwoitym prockiem, dedykowanym GPU i SSD.
Instalowałem w pracy nuc-i i sprzęt owszem, jest bardzo bardzo mały, ale w przeliczeniu złotówki na możliwości wychodzi bardzo drogo.

A tak na marginesie to nie wiedziałem że takie tytuły AAA wychodzą na unixy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-11-2017, 12:52
Post: #5
Nettop
Przecież tyle tego dobrego jest na rynku produkowane od lat, po co przepłacać? Używka też się znajdzie.

Pozatym jeśli sam piszesz że chcesz przeznaczyć na taką "zabawkę 2K" to chyba lepiej wiesz, niż inni którzy mają poskromić twoje zachcianki. Jak o zabawkę chodzi.....
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2017, 21:51
Post: #6
Nettop
Nettop może jest jakiś po leasingowy, wtedy kosztuje pewnie grosze.

NUC powiedziałbym, że jest zabójczo tani. Składałem na SSD komputer w AIO DIC 0104 i cenowo wyszło podobnie. Rozmiarowo więcej. Wydajność - rzekłbym podobna. Takie ala nuci są chyba od kilku firm, tak, że jest do wyboru.

Jeśli chciałbym coś większego/szybszego, tylko tylko obudowa typu prodigy i prawie normalne komponenty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz