[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najtańsza opcja z publicznym IP
09-01-2016, 21:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2016 21:17 przez Loozak.)
Post: #1
Najtańsza opcja z publicznym IP
Witam
Potrzebuje najtańszą opcję internetu mobilnego z publicznym IP przez którego dostane się z zewnątrz na router
Z oferty na kartę z tego co się orientuję to żadna nie ma takiej usługi
Orange LTE najtańszy abonament to 19,90 + przejścia z infolinią i ustawieniami punktem dostępu: VPN
PlusGSM to dodatkowo jakieś 16PLN do abonamentu
Aero2 wogóle

Jest coś o czym nie wspomniałem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-01-2016, 01:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-01-2016 01:20 przez szopen.)
Post: #2
Najtańsza opcja z publicznym IP
jest jeszcze w T-mobile (ale tylko oferta dla firm)
http://www.t-mobile.pl/pl/dlafirm/rozwia...ywatny-apn

w Plusie chyba także tylko dla firm
ale za to już za coś koło 6zł /m-c dodatkowo do abonamentu - masz wtedy publiczny dynamiczny
no i musisz mieć taryfę, w której można użyć APN: pro.plusgsm.pl
(ten za ~16zł to jest adres publiczny statyczny i dostępny w taryfach gdzie można używać APN: m2m.plusgsm.pl )

aaa i jeszcze jedno - jak dotąd nie słyszałem aby to działało w LTE u któregokolwiek z w/w operatorów (zawsze musiało być 2G lub 3G), więc jeśli coś wywalczysz to się pochwal

jak dotąd ofertę publicznych IP dla każdego widziałem tylko w stacjonarnym internecie LTE (nie pamiętam nazwy operatora, ale jest gdzieś wątek - chodziło o wybrane gminy w zachodniopomorskim, jakkolwiek najtańszy abonament u nich to chyba koło 50zł/m-c no i stacjonarny, a nie mobilny… możliwe, że takich ofert jest więcej i w innych wojewodztwach)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-01-2016, 12:40
Post: #3
Najtańsza opcja z publicznym IP
W Orange mi działa na LTE. Abonament prywatnie, nie na firmę
Walka polegała tylko na włączeniu punktu dostępowego vpn. Nie wiedzieli o co mi chodzi nawet platna infolinia orange expert. Dopiero zgłoszenie mailowo pomoglo
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-01-2016, 13:32
Post: #4
Najtańsza opcja z publicznym IP
No właśnie to miałem weryfikować, bo też mam znajomego z Orange i VPNem.
Ile płacisz za IP? Jaki abo?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-01-2016, 15:47
Post: #5
Najtańsza opcja z publicznym IP
Abonament zwykły LTE Freenet. Akurat ja mam za 69.90 ale ta opcja działa podobno w każdym czyli za 19.90 też powinna
Nic nie płacę za IP, jest to w abonamencie. Tylko ja mam dynamiczny IP i używam ddns noip.pl
Najbardziej skomplikowane jest włączenie apn VPN. Polecam nie kontaktowanie się z infolinią bo nie wiedzą o co chodzi, tylko włączenie za pomoca zgłoszenia mailowego po zalogowaniu się.
Tylko nie pisać nic o publicznym IP. Od razu zaznaczać że zależy na punkcie dostępu VPN który w ofertach indywidualnych jest darmo
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-01-2016, 16:52
Post: #6
Najtańsza opcja z publicznym IP
Dzięki za info.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-01-2016, 19:22
Post: #7
Najtańsza opcja z publicznym IP
Ja coś postaram się jutro dowiedzieć więcej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-01-2016, 22:11
Post: #8
Najtańsza opcja z publicznym IP
W moim wypadku było inaczej, ale to półtora roku temu. Udało się aktywować APN vpn dopiero dzwoniąc pod *800. Zarówno w abonamencie telefonicznym jak i internetowym. Wszystko rozliczane jest prawidłowo, nawet w LTE. Nie wiem jak z dostępem z zewnątrz do urządzenia w przypadku połączenia LTE bo nie sprawdzałem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-01-2016, 12:27
Post: #9
Najtańsza opcja z publicznym IP
Sprawdzałem, faktycznie, potwierdzam wersję kolegów.

Są goście co ogarniają temat zewnętrznych adresów i wiedzą o co chodzi, ale po raz pierwszy słyszą o takiej usłudze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-01-2016, 19:33
Post: #10
Najtańsza opcja z publicznym IP
Zawsze podczas rozmowy można poprosić konsultanta, aby się skontaktował z przełożonym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-01-2016, 11:11
Post: #11
RE: Najtańsza opcja z publicznym IP
(15-01-2016 19:33)ja.michal napisał(a):  Zawsze podczas rozmowy można poprosić konsultanta, aby się skontaktował z przełożonym.

Zależy od farta czy przełożony jest zorientowany
Tak jak pisałem, kontaktowałem się z infolinią Orange Expert które kosztuje 2 zł za min bo są tam podobno ogarnięci ludzie i powiedziano mi że nie jest możliwe uruchomienie publicznego IP z dostępem zewnętrznym, a przecież się da Smile

Ale wracając do tematu: nikt nie przebije 19,90 na miesiąc w Orange?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-01-2016, 15:20
Post: #12
RE: Najtańsza opcja z publicznym IP
(15-01-2016 19:33)ja.michal napisał(a):  Zawsze podczas rozmowy można poprosić konsultanta, aby się skontaktował z przełożonym.
Delikatnie mówiąc największa głupota.

(17-01-2016 11:11)Loozak napisał(a):  
(15-01-2016 19:33)ja.michal napisał(a):  Zawsze podczas rozmowy można poprosić konsultanta, aby się skontaktował z przełożonym.

Zależy od farta czy przełożony jest zorientowany
Tak jak pisałem, kontaktowałem się z infolinią Orange Expert które kosztuje 2 zł za min bo są tam podobno ogarnięci ludzie i powiedziano mi że nie jest możliwe uruchomienie publicznego IP z dostępem zewnętrznym, a przecież się da Smile

Niestety znam to z autopsji i wiem czemu tak jest. Sam raz musiałem zadzwonić i pomimo upoważnienia nie chcieli mi sim aktywować.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-01-2016, 18:08
Post: #13
RE: Najtańsza opcja z publicznym IP
(17-01-2016 15:20)grzech1991 napisał(a):  Delikatnie mówiąc największa głupota.
Niby dlaczego? Jakiś argument?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-01-2016, 18:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-01-2016 18:15 przez grzech1991.)
Post: #14
Najtańsza opcja z publicznym IP
Co więcej ma zrobić kierownik który nie wie nic na temat usług i jest od zarządzania ludźmi? Innymi słowy doradcy są od niego mądrzejsi w kwestii zewnętrznego IP.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-01-2016, 20:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2016 20:29 przez ja.michal.)
Post: #15
Najtańsza opcja z publicznym IP
Widać miałem szczęście, że ten, z którym rozmawiał konsultant, był doinformowany i aktywowali mi vpn bez problemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-07-2016, 12:28
Post: #16
Najtańsza opcja z publicznym IP
Wiem że to nie bezpośrednia odpowiedź na pytanie, ale taniej będzie ustawić router z klientem VPN i bez publicznego IP, który połączy się do routera - serwera vpn w innej lokalizacji, gdzie i tak masz już publiczne ip za darmo. Naokoło, ale za 0zł, o ile masz gdzieś takie łącze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-07-2016, 13:02
Post: #17
Najtańsza opcja z publicznym IP
O ile mamy takie miejsce w sieci - to tak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-07-2016, 19:36
Post: #18
Najtańsza opcja z publicznym IP
Witam, jestem aktualnie użytkownikiem Power LTE od Plusa, a ze kończy mi się umowa to chcę przeskoczyć do Orange.
Gdzie oferują lepsze warunki i na plus dodatkowo wychodzi mi lepszą jakoś łącza (test internet na kartę).

Chciałbym się upewnić czy będzie można w taryfie "Internet LTE dla domu" za 59,90zł uzyskać publiczne IP.
Wiem, trza będzie się może pomęczyć z info linią, tylko czy nie ma znaczenia w jakiej taryfie.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-02-2017, 03:14
Post: #19
Najtańsza opcja z publicznym IP
Czy jest możliwe włączenie VPN w OFnK?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-02-2017, 16:39
Post: #20
Najtańsza opcja z publicznym IP
Nikt nie jest ci w stanie zablokować VPNa - nawet jakby blokował domyślne porty, to przecież możesz postawić serwer na porcie 80 i tego nikt nie odważy się blokować ot tak, póki nie jesteś w Chinach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz